Lazdukalna bibliotēka

Nozaru literatūra


Nozaru literatūra

16.07.2019

1. Antra Balode. Puķkopība. Dārza puķes. Burtene, 2016

Grāmatā ir raksturota puķkopības nozare, tās vēsturiskā attīstība Latvijā un puķu klasifikācija. Aprakstītas viengadīgo un divgadīgo puķu, ziemciešu, sīpolpuķu, bumbuļsīpolpuķu un gumpuķu morfoloģiskās īpašības un audzēšanai nepieciešamie ekoloģiskie faktori - substrāti un minerālā barošanās, ūdens īpašības, fizioloģiski aktīvu vielu izmantošana puķu augšanā un attīstībā, pavairošanas metodes (www.janisroze.lv).

2. Kosima Bellersena Kvirīni. Latvijas Mediji, 2018

Kūpināšanai ir dziļas tradīcijas – taču tā ir arī tik mūsdienīga! Kas cilvēkam reiz lika novietot aromātiskos dūmos mamuta cisku un pēc vairākām stundām atzīt to par gardu esam? Kūpināšanai ir tik noslēpumaina vara, ka ne visi profesionāļi ir gatavi dalīties ar receptēm un knifiņiem. Taču šī grāmata pierādīs, ka gardi kūpināt var katrs! Svaigi noķertas foreles fileja vai izsmalcinātas karaliskās garneles, cūkas plecs vai vistas krūtiņa, kas būs saldu sulu pilna? Varbūt vēlaties atgriezties bērnībā un pagatavot kūpinātu sieru? Riekstus? Olas? Maizi? Izmēģināt var visu! Uz grila, vokpannā, uz galda plītiņas, cepeškrāsnī vai cepumu kārbā? Arī tā var! Te tiks atrasti padomi un pārbaudīti ierosinājumi galvenajam: Pamatu pamati par auksto, silto un karsto kūpināšanu Pareizs aprīkojums un kurināmais materiāls Vairāk nekā 200 neparastu un sen zināmu recepšu pirmklasīgu kūpinājumu baudījumam – marinādes, sālījumi, mērces un piedevas(ww.janisroze.lv).

3. Dziesma. Svētki. Dzīve. Stāsti par latviešu dziesmu svētkiem ārzemēs. Latvieši pasaulē, 2015

Muzejs un pētniecības centrs „Latvieši pasaulē” sagatavojis un izdevis atmiņu stāstu grāmatu Dziesma. Svētki. Dzīve, kurā apkopotas mutvārdu liecības par dziesmu svētku tradīciju ārpus Latvijas, kas izveidojās uzreiz pēc Otrā pasaules kara un turpinās līdz pat šai dienai. Grāmata Dziesma. Svētki. Dzīve sniedz pavisam neparastu un nebijušu skatu uz latviešu dziesmu svētku fenomenu ārpus Latvijas. Tā piedāvā dažādu paaudžu dalībnieku – galvenokārt dejotāju, dziedātāju un skatītāju – atmiņas, pārdomas un vērtējumus par dziesmu svētku nozīmi viņu dzīvē. Izdevumā iekļauti arī daži svētku organizētāju atmiņu stāsti, tomēr jābrīdina, ka grāmatā nebūs atrodami visu pazīstamāko ārzemju latviešu dziesmu svētku rīkotāju vārdi un nopelni. Tas darīts ar nolūku, jo vairākās citās, nu jau par klasiku kļuvušajās grāmatās (piemēram, V. Bērzkana Latviešu dziesmu svētki trimdā, 1946-1965, V. Dulmaņa Latviešu kultūras dienas Austrālijā 1950-1970, M. Biezaites Latviešu kultūras dienas Austrālijā 1971-1991 u.c.) ir iespējams gūt detalizētu un izsmeļošu informāciju par ārpus Latvijas notikušajiem dziesmu svētkiem un kultūras dienām, to rīkotājiem, norises vietām un aktivitātēm. Ar grāmatu Dziesma. Svētki. Dzīve muzejs „Latvieši pasaulē” vēlas atklāt unikālus un aizraujošus atmiņu stāstus par piedzīvoto dziesmu svētkos, dziesmu dienās un kultūras dienās Vācijā, ASV, Kanādā, Austrālijā, Lielbritānijā un Zviedrijā. Latvijas lasītājiem grāmata būs atklājums par apbrīnojamo enerģiju un mērķtiecīgajām, izdomas bagātajām trimdas latviešu sabiedrības aktivitātēm, savukārt bijušiem trimdas latviešiem izdevums uzjundīs pieredzē glabātas atmiņu ainas un izjūtas, kas radušās, piedaloties dziesmu svētkos ārpus Latvijas. No vienas puses, izdevumā publicētie stāsti dokumentē dziesmu svētku tradīciju no individuālu cilvēku perspektīvas, no otras puses, tie negaidīti rada dziesmu svētku īpašo “garšu”, aizrauj līdzi lasītāju svētku dalībnieku piedalīšanās priekā, sniedzot visdažādākās atbildes uz tādiem jautājumiem – kāpēc cilvēki paaudžu paaudzēs piedalījās svētkos? Kāpēc viņiem bija tik svarīgi ieguldīt savu laiku, talantus un līdzekļus dziesmu un kultūras svētku kustības uzturēšanā? (www.janisroze.lv).

4. Akvelīna Līvmane. Tā teica Dieviete. Zvaigzne ABC, 2019

Mums līdzās ir tik daudz interesantu cilvēku, pieredžu un padomu. Dzīve arvien biežāk liek atgriezties pie tām zināšanām, kas piederējušas vecmāmiņām, mammām un vienkārši viedām sievietēm, kuras saucu par Dievietēm, jo grūtos brīžos vienmēr ir noderējis kāds viņu padoms.

Padomus esmu vākusi un daudzus gadu desmitus izmantojusi, atzinusi par labiem esam, ieteikusi citiem un būšu neizsakāmi laimīga, ja kāds no tiem noderēs.
Ar mīlestību,
Akvelīna

________________________________________________________________________________________________________

1.03.2019

1. Astrīda Jansone. Labie ļaudis. Autora izdevums, 2017

Pirms diviem gadiem Astrīda Jansone sāka pulcēt atmiņu stāstus no visas pasaules, lai tos saglabātu nākamajām paaudzēm. Viņa apkopoja daļu Vītolu fonda ziedotāju dzīvesstāstu - citus, tepat Latvijā, citus - pāri okeānam atlidojušus. Lai stāstus apkopotu, viņa gan viesojās Amerikā, gan uzņēma viesus savā mājoklī Latvijā.

Kopā grāmatā “Labie ļaudis” ietverti 44 atmiņu stāsti no Amerikas, Austrālijas, Kanādas, Zviedrijas, Anglijas, Vācijas un Latvijas. Visi stāsti iesākas līdzīgi - ar vārdiem: ,,Es piedzimu Latvijā…” Brīdī, kad grāmata tapa, uzplauka atmiņu ziedi, kuros ierakstītas likteņlīnijas - gan paša, gan visai tautai ejamie ceļi. Ar saviem stāstiem dalījās: Jānis Strautnieks, Alfreds un Sarmīte Gravas, Gundars un Astrīda Strautnieki, Ģirts Zeidenbergs, Gunārs un Ināra Reiņi, Pēteris un Jana Āboliņi, Visvaldis Dzenis, Jānis Grāmatiņš, Nora Mičule, Reimonds Dreiks, Atis un Balva Bredovski, Klāvs un Aija Zichmaņi, Dace un Andris Dārziņi, Natālija Riters-Neiburga, Biruta un Dzintars Abuli, Sarmīte Andersone-Šveics, Andrejs Valdis Ozoliņš, Imants un Maija Alkšņi, Vilis un Marta Vītoli, Ingrīda Meierovica, Edīte Lazovska, Pēteŗis Bolšaitis, Guntars Kokorevičs, Rita Kaimiņa, Māris Slokenbergs, Regīna Rubene, Lalita Muižniece, Andris Kļaviņš, Jānis Andersons, Vilis Vītols juniors, Kārlis Cerbulis, Ileane Bolšaitis, Juris Petričeks, Matīss un Līga Kukaiņi.

Grāmatā apkopotie atmiņu stāstu autori Aivars Slucis, Juris Vītols R., Ādolfs Sīlis, Evarists Bērziņš jau devušies tālajā Mūžības ceļā. Viņu paveiktais Latvijas labā vēl ilgi apliecinās, ka patiesībā viss ir bijis pavisam vienkārši - atliek tikai no sirds mīlēt trīs lietas: savu Tēvzemi, savu tautu un tās valodu, un viss darītais būs mūžīgs apliecinājums.

Grāmatā ir daudz mīlestības - pret cilvēkiem, pret savu zemi - savu Latviju. Un vēl - nesalaužama ticība jauniešiem, mūsu zemes nākotnei. Grāmata “Labie ļaudis” ir Astrīdas Jansones dāvana Latvijas Republikas simtgadē un Vītolu fonda 15.jubilejas gadā (www.janisroze.lv).

 

2. Uldis Neiburgs. Grēka un ienaida liesmās. Latvijas Mediji, 2018

Ulda Neiburga grāmata "Grēka un ienaida liesmās! Latvijas Otrā pasaules kara stāsti"! Grāmatā “Grēka un ienaida liesmās! Latvijas Otrā pasaules kara stāsti” apkopoti 33 stāsti – raksti, kas savulaik publicēti laikrakstā “Latvijas Avīze” un žurnālā “Mājas Viesis”. Tie ir pārstrādāti un papildināti ar pēdējos gados apzinātiem jauniem vēstures dokumentiem un pētījumiem, aculiecinieku liecībām un atziņām, kas diskusijās par Latvijas Otrā pasaules kara vēsturi izskanējušas publiskajā telpā. Nacionālie partizāni 1941. gada vasarā, nacistu organizētā ebreju un romu iznīcināšana, Sarkanās armijas veiktā Rēzeknes bombardēšana un Jelgavas nopostīšana, latviešu leģionāri 1944. gada cīņās pie Mores un Ziemassvētku kaujās Kurzemē ir tikai daļa no tēmām, kas atklātas grāmatā. Tās varoņi ir arī ļoti pretrunīgi vērtētas, ar varonības vai nodevības auru apvītas personas – Herberts Cukurs, Vasilijs Kononovs, Roberts Rubenis, Ernests Laumanis un daudzi citi. Ikviens raksts atklāj divu svešu totalitāru lielvaru – Padomju Savienības un nacistiskās Vācijas – okupācijas varu klātbūtni Latvijā. Grāmatā apkopoti aculiecinieku stāsti, dokumenti, fakti un līdz šim nepublicēti fotomateriāli. Grāmatā ietvertie raksti ir veltīti tām Otrā pasaules kara vēstures norisēm Latvijā, kas pēc kara ir bijušas vai nu sagrozītas, vai noklusētas padomju okupētajā Latvijā un vismaz daļēji neērtas arī latviešu trimdā Rietumos. Daudzi no šiem tematiem ir izrādījušies pretrunīgi un aktuāli vai arī aizmirsti un neērti vēl šodien. Dr. hist. Uldis Neiburgs ir viens no spilgtākajiem un talantīgākajiem Latvijas vēsturniekiem, kurš spēj uzrunāt dažādas mērķauditorijas – skolēnus, studentus, pedagogus, vēsturniekus un vēstures interesentus. Kā atzīmējis Latvijas Zinātņu Akadēmijas ārzemju loceklis Jānis Krēsliņš: “Uldis Neiburgs ir viens no nozīmīgākiem nesenās Latvijas vēstures pētniekiem. Viņa publikācijas par Otrā Pasaules kara laika notikumiem Latvijā ir palīdzējušas likvidēt daudzus mītus par tiem.” Grāmata “Grēka un ienaida liesmās! Latvijas Otrā pasaules kara stāsti” ir 2014. gadā klajā laistā darba “Dievs, Tava zeme deg! Latvijas Otrā pasaules kara stāsti” turpinājums. Grāmata izdota, pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālajam atbalstam (www.lgrāmata.lv).

 

3. Gundars Ceipe. Dieva tautas dzimšana. Latvieši. Latvijas Universitāte, 2018

Teologs un vēsturnieks Dr.hist. Gundars Ceipe aicina lasītāju citām acīm ieskatīties latviešu tautas vēsturē, īpaši pievēršot uzmanību latviešu kā kultūras nācijas formēšanās procesiem. Par atskaites punktu ir izvēlēta 18.gadsimta pirmā puse, kad Vidzemes latvieši iesaistījās Brāļu draudzē jeb hernhūtiešu atmodas kustībā un dibināja pirmās patstāvīgās latviešu organizācijas. Grāmata parāda latviešu atmodas kustības kontekstu un kontinuitāti ar līdzīgiem garīgajiem strāvojumiem Eiropas vēsturē un to integrāciju latviešu sabiedrībā. Vispārīgās līnijās tiek iezīmēta kustības vēsture un analizēta tās ietekme uz latviešu identitātes veidošanos. Grāmatā rodamas jaunas idejas par nacionālās pašizpratnes paradigmu maiņu 19.gadsimta otrajā pusē, kā arī par latviešu nācijas nākotni (www.janisroze.lv).

 

4. Pazīsti Latvijas zivis. SIA Gandrs Poligrāfija, 2017

Zivis ir noteicošā un skaitliski lielākā mugurkaulnieku grupa, kura apdzīvo ūdeņus. Latvijā tā vienmēr ir bijusi populārāko dzīvnieku skaitā, jo īpaši tādēļ, ka valstī ir liels ūdeņu īpastvars gan pēc platības, gan skaitliski. Dažādus saldūdeņus papildina ap 500 km garā Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekraste. Tas viss sekmē daudzveidīgas zivju faunas - gan ezeru un upju, gan sāļūdens, gan caurceļotāju sugu - klātbūtni ģeogrāfiski nelielā teritorijā.

Apskatā ir iekļautas 62 zivju sugas 23 dzimtās - faktiski visas, ar kurām iespējama regulāra saskarsme Latvijas dabā: gan iekšzemes ūdeņos, gan jūras piekrastē.

Dots katras dzimtas un sugas raksturojums, sugu nosaukumi sešās svešvalodās, dzīvesveida, izplatības, līdzīgo sugu un nozīmes skaidrojums.

Katra suga ilustrēta ar vienu vai dažādiem krāsainiem attēliem.

Grāmata "Pazīsti Latvijas zivis" domāta visplašākajam interesentu lokam(www.gandrs.lv).

 

5. Valentīna Kaša. Par tevi, Latvija. Latgales Kultūras centra izdevniecība, 2018

V. Kašas grāmatā apkopoti bijušā Balvu rajona iedzīvotāju atmiņu un dzīves stāsti, kuri cietuši represijās, kuras pēc autores domām nav tikai 1941. gada un 1949. gada deportācijas, bet arī cita veida cilvēku apspiešana un tiesību ierobežošana, kura bija jāpiedzīvo šeit palicējiem (www.lpr.gov.lv).

 

6. Annele Slišāne.#100dečiLatvijai. McĀbols, 2018

Tekstilmākslinieces, audējas, rokdarbnieces un skolotājas Anneles Slišānes dzimtā puse ir Viļakas novada Upīte. Turpat blakus, pašā pierobežā, Zeļčos, 2016. gada 21. augustā tapa pirmais tekstilmākslas projekta “#100dečiLatvijai”, dečs. Projekts ir Anneles ideja un īstenošana – unikāla, personīga dāvana Latvijai simtgadē. 100 nedēļās 100 dažādos materiālos tapuši 100 deči un to stāsti latgaliešu un latviešu rakstu valodās. Simtgadīgās stellēs Latgalē un Rīgā veikti eksperimenti ar dažādiem materiāliem, dodoties jaunos tekstila meklējumos, izrādot cieņu dabai un kultūrvēsturiskajam mantojumam. Deči austi no puķēm, no neapstrādātiem augu stiebriem, no dažādām augu, dzīvnieku un mākslīgajām tekstilšķiedrām. Īstenojot ideju par dabas vērtību saglabāšanu un pasaules ilgtspējīgu attīstību, deči tapuši arī no otrreiz izmantojamiem materiāliem.

 

7. Bibliotēkas, kas palīdzēja izaugt Latvijai. Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība, 2018

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība izveidojusi Latvijas valsts simtgadei veltītu ceļojošo izstādi un katalogu "Bibliotēkas, kas palīdzēja izaugt Latvijai". Katalogā vienkopus redzami izstādē atspoguļotie stāsti par 12 Latvijas bibliotēkām, kurām ir simboliska nozīme Latvijas tapšanā par valsti, izceļot to bagāto vēsturi un dibināšanā iesaistītās personības.

 

8. Visiting Neighbours:100 treasures of Estonia, Latvia and Lithuania. National Heritage Board of Republic of Estonia, 2018

This book is the joint initiative of and part of the cooperation between the National Heritage Board of Republic of Estonia, the National Heritage Board of Latvia and the Department of Cultural Heritage under the Ministry of Culture of the Republic of Lithuania.

 

9. Ziemeļlatgales dzimtu spēka stāsti Latvijai. Vaduguns, 2019

2018. gadā Ziemeļlatgales laikraksts “Vaduguns” rakstīja par stiprām dzimtām mūspusē - Balvu, Viļakas, Baltinavas un Rugāju novados, kā arī Balvu un Viļakas pilsētās. Projektu “Ziemeļlatgales dzimtu spēka stāsti Latvijai” atbalstīja Valsts reģionālās attīstības aģentūra. Tagad dzimtu stāsti apkopoti vienā izdevumā.

 

10. Tāvu zemes kalendars 2019. Latgolas Kulturas centra izdevnīceiba, 2018

 

11. Ontons Slišāns. Vuss apleik maņ munā volūdā skaņ. SIALatgales Druka, 2018

Dzejas kopkrājumā “Vuss apleik maņ munā volūdā skaņ” ir apkopotas un izdodas 15 no visām 17 O. Slišāna dzejas grāmatām bērniem. Pēdējās divās dzejas grāmatās, kuras nav iekļautas kopkrājumā, publicēti iepriekš izdotajās grāmatās lasāmie dzejoļi. Krājumā iekļauti tikai tie dzejoļi, kas tapuši latviski un latgaliski, nav iekļauti atdzejojumi citās valodās.

 

12. Olūts 23. Latgolas Kulturas centra izdevnīceiba, 2018

____________________________________________________________________________________________

4.01.2019

1. Ernests Dinsbergs. Rīga jeb ziņģe par Rīgu un viņas dzīvi. Atvērtās krātuves, 2017

Grāmatā mūsu valsts galvaspilsēta aprakstīta iezīmīgā vēstures laikposmā, kad tā 19. gadzimta vidū no viduslaiku cietokšņa ar nocietinājuma vaļņiem visapkārt kļūst par modernu rūpniecības, ekonomisko un kultūras centru ar atvērta tipa laikmetīgu pilsētplānojumu. Ziņģe par Rīgu veidota kā pastaiga pa Rīgas pilsētu, tēlaini un detalizēti aprakstot pilšetas vietas (no centra uz apkaimēm), ievērojamas ēkas, ielas un parkus, iedzīvotājus un tradīcijas, kā arī tehnoloģisos jaunievedumus pilsētas dzīvē, cenšoties izskaidrot to darbību, tādejādi izglītojot tālaika lasītāju. Grāmata papildināta ar senajiem 19. gadsimta attēliem un skaidrojošo vārdnīcu - arhaismu, retāk lietotu vārdu un vietu rādītāju.

Ernesta Dinsberga un Mārča Reinberga humoristiski drastiskā "Rīga jeb ziņģe par Rīgu un viņas dzīvi" (1865) ir viens no īpatnākajiem tekstiem latviešu rakstu kultūrā ar savdabīgu tapšanas vēsturi un ceļu pie lasītāja, kam Rīgas tēls saistās galvenokārt ar Aleksandra Čaka, Ojāra Vācieša vai Jāņa Rokpeļņa dzeju, senās Rīgas ziņģes vitalitāte būs patīkams pārsteigums (www.janisroze.lv).

 

2. Gunta Ancāne. Vecākiem. Par sevi un bērniem. Rīgas Stradiņa universitāte, 2017

Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas katedras un klīnikas vadītāja Dr.med. G. Ancāne sagatavojusi ilggadējā pieredzē uzkrāto atziņu un ieteikumu krājumu vecākiem. Šo izdevumu profesore G. Ancāne dāvina Latvijas iedzīvotājiem Valsts simtgadē.

 

3. 1920-1922. Latvijas Republikas Ministru kabineta sēžu protokolos/ notikumos /atmiņās. I [1.sējums]

Šis izdevums, kurš plānots trijos sējumos, ir turpinājums pirms pieciem gadiem iznākušajai grāmatai “1918.-1920.gads Latvijas Republikas Pagaidu valdības sēžu protokolos, notikumos, atmiņās”.

Grāmata tapusi tās idejas autora un projekta virzītāja - Valsts kancelejas - vadībā sadarbībā ar Latvijas Kara muzeju, Latvijas Nacionālo arhīvu, Latvijas Nacionālo bibliotēku, Latvijas Nacionālo vēstures muzeju, Rakstniecības un mūzikas muzeju, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju, kā arī VSIA “Latvijas Vēstnesis”, ar AS “Latvenergo” un AS “Latvijas valsts meži” atbalstu.

Pirmajā sējumā “1920.-1922.gads” ietverti valdības sēžu protokoli, kas tapuši laikā no 1920.gada 14.jūnija, kad darbību sāka pirmais Satversmes sapulces apstiprinātais Ministru kabinets K.Ulmaņa vadībā, līdz 1922.gada 18.jūlijam, kad notika Z.A.Meierovica vadītās valdības pēdējā sēde.

Apjomīgais un faktogrāfiski bagātais izdevums, kas laists klajā par godu Latvijas simtgadei, stāsta par mūsu valsts jauncelsmi pēc uzvaras Neatkarības karā.

Lai arī pirmajos valsts pastāvēšanas gados gan nezināšanas un neprasmes, gan nolaidības un negodīguma dēļ pieļautas saimnieciskas kļūdas, spēja skaidri izvirzīt valsts attīstībai neatliekamākos uzdevumus un tos izpildīt arī nosaka rezultātu – šajos gados tiek ielikts stabils pamats valsts straujai augšupejai, grāmatas ievadā uzsver Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.  

Vairāk nekā astoņsimt lappušu biezajā sējumā bez valdības sēžu protokoliem publicēti arī dažādi dokumenti, atmiņas, fotogrāfijas, valdības locekļu biogrāfijas, priekšmetu attēli, preses ziņas un citi materiāli, kas ilustrē valdības pieņemtos lēmumus un raksturo laikmetu un vēsturisko situāciju, kurā valdībai bija jāstrādā un jāpieņem lēmumi.

Sējuma beigās pēc valdības sēžu protokoliem publicētas valdību deklarācijas, kuras valdību vadītāji pēc attiecīgā Ministru kabineta sastādīšanas nolasīja Satversmes sapulces sēdē (lv.lv).

________________________________________________________________________________________________

18.10.2018

1. Ilze Jansone. Grāmata nervu veselībai. Izdevējs Ilze Jansone, 2016

Grāmatā atradīsiet rakstus par bezmiegu, galvas sāpēm, nervu iekaisumiem, veģetatīvās nervu sistēmas distoniju un citus saistošus rakstus (www.janisroze.lv).

 

2. Ilze Jansone. Kā atveseļot sāpošas muguras un locītavas? Izdevējs Ilze Jansone, 2017

Stiprināsim savus kaulus un locītavas ar mūsu pašu ķirbjiem un Salveo!
Ilzes Jansones atveseļošanās komplekss (www.janisroze.lv)
 
 
3. Ilze Jansone. Patiesība par vīrusiem, gripu, tuberkulozi un zelta stafilokoku. Izdevējs Ilze Jansone, 2016
 
Noņemsim zelta stafilokoka mistikas plīvuru!

Vai vīrusi ir nākuši klāt? Taču nē! Etiķa, cukura, balto miltu un gaļas zupu upura gļotāda un zarnu trakts pārstājis ražot pretvīrusu vielas u.c. imūnvielas. Kāpēc? Par to šajā grāmatā.
Kā uzvarēt vīrusus, stafilokokus u.c kokus, TBC nūjiņas?
Kā tuvinieki var palīdzēt saslimušajam?

Šī grāmatiņa sniegs zināšanas, kā sakārtot imūnsistēmu un likvidēt visu nelaimju cēloni- disbakteriozi, acidozi un aizkuņģa dziedzera disfunkciju. Uzzināsiet arī, kas ir imūnsistēma un kur tas mistiskais aparāts slēpjas? (www.janisroze.lv).

 

4. Ilze Jansone. Raudzējumi. Beigsim kropļot organismu ar etiķi. Izdevējs Ilze Jansone, 2016

Cilvēki jauc jēdzienus - organiskās un neorganiskās skābes un padzirdot, kad organisms ir pārskābēts un šo stāvokli sauc par acidozi, baidās ēst visu, kas naturāli skābs. Tā ir liela kļūda.

Gluži otrādi. Šo acidozi likvidē taikai bāziskie augi, tējas, salveo pulverī, savvaļas zaļumu sulā, kā arī atskābē paši bāziskākie dārzeņi- rutki, kāļi, rāceņi, pētersīļi un seleriju saknes un puravi un mārrutki, bet arī organiskās skābes reaģē ar neorganiskājām un kompensē šo postu.

Arī imūnaparāts, kura centrs ir aizkuņģa dziedzeris ļoti algst pēc organiskām skābēm. Tas ir mūsu pašu ogas, skābenes, rabarberi un zaķkāposti, bet ar to ir par maz. Uzturā jālieto raudzējumi- bērzu sulas, raudzētas sēnes, kāposti, gurķi, pākši, bietes, rugušpiens, krējums, paniņas, sūkalas, skābputras, auzu ķīseļi, u.c. produkti.
Kā to visu dara, par to šajā grāmatā (www.janisroze.lv).
 
 
5. Ilze Jansone. 1000 padomi. Izdevējs Ilze Jansone, 2017

Šajā grāmatā dziedniece dalās savā pieredzē par dažādu ārstniecisko augu maisījumu, tinktūru un pulveru pagatavošanu mājas apstākļos un to pielietošanu visdažādākajām vainām. Dziedniece 30 gadus pierāda, ka nav neārstējamu slimību un ka katram orgānam Latvijas dabā ir viss, lai to savestu kārtībā un lai šo atgūto normu noturētu - vajadzīgas tikai zināšanas (www.janisroze.lv).

 

6. Roberts Šarma. Mūks, kurš pārdeva savu Ferrari. Avots, 2006

Lieliski savijot kopā mūžsenās, laika pārbaudi izturējušās Austrumu garīgās zināšanas ar Rietumu pasaulei raksturīgo risku, konkurenci un ambīcijām, šis iedvesmojošais vēstījums soli pa solim vada lasītāju ceļā uz lielāku sevis apzināšanos un tādu dzīvi, kurā rodama harmonija, pārpilnība un prieks (www.valtersunrapa.lv).

_______________________________________________________________________________________________

6.08.2018

1. Ineta Neimane. Nepalikt vienai tumsā. Nora Bumbiere. Mansards, 2018

“Rakstot grāmatu, manī cīnīsies divas emocijas – vēlēšanās palikt pa gabalu, jo jebkas, ko uzzināšu, nespēs mazināt manu cieņu un apbrīnu pret Noru Bumbieri. No otras puses: gribu zināt viņas dzīvi ar visām kaislībām un trūkumiem. Gribu zināt, kas viņu mīlējis un kuru mīlējusi viņa, lai vēl dziļāk pieņemtu viņu kā cilvēku. Es gribu viņu pilnīgu,” grāmatas ievadā raksta Ineta Meimane. Atmiņu portretā līdzās dziedātājai Norai Bumbierei viņas zvaigžņu stundas laikā un norietā dalījušies tuvinieki, draugi, skatuves kolēģi. Pirmoreiz uzrunāts Noras Bumbieres trešais vīrs mūziķis Valērijs Beļinovs.

Atmiņu portrets, jaunas lappuses senā manuskriptā – turpinājums stāstam par fenomenu latviešu mūzikā – Noru Bumbieri. Daudzi to sauc par neērtu patiesību, citi par tīrradņa talantu padomju estrādes postošajā īstenībā. Autore žurnāliste Ineta Meimane piedāvā savu versiju, kas balstīta uz sarunām, tapušām 2002. un 2018.gadā, bet pārējais jau ir lasītāja ziņā – moralizēt, liekuļot, vai saprast. Pirmo reizi īpaši šim grāmatas izdevumam radīts iespējami pilnīgs Noras Bumbieres ierakstu apkopojums, ko veidojusi muzikoloģe Daiga Mazvērsīte. Sarakstā apkopoti gan izdotie, gan tikai arhīvos palikušie ieraksti.

Atmiņu stāstā piedalījušies Ingrīda Andriņa, Kārlis Ārgalis-Straumēns, Georgs Bumbiers, Ojārs Grinbergs, Imants Kalniņš, Aleksandrs Kublinskis, Aija Kukule, Viktors Lapčenoks, Zigmars Liepiņš, Daiga Mazvērsīte, Sandra Ozolīte, Raimonds Pauls, Jānis Peters, Daiga Petkeviča, Žoržs Siksna, Andžela, Beatrise un Arsens Suleimanovi, Harijs Užāns, Margarita Vilcāne, Grigorijs Zilbers, Mirdza Zīvere, Māra Zustrupa un citi. Pirmoreiz uzrunāts Noras Bumbieres trešais vīrs mūziķis Valērijs Beļinovs (www.janisroze.lv).

____________________________________________________________________________________________

5.06.2018

1. Mairita Bičuka. Saules stara peldvieta. RaKa, 2018

Krājumā apkopotas 57 autores sacerētas dziesmas pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem. To tematika saistās gan ar darbu, gan pasaku un fantāzijas pasauli, cilvēku attiecībām, svētkiem. Autore ir gan skolotāja mūzikas skolā un pirmsskolā, gan lektore pirmsskolas skolotāju tālākizglītībā, gan komponiste, kura izdevusi vairākus diskus un strādā ar bērnu studiju „Kukaiņi”. Pirmsskolas un sākumskolas skolotāji ir iecienījuši viņas dziesmas gan to melodisma, gan neparastās muzikālas tēlainības dēļ (www.virja.lv).

 

2. Kristīna Blaua. Maģija un horoskopi brīvam brīdim. Jumava, 2018

Šīs grāmatas lappusēs ikviens spēs atrast kaut ko vērtīgu sev – domu, kura šķitīs vērtīga, lai par to padomātu nedaudz ilgāk. Pasaule nav melna vai balta, patiesība nav tikai viena, un ir jomas, kurās ļauties savām ticībām un viedokļiem atbilstošām interpretācijām var ikviens.

 

3. Inta Kalniņa. Dendroterapija. Avots, 2018

Mūsdienās cilvēks bieži vien jūtas noguris un iztukšots, tāpēc nepieciešams iemāčities pasargāt sevi un atjaunot enerģiju, novēršot saslimšanu. Šeit var talkā nākt mūsu zaļie draugi - koki un krūmi.

Koki un krūmi ir dzīvi organismi, tie jūt sāpes un ir spējīgi reaģēt uz cilvēka emocijām - prieku, dusmām, sirdssāpēm. Tāpēc kokiem var lūgt palīdzību dažādās dzīves situācijās.

Grāmatā pastāstīts, kā pareizi veikt ārstniecības seansu. Lai koks palīdzētu, ar to jāmāk sarunāties, pareizi tam pietuvoties, lūgt palīdzību. Jāzina, kuri koki ir enerģijas devēji (donori), kuri - enerģijas ņēmēji (vampīri) un kuri ir neitrāli. Cilvēkam nepieciešams kontakts ar visu grupu kokiem.

Dots turpat 50 Latvijā savvaļā augošu vai introducētu koku un krūmu sugu raksturojums, atklātas to ārstnieciskās īpašības, sniegts bagātīgs tautas medicīnas recepšu klāsts, kas palīdzēs gan slimību profilaksei, gan hronisku un akūtu saslimšanu gadījumā.

Paskaidrots, kuras auga daļas var izmantot, kā tās vākt un kā pagatavot ārstnieciskos līdzekļus mājas apstākļos (www.janisroze.lv).

 

4. Jānis Arvīds Plaudis. Pasaules spiegi. Slavenu spiegu gaitas vēstures griezumā. Jumava, 2018

…pēc tam iestājās nāves klusums. 1945. gadā, pārlasot atlikušos gestapo dokumentus, čekisti uzgāja Vilhelma Lēmana uzskaites kartīti ar norādi par arestu 1942. gada decembrī. Varēja secināt, kas bīstamākā nav paša aģenta kļūdīšanās. Vairāk par visu cilvēks sargā savu kailo dzīvību. Pietiek, ja kļūdās citi, par kuriem neredzamās frontes karotājiem nav ne jausmas.”

Aizraujoša, piedzīvojumiem pilna dzīve ar laimīgām beigām spiegiem ir vien flmās. Realitātē — tas ir viens no bīstamākajiem nodarbošanās veidiem, kurā izlūkošanas aģenti riskē līdz nāvei ik uz soļa. Risks. Vienmēr un visur — katra darbība, kas stratēģiski izplānota, sīkākā kļūda, kas var nodot un katrs uzdevums, kas var būt pēdējais. Kā dēļ cīnīties, kurā pusē “spēlēt”, cik lielā mērā pakļauties pavēlēm, atliekot malā savus principus, nostājas un domas? Labais, ļaunais vai pareizais, informācijas svarīgums un misijas izpildīšana ar nebeidzamu fanātismu — par jebkuru cenu. Tik daudz kas palicis apslēpts pārējai pasaulei, ļaujot vākt tikai nelielas informācijas kripatiņas, apkopot tās un apjaust — kā norisinājušās bīstamāko un gudrāko pasaules spiegu misijas (www.gramata24.lv).

__________________________________________________________________________________________

27.04.2018

1. Latvija: zeme, daba, tauta, valsts. Latvijas Universitātes Akadēmiskais apgāds, 2018

Vieta, ko tauta apdzīvo, ir viens no galvenajiem katras tautas identitātes elementiem. Vieta izpaužas konkrētā fiziskā ainavā (lauki, meži, ezeri, upes, parki, mājas), bet galvenais — vietas izjūtā. Ģeogrāfiskā izjūta saistīta ne tikai ar savas dzīves vietas vai ainavas pazīšanu, bet arī ar pasaules izzināšanu. Viens no nozīmīgākajiem vietas izjūtas stiprināšanas instrumentiem ir zināšanu apguve par savu dzīves vietu (apkaimi, ciemu, novadu, pilsētu, valsti), tās vietu pasaulē un mūsu saikni ar to. Grāmatas autori cer, ka monogrāfija “Latvija. Zeme, daba, tauta, valsts” sniegs jaunas zināšanas par katra lasītāja konkrēto dzīves vietu un par mūsu Latviju kopumā.

 

2. Bēgļu gaitas pagātnē un mūsdienās. Latvijas Nacionālā bibliotēka, 2017

Rakstu krājums “Bēgļu gaitas pagātnē un mūsdienās” ir veidots kā mācību procesa atbalsta resurss vidusskolu skolēniem un studentiem. Grāmata tiks dāvināta reģionu skolām un augstskolām.
Rakstu krājumu zinātniskais redaktors un jaunu nodaļu par demokrātijas procesiem 20. un 21. gadsimtā Latvijā autors ir politologs Ivars Ījabs.
Projekts atbalsta LNB izglītojošo darbību, kas citu mērķu starpā paredz sekmēt sabiedrības prasmi pārzināt un pielietot savas pilsoniskās prasmes un tiesības.
Projektu finansējusi Vācijas Federatīvās Republikas Ārlietu ministrija (www.lnb.lv)

 

3. Īsi par demokrātiju. Latvijas Nacionālā bibliotēka, 2017

Rakstu krājums "Īsi par demokrātiju" ir veidots kā mācību procesa atbalsta resurss vidusskolu skolēniem un studentiem. Grāmata tiks dāvināta reģionu skolām un augstskolām.

Rakstu krājuma zinātniskais redaktors un jaunu nodaļu par demokrātijas procesiem 20. un 21. gadsimtā Latvijā autors ir politologs Ivars Ījabs.

Projekts atbalsta LNB izglītojošo darbību, kas citu mērķu starpā paredz sekmēt sabiedrības prasmi pārzināt un pielietot savas pilsoniskās prasmes un tiesības.

Projektu finansējusi Vācijas Federatīvās Republikas Ārlietu ministrija (www.lnb.lv)

 

4. Frensiss Hanters. Arī cilvēki ir mīļdzīvnieki. Nodivinājums "Homeopātiskās izglītības atbalsta fonds", 2016

Šī bezrūpīgā, tomēr informatīvā grāmata ir īpaši uzrakstīta cilvēkiem - un viņu skaits arvien pieaug -, kuri pievēršas homeopātijai, meklējot drošu, dabisku atbildi jautājumiem par savām veselības problēmām.
Grāmatā ir iekļauta bagātīga informācija, un grāmatas skaidrais, viegli lasāmais stils palīdz atbrīvoties no noslēpumainības vai neizpratnes, kāda lasītājiem varētu būt radusies par homeopātisko medicīnu, un sniedz iespēju cilvēkiem, kuri tikai sāk izmantot homeopātiju, ārstēt vienkāršas, pašārtstējošas saslimšanas gan sev, gan mājdzīvniekiem.
Grāmatā iekļauti 25 svarīgi ārstniecības līdzekļi un ir sīki izskaidrota to lietošana, potence un devas (www.janisroze.lv).

 

5. Расма Калниня. Гомеопатический домашний доктор. Homepātiskā izglītība, 2011

 

6. Diāna Karaša. Gadskārtas, tradīcijas un godi. Liegra, 2018

Bagātais latviešu tautas kultūras mantojums - gadskārtu ieražas, ģimenes godu tradīcijas, sadzīves paražas un ticējumi, tautasdziesmu bagātais pūrs un tautas tērpu daudzveidība - ir vērtības, kas rūpīgi kopjamas un saglabājamas nākamajām paaudzēm. Dzīvesgudrība un radošums lai palīdz šīs grāmatas lasītājiem gadsimtos uzkrātās zināšanas un tradīcijas iekļaut ikdienas un svētku norisēs, ļauj apzināties latviskumu un tautas gudrības avotus (www.janisroze.lv).

 

7. Aivars Lasis. No zāliena līdz daiļdārzam. Jumava, 2012

Kā iekārtot dārzā dekoratīvo un saimniecības zonu?
Kā pareizi veidot žogus, kāpnes, putnu būrīšus un ugunskura vietas?
Kādus kokaugus izvēlēties savam dārzam?
Kuri ir piemērotākie ziedi apstādījumiem?
Uz šiem un vēl daudziem citiem jautājumiem atbildes atradīsiet Latvijā pazīstamā daiļdārznieka Aivara Laša grāmatā. Autors sniedz praktiskus ieteikumus un padomus, lai dārzu padarītu ne tikai vizuāli skaistu, bet arī drošu, praktisi lietojamu un labvēlīgu augiem. Grāmatā ievietotās ilustrācijas no Latvijas skaistākajiem dārziem, skaidrojošās tabulas un augu tuvplāni palīdzēs ikvienam savu dārzu izveidot gluži kā daiļdārzu (www.gramata24.lv).

 

8. Inguna Leibus. Pašnodarbināto grāmatvedība un nodokļi. Lietišķās informācijas dienests, 2018

Grāmatas mērķis ir palīdzēt pašnodarbinātām personām apgūt grāmatvedību vienkāršā ieraksta sistēmā un gūt priekšstatu par pašnodarbināto nodokļiem.
Grāmatā apskatītas prasības saimnieciskās darbības uzskaitei, ieņēmumu un izdevumu atspoguļošana grāmatvedībā, kā arī pamatlīdzekļu uzskaites kārtība, ar darba samaksas aprēķināšanu un uzskaiti saistītie jautājumi. Aplūkoti biežāk maksājamie nodokļi – nodokļa objekti, maksātāji, katra nodokļa aprēķināšanas un deklarēšanas kārtība. Aprakstītas iespējas pašnodarbinātajām personām izvēlēties vienkāršotu nodokļu maksāšanas kārtību: patentmaksu vai mikrouzņēmumu nodokli.
Pašnodarbināto grāmatvedību un nodokļus reglamentē daudzi likumi un MK noteikumi. Orientēties normatīvo aktu dažādībā palīdzēs to sistematizēts saraksts grāmatas 1.pielikumā. Pielikumos dots piemērs Saimnieciskās darbības ieņēmumu un izdevumu uzskaites žurnāla aizpildīšanai, uzskaitīti biežāk nepieciešamie grāmatvedības reģistri un nodokļu pārskati, apkopota informācija par iespējām izvēlēties vienkāršotu nodokļu aprēķināšanas un uzskaites kārtību (www.lid.lv).

_______________________________________________________________________________________

21.02.2018

1. Līga Blaua. Indra Briķe. Krodera aktrise. SIA Žurnāls Santa, 2017

"Indrai Briķei ir ne tikai talants, bet arī kolosāla meistarība, un pati varbūt īsti nesaprot, cik viņa ir ārkārtīgi talantīga. Televīzijas raidījumā "Rampas ugunis" Andris Kivičs man pajautāja, kuru es uzskatu par visu laiku labāko latviešu aktrisi, un, ne mirkli nešauboties, es nosaucu Indras Briķes vārdu." (Silvija Radzobe) (www.zvaigzne.lv).

_______________________________________________________________________________________

9.01.2018

1. Vaiders. Artura Vaidera dzīves vārdnīca no A līdz Z. Jumava, 2017

Vaiders — šis uzvārds ir kā zīmols vai neapšaubāmas kvalitātes firmas zīme, kas neprasa kādus papildu paskaidrojumus un arī neliek uzdot jautājumus. Vaiders — tas ir erudīts, godavīrs un aristokrāts, azarts, smaids, ķecerīgi tosti, humors un jokošanās. A klases vecis, asprā- tīgs, ķircinošs un arī nedaudz provokatīvs savā būtībā. Vienvārdsakot — kārtīgs latvietis ar latgalisku dzīves krampi. Un vienkārši lielisks cilvēks. Nekad remdens vai patosīgi piepacelts. Vaiders — uzvārds, kas Latvijas sporta žurnālistikas vēsturē zelta burtiem ierakstīts. (www.jumava.lv)

 

2. Inga Jēruma. Hosams Abu Meri. Libānietis. Sirdī latvietis. Zvaigzne ABC, 2017

Hosams Abu Meri (1974) dzimis Libānā, taču lielāko mūža daļu pavadījis Latvijā. Latvijas Medicīnas akadēmijā ieguvis izglītību, kļuvis par gastroenterologu. Hosams vienmēr bijis aktīvs cilvēks, kuru interesē gan politika, gan sabiedriskā dzīve. Tāpēc nav brīnums, ka viņš ir gan praktizējošs ārsts, gan Arābu kultūras centra vadītājs, gan 12. Saeimas deputāts. (www.zvaigzne.lv)

 

3. Sandra Kalniete. Cinītis. Jāņa Rozes apgāds, 2017

Jāņa Rozes apgādā dienasgaismu ieraudzījis pieredzējušās diplomātes un politiķes Sandras Kalnietes atmiņu krājums "Cinītis".

Grāmata, kuras nosaukums atvasināts no visiem zināmā latviešu sakāmvārda "Mazs cinītis gāž lielu vezumu", lasītājus aizved netālā pagātnē – pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados –, kad kā fēnikss no pelniem atdzima Latvijas ārlietu dienests. Darbā netrūkst humora, veselīgas paškritikas un pašironijas, atminoties laikus, kad neatkarību atguvušajā Latvijā diplomātijas dienests radās praktiski tukšā vietā. Grāmatā dzīvi un aizrautīgi aprakstīti gan pirmie neveiklie soļi starptautiskā protokola apgūšanā, gan Latvijai vēsturiski nozīmīgu lēmumu pieņemšana līdz pat mūsdienām. Darbā apkopotas daudzas vēstures liecības, kas spilgti ilustrē autores bagātīgo diplomātes pieredzi un misijas apziņu, Latviju atgriežot starptautiskā apritē.

Fragments no Sandras Kalnietes runas Leipcigas grāmatu tirgus svinīgajā atklāšanas ceremonijā: “Man nepatīk runāt par Jauno un Veco Eiropu. Man Eiropa ir viena, atkal apvienota un brīva. Visas Eiropas vēstures līdzšinējās peripetijas ir piedzīvotas galvenokārt tādēļ, ka neesam bijuši pietiekami dzirdīgi, lai laikus saklausītu, kad apritē sāk ieviesties valoda, kurā iesākumā vēl nevainīgi, bet vēlāk arvien biežāk tiek lietoti divdomīgi apzīmējumi. Ja nu sagadās, ka šādas valodas uzplaukuma periodā kāds politisks spēks to veikli piesavinās, lai padarītu par rīku savu savtīgo interešu īstenošanai, tad Eiropā sākas nepatikšanas.” (www.janisroze.lv)

 

4. Urbanovičs, Jōņs.  Kai dybynōja Latviju. 1917 : kongress Rēzeknē, ar kuru aizasōka Latvijas Republikas vēsture. 2017

J. Urbanovičs grāmatā stāsta par Latgales latviešu kongresu Rēzeknē 1917. gadā. Tas kļuva par pirmo soli neatkarīgas Latvijas izveidē un šī kongresa lēmums par Latgales apvienošanos ar Kurzemi un Vidzemi bija pamats turpmākajai Latvijas valstiskuma izveidošanai. Kongresa delegāti apzinājās savu milzīgo atbildību - to, ka tieši šajā vietā, šajā dienā un šajā stundā izšķiras visu latgaliešu un visu Latvijas iedzīvotāju liktenis.

 

5. Kara varoņi. Latgales Kultūras centra izdevniecība, 2017

Otrais pasaules karš stiepās Latvijai pāri līdzīgi dziļai rētai, kas sadalīja cilvēkus tajos, kuri pieņēma 1940. gada notikumus, un tajos, kuri Vērmahta armijā saskatīja glābiņu no staļinisma. Grāmatā atklāti to cilvēku likteņi, kuri cīnījās padomju armijas kara frontēs.

 

6. Mōras Zeme (1.sējums). Latgales Kultūras centra izdevniecība, 2017

Kultūrvēsturiski un reliģiski izglītojoši raksti.

 

7. Tāvu zemes kalendars, 2018. Latgolas Kultūras centrs, 2017

Kultūrvēsturiska un literāra gadagrāmata 2018. gadam.

8. Olūts 22. Latgolas Kultūras centra izdevniecība, 2017

Latgaliešu proza un biogrāfijas.

