Normālskats Balti burti uz melna fona Melni burti uz dzeltena fona Dzelteni burti uz melna fona
Balvu pielāgotās literatūras bibliotēka

Pasākums "Nopietni pa jokam"

9. aprīlī Neredzīgo biedrības Balvu TO telpās tika aizvadīts pasākums Nopietni pa jokam. 23. aprīlis ir  Pasaules grāmatu un autortiesību aizsardzības diena, bet aprīlis jau izsenis tiek dēvēts par joku mēnesi.

Biedrības vadītāja Biruta Nagle klātesošajiem nolasīja Māra Čaklā un Ārijas Elksnes pārdomu pilnās dzejas rindas.

Bibliotekāre Ilona Laicāne pasākuma dalībniekus iepazīstināja ar humora un satīras grāmatām, lasīja joku stāstus un anekdotes. Pasaules literatūras vēsturē humoristisku grāmatu ir maz, pārsvarā ir vairāk vai mazāk smieklīgas grāmatas, kas piederīgas citiem žanriem.

 Andrejs Skailis ir viens no zināmākajiem latviešu satīriķiem, humora un smieklu meistars latviešu literatūrā sarakstījis vairāk nekā 20 grāmatas.

Aivara Eipura radītais īsprozas žanrs minimas ir pateicīgs savā īsumā. Minimas ir sadzīviskas, te valda nevis doma, bet notikumi un izdoma.

Viduslaikos karaļus un viņu galminiekus ar jokiem izklaidēja galma jokdari. Sākotnēji viņi apdziedāja izcilus varoņdarbus un tikai vēlāk stāstīja jokus un aizraujošus atgadījumus. Jokdaru stāstītās anekdotes sāka apkopot, un tās izdeva tā sauktajās jokdaru grāmatās, kuras mūsdienās saucam par anekdošu krājumiem.

Noklausījušies sagatavotos priekšlasījumus arī pasākuma apmeklētāji stāstīja anekdotes un smieklīgus atgadījumus no savas ikdienas.

Paldies pasākuma dalībniekiem par atsaucību!