Bērzpils bibliotēka

Daiļliteratūra


empty placeholder

Slepkavības Oksfordā. Giljermo Martiness. Rīga: Zvaigzne ABC,2020

Jauns argentīniešu students ierodas Oksfordā un jau pēc pāris nedēļām tiek ierauts šķietamu sērijveida slepkavību virpulī. Ambiciozais students mēģina atšķetināt šos noslēpumus, taču viņam jārod atbildes uz daudziem jautājumiem.
Kāpēc noziedznieks slepkavības vietā vienmēr atstāj zīmīti ar matemātiskiem simboliem?
Kāpēc slepkava savus vēstījumus adresē matemātikas profesoram Artūram
Seldomam?
Vai vainīgais būtu jāmeklē matemātiķu aprindās?

Giljermo Martiness (Guillermo Martinez, dz. 1962) ir argentīniešu rakstnieks un matemātikas zinātņu doktors.
Viņš ir sarakstījis vairākus romānus un stāstu krājumus un par saviem darbiem saņēmis vairākas literārās godalgas, tostarp “
Premio Planeta Argentina” (2003) un “Nadal Prize” (2019).

No spāņu valodas tulkojis Edgars Briška.

Tiešsaites katalogs


empty placeholder

Salabot dzīvos. Mailisa de Kerangala. Rīga: Zvaigzne ABC, 2020

Agrā svētdienas rītā vēl pirms rītausmas trīs jaunieši dodas sērfot. Būdami pārguruši, atpakaļceļā viņi iekļūst avārijā uz nomaļa ceļa. Divi no puišiem ir piesprādzējušies, bet trešais ietriecas automašīnas logā. Ārsti slimnīcā viņam konstatē smadzeņu nāvi, taču viņa sirds turpina pukstēt...

“Salabot dzīvos” ir romāns par sirds transplantāciju. Varoņeposs, kas tiek izspēlēts tieši divdesmit četrās stundās. Spriedze un pacietīgas gaidas, trauksmaini darbības kāpinājumi un meditatīvas pauzes, metafizisks piedzīvojums, kolektīvs un reizē dziļi personisks, kurā sirds ne tikai veic organiskās funkcijas, bet ir arī emociju mājvieta un mīlestības simbols.

Franču rakstniece Mailisa de Kerangala (Maylis de Kerangal, 1967) ir uzaugusi Normandijā, Avrā. Studējusi vēsturi un filozofiju Parīzē, strādājusi izdevniecībā Gallimard kā bērnu un jauniešu literatūras autore, bet kopš 2000. gada nodarbojas tikai ar rakstniecību. Viņas darbi tiek atzinīgi novērtēti, jo īpaši romāns “Salabot dzīvos”. Tas saņēmis vairāk nekā desmit literārās balvas, pazīstamākās no tām Grand Prix RTL Lire, Prix France CultureTelerama, Prix Orange du Livre u.c.

No franču valodas tulkojusi Vineta Berga.

Tiešsaites katalogs


empty placeholder

Attālinātie. Jauno autoru pandēmijas laika stāsti. Ķekavas novads: Izdevniecība 29, 2022

Kopkrājums. Jauno autoru (Ilze Aizsila, Džena Andersone, Ieva Bite, Sandra Bormeistere, Aira Celma, Ieva Īzāka-Harjo, Gundaris Kravalis, Meldra Ķemere, Annija Streikiša, Ilze Vācere) pandēmijas laika stāsti.

Tiešsaites katalogs


empty placeholder

Kavendonas noslēpumi. Barbara Teilora Bredforda. Rīga: Zvaigzne ABC, 2019

Londona, 1949. gads

Princeses Elizabetes kāzas bija visus uzmundrinājušas, un galvaspilsētā atkal ir atgriezusies enerģija un pacilātība. Augstdzimusī Alisija Stantona iekaro valdzinošo kino pasauli. Vienlaikus Viktorija Brauna uzsākusi modes fotogrāfes karjeru. Dzīve piedāvā plašas iespējas.

Bet cēlais Kavendonas nams, kurā abas ir uzaugušas, Otrā pasaules kara laikā ir pieredzējis grūtus laikus, un arī tagad to apdraud bankrots. Turklāt pirmo reizi ģimeņu vēsturē Ingemi un Svonni ir sastrīdējušies, bet, ja tiks atklāti Kavendonas noslēpumi, būs apdraudēti gan jaunākie, gan vecākie nama iemītnieki. Vai Ingemiem un Svonniem izdosies salīgt mieru, lai glābtu ģimenes godu un nākotni?

“Aizraujoša ģimenes sāga seriāla “Dauntonas abatija” faniem... Kaisles un mīlestības piesātināts romāns, kurā neiztrūkst arī drāmas un biedējošu brīžu.”
lovereading.co.uk

Barbara Teilora Bredforda (1933) ir angļu rakstniece, kuras romāni tulkoti vairāk nekā 40 valodās, izdoti 90 valstīs un pārdoti vairāk nekā 90 miljonos eksemplāru. Romāns “Kavendonas noslēpumi” ir cikla noslēdzošā grāmata.

No angļu valodas tulkojusi Zane Rozenberga.

Tiešsaites katalogs


empty placeholder

Kavendonas veiksme. Barbara Teilora Bredforda. Rīga: Zvaigzne ABC, 2018

Barbara Teilora Bredforda (1933) ir angļu rakstniece, kuras romāni tulkoti vairāk nekā 40 valodās, izdoti 90 valstīs un šobrīd pārdoti vairāk nekā 90 miljonos eksemplāru. Romāns “Kavendonas veiksme” ir triloģijas trešā grāmata.

Brīnišķīgais Kavendonas nams Jorkšīras tīrelī stāv jau vairākus gadsimtus. Divas ģimenes – aristokrātiskie Ingemi un Svonni, kuri viņus apkalpo, – ir savstarpēji saistītas jau kopš iemūrēts pirmais akmens Kavendonas mājas pamatos.
Kad kā melni negaisa mākoņi virs
Kavendonas savelkas kara draudi, abu ģimeņu dēli, vīri un brāļi iesaistās karadienestā, un arī pašu namu skar liela nelaime.
Mīlas dēkas un romantiskas jūtas, bēdas un prieks piepilda šīs episkās sāgas lappuses,
Ingemiem un Svonniem palīdzot cits citam un arī ciemata iedzīvotājiem.
Kavendonas veiksme viņus ir sargājusi jau gadiem ilgi, bet vai tā spēs palīdzēt arī šoreiz un nosargās jauno paaudzi?

No angļu valodas tulkojusi Zane Rozenberga.

Tiešsaistes katalogs


empty placeholder

Kavendonas sievietes. Barbara Teilora Bredforda. Rīga: Zvaigzne ABC, 2017

Pasaule ir mainījusies, un nekas vairs nebūs kā agrāk...

Barbara Teilora Bredforda (1933) ir angļu rakstniece, kuras romāni tulkoti vairāk nekā 40 valodās, izdoti 90 valstīs un šobrīd pārdoti vairāk nekā 90 miljonos eksemplāru. Romāns “Kavendonas sievietes” ir triloģijas otrā grāmata.

1926. gada jūlijs. Kādā nedēļas nogalē Ingemu ģimene ir sapulcējusies Kavendonas namā un kopā ar viņiem ir arī Svonni. Abas ģimenes jau gadu desmitiem ir nesaraujami saistītas ne tikai ar uzticības zvērestu vien... Ingemu vīrieši vienmēr ir apbrīnojuši un mīlējuši skaistās un apķērīgās Svonnu sievietes, un nu Čārlzs Ingems, sestais Moubrijas grāfs, ved pie altāra savu mūža mīlestību Šarloti Svonnu.
Majestātiskais un krāšņais nams ir bijis dzimtas īpašumā jau gadsimtiem ilgi, bet tagad nepieciešami lieli ieguldījumi, lai to atjaunotu, un visu vēl vairāk apgrūtina nestabilā finanšu situācija, kura aptvērusi gandrīz visu pasauli. Abu ģimeņu jaunākās paaudzes sievietes izaugušas ne vien žilbinoši skaistas, bet arī cīnītājas – kā viņas tiek dēvētas ģimenē, un viņas būs tās, kas apvienos spēkus un pūles, lai glābtu dzimtas namu.

No angļu valodas tulkojusi Zane Rozenberga.

Tiešsaites katalogs


empty placeholder

Kavendonas nams. Barbara Teilora Bredforda. Rīga: Zvaigzne ABC, 2017

Krāšņa ģimenes sāga televīzijas seriāla “Dauntaunas abatija” cienītājiem.

1913. gads izmaina aristokrātiskās Ingemu ģimenes dzīvi...

Kavendonas nams (1913–1920)

Kavendonas namā mīt divas ģimenes – aristokrātiskie Ingemi un Svonni, kuri viņus apkalpo, kā to gadsimtiem ilgi jau darījušas iepriekšējās paaudzes. Kavendona ir viens no greznākajiem namiem brīnišķīgajā Jorkšīrā, un Ingemu meitai daiļajai lēdijai Dafnei ir paredzamas spožas laulības...
Tomēr 1913. gada vasarā kāds negaidīts notikums uz visiem laikiem izmaina Dafnes dzīvi, kā arī apdraud visu
Ingemu ģimenes nākotni. Smalkā dzīve, kuru līdz šim pazina Kavendonas iemītnieki, – deju viesības, irbju un rubeņu sezonas medības – izmainīsies līdz nepazīšanai, virs galvām biezējot kara drūmajiem padebešiem. Ingemiem un Svoniem nāksies tikt galā ar sarežģījumiem, kādus līdz šim neviens nevarēja pat iedomāties. Tiks pārbaudīta uzticība, un neiztiks arī bez nodevības. Šajā nedrošības un šaubu pilnajā laikā skaidrs ir tikai viens – šīs abas ģimenes nekad vairs nebūs tādas kā iepriekš.

Barbara Teilora Bredforda ir angļu rakstniece, kuras romāni tulkoti vairāk nekā 40 valodās (tostarp latviešu), izdoti 90 valstīs un šobrīd pārdoti vairāk nekā 90 miljonos eksemplāru. Pirmo reizi viņas stāsts tika publicēts žurnālā, kad autorei bija tikai desmit gadi, un kopš tā laika sarakstīti un izdoti jau vairāk nekā trīsdesmit romāni.

No angļu valodas tulkojusi Zane Rozenberga.

Tiešsaistes katalogs


empty placeholder

Sanktpēterburgas raganas. Imodžena Edvardsa-Džonsa. Rīga: Latvijas Mediji, 2019

Sanktpēterburgā ierodas Melnkalnes princeses Milica un Stana, mežonīgi skaistas, apveltītas ar mistiskām spējām un pārņemtas ar melno maģiju. Taču viņām jāpierāda sevi, lai kļūtu par carienes Aleksandras uzticības personām. Gaisā virmo revolūcijas noskaņas, pa Sanktpēterburgas ielām klīst neapmierināti ļaudis, bet cara galms rīko izšķērdīgas balles, kurās blāvi zilos cigarešu dūmos sveicinās un vodkas mēriņos spurdz augstās sabiedrības vīri, un dimantu un pērļu vizmā čalo galma dāmas. Kādu dienu Milica iepazīstina cara ģimeni ar Rasputinu, klaidoni no Sibīrijas stepēm. Kā nerimstoši sabiedrības pavadoņi ir tenkas un slāpes pēc varas un statusa. Vēstījums ir piesātinātas ar melno maģiju, seksu, intrigām un nodevību, tas ir smalks vēsturisks romāns ar sulīgām vēsturiskām detaļām no Romanovu ēras.

Tiešsaites katalogsempty placeholder

Visu brāļu sieva. Šmite Linda. Rīga: Latvijas Mediji, 2023 

Aizkuru mājās ir daudz cilvēku, bet maz laimes. Kārtības uzturētāja un dzimtas kopā saturētāja Ailita pēkšņi palikusi uz gultas. Viņas pašas bērni vēl to nesamana, bet Inga, ienācēja no dziļi ticīgas un garīgas Latgales ģimenes, vecākā dēla Aida nelaulātā sieva, jūt drebam šķietami ciešos pamatus un cauri tiem laužamies ārā rūpīgi glabātus noslēpumus. Ko Aizkuri slēpj? Kā Ingai sadzīvot ar Aida ģimenes skeletiem un pašas sadrupušajiem sapņiem?

Tiešsaistes katalogs


empty placeholder

Lācis miegā. Šepa Emīlija. Rīga: Latvijas Mediji, 2024

Atriebība ir spēcīgs dzinējspēks.
Kad savrupā meža mājā tiek atrasts brutāli noslepkavots vīrietis, turpat atrastais rotaļu lācītis izmeklētājus aizved pie bijušās policistes Filipas Falkas, kura pēc ģimenes traģēdijas dzīvo ar noslepenotu identitāti. Viņa ir vienīgā, kura varētu palīdzēt atrast vainīgo, bet vai viņa vēlēsies sadarboties ar policiju?
Arī prokurore Jāna Berzeliusa piedalās izmeklēšanā, taču viņai jāliek lietā visi iespējamie līdzekļi, lai pasargātu vīrieti, kuru mīl. Tajā pat laikā viņš ir apņēmības pilns noskaidrot, kas saista Jānu un no cietuma iznākušo noziedznieku.

Tiešsaites katalogs


empty placeholder

Dzeguzēns. Lekberga Kamilla. Rīga: Jumava, 2023

Dzeguzēns” ir lasītāju iemīļotās Flelbakas sērijas vienpadsmitā grāmata, kurā kā allaž pagātnes notikumi mijas ar mūsdienām.
Fjelbaku satricina divi šausmīgi notikumi, kuri sākotnēji nešķiet saistīti. Slavens fotogrāfs tiek atrasts mākslas galerijā, brutāli noslepkavots. Savukārt rakstnieka, Nobela prēmijas kandidāta, Heninga Bauera ģimeni piemeklē traģisks liktenis uz mazās salas, kur literāts raksta savu pasaulslaveno romānu sērijas desmito – noslēdzošo daļu.
Patriks Hedstrēms ar Tanumshēdes policijas iecirkņa kolēģiem cīnās ar abu notikumu atrisināšanu, bet Ērika Falka šķetina kādas slepkavības lietu pagājušā gadsimta 80. gadu Stokholmā. Pamazām viņa saprot, ka tagadnes notikumi saistīti ar pagātni un ka vecie grēki sāk mest garas ēnas.

Tiešsaites katalogs


empty placeholder

Maskas. Judina Dace. Nīmanis Artūrs. Rīga: Latvijas Mediji, 2023 

Fotogrāfs Ikars Vilde saņem unikālu piedāvājumu – miljonāra Janusa Krupska eksperimentam gadu fotografēt cilvēkus, lai atklātu viņu īsto seju – bez naudas, varas un sociālā statusa maskām.
Paša pagātnes drausmie rēgi mudina Krupski cīnīties ar pērkamiem politiķiem un finansēt medicīniskus pētījumus smagu slimību ārstēšanai. Bet kā viņš saistīts ar Ikara ģimeni? Un ko tādu nofotografējis Ikars, kurš pēc smagas avārijas attopas slimnīcā? Sastiķēts pa gabaliņiem, atsaukts no viņpasaules, viņš guļ baltā palātā, pieslēgts aparātiem, pilnībā izolēts no cilvēkiem.

Zāļu, pārlieto asiņu vai Krupska projekta iespaidā Ikars aizmiegot ikreiz iekļūst laika cilpā un tiek iemests vietās un notikumos, kam ir kāds sakars ar maskām. Aiz katras no tām – viņš pats, Ikars. Laiktelpā, kur, atrāvies no ķerrmeņa, lidinās viņa gars, Ikars satiek tos, ar kuriem dzīves laikā nav nokārtotas attiecības. Vai viņam ļaus atgriezties?

Tiešsaites katalogs


empty placeholder

Bez nožēlas. Judina Dace. Rīga: Latvijas Mediji, 2023

Mežāju pagastā cits pēc cita notiek trīs asinis stindzinoši noziegumi. Pieci upuri - četri jaunieši un skolas direktore. Globālajā tīmeklī mākslai veltītās vietnēs tiek nopludinātas gleznaini uzņemtas upuru fotogrāfijas, kas atgādina kadrus no filmām.
Aizdomas krīt uz Kaķīša audžudēlu Uģi... Lielajā Mājā tikmēr nomainās vadība. Atklājas, ka jaunais šefs ir Kārļa Basa jaunības drauga Podziņa dēls, pulkvedis Edgars Poga, kuru ietekmīgais tēvs klusiņām vadījis augšup pa karjeras kāpnēm. Nelāgu pārsteigumu iznāk piedzīvot arī no profesora Mihailova puses.
Satriekti par agrāko draugu dubultspēli, Miks Kaķītis ar komandu atstāj dienestu. Tikmēr Anna Elizabete, baroneses Annas Rozes iedrošināta, piekrīt kā konsultante pievienoties filmas Gadsimta ķēriens uzņemšanas grupai Francijā...

Tiešsaistes katalogs

 


empty placeholder

Mantojums. Judina Dace. Rīga: Latvijas Mediji, 2024

Kamēr Rita Kadiķe attopas no pārsteiguma par pēkšņi atrastajiem Vācijas radiem un necerēto mantojumu, kā arī šķetina savas dzimtas sarežģītās saknes, viņas agrākā asistente Dita Stropa ir pārcēlusies uz senču mājām cerībā sākt īstu ģimeni ar Mārču Ziediņu. Tomēr realitāte izrādās daudz skarbāka, un vienīgais, uz ko Dita laukos var paļauties, izrādās tēvocis Andrejs. Pat jaunais darbs vietējā kultūras centrā Ditai sagādā asus un bīstamus pavērsienus, taču vienlaikus - arī cerīgu iepazīšanos.

Tiešsaistes katalogs


empty placeholder

Tante Vilhelmīne. Jakubovska Māra. Rīga: Latvijas Mediji, 2023

Kā sadzīvot ar gados vecu tanti, kura ilgi dzīvojusi viena pati, kurai traucē skaļi pusaudži un patiesībā jebkādas novirzes no viņas pierastās dzīves kārtības un par vērienīgu pārmetumu objektu kļūst pat tas, ja nopirkta “nepareizā” maizes šķirne? Rudīte ilgi centusies sal got savas ģimenes un tantes Vilhelmīnes intereses, taču izskatās, ka nesaskaņas un tantes neapmierinātība tikai aug augumā. Vai Vilhelmīnes apsolītais mantojums ir Smilgu ģimenes miera vērts?

Tiešsaistes katalogs


empty placeholder

Jōna. Ikstena Nora. Rīga: Dienas Grāmata, 2023

Mēs nereti sakām — dzīvot ar joni. Skaisti, plaši, ar prieku un vērienu. Tomēr līdzās neredzama, itin bieži tikko manāma, bet citreiz gluži acu priekšā materializējoties, plīvo kāda acumirklī pat vārdā nenosaucama sajūta. Es to iedēvēju par jōnu.
Kas ir šī
jōna? Vai tā vada? Vai ir iespējams izvēlēties: ļauties tai vai neļauties? Ko darīt, kad dzīve, kuru tu dzīvo, vairs it kā nemaz nav tava un viss, kas iepriekš šķitis nereāls, kļūst biedējoši reāls?
Ūdeņu milzis Valis un sauszemes gājējs Jona, katrs sava iekšējā dzinuļa vadīts, dodas cauri
jōnas miglai, un dzīvei jākļūst par mākslu — mākslu izdzīvot.”
Nora Ikstena

Grāmatas mākslinieks Jānis Esītis.

Tiešsaites katalogs


empty placeholder

Simulacra. Hofmane Evita. Rīga: Latvijas Mediji, 2024

Romāna centrā ir jauns vīrietis - Filips -, viņa dzīve un jēgas meklējumi pēc bērnībā pārciestās ilgstošās vardarbības un nesenās jaunākā brāļa nāves. Vairīdamies, bet vienlaikus juzdams nepieciešamību pēc cilvēciska kontakta, Filips Zviedrijā izveidojis juteklisku un provocējošu kabarē uzvedumu, kas grauj robežas un spiež skatītājus ieskatīties dvēseles tumšākajos nostūros.

Tiešsaites katalogs


empty placeholder

Trešdienu klubs. Vesto, Šells. Rīga: Zvaigzne ABC, 2017

1938. gads. Hitlera ekspansija Eiropā rada gan dusmas, gan apbrīnu, tostarp arī Trešdienu klubā Helsinkos. Šī parasti tik laiskā džentlmeņu kluba biedri ir jurista Klāsa Tūnes seni draugi, tomēr Eiropā tābrīža valdošā politiskā spriedze ietekmē arī viņu savstarpējās attiecības.

Tūne pavisam nesen ir izšķīries un jūtas nedaudz izsists no sliedēm, arī savā juridiskajā birojā viņš darbojas bez ierastā entuziasma. Labi, ka ir atbalsts – viņa jaunā sekretāre Matilda Vīka.

Tomēr, lai cik enerģiska un ārēji pievilcīga ir Vīka kundze, iekšēji viņa jūtas nomākta – viņa nekādi nespēj aizmirst pārdzīvotās šausmas Somijas pilsoņu kara laikā. Reiz kādā vakarā, kad Tūnes birojā jau atkal pulcējas Trešdienu klubs, Matilda izdzird balsi... Un viņa negaidīti tiek iemesta atpakaļ pagātnes notikumos, tikai šoreiz viņa vairs nav bezpalīdzīgs upuris...

Šells Vesto (dz. 1961. g., Kjell Westö) ir viens no izcilākajiem mūsdienu somu rakstniekiem. Viņa grāmatas tulkotas vairāk nekā 15 valodās, un autors ir godalgots ar daudzām literārajām prēmijām, tostarp Ziemeļu Padomes Literatūras balvu par romānu “Trešdienu klubs” 2014. gadā.

No zviedru valodas tulkojusi Dace Deniņa.

Tiešsaites katalogs


empty placeholder

Sieviete no desmitās kajītes. Vēra, Ruta. Rīga: Zvaigzne ABC, 2019

Tas bija iecerēts kā īsts sapņu ceļojums.

Ziemeļblāzma. Ekskluzīvs prezentācijas brauciens ar luksusa kruīza kuģi kopā ar preses pārstāvjiem, un Lo Bleklokai tā vienlaikus ir iespēja atgūties pēc šokējoša pārdzīvojuma.

Tomēr viss izvēršas pavisam citādi...

Pamodusies no kliedziena, Lo saspringti ieklausās naktī un dzird skaļu šļakstu, it kā no blakus kajītes jūrā tiktu izsviests cilvēka ķermenis. Izsteigusies ārā, viņa pārliecas pār margām un pamana ūdenī šūpojamies kādu gaišu apveidu. Taču blakus esošajā kajītē neviens nav iemitināts, turklāt visi kuģa pasažieri ir uz vietas. Bezmiega nomocītā, satrauktā un arvien pieaugošas spriedzes pārņemtā Lo spiesta samierināties ar domu, ka droši vien kļūdījusies.
Bet ja nu tomēr uz kuģa atrodas slepkava? Un viņa ir vienīgā lieciniece...

Kā lai aptur slepkavu, ja neviens netic tā esamībai?

Ruta Vēra (Ruth Ware) ir angļu rakstniece, kuras sarakstītie spriedzes romāni tiek tulkoti un izdoti vairāk nekā 30 valodās un ierindojas visvairāk pārdoto grāmatu topos daudzās valstīs. Latviešu valodā izdots arī romāns “Tumšā, tumšā mežā” (2017), pēc kura motīviem tiek uzņemta kinofilma. Informācija par autori: https://ruthware.com

No angļu valodas tulkojusi Adriana Dzērve.

Tiešsaites katalogs


empty placeholder

Tavs ideālais gads. Lūkasa, Šarlote. Rīga: Zvaigzne ABC, 2017

Kas ir tavas dzīves jēga?
Ja Džonatans kādreiz ir zinājis atbildi, tad jau sen ir to aizmirsis.
Kas ir tavas dzīves jēga?
Hannai gan tā ir skaidri zināma: saskatīt labo. Pilnībā izbaudīt laiku šeit un tagad. Piemēram, basām kājām skraidīt pa puķu pļavu.
Taču dažreiz liktenis liek tev apšaubīt visu, kam tici...
Aizraujoši skaists romāns par vīrieti, sievieti un patiesi svarīgajiem dzīves jautājumiem.

Šarlote Lūkasa šajā mīlestības romānā mums atgādina: sapņo, kamēr vari!
Cosmopolitan

Šarlote Lūkasa (1972) ir vācu rakstnieces Vībkes Lorencas literārais pseidonīms. Kopā ar māsu (kopīgais pseidonīms – Anne Hertz) viņa raksta arī bestsellerus, kas tiek izdoti miljonu tirāžās.

No vācu valodas tulkojusi Helēna Kalniņa.

Tiešsaistes katalogs


empty placeholder

Kara dienasgrāmatas 1939-1945. Lindgrēne Astrida. Rīga: Zvaigzne ABC, 2023

Pirms mēs iepazinām Astridu Lindgrēni (1907–2002) ar grāmatām par Pepiju Garzeķi, viņa ar ģimeni dzīvoja Stokholmā un spēra savus pirmos soļus rakstniecībā.

Sākoties Otrajam pasaules karam, Astrida Lindgrēne rakstīja dienasgrāmatas, kurās dokumentēja kara šausmas. Šajās dienasgrāmatās mums atklājas jaunas rakstnieces un vienlaikus mātes un gluži ikdienišķas stokholmietes pārdzīvojumi un emocijas. Mēs iepazīstam Astridu gan kā drosmīgu kara un vardarbības kritiķi, gan kā ļoti precīzu un vērīgu pasaules notikumu apskatnieci. Lappusi pa lappusei mēs uzzinām viņas domas par produktu normēšanu, informācijas ierobežotību, padomju iebrukumu Somijā un ļaunuma dabu, kā arī par privātiem pārdzīvojumiem, finansiālām grūtībām un sarežģījumiem, kurus viņai nākas pārvarēt kā mātei un rakstniecei.

Astridas
Lindgrēnes “Kara dienasgrāmatas” Zviedrijā tika izdotas jau pēc rakstnieces nāves (2015). Zviedrijas mediji tās nodēvēja par “nepārspējamu kara stāstu” un “šokējošu vēstures stundu”. Šī grāmata, kurā iekļautas ģimenes fotogrāfijas, avīžu izgriezumi un faksimila lappuses, veido ļoti personisku liecību par Eiropu kara laikā.

No zviedru valodas tulkojusi Mudīte Treimane.

Tiešsaites katalogs


empty placeholder

Ēnu istaba. Fjells, Jānis Ēriks. Rīga: Zvaigzne ABC, 2019

Bernands Mielkoss, sīks likumpārkāpējs, ved slepenu kravu no Lietuvas uz Norvēģiju. Viņš ir pārliecināts, ka ir iesaistījies narkotiku kontrabandā, tomēr, kad viņa kontaktpersona norunātajā vietā neierodas, Bernands atklāj, ka lieta ir daudz ļaunāka. Nākamajā rītā tiek atrasts brutāli nogalināts cienījams Sarpsborgas skolotājs, un drīz vien Bernands nonāk neapskaužamā situācijā. Slēpjoties svešā valstī netālu no slepkavības izmeklēšanas, būdams savu darba devēju apdraudēts, viņš ir biedējošas izvēles priekšā...

Antonam Brekem raksturīgā humora izjūta nav zudusi, tomēr tā neko daudz nelīdz, kad viņš tiek norīkots izmeklēt Sarpsborgas slepkavību. Apsēsts ar vēlmi atmaskot vīrieti, kurš precēs viņa bijušo sievu, Antons Breke nekādi nepalīdz slepkavības izmeklēšanā. Vai varbūt tomēr palīdz?

Jau atkal Jāns Ēriks Fjells piedāvā sarežģītu risinājumu – nedz Bernandam Mielkosam, nedz Antonam Brekem, nedz arī lasītājiem, kuri mēģinās atminēt noslēpumaino slepkavības mīklu.

Jāns Ēriks Fjells (Jan-Erik Fjell, 1982), norvēģu kriminālromānu rakstnieks, izglītību ieguvis IT un biznesa vadības nozarē. Par romānu “Ziņotājs” – pirmo sērijā par Antona Brekes izmeklētajiem noziegumiem – rakstnieks saņēmis Grāmattirgotāju balvu.

No norvēģu valodas tulkojusi Raita Kozlovska.

Tiešsaites katalogs


empty placeholder

Pansija pilī. Eglītis, Anšlavs. Rīga: Zvaigzne ABC, 2023

Anšlava Eglīša (1906 –1993) romāns "Pansija pilī" ir autobiogrāfisks darbs, ko raksturo spraigs sižets, lieliska humora izjūta un īpaša attieksme pret muižu Inciemā jeb pilī, kā rakstniekam to labpatīk dēvēt. Šajā, viņaprāt, skaistākajā zemes stūrītī pasaulē, viņa tēva – arī rakstnieka, Viktora Eglīša – īpašumā, valda neparasts māksliniecisks gars. Te allaž iegriežas spilgtas kultūras personības, kā gleznotāji Konrāds Ubāns, Voldemārs Tone, Romāns Suta, dzejnieks Edvards Virza, izdevējs Miķelis Goppers, komponists Volfgangs Dārziņš, dievturis Ernests Brastiņš un daudzi citi.
Romāns sniedz spilgtu ieskatu 20.–30. gadu Latvijas kultūras dzīvē. Anšlavam Eglītim piemīt apbrīnojama prasme uz šo pasauli un cilvēkiem raudzīties ar mīlestību un gaišu smaidu. Viņu interesē mākslinieku personības, spilgti dīvaiņi un komiskas situācijas.

Tiešsaistes katalogs


empty placeholder

Katrs lauztais zvērests. Pīters Svonsons. Rīga: Kontinents, 2021

Kad Ebigeila Baskina savā vecmeitu ballītē iedzer mazliet par daudz un ļaujas gadījuma sakaram ar kādu svešinieku, viņa to uzreiz nožēlo. Jo Ebigeila patiešām mīl savu topošo vīru – Brūsu Lembu, miljonāru ar plašu sirdi. Viņa nolemj šo kļūmīgo soli aizmirst un vairs nekad neatkārtot.Tomēr izsapņotais medusmēnesis pārvēršas par murgu, kad Ebigeila saprot, ka svešinieks ir viņai sekojis. Vai izstāstīt Brūsam par vajātāju un sabojāt idillisko medusmēnesi? Varbūt jātiek ar visu galā pašai? Turklāt uz salas sāk notikt kaut kas dīvains – Ebigeila naktī ierauga pārbijušos un ievainotu sievieti, kura ieskrien mežā un pazūd. Neviens no kūrorta darbiniekiem netic Ebigeilas redzētajam. Arī viņas brīnišķīgais vīrs ne. Pīters Svonsons, pasaulslaveno romānu Līdz nāve mūs šķirs un Meitene ar pulksteni sirds vietā autors, tiek dēvēts par jauno klasiķi psiholoģiskā trillera žanrā. Viņa grāmatas ir tulkotas vairāk nekā 30 valodās un pārdotas miljonos eksemplāru. Katrs lauztais zvērests ir nervus kutinošs stāsts par to, cik atriebīgs var kļūt pieviltais mīlētājs. Un cik grūti ir saprast, kurš patiesībā ir ļaundaris un kurš – cietējs.

Tiešsaistes katalogs


empty placeholder

Mantotais lāsts. Nora Robertsa. Rīga: Kontinents, 2023 

Grafikas dizainere Sonija Pūla ir šokēta, uzzinot, ka nekad nesatiktais tēvabrālis viņai novēlējis milzīgu Viktorijas laikmeta māju un iespaidīgu naudas summu. Ir tikai viens nosacījums – lai saņemtu mantojumu, Sonijai kādu laiku jāpadzīvo šajā mājā. Viņa nolemj riskēt un doties uz svešo vietu. Galu galā – varbūt šis piedzīvojums palīdzēs sadziedēt nesen salauzto sirdi?
Sonija pat nenojauš, cik ļoti mainīsies viņas dzīve. Ka viņa ne vien sadziedēs savu sirdi, bet atkal iemīlēsies. Un uzzinās, ka tikai viņas spēkos ir atrisināt kādu savas dzimtas noslēpumu, kas turpina ietekmēt katru jauno paaudzi…
No angļu valodas tulkojusi Ingūna Jundze.

Tiešsaites katatogs


empty placeholder

Man tev kaut kas jāatklāj. Adele Pārksa. Rīga: Kontinents, 2021

Vienas nedēļas laikā bez vēsts pazūd divas sievietes. Flečere, veiksmīga vadības konsultante un divu brīnišķīgu dēlu pamāte, tā arī nav atgriezusies mājās no darba. Kai Jansena, turīga ārzemju uzņēmēja sieva, dodas apciemot māti un pazūd.

Šīs sievietes nāk no pilnīgi dažādām pasaulēm. Viņas vieno tikai tas, ka abas ir burtiski izgaisušas no savas škietami ideālās dzīves, atstājot ģimeni mokošā neziņā. Vai viņas tiešām ir bijušas laimīgas? Izmeklētāja Klementsa apņemas atšķetināt šos pazušanas gadījumus. Tas, ko viņa atklās, būs patiesi šokējoši.

Adele Pārksa ir pasaulsavena rakstniece, autore 20 romāniem, kuri visi kā viens kļuvuši par starptautiskiem bestselleriem, tulkoti 26 valodās un pārdoti vairāk nekā 3,8 miljonos eksemplāru. Viņas jaunākā grāmata Man tev kaut kas jāatklāj kļuvusi par absolūtu hitu – tas ir nervus kutinošs psiholoģiskais trilleris par to, cik svešs patiesībā var izrādīties pats tuvākais.

Tiešsaistes katalogs


empty placeholder

Praktiskā kokvilna. Zane Nuts. Rīga: Latvijas Mediji, 2023

“Jauna, ne gluži pirmā svaiguma, bet vēl gana ņipra, simpātiska un izglītota sieviete meklē vīrieti, vēlams bez slimīgām seksuālām tieksmēm. Būtu jauki, ja viņš nepīpētu, pārmērīgi nelietotu alkoholu, neaizrautos ar azartspēlēm vai narkotikām. Tā kā esmu reāliste, tomēr saprotu, ka pārāk izvēlīga nedrīkstu būt, izskatīšu visus variantus...”
Dita vēlas atdzīvināt ierūsējušo randiņu dzīvi, nemaz nenojaušot, ka sludinājums internetā sagādās ne vienu vien amizantu situāciju, bet jauna mīlestība var atnākt visnegaidītākajā brīdī...

Tiešsaistes ktalogs


empty placeholder

Man, lūdzu, espreso, kruasānu un laimīgu dzīvi! Zane Krēsliņa. Rīga: Latvijas Mediji, 2023

Lilijai ir viss, ko varētu vēlēties - darbs, mīlošs vīrs un drošība, tomēr viņa nejūtas laimīga. Lilija apšauba savu laulību, darbs nav sapņa piepildījums un psihoterapijas dīvānā pavadīts vairāk laika, nekā gribētos atzīt.
Taču kādu dienu zīmīga sapņa iespaidā Lilija izlemj aiziet no darba un doties uz Franciju.
Tur viņa nonāk pie negaidītām atbildēm par sevi, laimīgu dzīvi un attiecībām. Lilija ne tikai apgūst izslavētās franču virtuves noslēpumus, bet arī mācās pārvarēt šaubas un uzdrīkstēties noticēt.
Tomēr - vai viņa būs gatava pārmaiņām, ko šis ceļojums atnesīs?
Grāmata, kas mudinās sakravāt koferus un doties CEĻĀ!

Tiešsaites katalogs


empty placeholder

Čeringemas mistērijas. Sniega aklums. Metjū Kostello, Nīls Ričardss. Rīga: Latvijas Mediji, 2023

Tikai dažas nedēļas pirms Čeringemas svētku koncerta, pašā karstākajā kora mēģinājumu laikā, notiek visļaunākais – viena no dziedātājam, Kērstija Kimbola, iet bojā. Korim nesen pievienojies bijušais policijas izmeklētājs Džeks. Viņš zina, ka ārēji apburošās un mierpilnās pilsētiņas iedzīvotājiem allaž ir pa kādam tumšam noslēpumam, tādēļ nav pārsteigts, kad paziņa dalās ar aizdomām par Kērstijas nāves patiesajiem apstākļiem… Džekam un Sārai noziegumu risināšana padodas vēsā angļu mierā – lai notiktu, kas notikdams, viņiem vienmēr atradīsies laiks tasītei patiesi labas tējas. Romāns, kas noteikti patiks Mis Mārplas un “Midsomeras slepkavību” faniem!
No angļu valodas tulkojusi Lilija Berzinska.

Tiešsaites katalogs


empty placeholder

Vasarlaiks. Maeva Harana. Rīga: Kontinents, 2023

Šai grāmatā ir viss, kas mums vajadzīgs brīnišķīgajā Anglijas piekrastē, – asprātības, siltums un saule. Džordžīnas Grīnhilsas laulība irst, un gaidītais atvaļinājums tiek atcelts, taču viņai palaimējas izbaudīt negaidītas brīvdienas nelielā piekrastes pilsētiņā Sautdaunsu kalnu pakājē, kur viņa uzaugusi. Viņai jāmēģina atšķetināt noslēpumu, kas saistīts ar vērtīgu senlietu nozušanu no muižas savrupnama.
Palīgā Džīna aicina bērnības draudzenes – mazliet aprobežoto Rūtu un drosmīgo Īviju. Spožās vasaras vidū viņas peldas, sauļojas un izgaršo kokteiļus, un Džīna aptver, ka patiesībā ir ļoti ilgojusies pēc tā visa un ka šī atgriešanās vasarā dara viņu laimīgu. Turklāt viņa saskrienas ar Denjelu Neipjēru, kurš pusaudža gados bija bikls un savāds, bet tagad ir izveidojies par pievilcīgu vīrieti. Diemžēl problēmas sagādā viņa kaitinošā draudzene...
Kamēr Džīna mēģina atklāt mistēriju ar senlietām un atbrīvoties no šīs draudzenes, pie apvāršņa jau vīd daudz nopietnāka lieta. Būs vajadzīgas daudzas prasmes un pieredze, lai tiktu ar to galā.
No angļu valodas tulkojusi Biruta Vaivode.

Tiešsaites katalogs


empty placeholder

Sprostā. Romija Felka. Rīga: Latvijas Mediji, 2023

Senās dzirnavās tiek atrasts miris vecs vīrs, kuru vietējie uzskatīja par vientuļnieku ar nelāgu raksturu. Viņš tur mitinājās jau daudzus gadus un nevienu nelaida sev klāt. Kad notikumu vietā ierodas izmeklētāja Frīda Paulsena, viņa nejauši uzduras ejai, kas ved uz tumšu pazemes bunkuru. Noejot lejā, Frīda ierauga gultu, uz kuras uzklāta puķaina sieviešu kleita. Kam šī kleita pieder? Vai tur ir turēta sieviete, un vai viņa vēl ir dzīva? Frīda ir apņēmības pilna atklāt šo noslēpumu.
No vācu valodas tulkojusi Ineta Balode

Tiešsaites katalogs


empty placeholder

Otrādi apgrieztais vīrs. Freda Vargasa. Rīga: Zvaigzne ABC, 2023

Otrādi apgrieztais vīrs” ir otrā grāmata par Žanu Batistu Adamsbergu – vienu no interesantākajiem izmeklētājiem mūsdienu kriminālromānos. Francijas Alpos notiek kaut kas biedējošs – aizvien biežāk dažādās apdzīvotās vietās tiek atrastas aitas ar saplosītu kaklu. Šķiet, vainojams ir vilks, tomēr, pēc visa spriežot, tam jābūt nedabiski lielam un spēcīgam.

Atdzimst māņticība, izplatās baumas: tas nav dzīvnieks, tas ir vilkacis...

Kad kūtī tiek atrasta aitu audzētāja Suzanne, kura nogalināta līdzīgā veidā, baumas pārtop kolektīvā panikā. Viņas draugi, vēloties noskaidrot, kas īsti notiek, kā arī atrast vainīgo, vēršas pēc palīdzības pie izmeklētāja Adamsberga.

Freda Vargasa ir franču rakstniece, vēsturniece un arheoloģe. Viņas sarakstītās grāmatas ir tulkotas 45 valodās un pārdotas vairākos miljonos eksemplāru. Rakstniece trīs reizes ir saņēmusi Kriminālromānu rakstnieku asociācijas starptautisko dunča balvu (International Dagger Award), kas tiek piešķirta par labāko tulkoto kriminālromānu. Pirmoreiz šo balvu viņa saņēma 1991. gadā par darbu “Zilo apļu vīrs”.

No franču valodas tulkojusi Ilze Fogele.

Tiešsaites katalogs


empty placeholder

Iemīlēties Ziemassvētkos. Ketrina Volša. Rīga: Latvijas Mediji, 2023

Viņiem bija tikai jāpaspēj uz lidmašīnu, nevis jāiemīlas... Mollijai un Endrū par tradīciju kļuvis paradums Ziemassvētkos kopā lidot no Čikāgas uz Dublinu. Starp viņiem nekad nav bijušas romantiskas jūtas – viņi ir tikai labi draugi, kas jau desmito gadu grasās kopā lidmašīnā pavadīt septiņas stundas, dzerot ne pārāk labu vīnu un izrunājot visu, kas gada laikā noticis. Mollijai Ziemassvētki nešķiet nekas īpašs, kamēr Endrū tos nevar iedomāties bez tematisko Ziemassvētku džemperu nēsāšanas un ģimenes kopā būšanas. Tādēļ, kad kopīgo lidojumu apdraud sniega vētra, Mollija ir apņēmības pilna draugam palīdzēt. Taču viņa nezina, ka Visumam ir citi plāni un, cīnoties ar sniegu, abi draugi viens otru ieraudzīs citā gaismā.
No angļu valodas tulkojusi Renāte Kārkliņa.

Tiešsaites katalogs


empty placeholder

Sapņot. Franks Tiljē. Rīga: Zvaigzne ABC, 2019 

Vairums cilvēku nakts izskaņā pārstāj sapņot...

Abigeila ir slavena psiholoģe, kuru policija bieži pieaicina īpaši sarežģītu lietu izmeklēšanā. Tomēr Abigeilas pašas dzīvi apgrūtina neparasta slimība – narkolepsija, kas reizēm traucē saprast, vai notiekošais ir sapnis vai īstenība.
Šobrīd
Abigeila palīdz kāda cilvēka meklēšanā, kurš nolaupījis trīs bērnus. Iespējamo upuru skaits var pieaugt. Jautājumu ir vairāk nekā atbilžu, un noziedznieks ir tepat kaut kur līdzās. Lietas atrisinājums slēpjas Abigeilas atmiņu dzīlēs, bet viņas realitātes izjūta nenovēršami sarūk...

Franks Tiljē (Franck Thilliez, dz. 1973) ir viens no populārākajiem spriedzes romānu rakstniekiem dzimtajā Francijā. Viņa grāmatas tiek tulkotas un izdotas vairāk nekā piecpadsmit valstīs, tostarp ASV, Vācijā un Japānā. Romāns “Sapņot” ir pirmais latviešu valodā tulkotais F. Tiljē darbs.

No franču valodas tulkojusi Maija Indraša.

Tiešsaites katalogs


empty placeholder

Sestdienas kungs. Guntis Tālers. Rīga: Zvaigzne ABC, 2023

Mūsu lasītāji jau iecienījuši tukumnieka Gunta Tālera spraigos, intelektuālos romānus detektīva žanrā “Pēdējais klients” un “Monstra rotaļu laukums”, kā arī viņa smalki izstrādātos šausmu stāstus krājumā “Nemierīgās dvēseles”.
Romānā “Pēdējais klients” mēs iepazināmies ar privātdetektīviem Zinti, Mariju un Nelsonu no biroja NEIB un ar viņiem tikāmies arī vienā no krājumā “Nemierīgās dvēseles” ievietotajiem stāstiem. Tagad klāt ilgi gaidītā atkalredzēšanās ar viņiem jaunā romānā!
Detektīvu jaunie piedzīvojumi sākas kādā tveicīgā vasaras vakarā, kad Zintis un Nelsons dodas kārtējā biroja uzdevumā. Kolēģu prombūtnes laikā pie Marijas ierodas izmisis vīrietis un lūdz viņas palīdzību, lai atrisinātu satraucošu un šķietami pārdabisku situāciju: klients ir pārliecināts, ka ar viņu mēģina sazināties kāds no mirušo pasaules...
Organizētā noziedzība. Šķietami pārdabiski notikumi. Nepārvarama baiļu sajūta. Galvā skanošas balsis. Neizskaidrojami nāves gadījumi. Vai tam visam rodams kopīgs racionāls izskaidrojums? Grāmatas varoņiem būs ne vien jāmeklē atminējumi dīvainajām mīklām, bet arī jācenšas palikt dzīviem šajā bīstamajā spēlē…
Tas viss savijas aizraujošā vēstījumā par visai neparastu noziegumu atklāšanu. Turklāt grāmatas pēcvārdā autors sniedzis plašu pētījumu par šobrīd pasaulē ļoti aktuāliem jautājumiem, kas saistīti ar jaunākajām tehnoloģijām.

Tiešsaites katalogs


empty placeholder

Apraktais mēness. Ljeta Putāne. Rīga: Zvaigzne ABC, 2023

1896. gads, Rīga. Vēlā rudens vakarā Vērmanes dārzā pie strūklakas gaida kāds elegants, labi ģērbies kungs. Taču drīz vien viņu aplenc divi tumši tēli. Incidentu pamana naksnīgā pastaigā iznākusi dāma, kura, ar pūlēm pati izvairījusies no draudīgajiem svešiniekiem, steidzas ziņot policijai par savādo atgadījumu.

Tiešsaites katalogs


empty placeholder

Meitene, kuru tu atstāji. Džodžo Moja. Rīga: Zvaigzne ABC, 2023

Kas notika ar meiteni, kuru tu atstāji?

1916. gads, Francija
Sofijai
Lefēvrai ir jāspēj nosargāt ģimeni, kamēr viņas mīļotais vīrs Eduārs karo frontē. Kad Sofija tiek norīkota apkalpot vācu virsniekus, kuri ik vakaru ierodas viņas viesnīcā, dzīve pārvēršas nežēlīgas spriedzes virpulī. Un brīdī, kad jaunieceltais komandants ierauga Eduāra gleznoto Sofijas portretu, dzimst bīstama kaislība, kas Sofijai liek pieņemt smagu lēmumu...

Gandrīz gadsimtu vēlāk Sofijas portrets atrodas Līvas Halstonas mājā. Un kāda nejauša tikšanās atklāj šīs gleznas patieso vērtību un trauksmaino pagātni.
Pagātni, kas grasās atgriezties, lai pilnībā izmainītu arī Līvas dzīvi.

Romānā “Meitene, kuru tu atstāji” divas jaunas sievietes, kuras šķir gadsimts, ir vienotas savā nolemtībā cīnīties par tiem, kurus mīl, lai kāda būtu cena...

Džodžo Moja (Jojo Moyes) ir britu rakstniece, vairāku romānu autore, kuras darbus atzinīgi novērtējuši gan literatūras kritiķi, gan lasītāji. Viņas grāmatas tulkotas, izdotas un kļuvušas populāras daudzās pasaules valstīs, un pēc romāna “Pirms atkal tiksimies” motīviem uzņemta kinofilma ar Emīliju Klārku un Semu Klaflinu galvenajās lomās.
Informācija par autori: 
www.jojomoyes.com

No angļu valodas tulkojusi Karīna Tillberga.

Tiešsaites katalogs


empty placeholder

Sūzanas efekts. Pēters Hēgs. Rīga: Zvaigzne ABC, 2019

Jūs atklāsiet viņai savus tumšākos noslēpumus...

Sūzanai Svendsenai ir kāds neparasts talants – viņa profesionāli izdibina citu glabātus noslēpumus. Cilvēki neizprotamā kārtā jūt pret Sūzanu īpašu uzticību un nevilšus atklāj viņai savas visapslēptākās domas.

Visu savu dzīvi Sūzana ir izmantojusi šo savu talantu, bet šobrīd viņas ģimenes nākotne ir apdraudēta un viņai pašai draud cietumsods. Un tieši tagad Sūzana saņem piedāvājumu no bijušā Tiesību ministrijas ierēdņa: pielietot savu īpašo talantu vēl vienu reizi apmaiņā pret visu apsūdzību atcelšanu. Viņai jāatrod noslēpumainās “Nākotnes komisijas” izdzīvojušie locekļi un jāiegūst viņu pēdējās sanāksmes protokols. Tomēr ir gana daudz ietekmīgu cilvēku, kuri uzskata, ka šis protokols nekad nedrīkst nonākt atklātībā...

Pēters Hēgs (dz. 1957. g.), dāņu rakstnieks, pasaules slavu ieguvis ar romānu “Smillas jaunkundzes sniega izjūta” (1992), un kopš tā laika lasītāji ar nepacietību gaida katru nākamo autora grāmatu. Par romānu “Ziloņkopēju bērni” tulkotāja Inga Mežaraupe 2018. gadā saņēmusi rakstniecības balvu “Sudraba tintnīca”.

No dāņu valodas tulkojusi Inga Mežaraupe.

Tiešsaites katalogs


empty placeholder

Ēnu mednieks. Kamilla Grebe. Rīga: Zvaigzne ABC, 2023

Stokholma, 1944. gads. Klāras kvartālā tiek atrasta nežēlīgi nogalināta sieviete, taču policistiem neizdodas atrast slepkavu. Daudzus gadus vēlāk kādā klusā Stokholmas priekšpilsētā notiek neticami līdzīgs noziegums. Un pavisam drīz – vēl viens. Vai pēc gadiem ilgas slēpšanās būtu atgriezies tas pats varmāka? Vai arī kāds ir atdarinājis sen pastrādāto slepkavību?

Gadu gaitā šo noziegumu izmeklēšanā iesaistītajām policistēm nākas ne vien pieredzēt vairāku jaunu sieviešu nāvi, bet arī cīnīties par savu vietu profesionālajā sfērā, kurā allaž dominējuši vīrieši.

Kamilla Grebe ir viena no zināmākajām mūsdienu zviedru rakstniecēm. Viņas grāmatas tiek izdotas vairāk nekā 20 valstīs, tostarp Latvijā, visur gūstot lielus panākumus. Zviedrijas Kriminālromānu akadēmija “Ēnu mednieku” atzinusi par gada labāko kriminālromānu (2019), un tas saņēmis arī Glass Key balvu (2020) kā Gada labākais skandināvu kriminālromāns.

No zviedru valodas tulkojusi Inga Grezmane.

Tiešsaites katalogs


empty placeholder

Man tevis pietrūkst. Keita Eberlena. Rīga: Zvaigzne ABC, 2018

Tesai un Gusam ir lemts būt kopā. Viņiem tikai līdz šim nav paveicies īsti satikties. Vai viņiem tas kādreiz izdosies?

“Šodien ir tavas atlikušās dzīves pirmā diena” – tāds moto rotā šķīvi Tesas mājas virtuvē, un viņa to nekādi nespēj izmest no prāta, izbaudot idilliskas brīvdienas Florencē pirms mācību uzsākšanas universitātē. Tesas dzīve mainīsies uz visiem laikiem, tomēr ne gluži tā, kā viņa ir iedomājusies.

Arī Guss kopā ar vecākiem pavada brīvdienas Florencē. Viņu dzīve jau ir negaidīti un dramatiski mainījusies, un Guss cenšas būt labs un apzinīgs dēls, bet sirdī ilgojas tikt prom, lai saprastu, par kādu cilvēku kļūs viņš pats.
Tikai uz vienu dienu abu
astoņpadsmitgadīgo jauniešu ceļi krustojas, pirms viņi atgriežas Anglijā.

Nākamos sešpadsmit gadus dzīve un mīlestība piespēlē viņiem dažādus pārbaudījumus. Šķiet, ka liktenis un attālums liegs viņiem abiem vēlreiz satikties... Bet varbūt tomēr?

Keita Eberlena (Kate Eberlen) ir angļu rakstniece. Viņa ir uzaugusi mazpilsētā netālu no Londonas, bērnībā daudz lasījusi un sapņojusi par tālām zemēm. Tagad viņa ir kļuvusi par angļu valodas skolotāju un daudz laika pavada Itālijā. Romāns “Man tevis pietrūkst” ir tulkots un izdots vairāk nekā 20 valodās. Informācija par autori: www.kateeberlen.com

No angļu valodas tulkojusi Sandra Rutmane.

Tiešsaites katalogs


empty placeholder

Slepkavība Dordoņā. Mārtins Volkers. Rīga: Zvaigzne ABC, 2019

Iepazīstiet Bruno, Sendenī komūnas policijas šefu, bijušo karavīru, kurš tagad iemīlējis lauku dzīves rimto ikdienu! Viņam ir ierocis, ko viņš nekad nenēsā, un viņam ir tiesības arestēt, kuras viņš nekad nav izmantojis.

Negaidīti mierpilno gaisotni izjauc veca vīra, ziemeļafrikāņu imigranta, kurš savulaik cīnījies Francijas pusē, slepkavība. Tagad Bruno nāksies savas iemīļotās nodarbes – iepirkšanos vietējos tirdziņos, vīna baudīšanu, laiskas pastaigas – apvienot ar politiski delikātu izmeklēšanu. No Parīzes ierodas gados jauna policijas darbiniece, lai piedalītos izmeklēšanā.

Iedziļinoties mirušā pagātnē, Bruno arvien vairāk pārliecinās, ka slepkavībai ir daudz sarežģītāks motīvs...

Mārtins Volkers (dz. 1947), angļu rakstnieks un žurnālists, ir vairāk nekā 20 daiļliteratūras un populārzinātnisko grāmatu autors un šarmantā policijas šefa Bruno radītājs. Sērijā par Bruno izmeklētajiem noziegumiem iznākuši jau vairāki darbi. Papildu informācija: www.brunochiefofpolice.com

“Šarmants un patīkams galvenais varonis apvienojumā ar izklaidējošu un humorpilnu detektīvstāstu – kas var būt labāks par šo!”
Eurocrime

No angļu valodas tulkojusi Zane Rozenberga.

Tiešsaites katalogs


empty placeholder

Zīda villas mirdzums. Tabea Baha. Rīga: Zvaigzne ABC, 2023

Andžela ir laimīga, jo Vitorio ir brīnišķīgs partneris un austuve pamazām sāk nest peļņu. Tomēr austuves panākumi tiek apdraudēti, kad negaidīti uzrodas nepazīstams konkurents. Turklāt šī liksta nav vienīgā, jo Andžela sastopas ar nepārprotamu atraidījumu no Vitorio mātes puses. Šķiet, viņai jaunā un aizrautīgā arhitekte Ticiāna būtu tīkamāka vedekla. Un, tā kā uzrodas pārsteidzoši daudz darbu pasūtījumu, kuri Ticiānai un Vitorio jāveic kopā, Vitorio pavada vairāk laika kopā ar Ticiānu nekā ar Andželu. Vai Andžela spēs izglābt austuvi un arī cīnīties par savu lielo mīlestību?
Aizraujošs romāns par mīlestību, uzticēšanos un par pasaulē skaistāko audumu – zīdu.
No vācu valodas tulkojusi Ieva Sproģe.

Tiešsaites katalogs


empty placeholder

Sirds mirst pēdējā. Mārgareta Atvuda. Rīga: Zvaigzne ABC, 2016

Stens un Šarmeina ir precēts pāris, kas cenšas izdzīvot vidē, kur valda ekonomisks un sociāls sabrukums. Viņi mitinās savā automašīnā, pārtiek no dzeramnaudas, ko Šarmeina saņem, strādādama bārā, baidās no bandām, kas klejo apkārt, un slīgst arvien dziļākā izmisumā. Tāpēc, ieraudzījuši sludinājumu par Pozitrona projektu – "sociālu eksperimentu", kas piedāvā pastāvīgu darbu un pašiem savu māju Saderības pilsētā, – viņi nekavējoties piesakās tajā. Apmaiņā pret šo paradīzi ir tikai jāziedo sava brīvība katru otro mēnesi, kas jāpavada cietuma kamerā.
Sākumā viss ir labi. Taču pamazām, slepus viens no otra,
Stens un Šarmeina kaislīgi iemīlas savos dublieros – pārī, kas dzīvo viņu mājā, kamēr viņi paši atrodas cietumā. Drīz virsroku gūst neuzticēšanās, vainas apziņas un seksuālās iekāres radītā spriedze, un Pozitrons izskatās ne vairs kā vēlmju piepildījums, bet gan drīzāk kā baisa pareģojuma pārtapšana īstenībā.
“Sirds mirst pēdējā” ir dzēlīgi asprātīgs un draudīgs romāns par tuvu nākotni, kurā likumam paklausīgie tiek ieslodzīti, bet likumpārkāpēji bauda brīvību, un
Mārgareta Atvuda tajā apliecina savu žilbinošo rakstnieces talantu.

Mārgareta Atvuda ir sarakstījusi vairāk nekā četrdesmit prozas, dzejas un eseju grāmatu. Viņa ir saņēmusi daudzas literārās balvas, to vidū Bukera balvu (par romānu "Aklais slepkava" 2002. gadā), Artura Č. Klārka balvu, Astūrijas prinča balvu literatūrā, Francijas Chevalier dans l'Ordre des Arts et des Lettres, Itālijas Premio Mondelloun 2014. gadā Oriona grāmatu balvu daiļliteratūrā. 2012. gadā Karaliskā Literatūras biedrība (RSL) piešķīra viņai savu augstāko apbalvojumu – titulu Companion of Literature.

No angļu valodas tulkojusi Silvija Brice.

Tiešsaites katalogs


empty placeholder

Visu vai neko. Simona Ārnstede.Rīga: Zvaigzne ABC, 2023

Leksija Vīkandere strādā nelielā reklāmas aģentūrā Stokholmā. Darbs viņai patīk, tomēr reizēm viņa sajūtas neiederīga. Turklāt šobrīd darbā valda juceklis. Aģentūru tikko pārņēmis jauns īpašnieks. Baumo, ka notiks štatu samazināšana. Piektdienas vakarā Leksija dodas uz bāru, lai noskalotu nedēļas laikā uzkrāto nemieru un tiktos ar paziņām. Taču tur viņa sastop lielisku slikto domu novērsēju izskatīga vīrieša personā, ar kuru labprāt paflirtē.

Ādams Nīlunds ir godprātīgs vīrietis, kurš neielaižas gadījuma sakaros. Viņš vienmēr radis koncentrēties uz darbu, bet sieviete uz bāra krēsla līdzās viņējam piesaista viņa interesi. Protams, tikai līdz brīdim, kad...

Pirmdienas rītā viņi atkal satiekas – Leksija un viņas jaunais boss Ādams.

Tiešsaites katalogs


empty placeholder

Trīs sievietes spogulī. Ēriks Emanuels Šmits. Rīga: Aminori, 2023

“Trīs sievietes spogulī” (La Femme au Mirroir) ir beļģu rakstnieka Ērika Emanuela Šmita romāns, kas stāsta par trim sievietēm, kuras dzīvo dažādos laikmetos un zemēs. Ar romāna trim galvenajām varonēm rakstnieks iepazīstina paralēli, un lasītājam pamazām rodas nojausma, ka šīs sievietes – Annu, Hannu un Anniju – saista kas vairāk par līdzīgiem vārdiem. Anna no 16. gadsimta Briges, Hanna no 20. gadsimta sākuma Vīnes un Annija no mūsdienu Losandželosas ir sava laikmeta savādnieces. Anna smeļas spēku Dievā, Hanna – zemapziņā, Annija – savas nezināšanas pieņemšanā. Viņas nekad nesatiekas reālajā dzīvē, tomēr iedvesmo viena otru, nonākot pie tādas vienotības pieredzes, kas sniedzas viņpus laikam un telpai.

Ēriks Emanuels Šmits (1960) ir Beļģijas rakstnieks, dramaturgs un scenārists, kas raksta franču valodā. Viņa darbi izdoti daudzās valstīs, tie tulkoti 43 valodās. Šmita lugas iestudētas vairāk nekā 50 valstīs. Latviešu skatītājiem bijusi iespēja iepazīties ar vairāku Šmita lugu iestudējumiem – “Valoņas nakts” Valmieras drāmas teātrī, “Oskars un rozā dāma” Dailes teātrī, “Jūtu tektonika” Nacionālajā teātrī u. c.

Grāmata izdota ar Valonijas-Briseles federācijas atbalstu.

No franču valodas tulkojusi Linda Eiduse.

Grāmatas redaktors: Alnis Auziņš

Grāmatas dizainu veidojusi Anna Aizsilniece, noformējumā izmantojot Ilzes Vanagas foto.

Tiešsaites katalogs


empty placeholder

Saulesraksts. Reins Rauds. Rīga: Jāņa Rozes apgāds, 2023

Igauņu spēkasieva Lilī Ojamā kopā ar cirka trupu devusies turnejā pa carisko Krieviju, taču revolūcija iegrūž valsti haosā, un pilsoņu kara virpuļos Lilī jābēg vispirms uz Ķīnu, bet no turienes tālāk uz Japānu. Tajā pašā laikā ceļu pretējā virzienā no Japānas uzsāk lingvistikas amatieris Cuneo Ņitta, cienījamas samuraju dzimtas pēctecis un šinto priestera dēls, kurš oficiāli dodas uz Krieviju meklēt karā pazudušā brāļa kapu, taču patiesībā grib atrisināt noslēpumu, kas viņu aizved vēl daudz tālāk...

Igauņu rakstnieks Reins Rauds (1961) ir daudzpusīgs intelektuālis, poliglots, universitātes profesors, japanologs, sabiedriskās domas ietekmētājs, kurš raksta dzeju, prozu, lugas, esejas un tulko. Latviešu lasītājiem jau pazīstami viņa romāni “Perfektā teikuma nāve” (2015, latviski 2017) un “Rekonstrukcija” (2012, latviski 2019). Līdz šim jaunākā romāna “Saulesraksts” (2021) darbība sniedzas līdz abiem Eirāzijas galiem un savij gan atsevišķu cilvēku, gan veselu tautu likteņus. Tāpat kā iepriekšējos, arī šo romānu latviešu lasītāji varēs iepazīt Maimas Grīnbergas lieliskajā tulkojumā.
Patiešām meistarīgs romāns, kurā rodama gan vēsturiska panorāma, gan aizraujošas dēkas, gan filozofiskas dzīles. Starp Igauniju un Japānu eksistē savāda saikne, un, lasot grāmatu, šī intuitīvā nojauta pastiprinās. “Saulesraksts” ir romāns, ko lasīs arī pēc gadiem.
Valdurs Mikita, igauņu rakstnieks
Ne viena vien šīs grāmatas nodaļa man daudzējādā ziņā atgādina paša pieredzēto Japānā un sumo pasaulē. Noteikti iesaku visiem!
Baruto / Kaido Hēvelsons, bijušais sumo meistars.

Tiešsaites katalogs


empty placeholder

Svēto laiks. Linda Nemiera. Rīga: Zvaigzne ABC, 2023

Viņa tikai meklēja patvērumu.
Viņa tikai vēlējās glābt savu dvēseli.
Līdz divi likteņi savijās vienā.

Žannas veiksmīgā karjera un ērtā dzīve slēpj tumšu pagātnes noslēpumu, kas apdraud viņas nākotni. Bīstamā situācijā Žanna ir spiesta meklēt patvērumu jaunbūvētā Pierīgas ciematā meža vidū. Tomēr pakāpeniski atklājas, ka šinī cilvēku un Dieva aizmirstajā nostūrī viņa nebūt nav viena. Tagad Žannai jāglābj ne tikai sava dzīvība, bet arī dvēsele. Realitāte savijas ar murgiem, līdz vairs nav viņas spēkos atšķirt vienu no otra...

"Romānā “Svēto laiks” pamazām, tomēr neatlaidīgi sāk savīties divas pasaules, un, raisoties notikumiem, vairs nav skaidrs, kura no tām abām ir šausminošāka – reālā vai rēgainā. Izcili izvirpināts stāsts, kas liek arvien lielākā steigā šķirt lapu pēc lapas, jo vēl lielākas šausmas par sižetā sastopamajām rodas lasītāja galvā, iedomājoties, ka viņš mīklas atrisinājumu varētu tā arī neuzzināt."
Džeina Šteinberga, rakstniece

LINDA NEMIERA savās grāmatās veiksmīgi sapludina divus žanrus – pilsētas fantāziju un kriptoromānu. Autores pirmā grāmata “Vilcenes stāsts” tika izdota 2010. gadā un saņēma “Lielo lasītāju balvu 2011”, bet romāns “Rīgas raganas” tika iekļauts 2022. gada lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu žūrija”. Grāmatā “Svēto laiks” rakstniece pievēršas mistikai, apvienojot mūsdienu realitāti ar senlaiku notikumiem.

