Kubulu pagasta filiālbibliotēka
 

Jaunieguvumi

 Žēlastība,  Tonija Morisone

Žēlastība, Tonija Morisone

T. Morisones daiļradē emocijas ir sazarotas un dziļas; tās brīnišķīgi atklājas šajā spēcīgajā romānā.

Dienā, kad Džeikobs piekrīt saņemt verdzeni kā samaksu par parādu, mazās Florensas dzīve mainās. Meitene kļūst par daļu no Džeikoba saimniecības. Kopā ar viņa sievu Rebeku, kalponi Līnu un dīvainīti Bēdu viņa izcieš skarbās apkaimes sagādātos pārbaudījumus, jo Džeikobs mēģina izveidot veiksmīgu saimniecību neskartajā Ziemeļamerikas dabas nostūrī.

Lasīt tālāk...

Kā Zaķis iepazina jūtas, Šarūne Baltrušaitiene - Edgars Strauks

Kā Zaķis iepazina jūtas, Šarūne Baltrušaitiene - Edgars Strauks

Tas ir stāsts par nedaudz izlutinātu zaķēnu, kuru no dzimtajām mājām nolaupa vārna un aiznes uz pavisam citu meža malu. Ar savu drosmi un gudrību zaķim izdodas no viņas izglābties, taču zaķēnu gaida garš ceļojums mājup.

Ceļā zaķēns piedzīvo daudz notikumu un satiek vairākus jaunus varoņus. Ar katru no tiem zaķēns ikreiz piedzīvo jaunas, viņam vēl nezināmas jūtas.

Grāmata stāsta par zaķēnu, kurš iemācījās pārvarēt skumjas, bailes, skaudību un atklāja, kā dusmas pārvērst priekā.

Lasīt tālāk...

 Zaķīšu pirtiņa  Vilis Plūdons

Zaķīšu pirtiņa Vilis Plūdons

Ne tikai bērni, bet arī viņu vecāki un vecvecāki ir iemīļojuši dzejoli “Zaķīšu pirtiņa”, ko uzrakstījis latviešu klasiķis dzejnieks Vilis Plūdons. Dzejoļa jauno izdevumu ilustrējusi māksliniece Agija Staka ar brīnišķīgiem un mīļiem zīmējumiem.

Lasot grāmatu, bērns nokļūs draudzīgās zaķu ģimenes pirts rituālā, kur valda sirsnība un labestība. Ja vien pa pļaviņu neskraidītu strupausītis sunītis...

Lasīt tālāk...

 Muris un Vufs, Timo Parvela

Muris un Vufs, Timo Parvela

Muris ir kaķis, un Vufs ir suns. Viņi dzīvo debeszilā mājā kalna galā, un turpat pakājē ir dīķis un ciematiņš, kurā mīt vista fon Ko, gotiņa Mūmiņa, zirgs Ījāns un citi draugi.
Grāmatā ir divdesmit sirsnīgi un aizraujoši stāstiņi, kas ir lieliski piemēroti lasīšanai priekšā mazāka vecuma klausītājiem un patstāvīgai lasīšanai visiem skaistas un vērtīgas bērnu literatūras cienītājiem.
Bērniem patiks amizantā kaķa Mura un prātīgā suņa Vufa piedzīvojumi un asprātības, krāsainās, dinamiskās ilustrācijas, savukārt pieaugušajiem prieku sagādās grāmatas teksta skaistums un daudznozīmība. Lai nu kurš, bet lielie labi zina, cik grūti zem viena jumta sadzīvot atšķirīgām personībām, saglabājot gan savu “es”, gan cieņu un mīlestību citam pret citu.

Lasīt tālāk...

Snīpulītis no Snīpuļciema, Laura Vinogradova

Snīpulītis no Snīpuļciema, Laura Vinogradova

Reiz naktī, kad Snīpuļciemā smaržoja pēc tikko uzdīgušas zāles, kādā mājā piedzima pavisam mazs Snīpulītis.
– Paskaties, cik viņam skaists uzrauts deguntiņš! – Snīpulīša māmiņa teica tētim, un viņš, mājot ar galvu, nočukstēja: – Tik skaists deguntiņš vēl nav bijis nevienam snīpulim Snīpuļciemā.

Šī grāmata paņems tevi klēpī, mazulīt, kad tu uzmanīgi ieklausīsies tās stāstījumā. Grāmata paauklēs un apmīļos arī tevi, pieaugušais lasītāj, un aizvedīs atkal uz bērnības zemi tavā paša sirdī.
Pasaka palīdzēs iemigt katram mazam cilvēciņam tikpat saldi kā Snīpulītim un mudinās gaidīt nākamo vakaru – lai klausītos turpinājumu par Snīpulīša pirmo gadu šajā skaistajā pasaulē.

Lasīt tālāk...

Lilija Berzinska "Meža pasaka"

Lilija Berzinska "Meža pasaka"

Mazie ķipari un lielie bērni jau tikušies ar četrām mākslinieces un rakstnieces Lilijas Berzinskas grāmatām – pašas sacerētiem un ilustrētiem pasakainiem stāstiem, kuru varoņi dzīvo pļavās un mežos, upju un jūru krastos. “Meža pasaka” ir piektā un ļoti īpaša, jo aizsāk sēriju “Lilijas pasakas”. To notikumi virknējas ap dinozauru ģimeni – tēti, mammu un viņu dēlēnu Viljamu, kurš vēl nav izaudzis līdz skolas solam. “Meža pasaka” ieved sirsnīgā un lādzīgā pasaulē, kas nebūtu pilnīga, ja tai nepiemistu šķipsniņu delverību.

