Aktualitātes

23.11.2023.BIBLIOTĒKA SLĒGTA.

SEMIĀRS BALVU CENTRĀLAJĀ BIBLIOTĒKĀ.

 

 

 

 

 

 

 

Seminārs “Latgaliešu folklora un literatūra” – lektore Katrīna Kūkoja

Balvu Centrālajā bibliotēkā 27. oktobrī plkst. 11.40 norisināsies lekcija pasākumu cikla «Latviešu grāmatai 500» ietvaros, kas tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Katrīna Kūkoja vadīs lekcijas par tēmām “Folklora un folklorisms latgaliešu rokrakstu literatūrā drukas aizlieguma laikā” un “Latgaliešu folkloras vākšana un interpretācija trimdā pēc II pasaules kara”.

Laipni aicināts pievienoties jebkurš interesents!

 

19.oktobrī bibliotēka slēgta.

Atvainojos par sagādātajam neērtībām!

 

Dārgie lasītāji! 

No 18. oktobra atkal tiekamies bibliotēkā. Paldies par pacietību!

 

Cienījamie bibliotēkas lietotāji!

No šī gada 3.oktobra bibliotēka slēgta vadītājas slimības dēļ. 

Piedodiet par sagādātajām neērtībām!

 

29.09.2023. 

Bibliotēka no 10.00-12.00 slēgta.

Bibliotekāre Lazdukalna saieta namā sanāksmē ar pagasta pārvaldes vadību. Apspriedīsim aktuālakos jautājumis par iestāžu darbību un notikumiem pagastā.

 

28.09.2023

Bibliotēkā šodien

SPODRĪBAS DIENA

 

 

Dzejas dienas sagaidot, bibliotēkā apskatāma dzejoļu grāmatu izstāde bērniem ,,Rekur ir!" Pa Garo pupu-līdz poēzijas mākoņiem!

 

 

Mīlestība nebija viņas darāmo lietu sarakstā...bet varbūt rudens un septembris ir laiks kam jaunam? Piemēram, Talijas Hirbertas romānam ,,Sāc dzīvot, Hloja Brauna!"

 

 

Apmeklētāju ievērībai!

31.augustā 

SPODRīBAS DIENA

 

 

9. Augusts 

Izstāde, kas bibliotēkas lietotājus ieinteresēja vēl tapšanas stadijā. Paldies kolēģei Ligitai, kas piedāvāja izstādi un par viņas paveikto darbu-Skujetnieku ļaudis iegrima dziļās un sirsnīgās atmiņās! Izstāde Skujetnieku Bibliotēka būs tikai 2 nedēļas -pasteidzieties un uzziniet visu par Latgales vecāko kori-Benislavas kori!

 

29. Jūlijs

Ikgadējais Saimnieču un saimnieku dienas pasākums Lazdukalna pagasta Skujetniekos ir izskanējis. Paldies par dalību pasākumā dažādu gardumu un rokdarbu tirgotājiem, dziedātājiem un dejotājiem, kā arī pasākuma aktīvajiem apmeklētājiem!

 

Skujetnieku bibliotēka 29. maijā slēgta

Administrator | 29.05.2023

Bibliotēkas apmeklētāju ievērībai!

29. maijs noteikts par svētku dienu - brīvdienu! Latvijas Republikas Saeima vakar naktī ārkārtas sēdē nolēma par svētku dienu noteikt 2023. gada 29. maiju!

Skujetnieku bibliotēkai šī diena ir brīvdiena.

 

 

20. Aprīlis  

Ar mīlestību radīti darbi-nāciet un izbaudiet skaistumu,kas nāk no sirds!

,,Redzēt ar sirdi"-no 19.aprīļa bibliotēkā skatama BalvLatvijas Neredzīgo biedrības Balvu TO izstāde.

 

Katru dienu līdz svētkiem pie Lieldienu zaķa ciemojas kāda bērnu grāmatiņa. Šodien tā ir D. Dreikas ,,Ciemkukuļi un Cunduri". Kura būs rīt un ko viņi ar zaķi ,,perina"? Atnāc,uzzināsi!

 


empty placeholder

Piedalies konkursā “LASI, MEKLĒ UN CEĻO!”

No šī gada 6. marta Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās tiks dots starts izzinoši izglītojošam konkursam “LASI, MEKLĒ UN CEĻO!”, kurā bibliotēku lasītāji un bibliotekāri aicināti meklēt atbildes uz jautājumiem elektroniskajos resursos, kuri pieejami Latvijas bibliotēkās (arī attālinātā veidā) – 3td e-GRĀMATU bibliotēkā www.3td.lv, digitālo zinību resursā www.letonika.lv un Lursoft laikrakstu bibliotēkā www.news.lv.

  • Konkurss norisināsies no 6. marta līdz 2. aprīlim 4 nedēļu garumā.
  • Katras nedēļas sākumā tiks atvērta jauna jautājumu kārta, uz kuru atbildes būs jāiesniedz līdz nedēļas beigām.
  • Konkursa uzvarētāji balvās saņems grāmatas no 3td bibliotēkas sadarbības izdevniecībām un dāvanu kartes no konkursa atbalstītāja – ceļojumu aģentūras IMPRO!

AICINĀM PIEDALĪTIES AIZRAUJOŠAJĀ UN IZZINOŠAJĀ ATBILŽU MEKLĒŠANAS PROCESĀ UN CĪNĪTIES PAR VĒRTĪGĀM UN INTERESANTĀM BALVĀM!

 

NO 21. FEBRUĀRA LĪDZ 8.MARTAM

BIBLIOTEKĀRE ATVAĻINAJUMĀ.

Literatūru un presi varēs apmainīt

23.februārī un 2.martā.

Un kas par to, ka Ziemassvētku brīvdienas ir tik īsas?! Kas var būt labāks par tasi karstas kafijas vai tējas ar piparkūkām, savā dārzā salasītiem āboliem un labu grāmatu! Mums ir jauna un interesanta lasāmviela šim nolūkam,gaidām!

                       

Kad Anita Gavare uzdāvināja bibliotēkai pašas roku darinātu puzuri,bija doma,ka bibliotekāre būs laimīga. Bet nekā-par to priecājas un apbrīno nu jau vismaz puse bibliotēkas lietotāju! Paldies Anitai un Liene Gabrānei,ka ar savu radošumu palīdziet ļaudīm gaidīt svētkus!

                         

Burvīgs jaunums bibliotēkā suņumīļiem! Suns-tas ir tuvums, saprašanās, piedzīvojumi, pārdzīvojumi un atbildība.

Arī vasarā šis var būt ideāls komplekts pēcpusdienas atpūtai-piparmētru tēja ar medu un laba grāmata!

 

2022. gada 30. Jūlijs  

Svētki Skujetniekos! Saimnieki un Saimnieces te vienmēr ir cieņā. Un bērni-šais svētkos viņiem bija īpaši prieciņi. Paldies mūsu brīnišķīgajai Antrai Leonei par neatkārtojamo svētku sajūtu, ko izbaudīja Skujetnieku ļaudis un ciemiņi!

  

 


empty placeholder

Kas būtu jāzin par pieteikuma iesniegšanu valsts atbalstam siltumenerģijas izmaksu segšanai

No 1.oktobra pieteikumu valsts atbalstam siltumenerģijas izmaksu segšanai 2022./2023. apkures sezonai Balvu novadā var aizpildīt  elektroniski pašvaldību e-pakalpojuma portālā www.epakalpojumi.lv.

Portālā epakalpojumi.lv jāuzklikšķina uz sadaļas - Pieteikšanās energoresursu atbalstam.

Lai izmantotu šo pakalpojumu, nepieciešams autorizēties.

Autorizēties portālā iespējams, izmantojot:

E-paraksta viedkarti, ko izsniedzis LVRTC;

E-ID identifikācijas karti;

Piedāvātās internetbankas.

Būs jāaizpilda atbalsta pieprasījuma formu, kurā jānororāda informācija par mājokli, par kuru vēlaties pieprasīt atbalstu.

No īpašumu saraksta jāizvēlas īpašums vai manuāli jāievada īpašuma adrese.

Pretendējot uz 60 EUR atbalstu, pildot pieteikumu par mājokli, kurš ir īpašumā, nav jāpievieno nekādi papildus dokumenti. Izņemot gadījumu, ja par malkas iegādi ir maksājumu attaisnojoši dokumenti – čeks vai rēķins un maksājuma uzdevums, tad tie ir jāpievieno iesniegumam un sistēma automātiski izrēķina prognozējamo atbalsta apmēru.

No 3.oktobra klātienē pieteikumu var iesniegt Balvu novada pašvaldībā, Viļakas pilsētas pārvaldē un pagastu pārvaldēs, bibliotēkās un valsts un pašvaldības vienotajos klientu apkalpošanas centros. Ar to adresēm un kontaktinformāciju vari iepazīties ŠEIT!

Vairāk informācija par pieteikumu valsts atbalstam siltumenerģijas izmaksu segšanai meklējiet Balvu novada timekļvietnē.

 

 

 

 


empty placeholder

Grāmatu svētki Rugājos

23.septembrī, ikviens interesents tiek aicināts uz Grāmatu svētkiem Rugājos, tikšanos ar grāmatu autoriem – bērniem un pieaugušajiem.

Svētku atklāšana plkst.11:00, Rugāju vidusskolā.

Grāmatu svētku ietvaros , pašiem mazākajiem lasītājiem, tikšanās ar bērnu stāstu grāmatu autori Eviju Gulbi. Tikšanās notiks Mazajā skolā (bērnudārza ēka).

Savukārt, Rugāju vidusskolā iespēja satikt fantāzijas romānu autori Lindu Nemieru un rakstniekus Maiju Pohodņevu un Modri Pelsi, kuri strādā kopā jau divdesmit gadus.

Rugāju bibliotēkā uz tikšanos ar lasītājiem aicina kriminālromānu autors Guntis Tālers.

Lazdukalna saietu namā mazie lasītāji tiksies ar bērnu grāmatu autori un ilustratori Agiju Staku.

Visi laipni aicināti uz Grāmatu svētkiem Rugājos!

Papildu informāciju varat saņemt zvanot uz tālruni 28725745

Pasākuma laikā tiks filmēts un fotografēts!

http://bibliotekas.lv/lazdukalns2/media/86695908_620985061784947_3593439256405606400_o.jpg