__________________________________________________________________________________________

9.11.2017

1. Vilis Vītols. Pārdomas par Krieviju. Jāņa Rozes apgāds, 2016

"Grāmatā atradīsiet aprakstītas pāris epizodes no Krievijas vēstures. Galvenokārt tādas, ko parasti cenšas aizmirst vai nepieminēt. Tālāk pārdomas par Krievijas šodienu, uz ko tā spējīga un ko tā nespēj. Pēdējā daļā ir mani minējumi par lielās valsts nākotni. Karš starp Krieviju un Rietumiem ir sācies, kaut daudzi nevēlas vienkāršo patiesību redzēt. Citi to nesaprot. Konfliktu uzsāka Putins, vienalga, vai to sauc par hibrīdkaru, jaunu Auksto karu vai vienkārši par iebrukumu Čečenijā, Gruzijā, Ukrainā. Grāmatas noslēgumā iekļautas dažas pārdomas par Rietumu demokrātiju iespējām šajā situācijā." (Vilis Vītols) (www.janisroze.lv)

 

2. Publiskais pārskats par Drošības policijas darbību 2016. gadā. 2017

Drošības policija (DP) ir sagatavojusi publisko pārskatu par dienesta darbību 2016. gadā. Šī pārskata mērķis ir informēt par dienesta paveikto pagājušajā gadā, kā arī sniegt DP vērtējumu par aktuālākajiem un svarīgākajiem procesiem, kas ietekmēja mūsu valsts nacionālās drošības intereses (dp.gov.lv).

 

3. Dainis Īvāns. Garaspēka zemes atgūšana. Zelta grauds, 2013

Latvijas Tautas frontes ceļš mūsu vēsturē iezīmējies kā gaismas gājums pret tumsu. Kā saņemšanās, sadūšošanās un garaspēka laiks. Tas arvien uzturēs tautas pašapziņu, pašcieņu un pašpaļāvību. Toreiz, pirms 25 gadiem, dzīve Latvijā bija pilnīgi citāda, kā jau okupācijas un diktatūras apstākļos. Tikai šodien īsti novērtējams, ko no brīvības dotajām iespējām esam vai neesam pratuši izmantot. Tikai paraudzīdamies nesenajā pagātnē saprotam, ko mums nozīmējis un nozīmē garaspēka zemes Latvijas atgūšana (www.janisroze.lv).

 

4. Meža enciklopēdija (II). Zelta grauds, 2015

Meža enciklopēdijas II sējuma saturs sagatavots galvenā redaktora, LVMI Silava pētnieka Dr. Jāņa Broka (1928-2007) vadībā. Latvijas Valsts mežzinātnes institūts "Silava" kā J.Broka kunga zinātniskā mantojuma saņēmējs 2011. gadā ierosināja aktivizēt sagatavotā maketa izdošanu, to aktualizējot atbilstoši 2012. gada situācijai. II sējuma saturā ietilpst koksnes apstrādes, koksnes ķīmiskās pārstrādes, koksnes aizsardzības un koksnes enerģētikas profesionālo šķirkļu sadaļas, kā arī nozares pārvaldes, institūciju, uzņēmumu un komunikācijas šķirkļu sadaļas. Meža enciklopēdijas II sējumā paredzēta arī personāliju šķirkļu sadaļa, kurā sākotnēji bija iekļauti 241 personas, pārsvarā meža un koksnes zinātnieku, apraksti (www.janisroze.lv).

___________________________________________________________________________________________

23.08.2017

1. Jūlijs Krūmiņš. Ilģuciema pašpuikas stāsti. Rīga: Autora izdevums, 2016

Grāmata "Iļģuciema pašpuikas stāsti" nav par citiem, bet mani pašu, tā saka miljonārs un daudzu partiju dāsnais atbalstītājs Krūmiņš.

Viņa memuāros netrūkst arī spilgtu epitetu un stāstu par sabiedrībā atpazīstamām personām. Daudz kritizēti par oligarhiem dēvētie Ventspils mērs Aivars Lembergs un ekspolitiķis Andris Šķēle un viņu, kā raksta Krūmiņš, noziedzīgie grupējumi (www.janisroze.lv).

 

2. Pēteris Keišs. Dzīve ir vienreizēja. Varakļāni: Dace Solovjeva, 2016

Grāmatā P. Keišs atklāti dalās savās pārdomās, atmiņās un izjūtās ar lasītāju, kuru mīl un ciena. Viņš raksta, lai saglabātu svētā atmiņā visus tos, ar kuriem kopā gājis garo mūža ceļu. Lasītāju gaida patiešām interesanta lasāmviela par cilvēkiem, laiku un dzīvi.

 

3. Džons Asarafs. Atbilde. Rīga, Zvaigzne ABC, 2009

Atbilde. Kā dzīvot neparastu dzīvi, apgūt jaunus horizontus un sasniegt finansiālu brīvību. Uzzinot pasaules Noslēpumu, jūs sapratāt, kas jādara, lai gūtu panākumus it visās dzīves jomās. Jūs guvāt priekšstatu par Pievilkšanās Likuma spēku un vizualizācijas lielo nozīmi veiksmes kaldināšanā. Jūs personīgi izjutāt, ka Visums jums atbild, un tagad meklējat ceļu tālāk. Viens no filmas un grāmatas "Noslēpums" ("The Secret") līdzradītājiem Džons Asarafs un biznesa ģēnijs Marijs Smits ir uzrakstījuši darbu tieši jums. Grāmata "Atbilde" apkopo gadu desmitiem ilgušus pētījumus tik atšķirīgās nozarēs kā neirozinātne, kvantu fizika un biznesa praktiskā attīstība. Šeit rodama pārsteidzoša situāciju analīze, interaktīvi vingrinājumi un nenovērtējama personiskā pieredze. Viss, kas vajadzīgs veiksmei, jums ir ielikts tieši rokās (www.nlpcentrs.lv).

 

4. Ronda Bērna. Noslēpums. Rīga: Zvaigzne ABC, 2009

Noslēpums – tās ir mūsdienu dzīvesgudro ļaužu zināšanas, kas izmantotas veselības atgūšanai, bagātības un laimes rašanai. Izmantojot zināšanas par Noslēpumu, cilvēki pieredzējuši vienreizīgus notikumus – uzveikuši slimību, ieguvuši pasakainu bagātību, pārvarējuši šķēršļus un sasnieguši tādus mērķus, kas daudziem šķiet neiespējami.

Grāmatai “Noslēpums” ir arī kinoversija ar tādu pašu nosaukumu (www.zvaigzne.lv).

 

5. Ričards Eliss. Kļūstiet savas dzīves noteicēji ar reiki. Rīga: Kontinents, 2001

Pieskāriens ir līdzeklis, ak kuru instinktīvi cenšmies atvieglot sāpes visa mūža laikā, sākot jau no mūža pirmajām dienām...(www.kontinents.lv)

 

6. Teds Endrūzs. Dziednieka rokasgrāmata. Rīga: Jumava, 2010

Mūsu nelīdzsvarotās un bloķētās emocijas, attieksmes un domas ir tās, kas noārda dabisko fizisko enerģiju un padara mūs uzņēmīgus pret saaukstēšanos vai citām fiziskām kaitēm.

“Dziednieka rokasgrāmata” piedāvā iedarbīgus un viegli izmantojamus paņēmienus ķermeņa dabiskās enerģijas plūsmas atjaunošanai.

Autors grāmatā atklāj, kā strādāt ar ēterisko pieskārienu, krāsu, skaņu, ārstniecības augiem, smaržām un paša ķermeņa čakrām un enerģijas meridiāniem, lai sasniegtu ķermeņa un gara labsajūtas stāvokli. Tam nav nepieciešamas iepriekšējas zināšanas dziedniecībā vai metafizikā. Ar šī pozitīvā un praktiskā ceļveža palīdzību jūs savā un citu dzīvē varat ienest gaismu, enerģiju un veselību. Grāmata papildināta ar uzskatāmām tabulām un zīmējumiem, kas palīdzēs vieglāk izprast rakstīto (www.jumava.lv).

 

7. Pūrvanurs Č. Ganesans. Pašapziņas spēks. Rīga: Zvaigzne ABC, 2010

Pasaule ir vieta, kur patīkami dzīvot, un cilvēkiem ir dotas iespējas dzīvi padarīt laimīgāku un saturīgāku. Itin visu, ko prasāt no dzīves, jūs saņemsiet. Tāds ir dabas likums. Vien jāprot izmantot sava labā to, ko daba jums dāvājusi. Pašapziņa – tā ir ticība savām spējām. Jā, draugi, pašapziņa ir tas, kas jums vajadzīgs, un līdzko tā jums ir, notiks labas lietas, raksta Pūrvanurs Čokalingams Ganesans, indiešu politiskais komentētājs un rakstnieks, kura spalvai pieder 300 grāmatu dažādās jomās tamilu un angļu valodā.

Grāmata Pašapziņas spēks var kļūt par jūsu panākumu atslēgu. Tajā atradīsiet konkrētus ieteikumus, kā attīstīt un stiprināt pašapziņu, uzzināsiet, ka arī slavenības un veiksminieki savulaik ir piedzīvojuši sakāvi, taču raduši sev spēku to pārvarēt un guvuši galvu reibinošus panākumus (www.janisroze.lv).

