Viļakas novada Kupravas bibliotēka

Vērts izlasīt!

2019.gads.

D.Avotiņa ‘’Vīramāte’’. Savukārt šajā darbā ļoti kolorīti personāži, saistoši notikumi, ‘’raibi’’ dialogi. Notikumi virknējas neparasti, personāži ‘’dzīvo’’ no paaudzes paaudzē,… kādreizējai vedeklai pašai kļūstot par vīramāti, nākas pieņemt smagus lēmumus. Ļoti interesanta un saistoša lasāmviela, mīlestības līkloči, atspoguļotas dzīves vērtības. Noteikti ir vērts izlasīt!

D.Avotiņa‘’Nezūdošā vērtība’’. Romāns – kā skaista himna sievietes izturībai karā.  Drīzāk meitenes- vientuļas, no ģimenes atrautas, visos  kara vējos mētātas. Darbs ļoti saistošs, smeldzīgs. Sniedzei liktenis lēma izdzīvot, taču nesatiekot savu ģimeni, arī par dzīves biedru kļūst draudzenes draugs…

I.Dimante. ’’Nāve Kraukļu ciemā’’. Detektīvs .Meistarīgs, saistošs, notikumiem bagāts. Viss tik ļoti sarežģīts, taču jaunajai prokurorei atšķetināms, upuri ir, taču veiksmīgi tiek novērsti noziegumi, kuri vēl varēja notikt… Vainīgais? Nekad to nespētu uzminēt, bet tiek atmaskots! Mīlestība arī neizpaliek.Ļoti interesanta lasāmviela!

‘’Bembijs’’ -skaista pasaka par draudzību, palīdzību, iejūtību. Krāšņas ilustrācijas. Ieteicama bērniem.

Z.Radziņa ‘’Esi man vajadzīgs’’ Apraksti, fotogrāfijas par pamestiem suņiem. Smeldzīgas skumjas pārņem, grāmatu izlasot… .ieskatam:’’..es būšu tavas acis, ja tu zaudēsi redzi. Man nebūs grūti tevi iznest pļavā, ja tavas kājas vairs neklausīs.
Kad tādi laiki atnāks, es būšu blakus, jo tu dzīvo manā sirdī, tu esi mana ģimene’’/tādi solījumi sunītim/
Un vēl :’’ Aizejot suns kļūst par vienu no zvaigznēm, kas ik vakaru iedegas pār tiem, kas reiz viņu mīlējuši’’, tā autore. Ieteicama visiem vecumiem, ikvienam!

Dž.Žuravska. ’’Vieta, kur silst sirds’’.Romāns plašs, interesants , smeldzīgs. Izlasot,  radās pārdomas, cik jābūt skaidrai sirdij, lai spētu pieņemt arī svešus bērnus. Personāžiem, lai saglabātu ģimeni, nākas daudz pārdzīvot. Interesants vēstījums par vairākām paaudzēm laika griežos. Patriotiem veltīts. Noteikti -ieteicama lasāmviela!

V.B.Kamerons. ’’Ellijas stāsts’’. Arī- noteikti vērts izlasīt, pat ja suns ir pasvešs dzīvnieks. Taču kļūs mīlēts, ja izlasīsi- par draudzību, savstarpēju draudzību, izpalīdzību, paklausību un sapratni. Cik nu spēj jau maza sunenīte, bet ‘’grūti mācībās, viegli kaujā’’. Ellijai daudz jāmāk- iet pa tuneli, pārvarēt šķēršļus, saost, atrast, sameklēt… reizēm pat neizdodas, reizēm jāmeklē, jāizpeld cīnoties gandrīz līdz nāvei… PAMĀCOŠA, MĪĻA LASĀMVIELA, visiem vecumiem!

D.Avotiņa. ’’Likteņmezgli’’. Grāmata ir interesanta, par mīlestību, vēsturi. Kutelīgas situācijas. Skumji, ka jauniešu mīlestībai svītru pārvelk vecāku sānsoļi. Pēteris, izglītots, strādīgs, bet meklē ….gan mīlestību, dzīves jēgu, arī ko citu.
Grāmata visnotaļ pamācoša, kā vajadzētu, arī kā nevajadzētu darīt. Vērts izlasīt!

N.Vanjē.’’Bella un Sebastjēns’’. Lai cik izcila būtu filma, lai kādi kuram uzskati par suņiem, šis ir izcila parauggrāmata, kādai būtu jābūt draudzībai cilvēkam ar suni! Draudzība, izturība, uzticība, sapratne, saikne starp cilvēku un dzīvo radību… kā no ''Nezvēra'' izveidojās cilvēku glābēja- balta sunenīte, kā no maza zēna – varonis, viss tik saistoši, neizstāstāmi, tas – jālasa!