Lasīt tālāk...

Koraļļkoka zemē, Sofija Kaspari

Koraļļkoka zemē, Sofija Kaspari

Aizraujoša ģimenes sāga par dzimtu un ļaužu likteņiem eksotiskajā Argentīnā

1863. gada vasarā, izceļojot no Vācijas uz Argentīnu, uz kuģa iepazīstas divas jaunas vācietes: Anna Veinbrennere un Viktorija Santosa. Abas sievietes dodas pie saviem vīriem, kuri jau iepriekš aizceļojuši uz Jauno pasauli. Viktorijas vīru uz estansiju Argentīnas ziemeļos aizsaukuši steidzami darījumi. Savukārt Annas ģimenei bija pietrūcis naudas, lai varētu visiem vienā reizē nopirkt biļetes. Tālajā zemē, kas saistās ar lielām cerībām, Viktorijas šķietami saldā dzīve iegrozās pavisam citādi, nekā cerēts, bet Annu pēc ierašanās sagaida šokējoša ziņa...

Lasīt tālāk...

Flamingu lagūna, Sofija Kaspari

Flamingu lagūna, Sofija Kaspari

Aizraujoša ģimenes sāga par dzimtu un ļaužu likteņiem eksotiskajā Argentīnā

Argentīna, 1876. gads. Atraitnēs palikusī Annēlija Vīnande ar meitu Minu no Frankfurtes pie Mainas ieceļojusi Argentīnā, lai otrreiz apprecētos. Taču laulība sagādā rūgtu vilšanos. Četrpadsmit gadus vecajai Minai vienīgo gaismas stariņu skarbajā ikdienā ienes tikšanās ar kaimiņu dēlu Franku. Taču kādā dienā notiek briesmu lietas, un Frankam nekas cits neatliek, kā bēgt prom...

Lasīt tālāk...

Ūdenskrituma dziesma, Sofija Kaspari

Ūdenskrituma dziesma, Sofija Kaspari

Tai tālā zemē, kas bagātību sola, dažs sapnis izlolots par īstenību kļūst, bet citiem cerības kā ilūzija gaist...

Aizraujoša ģimenes sāga par dzimtu un ļaužu likteņiem eksotiskajā Argentīnā.

Argentīna, 1898. gads. Klarisa un Havjers par godu savai pirmajai kāzu gadadienai dodas izbraukumā uz Igvasu ūdenskritumu. Taču brīnumjaukā diena beidzas traģiski: Klarisa zaudē vīru, ģimeni, mājas un līdzšinējo bezrūpīgo dzīvi.

Lasīt tālāk...

Starp debesīm un zemi, Levī Marks

Starp debesīm un zemi, Levī Marks

Šodien Marks Levī ir viens no populārākajiem franču rakstniekiem un nepārspēts sentimentālā romāna meistars, kura darbi tulkoti 40 valodās un pārdoti miljoniem eksemplāru visā pasaulē. Stīvens Spīlbergs iegādājās Marka Levī pirmā romāna ekranizācijas tiesības par diviem miljoniem dolāru. Pēc šī romāna uzņemta filma, kuru inscenējis viens no modernākajiem un populārākajiem Holivudas režisoriem - Marks Voterss. No angļu valodas tulkojusi Sintija Rimšele. Artūra Zariņa vāka dizains.

Lasīt tālāk...

Pulcēšanās, Enraita Anna

Pulcēšanās, Enraita Anna

Pulcēšanās ir skaudra, drosmīgi atklāta un aizkustinoša ģimenes sāga, ko sarakstījusi apbrīnojami talantīga, ar elegantu valodas izjūtu un dziļu emocionalitāti apveltīta rakstniece. Pulcēšanās ļauj iepazīt pārsteidzošus notikumus, ko piedzīvojušas vienas dzimtas trīs paaudzes daudzu gadu garumā.

Lasīt tālāk...

 Nozagtā laulība, Diāna Čemberlena

Nozagtā laulība, Diāna Čemberlena

Sirdi plosošu pavērsienu pilns, emocionāli aizkustinošs romāns par nodevību, aizspriedumiem un piedošanu.

Ziemeļkarolīna, Otrā pasaules kara beigas.
Tesa Demelo nule ir atsaukusi saderināšanos ar mūža lielo mīlestību. Negaidīts pārpratums aizved viņu savādā bezmīlestības laulībā ar pavisam svešu vīrieti. Viņa nonāk tālā provinces pilsētā, kurā jūtas neiederīga, turklāt nespēj no šīs vides izrauties.

Lasīt tālāk...

empty placeholder

Džons Lekarē "Misijas dziesma"

Džons Lekarē (John le Carré, 1931) ir viens no mūsdienu pazīstamākajiem britu rakstniekiem. Viņš strādājis gan elitārajā Ītonas koledžā, gan Britu diplomātiskajā dienestā. Džons Lekarē ir sarakstījis vairāk nekā divdesmit romānus, kā arī stāstus un filmu scenārijus.

Lasīt tālāk...