Bibliotēkas vēsture
IESKATS VĒSTURĒ
Baltinavas novads atrodas Latvijas ziemeļaustrumos, pie pašas Krievijas robežas.un robežojas ar Briežuciema, Tilžas un Šķilbēnu pagastiem.
Pirmā zināmā bibliotēka Baltinavā bija lauksaimniecības biedrības bibliotēka.Atbildīgais vadītājs prāvests P. Gadzans. 1924. g. Kultūras fonds piešķīra biedrības bibliotēkai 600 sējumus. 1931. gadā Baltinavā bija Ludzas kultūrveicināsanas biedrības bibliotēka, kas tika izpostīta kara laikā.
Baltinavas pagasta bibliotēka pirmo reizi minēta Abrenes apriņķa Tautas izglītības dokumentos 1944. gadā, tās pirmā vadītāja bijusi Lucija Daukste.
Bibliotēkas statuss un atrašanās vieta gadu gaitā mainījusies vairākas reizes.
No 2009.gada 1.septembra bibliotēka bija Baltinavas novada bibliotēka. Atrodas Baltinavas pagastā,vienā ēkā ar Baltinavas pagasta pārvaldi. Pēc novadu reformas bibliotēka ir Balvu novada Centrālās bibliotēkas filiāle.
Baltinavas bibliotēka ir kultūras, izglītības un informācijas iestāde, kura veic Baltinavas iedzīvotāju bibliotekāro, bibliogrāfisko un informatīvo apkalpošanu.
Baltinavas bibliotēka tiek finansēta no Balvu novada budžeta
Bibliotēka veic pasaules kultūras mantojuma - iespieddarbu, rokrakstu un citu dokumentu uzkrāšanu, sistematizēšanu un saglabāšanu, kā arī nodrošina informācijas publisko pieejamību un tās izmantošanu visiem interesentiem un lietotājiem.
Misija- veikt iespieddarbu, rokrakstu un citu dokumentu uzkrāšanu, sistematizēšanu un saglabāšanu, nodrošinot informācijas publisku pieejamību ikvienam iedzīvotājam un veicināt radošas kultūrvides attīstību Baltinavas novadā, lielu vērību piegriežot novadpētniecībai.
Funkcijas- bibliotēkas apmeklētāju apkalpošana, iespieddarbu iegāde, sistematizēšana un uzglabāšana, novadpētniecības materiālu vākšana un apkopošana, daudzpusīgas informācijas pieejamības nodrošināšana, kultūrvides attīstīšana Baltinavas novadā, iedzīvotāju iesaistīšana kultūras dzīves norisēs. Bibliotēka veic informācijas, izglītības, izklaides, novadpētniecības un sociālās funkcijas, aktīvi sadarbojoties ar pašvaldību un citām iestādēm.
Bibliotēkas mērķis- nodrošināt brīvu plašas informācijas pieejamību, sekmēt kultūras mantojuma apzināšanu un popularizēšanu, radīt vidi, lai bibliotēkā katrs apmeklētājs ir gaidīts.
Mērķauditorija- skolēni, pirmskolas vecuma bērni, studenti, iestāžu darbinieki, bezdarbnieki, maznodrošinātie, pensijas vecuma iedzīvotāji. Nākotnē liela vērība tiks piegriezta bērniem no nelabvēlīgajām un maznodrošinātajām ģimenēm, pirmskolas vecuma bērniem un viņu vecākiem.