Lazdukalna bibliotēka

Nozaru literatūra

Inta Kalniņa. Lielais sapņu tulks

Inta Kalniņa. Lielais sapņu tulks

Sapņi ļauj izprast sevi, ieklausīties savos tuviniekos, nepalaist garām jūtas un uztvert veselības saasinājumus. Aptuveni trešo daļu dzīves cilvēks pavada miegā, bet sapņi aizņem apmēram 20 procentus no miegā pavadītā laika. Varētu teikt, ka dzīves laikā mēs redzam turpat 100 000 sapņu. Vai tie ir saistīti ar īstenību?

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Guntis Eniņš. Latvijas Dabas brīnumi

Guntis Eniņš. Latvijas Dabas brīnumi

Bīstamas alas, gleznaini ieži, brīnumaini dižkoki un dižakmeņi. “Latvijas dabas brīnumi” ir Gunta Eniņa grāmatas “Nezināmā Latvija” (2015) nākamais cēliens – plaši apskatītas mazāk pazīstamas Latvijas dabas parādības: labirinti, “piramīdas”, jūrakmeņi, krusta koki, pilskalni, velna kalves... Autors ir leģendārs dabas atklājējs un dižvietu atbrīvotājs, viņa atmiņas veido autobiogrāfisku ceļojuma karti no Kurzemes līdz Latgalei, kas rādīs ceļu arī lasītājam.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Andžils Remess. Noslēpumainā karosta

Andžils Remess. Noslēpumainā karosta

Liepājas Karostas leģendas ir dzīvas un vilinošas joprojām. Krievu caru izlolota, neatkarīgās Latvijas apgādāta un padomju laikos slēgta, tā kļuvusi par noslēpumu glabātuvi vairākiem gadsimtiem. Liepājas muzeja pārstāvji paziņojumā medijiem informē, ka daudzus no šiem noslēpumiem atklāj jaunās grāmatas “Noslēpumainā Karosta” autori Andžils Remess un Juris Raķis.

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ


Lato Lapsa. Brūnās Jaunavas bērni Svētās Nāves ēnā

Lato Lapsa. Brūnās Jaunavas bērni Svētās Nāves ēnā

“Šajā pasaules daļā augša un apakša ne vienmēr ir labi un viegli atšķirama — tāpat kā labais un ļaunais, pareizais un nepareizais, prātīgais un trakais, prieki un ciešanas, jā, jā, pat dzīve un nāve.
Mirušie šeit bieži vien ir dzīvāki pat visiem dzīvajiem — un otrādi. Kur gan vēl notikt pasaules grandiozākajiem kapu svētkiem, ja ne šeit. Miljoni cilvēku pielūdz Svēto Nāvi, lai tā palīdzētu ikdienas dzīvē. Bandīts un izvarotājs te kļūst par tautas svēto.
Vēsture te ir tāda, ka daudzi joprojām nevar skaidri pateikt — kur ir nācija un kur tās ienaidnieki. Kuri ir tie mirušie, kas jāatceras un jāgodina, un kuri ir tie, kam jāpaliek neuzskaitītiem bezvārda kapos.
Burvju liāna un kokas krūms, sudraba kalns un simti kartupeļu šķirņu, brūna Jaunava Marija, svētais lopu zaglis un vēl svētākais Jānis Zaldāts, pirms simt gadiem notikusi revolūcija, kuras atskaņas jūtamas joprojām, Če Gevaras pēdējais maršruts, mirušie, kas reizi gadā atnāk paciemoties un pamieloties ar ēdiena smaržu, un desmiti tūkstoši kritušo nerimstošajos narkotiku karos. Tā visa ir šejienes realitāte.
Como Mexico no hay dos! — “Nav otras tādas kā Meksika!” mēdz sacīt paši meksikāņi. To pašu var teikt arī par Bolīviju. Otru tādu patiešām nav.”
Lato Lapsa

GRĀMATA ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