Lazdukalna bibliotēka

AKTUALITĀTES

Kļūsti par lasīšanas ekspertu!

Bibliotēka aicina pievienoties "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2022" lasītāju pulkam!

Grāmatu kolekcija skatāma ŠEIT.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) lasīšanas veicināšanas programma "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija" (BJVŽ) piedāvā jaunu, interesantu kolekciju lasīšanai un vērtēšanai. Šī gada grāmatu kolekciju veido 33 grāmatas no 10 izdevniecībām, no tām 15 ir oriģinālliteratūras grāmatas, kuru autori jau sevi pieteikuši kā debiju bērnu literatūrā – Rebeka Lukošus ar stāstu "Nepaklausīgais vectēvs", Žanete Lazdovska ar savu stāstu par patiesu draudzību, bīstamiem atklājumiem un nervus kutinošām dēkām grāmatā "Neatskaties", Ilze Skrastiņa ar grāmatu "Lieliskā dzīve bez Zoom", kurā ikviens lasītājs spēs saskatīt kaut ko no sev ierastām dzīves situācijām. Grāmatu kolekcijā iekļauti arī jau iemīļoti bērnu un jauniešu grāmatu autori – Laura Vinogradova ar sirsnīgu stāstu "Tētis un suns", Luīze Pastore ar piedzīvojumu stāstu "Laimīgie bērni", Juris Zvirgzdiņš ar komiksu bērniem "Rijīgā čūska un gudrā pele" un citas.

Tulkoto literatūru pārstāv 18 grāmatas no 11 valodām – angļu, franču, igauņu, lietuviešu, nīderlandiešu, norvēģu, poļu, somu, slovēņu, vācu un zviedru.

Šogad katrā vecumposmā žūrijas dalībniekiem lasīšanai tiek piedāvātas septiņas grāmatas, bet vecāku žūrijā – 5. Programmas noslēgumā ikvienam žūrijas dalībniekam būs iespēja izteikt savu viedokli, aizpildot novērtējuma anketu.

Kolekcijas grāmatas ir saistošas dažādiem lasīšanas līmeņiem. Rakstnieki rakstījuši par mūsdienīgi aktuālām un vēsturiskām tēmām, pieskaroties tādiem mūžīgi aktuāliem jautājumiem kā atbildība par saviem tuvākajiem, uzticība, cerība un pieaugšana.

Programma "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija" izstrādāta, pamatojoties uz valsts lasīšanas veicināšanas stratēģiju, ar mērķi nodrošināt izglītības, kultūras un labklājības jomu ciešu sadarbību lasīšanas popularizēšanā un kvalitatīvas literatūras un bibliotēku pakalpojumu pieejamībā.