 

8. Jānis Grabis. Dzīvojamās ēkas pārbūve. Rīga: Avots, 2003

Grāmatā aprakstīti ēkas paplašināšanas varianti, aplūkota atsevišķu ēkas telpu (dzīvojamās istabas, ēdamistabas, virtuves, tualetes u.c.) pārplānošana. Autors sniedz noderīgus padomus, kā izbūvēt piebūves pamatus, sienas, starpsienas, koka kāpnes, kā uzstādīt logus, durvis, izveidot jumta segumu un veikt būves ārējo apdari. Aprakstīta arī bēniņu izbūve un vēdināšana, pagrabtelpu grīdas, sienu un griestu apdare, pirmā stāva grīdas izbūve, kā arī citi darbi, kas saistīti ar ēkas pārbūvi un piebūvi. Grāmatas tekstu papildina attēli (www.valterunrapa.lv).

 

9. Kārina Hercere. Vīriešu un sieviešu populāru pārpratumu enciklopēdija. Rīga: Jumava, 2003

Vai sievietēm trūkstorientēšanās spēju, un vai vīrieši ir neuzticīgi! Bet varbūt ir gluži otrādi? Un, ja tā patiešām ir, tad kāpēc?

Kārina Hercere un Kristine Volfruma cenšas noskaidrot jautājumus, par kuriem vīrieši un sievietes ķīvējas diendienā: sekss, savstarpējās attiecības, autovadīšana, nauda. Šī saistošā enciklopēdija vairos zināšanas par vīriešiem un sievietēm. Tās pamatā liktas aktuālas psiholoģijas, gēnu pētniecības un bioloģijas atziņas, kā arī aptaujas un statistikas dati (www.delfi.lv).

 

10. Leandrs Lašanss. Manu izredzēto laimei. Rīga: Dzīvības straumes, 2006

Jau šī darba virsraksts liecina, kam tas adresēts, – Jēzus Kristus izredzētajiem. Ar to nepavisam nav jāsaprot eklektisks priekšstats par kādu slēgtu grupu, kas vienīgā varētu baudīt Kunga mīlestības svētību. Runa ir par visiem un visām, kuri cenšas izdzīvot savu kristīgo ticību, darot Dieva gribu. Es pat sacītu – tie ir visi, kurus Kristus var saukt par “draugiem”: Jūs esat Mani draugi, ja darāt, ko Es jums pavēlu. (Jņ 15,14) (http://www.fcdj.org/file/book/Book_PBM1_lv_web.pdf).

 

11. Latgalietis XXI gadsimtā. Preiļi: Latgales fotogrāfu biedrība "Laura plus", 2017

Fotoalbums ir veltījums 1917. gada Latgales kongresa simtgadei. Fotogrāfs Igors Pličs pulcinājis amata brāļus no visas Latvijas, lai tie ar savu redzējumu atklātu Latvijas savdabīgāko novadu - Latgali, kuras dabas skaistums jau sen ir apdziedāts, un Latgale jau sen ir ieguvusi poētisku vārdu Zilo ezeru zeme. Šoreiz foto meistari ieskatās novada lielākajā vērtībā - Latgales ļaudīs, viņu dzīves veidā un saskarsmē ar Dievu, Dabu un Darbu (www.lsm.lv).

 

12. Reinholds Mesners. Everests.Ekspedīcija uz galējo punktu. Rīga: AGB, 2002

Kad vakarblāzma uz pārējām virsotnēm jau nodzisusi, sārti iemirdzas Everesta virsotnes piramīda – tas klinšu posms, kas slejas augstāk par visiem pasaules kalniem. Savās ekspedīcijās un kalnu ceļos priekšplānā vienmēr esmu izvirzījis cilvēka iekšējo dimensiju. Everests nebija izņēmums, tāpēc šis mēģinājums tikt virsotnē bez skābekļa aparāta. Edmunds Hilarijs un Tenzings Norgajs 1953. gada 29. maijā, domājams, pirmie – Džordžs Melorijs un Endrū Irvains 1924. gada gājienā uz virsotni pazuda bez vēsts – sasniedza pasaules augstāko punktu, likdami lietā visus tolaik pieejamos palīglīdzekļus. Viņus virzīja alkas iekarot virsotni, mani – dēka kā garīgās un morālās pašpārbaudes līdzeklis. Mēs sasniedzām katrs savu mērķi: Edmunds Hilarijs – Everesta virsotni, es – jaunu robežu sevī pašā (www.izdevnieciba.com).

 

13. Nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšana: Latvijas pieredze. Rīga: Latvijas Nacionālais kultūras centrs, 2015

Izdevumā iekļauti personīgi, kopīgi un savstarpēji saistīti stāsti par Latvijā gūtām pieredzēm nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanā.

 

14. Mirzakarīms Norbekovs. Visi stiķi un niķi jeb kā par velti dabūt veselu miljonu risinājumu. Rīga: Vieda, 2005

 

15. Pega Pikeringa. Personāla vadība. Rīga: Jāņa Rozes apgāds, 2002

Amerikāņu psiholoģes P.Pikeringas grāmatā uzzināsiet, kas raksturo motivētu vadītāju, kā veidot un saliedēt veiksmīgu komandu, kā stiprināt ikviena darbinieka motivāciju (www.janisroze.lv).

 

16. Rīgas gadsimti. Rīga: Rīgas balvas biedrība, Skola un ģimene, 2009

Hronika. Rīga folklorā un attēlos.

 

17. Riks Ridžvejs. Kilimandžāro ēnā. Rīga: AGB, 2001

Grāmatā attēlots piecsimt kilometru garais pārgājiens pa Āfrikas ērkšķu krūmu džungļiem no Kilimandžāro virsotnes līdz Indijas okeānam, kā arī sniegtas autora pārdomas un bagāts faktu materiāls par pirmatnējās dabas pētniecību un aizsardzību.

Nav aizraujošāka piedzīvojuma, kā kājām apstaigāt pirmatnējas, vēl neskartas dabas apgabalus. Āfrikā tādā pārgājienā ne vien iespējams satikt pasaules lielākos dzīvniekus, bet arī gūt vielu pārdomām par instinktiem, izdzīvošanu un medībām. Riks Ridžvejs ir vērīgs ceļotājs, kuru uz pārdomām rosina viss redzētais: daba, dzīvnieki un cilvēki. Viņš ir arī ļoti izglītots ceļotājs, kas savācis plašu faktu materiālu par ievērojamiem Austrumāfrikas pētniekiem un dzīvnieku aizsardzības problēmām.

«Šī zeme tagad pazīstama kā Karenas zeme, un tā ir vieta, kur savā koloniālā perioda mājā tagad dzīvo Aiens Allens ar ģimeni. Viņu māja ir pavisam netālu no Karenas Bliksenas fermas, kurā tagad iekārtots muzejs un tā ir kļuvusi par tūristu iecienītu svētceļojuma vietu, īpaši pēc kinofilmas «Atšķirts no Āfrikas» iznākšanas uz ekrāniem ar Merilu Strīpu un Robertu Retfordu galvenajās lomās.»

 

18. Laits Sans. Radošā meditācija jeb Pārpilnības Mistērija. Rīga: Rēriha grāmatnīca, 2008

Enerģijai, kas mums nepieciešama, lai mēs būtu veseli, laimīgi un veiksmīgi, ir ļoti gaudz veidu. Un Pārpilnības Mistērijas īstais mērķis ir palīdzēt jums sajust kosmiskās enerģijas, iemācīt tās uzņemt sevī un pilnveidot sevi un savu dzīvi, šīs enerģijas apzināti izmantojot.

 

19. Anastasija Semjonova. Pilnīga Fen Šui sistēma. Rīga: concictor, 2003

Fen šui ir sena ķīniešu zinātne par telpas harmonizāciju, par veiksmes un veselības enerģijas piesaistīšanu un paņēmieniem, kuri izmantojami, lai savaldītu negatīvās plūsmas, kas dažkārt plosās mūsu mājās. Arī citām tautām kopš seniem laikiem ir bijuši savi dzīves telpas organizēšanas likumi, kas atšķiras no ķīniešu likumiem un ir tām daudz tuvāki.

Šajā grāmatā Fen šui teorija un prakse saplūst vienkopus veidojot pilnīgu zināšanu sistēmu par to, kā uzlabot atmosfēru savā mājā, kā tai piesaistīt labestību un veselību. Fen šui likumi darbojas neatkarīgi no tā vai jūs ticat tiem vai neticat. Ja iemācīsieties tos ievērot, jūsu dzīve katrā ziņā kļūs labāka (grāmatas anotācija).

 

20. Šen I. Cigun iesācējiem. Rīga: Rēriha grāmatnīca, 2008

Cigun ir atveseļošanās sistēma, kas uzņēmusi sevī ķīniešu kultūras, filozofijas un medicīnas labākos sasniegumus. Grāmata iepazīstina ar cigun vingrinājumiem, kas nostiprina sirdi, mugurkaulu, muskuļus un kaulus, redzi, palīdz, ja ir astma, hipertonija, galvassāpes, gremošanas traucējumi un citas kaites.

 

21. Aleksandrs Svijašs. Dzīve bez konfliktiem. Rīga: Vieda, Latvijas ekoloģiskās izglītības apgāds, 2002

Jums rokās - Aleksandra Svijaša darbs, kas uzskatāms par vispilnīgāko tās metodikas variantu, kura jau ieguvusi nosaukumu "Karmiskās mijiedarbības vispārīga teorija".

Šajā grāmatā jūs atradīsiet izsmeļošu karmiskās diognastikas un slako ķermeņu "attīrīšanas" metožu pamatojumu; metodiku, kas palīdzēs piesaistīt sev naudu, un ļoti daudz padomu ezotērisko zināšanu izmantošanai savā ikdienas dzīvē.

Šī grāmata jums palīdzēs spert pirmo soli uz Saprātīgo pasauli, kur jūs spēsiet pieņemt apzinātus lēmumus, tāpēc ka zināsiet to vai citu dzīves notikumu cēloņus un sekas.

