Normālskats Balti burti uz melna fona Melni burti uz dzeltena fona Dzelteni burti uz melna fona
Balvu pielāgotās literatūras bibliotēka

Krājums

Jūsu ērtībām piedāvājam e-katalogu, ar kura palīdzību var atrast sev interesējošo pielāgotās literatūras grāmatu mūsu plašajā krājumā.

Bibliotēka katru mēnesi saņem jaunas grāmatas, kas pieejamas lasītājiem. Šeit iespējams apskatīties, kādi ir pēdējie bibliotēkas jaunieguvumi.

Iespēju lasīt grāmatas palielinātā drukā, Braila rakstā vai tās klausīties audioformāta sniedz Latvijas Neredzīgo bibliotēka, kas ir galvenā pielāgotās literatūras resursu nodrošinātāja valstī.

2023. GADA LASĪTĀKĀS GRĀMATAS

Katru gadu bibliotēka apkopo informāciju par iepriekšējā gada lasītākajām grāmatām - kā ierasts četrās kategorijās: audiogrāmatas, grāmatas palielinātā drukā, grāmatas, Braila rakstā un grāmatas parastajā iespieddrukā.

AUDIOGRĀMATAS

Lasītākā audiogrāmata pagājušajā gadā bija Ērika Kūļa stāstu krājums «Zemes telpa, jūras elpa». Tajā apkopoti stāsti par dažādiem cilvēku likteņiem.

Otrajā vietā ir Maijas Miglas Streičas «Nenopietni nopietnie TV aizkadri». Grāmatas autore savos darba gados bieži bija kadrā. Un šajos gados piedzīvots daudz —gan nopietnu, gan amizantu gadījumu. Par tiem arī ir šī grāmata.

Trešā lasītākā ir Dianas Bogdanovas «Mana ome un vareņiki». Stāsti par ukraiņu vecmāmiņu Vaļu un par bērnības laiku, kurā netrūka ne piedzīvojumu, ne blēņu un nedarbu.

GRĀMATAS PALIELINĀTĀ DRUKĀ

Aizvadītā gada lasītākā grāmata palielinātā drukā bija Ērika Hānberga «Leģendārais Rīgas centrāltirgus». Grāmata ir par Rīgas centrāltirgu no pirmsākumiem līdz nākotnes vīzijām.

Otrajā vietā ir Sofijas Lundberjas romāns «Sarkanā adrešu grāmatiņa». Tas ir stāsts par mīlestību, kas aptver veselu mūžu un paņem lasītāju līdzi ceļojumā.

Bet godpilnajā trešajā vietā ir Kristīnes Liepiņas un Kristapa Liepiņa kopdarbs «Pamirs mana sirds mīlestībā». Viņi kāpj kalnā pārvarot bailes no augstuma un no sevis.

GRĀMATAS BRAILA RAKSTĀ

Lasītākā grāmata Braila rakstā ir Līgas Blauas «Dzīves stāsti». Par dzīves stāstiem arvien interesējamies, no tiem mācāmies, apbrīnojam, jūtam līdzi.

Otro vietu topā ieņem Līvijas Dūmiņas «Artūra Skrastiņa Spogulija». Patiesīguma, kaislības un skaistuma ideālus Dailes teātrī piepildījuši daudzi mākslinieki, un starp viņiem ir arī aktieris Artūrs Skrastiņš.

Savukārt trešā vietā Aijas Mikeles romāns «Zirneklis». Šī kriminālromāna darbība sākas kādas mazpilsētas parkā.

GRĀMATAS PARASTAJĀ IESPIEDDRUKĀ

2023. gada lasītākā grāmata ir Viktorijas Masas romāns «Trako sieviešu balle». Agrā jaunībā zaudējusi māsu, medmāsa Ženevjēva tic vairs tikai zinātnei un medicīnai.

Otrā vietā ir Sāras Larkas romāns «Vinteru mājas noslēpums». Romāns sākas mirklī, kad gaismā nāk ilgi glabāts noslēpums, kas sagrauj Elinoras ierasto pasauli.

Trešajā vietā Kristinas Sabaļauskaites «Pētera imperatore : II». Rīts, kas aizsāk imperatores agonijas pēdējās divpadsmit stundas. Nepielūdzami tuvojas nāves un Dieva tiesas mirklis.

Kāda ir tava pagājušā gada mīļākā grāmata?