24.jūlijs- Performatīva saruna par dabu, cilvēku un Lubāna ezeru

Lubānas lietišķā teātra grupa (Ilze Kraukle, Jānis Balodis, Elizabete Šiklova) aicina uz performatīvu sarunu par dabu, cilvēku un Lubāna ezeru.

Radošās grupas pārstāvji Ilze Kraukle un Jānis Balodis kopš 2020. gada vasaras Lubānā ir izveidojuši un ar panākumiem Lubāna un arī citur Latvijā izrādījuši kopienā balstītus iestudējumus “No Ceikstes līdz Aiviekstei” un “Pieaugšana” (izrāde “Pieaugšana” tika izrādīta 2023. gada amatierteātru fināla skatē, saņemot atzinību par formas oriģinalitāti).

Šobrīd teātra grupa ir iesākusi darbu pie jauna iestudējuma, kas pievēršas attiecībām starp cilvēku un dabu, kā arī tiecas skart ar Lubāna ezeru saistītas domas un jautājumus. Izrādes veidošanas pirmais posms ietver sevi sarunas ar cilvēkiem, kuru dzīve rit ezera tuvumā. Šī tikšanās mums ir svarīga, jo izrāde tiecas runāt par ezera un tam apkārt esošās dabas, tai skaitā cilvēku, savstarpējām attiecībām. Lai darbs izdotos, mēs vēlamies saklausīt, ko ezers un citi dalībnieki vēlētos vēstīt.

Aptuvenais tikšanās ilgums 2 stundas. Tikšanās dalībniekam nepieciešams būt uz visu tikšanās laiku.