 

22. Maikls Talbots. Hologrāfiskais visums. Rīga: Jumava, 2009

Priekšnojautas un sapņi, kas brīdina par gaidāmo nelaimi. Kas patiesībā notiek ar cilvēku sapņa laikā? Telepātija - spēja sazināties no attāluma. Vai iespējams ietekmēt loterijas rezultātu ar prāta palīdzību? Psihokinēze - spēja pārvietot ķermeņus ar prāta spēku. Kristus brūču - stigmu - veidošanās ticīgajiem. Slimību diagnostika pēc auras. Brīnumainas izārstēšanās - ļaundabīgie audzēji pazūd kā sniega pikas uz karstas plīts. No kurienes rodas dziednieku un pareģu spējas? Tie ir tikai daži no jautājumiem, uz kuriem cenšas atbildēt šī grāmata. Bet varbūt visintriģējošākais ir tas, ka neparastas spējas, iespējams, slēpjas katrā no mums (www.jr.lv).

 

23. Ričards Templers. Dzīves likumi. Rīga: Zvaigzne ABC, 2007

Ričarda Templera izstrādātie 100 likumi aplūko daudzus dažādus dzīves aspektus. Likumi ir pielāgojami jebkura cilvēka raksturam un situācijai. Izvairoties no didaktiskām pamācībām, autors pierāda, ka veiksmīga, laimīga dzīve nav negaidīta likteņa dāvana, bet lielā mērā katra paša centienu un ieguldījumu rezultāts.

 

24. Ekharts Tolle. Jauna pasaule. Rīga: Atēnas, 2007

Ekharts Tolle ved mūs viņpus mūsu dzīvei, lai parādītu, ka tagad ir iespēja radīt jaunu - mīlošāku - pasauli. Tā ietver apziņas krasu iekšēju pāreju no pašreizējās identificēšanās ar ego uz pilnīgi jaunu domāšanu par to, kas esam. Lai tas notiktu, cilvēka prāta struktūrām jāpakļaujas evolucionārai pārveidei. Grāmatā "Jauna pasaule" Tolle rāda, kā šī pārveide var notikt ne tikai mūsos, bet arī apkārtējā pasaulē. Izgaismodams šo apziņas pārveides dabu, Tolle raksturo, kā darbojas mūsu pašreizējā apziņa, kas balstīta ego. Autors atklāj bailes, kas mūs nomāc, un parāda, kā mēs katrs atrodam laimi un veselību, pateicoties virknei vienkāršu, dzīvi apstiprinošu soļu: izprotot iluzorisko "es", apgūstot, kā pārstāt sevī nest pagātni, atklājot esības prieku. Grāmatā "Jaunā pasaule" aizslauka ilūzijas, kurās mēs dzīvojam, un nodrošina jaunu pamatu individuālam garīgumam un pašpilnveides procesam. Mēs pieredzēsim savu patieso esību, kas ir bezgalīgi lielāka nekā viss, par ko pašreiz sevi uzskatām. Šīs grāmatas galvenais mērķis nav sniegt tavam prātam jaunus uzskatus vai mēģināt tevi par kaut ko pārliecināt, bet gan izraisīt pārmaiņu apziņā, proti, atmodināt. Šī grāmata ir par mani un tevi (laisma.1w.lv).

 

25. Džo Vitāle. Atslēga. Rīga: Zvaigzne ABC, 2010

Atslēga. Neatklātais noslēpums, kurš ļaus piesaistīt visu, ko vēlaties. Ja apzināties, ka esat spējīgs uz ko daudz vairāk, nekā darāt šobrīd, taču jums pietrūkst prasmes vai uzdrīkstēšanās, grāmatā "Atslēga" uzzināsiet par neapzinātajiem pieņēmumiem un aizspriedumiem, kas veido šķēršļu zonu jūsu ceļā. Katra cilvēka zemapziņa ir pilna "pretējo pieņēmumu", kuri var izjaukt pat vislabākos nodomus. "Atslēga" iesaka desmit pārbaudītas metodes, kas ļauj šo stāvokli labot. Lietojot Dr. Džo Vitāles metodes, jūs iedibināsiet harmoniskas attiecības starp savu apziņu un zemapziņu – tā, lai maldīgie pieņēmumi nekad vairs nebūtu šķērslis veiksmei. Jūs atvērsiet sevī slepenas durvis – un jūsu dzīvē, ikvienā tās jomā ienāks brīnumainas pārvērtības (www.zvaigzne.lv).

 

26. Sergejs Vronskis. Astroloģija [3.grāmata]. Rīga: Alvīne un Alberts, 200X

Zodiaka zīmju ietekme uz profesiju; Ascendenta ietekme uz profesiju; Mēness ietekme no Zodiaka zīmēm;Merkura ietekme uz profesiju.

______________________________________________________________________________________

4.08.2017

1. Bez sienām. Rīga: Neptūns, 2013

ABLV Bank atbalstīta un finansēta mākslas grāmata “Bez sienām,” kurā reproducēti nākamā Laikmetīgās mākslas muzeja pašreizējās kolekcijas mākslinieku darbi. Albuma izdošana ir piesaistīta ABLV Bank 20 gadu jubilejai. (www.neputns.lv)

 

2. Latvijas Mākslas akadēmijas gadagrāmata. Rīga: Latvijas Mākslas akadēmija, 2016

Latvijas Mākslas akadēmijas gadagrāmata ir ikgadējs un interesants kultūras un izglītības notikums – maģistra programmas diplomandu radošo izpausmju un sasniegumu apkopojums.  Ar ABLV Charitable Foundation atbalstu LMA absolventu gadagrāmata tiek izdota jau sesto gadu un tajā tiek pārstāvētas visas LMA apakšnozares (www.biblioteka.lv).

 

3. Rita Petričeka. Bertrams Rozenbergs. Fiat Justitia. Rīga: Vesta LK, 2016

Grāmata ir izcilā ķirurga, latviešu leģionāra, nepatiesi notiesātā un izsūtītā Bertrama Rozenberga dzīvesstāsts, ko sarakstījusi viņa meita Rita Petričeka (www.biblioteka.lv).

Ārsta karjeru Rozenbergs sāka Latvijas brīvvalsts laikā Rēzeknes Sarkanā Krusta slimnīcā kā ķirurgs.

______________________________________________________________________________________

24.05.2017

1. Reičela Meisija Steforda. Brīvroku mamma : ieteikumi vecākiem, kā nolikt malā telefonu, sadedzināt veicamo darbu sarakstu un pārstāt tiekties pēc pilnības, lai piedzīvotu patiesi būtisko! Rīga: Zvaigzne ABC, 2016

Atklājiet spēku, prieku un mīlestību, dzīvojot hands free jeb brīvroku režīmā!

Brīvroku pieeja nenozīmē atteikties no tehnoloģijām vai atstāt novārtā darbu un pienākumus. Brīvroku pieeja nozīmē dāvāt nedalītu uzmanību cilvēkiem, ar ko esam kopā, un mirklim, kurā dzīvojam.

Reičela bija nogurusi no nemitīgā vāveres riteņa starp darbu, sabiedriskajiem pienākumiem un mājām. Viņa apjauta, ka steigas un aizņemtības dēļ tiek palaists garām patiesi būtiskais. Šī atziņa lika Reičelai pārskatīt savus paradumus. Viņa apzināti sāka samazināt tehnoloģiju un saziņas ierīču lomu savā ikdienā un atklāja, cik ļoti tie bija ietekmējuši viņas laimi un attiecības ar vistuvākajiem cilvēkiem. Virtuālo saziņu viņa centās aizstāt ar sirsnīgām cilvēciskām attiecībām. Savu cīņu ar uzmanības un laika zagļiem Reičela atspoguļoja blogā. Šie ieraksti kļuva neparasti populāri (mēnesī miljons lasītāju), tika pārpublicēti pat lielākajos ASV laikrakstos un izdoti bestsellerā "Hands Free mamma" (www.zvaigzne.lv).

_____________________________________________________________________________________

23.03.2017

1. Sandra Landorfa. Izredzēts. - Rīga: Upe tuviem un tāliem, 2017

Viktors Lapčenoks dzīvē un dziesmās. Balss Viktoram ir Dieva dota dāvana. Pārējo noteica veikme un sūrs darbs. Godinot latviešu izcilā estrādes dziedātāja Viktora Lapčenoka ieguldījumu populārajā mūzikā, un atzīmējot viņa 70. dzīves jubileju, izdota Sandras Landorfas grāmata "Izredzētais", kur tiek aprakstītas dziedātāja dzīves gaitas un mīlestība pret mūziku (www.lgramata.lv).

 

 2. Ilze Jansone. Šīsaule, Viņsaule un Aizsaule. - Rīga: Ilze Jansone, 2016

Ko darīt un kā rīkoties palicējiem, tuviniekam aizejot Aizsaulē?

Ko darīt veļu laikā?

Debesu ģimenes loma mūsu dzīvē.

Kādēļ jāsakārto dzimtas koka saknes?

 3. Laba redze. Kā to saglabāt un kā ārstēt. - Rīga: Avots, 2017

Veselas acis un laba redze ir cilvēka lielākā vērtība, par ko nopietni jārūpējas visa mūža garumā. Grāmatā izsmeļoši skaidrots, kādi ir redzes traucējumi, aplūkotas biežāk sastopamās acu slimības, sniegti padomi, kā nostiprināt un uzlabot redzi. Grāmata domāta visiem, kam rūp sava veselība (www.janisroze.lv).