Kupravas bibliotēka

Teksta pārsakts

Teksta pārskats par 2020 .gadu

Viļakas novada Kupravas bibliotēkas

teksta pārskats par 2020.gadu.

1.Vispārīgs bibliotēkas raksturojums.

Pagasta bibliotēka ir kultūras un informācijas centrs. Kopš bibliotēkas ir  nodibinājušās, uz tām cilvēki dodas ne vien , lai izņemtu grāmatas, bet arī, lai smeltos dvēselei ko jaunu- sarunas, spēku ikdienai un gara gaismu.

Pagasta bibliotēka atrodas valsts austrumu pierobežā. Pagastā ir samērā daudz cittautībnieku, tāpēc bibliotēkas krājuma papildināšanu veicu, ievērojot arī viņu intereses.

Bibliotēka atrodas pagasta centrā, pagasta pārvaldes ēkā, netālu atrodas veikals, doktorāts, ir pieejami pasta pakalpojumi.

Bibliotēkas lietotāji  pārsvarā ir pensionāri un mājsaimnieces , savukārt interneta apmeklētāji-skolēni un jaunieši. Pēdējie gan bibliotēku pārsvarā apmeklē vasaras periodā, arī brīvlaikos.

Vīrusa laikā bibliotēkas darbs tika nedaudz apgrūtināts, taču kopumā ikdienas darbi un visas lietas tika paveiktas, arī cilvēki kopumā bija saprotoši.

Pārskata periodā bibliotēkai nav notikusi akreditācija.

2.Finansiālais nodrošinājums.

Bibliotēka tiek finansēta no Viļakas domes līdzekļiem, esošais finansējums apmierina tekošās vajadzības. Grāmatām piešķirtie līdzekļi ir pietiekoši, taču periodikai paredzētie varētu būt  nedaudz lielāki.

Tabula “Bibliotēkas finansiālais nodrošinājums”

Kopā (EUR)

Pašvaldības finansējums

Citi ieņēmumi:

t.sk. maksas pakalpojumi

t.sk. ziedojumi un dāvinājumi

t.sk. VKKF finansējums

t.sk. citi piešķīrumi

Tabula “Bibliotēkas izdevumi”

Izdevumi kopā (EUR)

Darbinieku atalgojums (bruto)

Krājuma komplektēšana

2020.gadā par pašvaldības līdzekļiem tika iegādātas 69 grāmatas  par 396 EUR.

B-kas fonds tika papildināts ar 125 grāmatām par 845 EUR. Tā bija  individuālo dāvinātāju, piešķirta bezatlīdzībā no LNB literatūra.

Fonda papildināšanai vīrusa izplatība nav kaitējusi, grāmatas tika pasūtītas, atgādātas pie lietotājiem. Grāmatu sarakstus sūtījām uz apgādu ‘’Virja’’.

3.Materiālā un tehniskā stāvokļa nodrošinājums.

Bibliotēkā ir samērā labi saglabājušās mēbeles. 2020.gadā tika pielikti jauni aizkari telpām, kurās atrodas b-ka pēc remonta- abonementam, kurš apvienots ar interneta lietošanas telpu un bērnu nodaļu.

Savukārt aprīkojums darbam ir apmēram 15 gadus vecs- gan darbinieka dators, gan multifunkcionālā iekārta. Lietotājiem ir nedaudz jaunāki datori,  kuri ir aprīkoti ar skaņu.

Darbu apgrūtina gan lēnais internets , gan novecojušās tehnoloģijas.

Lietotājiem ir paredzēti 3 datori, viens no TTD projekta, 2- no b-ku atbalsta dienesta, savukārt darbiniekam- 1 dators, arī no TTD. Darbojas multifunkcionālā iekārta,  tā ir no 2007.gada.

Bibliotēkas iekārtojums būtu jāpapildina vismaz ar sienas pulksteni, telefonu, jaunāku rakstāmgaldu.

Aprīkojuma iegādei varētu būt vainojams arī tas, ka līdzekļi tika ierobežoti sakarā ar vīrusa izplatību.

4.Bibliotēkas personāls.

Bibliotēkas vadītāja strādā nepilnu darba slodzi, sakarā ar vīrusa izplatību, daudzi semināri, kursi tika atcelti. Tomēr pēc savas iniciatīvas, arī pēc piedāvājuma, tiku piedalījusies sapulcēs, kursos, konferencē.

Seminārs Balvu reģiona bibliotēku darbiniekiem , kurš notika vēl gada pirmajā pusgadā:

Prāvesta Alberta Budžes piemiņai veltītie novadpētniecības lasījumi”, kas norisinājās 2020.gada28.janvārī Balvu Novada muzejā.

LN kultūras centra organizētie kursi ‘’Pārmaiņu vadīšana kultūras organizācijā’’/8 stundas/, apliecība Nr.2020/1853.

2020.g.26.,27.11. ‘’QUO VADIS?’’LKA Latvijas kultūras koledžā notikušā starptautiskā konference./piedalījos attālināti./

Konferencē tēmas dažādas, par covid-19 ietekmi uz b-ku darbu, par pasākumu veidošanu, kultūrpolitikas stratēģiju, skatuves mākslu, modi, deju, bibliotēkzinātni,utt.

Saistošākā šķita par M.Dauguļa tēmu par saskarsmes kultūru globālā kontekstā, par Ķīnas TR ārpolitikas stratēģiju.

2020.g.10.12.- KIS rīkoto tiešsaistes pasākumu ’’Mūsdienīga un inovatīva saziņa ar valsts pārvaldi’’ par valsts pārvaldes virtuālajiem asistentiem, par valodas tehnoloģiju platformu Hugo.lv.

Visnotaļ interesants pasākums, ar ievirzi nākotnei.

Tiku piedalījusies Viļakas novada radošo darbu konkursā „Brīvības cīņām-100’’.

Aktīvi izmantoju LNB piedāvātās iespējas meklēt materiālus gan portālā www.periodika.lv, gan citas.

5. Pakalpojumu piedāvājums un pieejamība.

Lietotāju skaits: 65

Apmeklētāju skaits: 1775

Izsniegums: 4841

Bibliotēka piedāvā bezmaksas pakalpojumus: literatūras izmantošanu, tematisko, novadpētniecības materiālu izmantošanu, datu bāzu izmantošanu, uzziņu sniegšanu, pieprasījumu izpildi, citu bibliotēku resursu izmantošanu.

Maksas pakalpojumus: izdruku, kopēšanu, skenēšanu.

2020.gadā tika sniegtas 18 uzziņas par dažādām tēmām : dzejas rindas apsveikumiem, citāti svētku reizēm, gan valsts svētkiem, gan gadskārtām. Pieprasīja  materiālus lugām, skečiem, cita dažāda informāciju. Bibliotēkas fondā atrodu gan atbildes citātiem, gan vajadzībām par svētku veidošanas norisēm. Interneta piedāvātais tiek izmantots tad, ja bibliotēkas krājumāneatrodas vajadzīgais materiāls.

Ir izmantoti portāli letonika.lv, apteka.lv, apsveicam.lv un citi.  Pēc pieprasījuma tiek izmantoti arī agrāk savāktie materiāli, dzejas rindas, dokumentos apkopotais, kas ir izveidots un savākts agrāk.

Veidojot darba plānus, meklējot izstāžu nosaukumus, noformējot ik mēneša izstādes vai tuvojoties kādiem svētkiem, arī ļoti noder jau apkopotie materiāli, kuri ir apkopoti tematiskajās mapēs.

Tabula “Bibliotēkas pamatrādītāji”

% salīdzinot