Tikaiņu bibliotēka

Aktualitātes


empty placeholder

Pūļa testēšana Covid - 19 noteikšanai Rugāju novadā

 

Pūļa testēšana Covid - 19 noteikšanai Rugāju novadā

Rugāju novada pašvaldība 9.-12.martā organizēs pūļa testēšanas metodi, izmantojot Covid-19 siekalu testus!

Analīzes iedzīvotāji varēs nodot bez maksas un pēc brīvprātības principa. Pūļa testēšana ir iedarbīgs veids, kā noteikt vietas, kur parādās infekcijas perēkļi. To precizitāte ir vērtējama aptuveni 97-98%. Statistika liecina, ka infekcija nekur nav pazudusi, tālab mēs aicinām sabiedrību apzināties situācijas nopietnību un piedalīties testēšanas procesā! Palielinot testēšanas apjomu, tiks vērtēta infekcijas izplatības situācijas attīstība.

Siekalu testa metode ir daudz vienkāršāka nekā līdz šim izplatītākā, kurā analīzes tika ņemtas ar kociņiem no deguna un rīkles. Turklāt šai paraugu paņemšanā nav jāiesaista medicīnas personāls. Iedzīvotājs to var izdarīt pats, saņemot laboratorisko izmeklējumu komplektu, kurā ir veidlapa, pamācība, kā pareizi siekalas jāsavāc, trauciņš siekalām un spirta plāksnītes dezinfekcijai.

Siekalu paraugi (aptuveni 2ml) iedzīvotājam ir jāievāc diskrēti, vislabāk mājās. To ir aizliegts ievākt publiskās vietās. Cilvēks paņem komplektu, dzīvesvietā piepilda piltuvi ar siekalām, aizpilda veidlapu, atnes to atpakaļ vietā, kur tas tika paņemts, un atdod.

Šāda iespēja veikt bezmaksas siekalu testu Covid-19 noteikšanai būs no 2021.gada 9. līdz 12.martam. Atbilde par testa rezultātu iedzīvotājam tiks nosūtīta diennakts laikā.

Kā pareizi sagatavoties siekalu testam?

• Stingri ieteicams siekalu paraugu ievākt tūlīt pēc pamošanās.

• Vismaz 24 stundas pirms siekalu savākšanas nedrīkst lietot alkoholu.

• Vismaz stundu, bet vēlams pat 3-4 stundas pirms testa veikšanas, nedrīkst ēst, košļāt košļājamo gumiju, dzert; nelietot tādus medikamentus, kā aerosoli mutes dobumam, inhalatori, sūkājamās tabletes kaklam; netīrīt zobus un neskalot muti ar mutes skalojamiem līdzekļiem.

 

Lasīt tālāk...


empty placeholder

Noteikumi ārkārtas situācijas apstākļos

Tikaiņu bibliotēkas lietošanas noteikumi ārkārtas situācijas apstākļos vīrusa COVID-19 izplatības ierobežošanai

No 9. novembra līdz 6. decembrim tiek atcelti un aizliegti visi klātienes publiskie kultūras pasākumi, tajā skaitā valsts svētku atzīmēšanai plānotie.

       Ikvienam bibliotēkas apmeklētājam no 13 gadu vecuma obligāti jāvalkā sejas maska vai sejas vairogs.

       Bibliotēkā var notikt tikai individuāli apmeklējumi, izņemot vienas mājsaimniecības locekļus.

       Bibliotēkas apmeklētāji tiek aicināti bibliotēkas telpās uzturēties ne ilgāk par 30 minūtēm.

       Lai lasītāji no dažādām mājsaimniecībām neuzkavētos bibliotēku telpās, bibliotēkas lasītava lasītājiem ir slēgta.

       Vienlaikus bibliotēkā atrodas ne vairāk kā 50 % no kopējā iespējamā cilvēku skaita, ko pieļauj apmeklētājiem pieejamā telpu platība un infrastruktūra.

       Vienam apmeklētājam tiek nodrošināti vismaz 10 m2 no apmeklētājiem pieejamās telpu platības.

       Visi no lasītājiem saņemtie izdevumi tiek ievietoti “karantīnā” uz 72 stundām.

        Bibliotēka sniedz apmeklētājiem iespēju izmantot datorus lietišķās informācijas ieguvei, darbstacijas pēc katras lietošanas reizes tiek dezinficētas.

Pasliktinoties epidemioloģiskajai situācijai, bibliotēka sadarbībā ar pašvaldību lemj par pilnīgu vai daļēju pakalpojumu pieejamības ierobežošanu.

Sargāsim sevi un citus! Ievērosim distanci 2 metri, dezinficēsim rokas pirms bibliotēkas apmeklējuma!


empty placeholder

Uzsākta pieteikšanās 5. kārtas mācībām pieaugušajiem

Otrdien, 22. septembrī, atklāta pieteikšanās piektajai mācību kārtai Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”, kuru īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Šajā kārtā strādājošajiem vecumā no 25 gadiem ir iespēja izvēlēties mācības vairāk nekā 500 izglītības programmās. Pieteikšanās mācībām notiek līdz 22. oktobrim. Piektajā mācību kārtā mācības 11 tautsaimniecības nozarēs piedāvā 57 izglītības iestādes visā Latvijā. “Šajā kārtā mācību piedāvājums tiek paplašināts ar 196 profesionālās tālākizglītības un profesionālās pilnveides izglītības programmām uzņēmējdarbības nozarē. Aicinām arī šajā nozarē strādājošos izmantot iespēju stiprināt savu konkurētspēju, pilnveidojot profesionālo kompetenci”, stāsta VIAA direktore Dita Traidās.

Lasīt tālāk...

empty placeholder

Informācija saistībā ar izsludināto ārkārtējo situāciju valstī

Biblotēka strādā iepriekšējā režīmā. Jābūt atbildīgiem jāievēro 2 metru distancēšanās,

jādezinficē rokas.

 

 

Oficiālo informāciju par vīrusu COVID-19 un valstī ieviesto ārkārtējo situāciju lasiet: