Lazdukalna bibliotēka

Nozaru literatūra

Jānis Riekstiņš. PSRS okupācijas armijas noziegumi Latvijā : 1940.-1991. gads

Jānis Riekstiņš. PSRS okupācijas armijas noziegumi Latvijā : 1940.-1991. gads

okumentu krājuma uzdevums ir atklāt PSRS okupācijas armijas zaldātu un viņu komandieru izdarītos noziegumus pret Latvijas mierīgajiem pamatiedzīvotājiem, viņu personīgo un valsts mantu. Dokumenti atklāj, kā PSRS slepeni gatavoja iebrukumu Baltijas valstīs, ar kādu klaju patvaļu visos okupācijas gados, ar neskaitāmiem kriminālnoziegumiem, ar impērisku attieksmi militāristi izturējās pret Latviju un tās pamatiedzīvotājiem. Dokumentu krājums ir viena no vissmagākajām apsūdzībām PSRS valdošajam totalitārajam režīmam Baltijas valstīs.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Pols Lebo. Etija Hilesuma

Pols Lebo. Etija Hilesuma

Kad 1941.gadā nacisti uzsāk Nīderlandes ebreju apcietināšanas, jauna turienes ebrejiete iestājas darbā Vesterborkas pagaidu nometnē, lai strādātu ieslodzīto labā. Nezaudējot brīvību, Etija Hilesuma ar miesu un dvēseli ziedojas šim uzdevumam līdz pat dienai, kad pati tiek nāves mašinērijas samalta.
1981.gadā pirmo reizi nāk klajā Etijas dienasgrāmatas fragmenti - brīnišķīga liecība par viņas iekšējo dzīvi šajos baisajos gados. Turpmāk tā tulkota četrpadsmit valodās. Dienasgrāmatā pārdomu, īsu stāstījumu un lūgšanu veida jaunā sieviete atklāj savu absolūti vienreizīgo garīgo pieredzi, kurā jaušama agnotiscisma, judaisma un kristietības ietekme.
Tieši nenoliedzamo vienreizīgumu ir vēlējies izcelt jezuīts Pols Lebo. Viņš parāda, cik trāpīgi šī unikālā dvēsele ar saviem reizē vienkāršajiem un specīgajiem vārdiem uzrunās šodienas pasauli. Lasot Etijas atstāto mantojumu, kas atklājas pārsteidzoši moderns, mēs ieraugām, cik grūti, bet nepieciešami ir domāt par Dievu pēcaušvices laikā.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Prāta vingrinājumi

Prāta vingrinājumi

Grāmatā apkopoti 5 grūtības līmeņu 450 uzdevumi. Grāmata paredzēta plašam lasītāju lokam – gan skolas vecuma jauniešiem, gan tiem, kam bagātīga dzīves pieredze.
Pareizās atbildes uz uzdevumiem rodamas grāmatas beigu daļā.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Hedviga Montgomerija. Brīnumu laiks

Hedviga Montgomerija. Brīnumu laiks

Dzīves pirmie divi gadi patiešām ir maģiski. Nav cita vārda, kādā raksturot neticamo pārvērtību no pilnīgi bezpalīdzīga zīdaiņa līdz samērā patstāvīgam mazulim, kurš pats ēd, staigā, runā un nemitīgi pēta pasauli.

Taču “maģisks” nenozīmē “viegls”. Šajā posmā netrūkst izaicinājumu. Patiesībā bērns attīstās tik strauji, ka vecākiem atliek tik turēt viņam līdzi! Jautājumi un šaubas ir nebeidzami: kā radīt mazulim drošu vidi, kā viņu iemidzināt, kā rotaļāties un kā rīkoties, ja bērns raud bez mitas? Kad viņam jāsāk runāt? Ko iesākt, ja mazajam nepatīk bērnudārzā? Kad ir jāsatraucas un kad ne? Un galu galā – kas ir pats svarīgākais vecāku uzdevums?

Norvēģu psiholoģes un ģimenes terapeites Hedvigas Montgomerijas grāmata “Brīnumu laiks” ir otrais izdevums sērijā “Vecāku maģija”. Tas kalpo kā ceļvedis, kurā aplūkoti mazuļa dzīves nozīmīgākie aspekti un aprakstīts viss, kas jāzina, lai šis maģiskais laiks noritētu pēc iespējas gludāk. Taču, pats galvenais, – “Brīnumu laiks” dod drošību un pārliecību, kas vecākiem nepieciešama, lai izveidotu labas, veselīgas attiecības ar bērnu visa mūža garumā.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Džoisa Meijere. Mosties ar vārdu

Džoisa Meijere. Mosties ar vārdu

Vārdiem piemīt varens spēks – tāds spēks, kas ļauj mums izveidot līdz šim nepieredzētu tuvību ar Dievu.
Grāmatā ļauj lasītājam smelties spēku no spēcinošiem vārdiem ik dienu visa gada garumā. Veltījums katrai dienai sākas ar vienu atslēgas vārdu skaidrības ieviešanai un lasītāja zināšanai, kas paver durvis pozitīvu pārmaiņu ienākšanai dzīvē. Šie vārdi kopā ar atbilstošu citātu no Svētajiem Rakstiem un praktisku Džoisas padomu palīdzēs nonākt tuvāk Dievam un pavērs ceļu pie visa labā.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Mōras Zeme : kulturvēsturiski un religiski izgleitojūši roksti II

Mōras Zeme : kulturvēsturiski un religiski izgleitojūši roksti II

Latgaliešu rakstu valodā izdotais kultūrvēsturiski un reliģiski izglītojošo rakstu krājums "Mōras Zeme" (II daļa) aptver no 2001. līdz 2004. gadam laikraksta "Rēzeknes Vēstis" pielikumā "Mōras Zeme" publicētos rakstus.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Inta Kalniņa. Lielais sapņu tulks

Inta Kalniņa. Lielais sapņu tulks

Sapņi ļauj izprast sevi, ieklausīties savos tuviniekos, nepalaist garām jūtas un uztvert veselības saasinājumus. Aptuveni trešo daļu dzīves cilvēks pavada miegā, bet sapņi aizņem apmēram 20 procentus no miegā pavadītā laika. Varētu teikt, ka dzīves laikā mēs redzam turpat 100 000 sapņu. Vai tie ir saistīti ar īstenību?

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Guntis Eniņš. Latvijas Dabas brīnumi

Guntis Eniņš. Latvijas Dabas brīnumi

Bīstamas alas, gleznaini ieži, brīnumaini dižkoki un dižakmeņi. “Latvijas dabas brīnumi” ir Gunta Eniņa grāmatas “Nezināmā Latvija” (2015) nākamais cēliens – plaši apskatītas mazāk pazīstamas Latvijas dabas parādības: labirinti, “piramīdas”, jūrakmeņi, krusta koki, pilskalni, velna kalves... Autors ir leģendārs dabas atklājējs un dižvietu atbrīvotājs, viņa atmiņas veido autobiogrāfisku ceļojuma karti no Kurzemes līdz Latgalei, kas rādīs ceļu arī lasītājam.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Andžils Remess. Noslēpumainā karosta

Andžils Remess. Noslēpumainā karosta

Liepājas Karostas leģendas ir dzīvas un vilinošas joprojām. Krievu caru izlolota, neatkarīgās Latvijas apgādāta un padomju laikos slēgta, tā kļuvusi par noslēpumu glabātuvi vairākiem gadsimtiem. Liepājas muzeja pārstāvji paziņojumā medijiem informē, ka daudzus no šiem noslēpumiem atklāj jaunās grāmatas “Noslēpumainā Karosta” autori Andžils Remess un Juris Raķis.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Lato Lapsa. Brūnās Jaunavas bērni Svētās Nāves ēnā

Lato Lapsa. Brūnās Jaunavas bērni Svētās Nāves ēnā

“Šajā pasaules daļā augša un apakša ne vienmēr ir labi un viegli atšķirama — tāpat kā labais un ļaunais, pareizais un nepareizais, prātīgais un trakais, prieki un ciešanas, jā, jā, pat dzīve un nāve.
Mirušie šeit bieži vien ir dzīvāki pat visiem dzīvajiem — un otrādi. Kur gan vēl notikt pasaules grandiozākajiem kapu svētkiem, ja ne šeit. Miljoni cilvēku pielūdz Svēto Nāvi, lai tā palīdzētu ikdienas dzīvē. Bandīts un izvarotājs te kļūst par tautas svēto.
Vēsture te ir tāda, ka daudzi joprojām nevar skaidri pateikt — kur ir nācija un kur tās ienaidnieki. Kuri ir tie mirušie, kas jāatceras un jāgodina, un kuri ir tie, kam jāpaliek neuzskaitītiem bezvārda kapos.
Burvju liāna un kokas krūms, sudraba kalns un simti kartupeļu šķirņu, brūna Jaunava Marija, svētais lopu zaglis un vēl svētākais Jānis Zaldāts, pirms simt gadiem notikusi revolūcija, kuras atskaņas jūtamas joprojām, Če Gevaras pēdējais maršruts, mirušie, kas reizi gadā atnāk paciemoties un pamieloties ar ēdiena smaržu, un desmiti tūkstoši kritušo nerimstošajos narkotiku karos. Tā visa ir šejienes realitāte.
Como Mexico no hay dos! — “Nav otras tādas kā Meksika!” mēdz sacīt paši meksikāņi. To pašu var teikt arī par Bolīviju. Otru tādu patiešām nav.”
Lato Lapsa

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