Vīksnas bibliotēka

Jaunākās grāmatas 2020.gadā

empty placeholder

Jaunākās grāmatas novembrī

Daiļliteratūra

  • Bankovskis Pauls. Pasaules vēture.

Romāns “Pasaules vēsture” ir ekskursija ļoti tālā nākotnē. Visas pasaules valodas atkal ir sajaukušās vienā, Zemes sula ir izsīkusi, cilvēkus un kustoņus apdraud melno asiņu sērga, pie debesīm spīd trīs mēneši, bet katra nācija savu dzīves telpu ir iekārtojusi atbilstoši saviem ideāliem un priekšstatiem par pareizību. Satiksmi starp dažādām pasaulēm nodrošina gliemjiem līdzīgi vienslieži, bet mūsdienas šiem ļaudīm šķiet tāla un grūti izprotama pagātne.

Tāda ir pasaule, kuru pētīt jādodas Martai un tēvam, bet Jēkaupiņam ar māti jāpaliek mājās apkopt lopus un pieskatīt saimniecību. Nez, kā viss vēl būtu beidzies, ja par arvien biežāku viesi mājās nekļūtu cienīgtēvs Bišķis. Kā beigsies Martas un tēva ceļojums? Un kāds liktenis gaida Jēkaupiņu?

“Šajā romānā aprakstītajā nākotnē valoda ir daļēji aizmirsta,

 

Lasīt tālāk...

empty placeholder

Jaunākās grāmatas oktobrī

Daiļliteratūra

  • Remere, Santa. Mūsējās.

Biedrība "Ascendum" izdevusi publicistes Santas Remeres un bērnu grāmatu mākslinieces Elīnas Brasliņas grāmatu "Mūsējās", kas pasaku formā vēsta par 50 ievērojamu Latvijas sieviešu dzīvēm.

"Mūsējās" ir grāmata visai ģimenei, kas stāsta par Latvijas iedvesmojošākajām sievietēm. Daudzas no šīs grāmatas varonēm ir kļuvušas par pasaules līmeņa zvaigznēm un guvušas lielus panākumus savā jomā, taču šis nav Latvijas izcilāko sieviešu tops. "Mūsējās" stāsta par Latvijas vēsturi, kariem un izsūtījumiem, sapņiem un piepildītām cerībām, apņēmību un neatlaidību. Grāmata pēc vēstījuma ir līdzīga slavenajai bērnu pasaku grāmatai "Vakara pasaciņas dumpīgām meitenēm".

"Mūsējās" var lasīt gan kā uzziņu literatūru, gan kā apliecinājumu latviešu varēšanai, gan kā iedrošinājumu jaunām meitenēm un zēniem nebaidīties sasniegt kvēlākos mērķus, gan izglītojošu pasaku grāmatu, kas ļauj attīstīt empātiju un iztēli. Pieaugušajiem lasītājiem tā ir iespēja paskatīties uz Latvijas veidošanos un sabiedriskajiem procesiem no neierastas perspektīvas, novērtējot sieviešu varonību un ieguldījumu.

 

 

Lasīt tālāk...

empty placeholder

Jaunākās grāmatas septembrī

Daiļliteratūra

  • Dolana, Eva. DNS. Ārstu lieta.

Nelielu Anglijas ciematu pāršalc šaušalīga vēsts – brutāli noslepkavots cienījams un ieredzēts ārsts Džošua Einsvērts. Kad detektīvi rekonstruē Einsvērta pēdējās dienas, viņi atklāj arvien jaunus noslēpumus un aizdomās turamos. Turklāt šī nav vienīgā lieta, kas jāizmeklē: no cietuma ir atbrīvots nežēlīgs slepkava, un detektīvi zina – viņš alkst atriebties likumsargiem. Atliek tikai minēt, kurš kļūs par pirmo upuri…

Lasīt tālāk...

empty placeholder

Jaunākās grāmatas augustā

Daiļliteratūra

  • Lorenca, Inī. Ceļojošā priekameita

http://www.zvaigzne.lv

Konstanca, 1410 gads. Kad grāfs Ruperts Splendids lūdz skaistās Marijas roku, viņas tēvs meistars Matīss Šērers gandrīz nespēj aptvert savu laimi. Taču tēvs nenojauš, ka iznesīgo precinieku interesē tikai viņa meitas prāvais pūrs un, lai to dabūtu, grāfs būs gatavs arī uz noziegumu.
Marija un viņas tēvs kļūst par nežēlīgas intrigas upuriem, turklāt meitene ar kaunu tiek padzīta no pilsētas bez tiesībām tur jebkad atgriezties. Lai izdzīvotu, Marijai jāpārdod savs ķermenis. Bet meitene negrasās padoties. Viņa domā par atriebību…

Par grāmatas autoriem
Romānu sarakstījuši vācu rakstnieki dzīvesbiedri Inī Kloke (Iny Klocke) un Elmars Volrats (Elmar Wohlrath). Inī Lorenca (Iny Lorentz) ir viņu kopējais pseidonīms. Daiļrades sākumposmā abi autori aizrāvušies ar fantāzijas literatūru, bet kopš 2003. gada pievērsušies vēsturiskajam žanram. Viņu romāni regulāri atrodas bestselleru sarakstu augstākajās vietās.
Pēc romāna Ceļojošā priekameita uzņemta Vācijas un Austrijas televīzijas filma. 2012. gadā tā Vācijā saņēmusi godalgu Diva kā gada veiksmīgākā filma.

No vācu valodas tulkojusi Iveta Galēja.


 

Lasīt tālāk...

empty placeholder

Jaunumi Jūlijā

Daiļliteratūra

  • Ezerkalns Gatis. Ragana manā skapī.
  • Hietamies Eve. Tētis uz pilnu slodzi.

Nozaru literatūra

  • Riekstiņš Jānis. PSRS okupācijas armijas noziegumi Latvijā.
  • Lebo Pols. Etija Hilesuma.
  • The Latvian.
Lasīt tālāk...