Tiešsaites katalogs


empty placeholder

Piķamelnā sirds. Roberts Galbraits. Rīga: Zvaigzne ABC, 2023

Kad detektīvbirojā ierodas satrauktā, izspūrusī Edija Ledvela un vēlas runāt ar privātdetektīvi Robinu Ellakotu, Robina netiek gudra, kā risināt šo situāciju. Edija ir viena no populārās animācijas filmas “Piķamelnā sirds” autorēm, un viņu neatlaidīgi vajā kāds noslēpumains tīmekļa lietotājs ar niku “Anomija”. Edija izmisīgi vēlas noskaidrot, kas Anomija ir īstenībā.
Robina atbild, ka viņas
detektīvaģentūra šeit nevarēs palīdzēt, un dažas dienas vairs nedomā par šo starpgadījumu, līdz izlasa šokējošo ziņu, ka Edija ir noslepkavota Haigeitas kapsētā – vietā, kur risinās “Piķamelnās sirds” darbība.
Robina un viņas kolēģis
Kormorans Straiks sāk izmeklēšanu, lai noskaidrotu Anomijas patieso identitāti. Visu vēl sarežģī neskaitāmie anonīmu tīmekļa lietotāju grupējumi, dažādi biznesa interešu un ģimeņu konflikti, un šīs lietas izmeklēšana liek abiem detektīviem sasprindzināt spēkus līdz pēdējam – turklāt tā apdraud Straiku un Robinu nepieredzētos un briesmīgos veidos...

Romāns “Piķamelnā sirds” ir sestais, kura galvenie varoņi ir Kormorans Straiks un Robina Ellakota.

Roberts Galbraits ir . K. Roulingas literārais pseidonīms, kuru viņa izmanto, rakstot kriminālromānus. Visi romāni par Straiku ir atradušies pirmajās vietās nacionālajos un starptautiskajos bestselleru sarakstos un ir adaptēti televīzijas seriālam, ko producē Brontë Film and Television.

No angļu valodas tulkojusi Silvija Brice

Tiešsaites katalogs


empty placeholder

greizsirdīgās rotaļas. Inguna Dimante. Rīga: Zvaigzne ABS, 2023

Dārzā zem lazdas divas meitenes spēlējas ar plīša vienradžiem. Bērniem savas rotaļas, pieaugušajiem savas – "Kameņu" mājā tiek svinēta sālsmaizes ballīte. Vai gan kāds varēja paredzēt, ka tai sekos baiss noziegums?
Pazudusī mājas rezerves atslēga vedina domāt, ka slepkava jāmeklē starp ballītes viesiem. Sarežģītās lietas izmeklēšanu vada Megija Celma, kura tikko ir iestūrējusi laulības ostā ar advokātu Arni Celmu. Tikmēr abi nodaļas jaunie vīrieši – izmeklētāji Gatis Gudrais un Gatis Pipars – pavisam negaidīti sāk lenkt kādu pievilcīgu, procesuālo darbību gaitā nejauši satiktu sievieti.

Inguna Dimante, vērpjot un šķetinot kriminālo intrigu, paralēli zīmē arī romantisko līniju Megijas un Arņa dzīvē.
Megijas
Hānes attiecības ar Arni Celmu aizsākās, izmeklējot slepkavību Kraukļuciemā, turpinājās romānos “Skaistuma impērija” un “Starp divām sievietēm”. Jaunajā romānā ”Greizsirdīgās rotaļas” viņu attiecībās jauni pavērsieni.

Tiešsaites katalogs


empty placeholder

Velga Hānberga. Es kļuvu cita. Līga Blaua. Rīga: Latvijas Mediji, 2023

Velgas Hānbergas dzīvesstāsts ir stipras sievietes stāsts par dzimtu, ģimeni, bērniem un arī vīriešiem viņas dzīvē. Viena nodaļa zīmīgi saucas “Mīlestībā sasildīta un… nosalusi”. Spēja ziedot savu mīlestību un dzīvi radošas personības talantam un pēkšņa attapšanās vientulībā ir mirklis, kas vēlāk gadiem jāizsāp. Un jāspēj piecelties. Jāspēj iet tālāk un dzīvot savu dzīvi. Grāmata, kurā Līga Blaua ir uzklausījusi Velgas Hānbergas stāstu ir par spēku un līdzsvara atgūšanu. Par tām rezervēm, kas sievietē mīt, kad viss jāsāk no jauna. Un par likteni, kas ļāvis Velgai sastapt sev radniecīgu dvēseli un tagad teikt: “Mēs esam viens otram likteņa dāvana…”

Tiešsaites katalogs


empty placeholder

Pēdējā teikuma lāsts. Māra Svīre. Rīga: Zvaigzne ABC, 2023

Noziegums. Upuris. Izmeklētājs, aizdomās turamie. Bet lasītājs drīz vien pārliecināsies, ka šis nav detektīvs, kurā svarīgi noskaidrot vainīgo. Liktenim traģiskais notikums ir tikai pīķa dūzis romānā tēloto cilvēku mūža spēlē. Jauno skolotāju Gunu savaldzina Daumanta spēks, pat skarbums. “Greizsirdīgs? Labi, lai ir! Mīlestība bez greizsirdības ir kā šolaiku rozes – bez smaržas. Greizsirdība nozīmē vēlēšanos paturēt mani vienīgi sev…” domā Guna. “Daumants Gunai likās līdzīgs lielam bērnam, kurš cenšas rīkoties kā pieaugušais, tikai neizdodas. Toties uz upes! Valdnieks! Zināja, prata, izdarīja.” Gunai nākas izjust, ka viņš grib būt arī savas sievas valdnieks, ka Guna būs viņa privātīpašums. Tas ir smagi. Un tad Gunas dzīvē ienāk cits vīrietis. Kalvis. Kā izdzīvot kaislību, maigumu un sirsnību, ja tas viss zagšus jāzog? Vai šīm attiecībām lemts būt ilgstošām? Viens liktenīgs teikums izšķir visu.

Tiešsaites katalogs


empty placeholder

Dubultportrets. Zigurds Neimanis. Rīga: Zvaigzne ABC, 2023

Tautā iemīļotais aktieris un režisors Zigurds Neimanis pie spalvaskāta savā dzīvē ķēries ne vienu reizi vien. Viņš rakstījis dialogus seriāliem un skečus radioteātrim, izveidojis dialogu kartītes skolēnu pašizpausmei teātra mākslā.

Romāns “Dubultportrets” ir debija lielajā prozā. Tajā tiek atklāts kādas slepkavības izmeklēšanas process.
Darbā divas galvenās personas – pensionēts izmeklētājs Pauls
Ezerlīcis, saukts par Sapalu, un noziedznieks, iespējamais slepkava, bijušais bērnunama audzēknis Arturs Kaminskis jeb Džīnō. Autors pamīšus apraksta Sapala un Džīno dzīvi pēc tam, kad ir konstatēts noziegums – kādā mazpilsētā ir nogalināta pastniece un autobusa šoferis. Paralēli kriminālai intrigai lasītājam ainu pēc ainas atklājas abu varoņu pagātne.

Kurā brīdī krustosies abu varoņu ceļi?

Romāna intrigu Z. Neimanis, savā sirsnīgi vieglajā manierē vēstīdams par galveno varoņu gaitām, atklāsmēm, privāto dzīvi un sadzīvi, saglabā līdz pat romāna pēdējām lappusēm.

Tiešsaistes katalogs


empty placeholder

Zvaigžņu dārzi. Sandra Krūmiņa. Rīga: Zvaigzne ABC, 2023

Elga strādā observatorijā par šovu vadītāju, vislabprātāk atpūšas mežos un nekādiem māņiem netic. Tomēr pēc naksnīgas pastaigas pa purvu viņai no prāta neiziet kāds spokains, šķietami parasts nokaltis koks. Brīžiem liekas: tas viņu gluži vai vajā. Savā darbavietā gatavojot šovu par senlatviešu debesu mītiem, Elga uzzina, ka folklora glabā daudz agrāk nezināma - stāstus, kas senčiem izskaidroja pasauli, simbolus, kas mierināja grūtībās...un brīdinājumus uzmanīties veļu valstības tuvumā. Nav viegli tam visam noticēt, taču notikumi ap Elgu kļūst arvien baisāki, un nav vairs citas iespējas kā cerēt - folklorā būs atrodams arī glābiņš...

“Romānā “Zvaigžņu dārzi” savijas fantāzijas mirdzums, romantiskas notis un pirmatnējas šausmas – šī kombinācija ir izdevusies tik jaudīga, ka grāmatu nav iespējams nolikt, iekams visas uzdotās mīklas nav atminētas. Autore ar apbrīnojamu meistarību savij ikdienišķo un pārdabisko: tepat blakus atdzīvojas no bērnības pazīstamas teikas, tautasdziesmās izrādās ierakstīti seni debesu noslēpumi, šķietami nevainīga rīcība izraisa baisas un tālejošas sekas. Sācies gluži nevainīgi, stāsts drīz aizved bīstamos dziļumos, kur valda cilvēkiem nezināmi likumi, – bet nezināšana, protams, neatbrīvo no atbildības...”
Laura
Dreiže, rakstniece

Sandra Krūmiņa raksta stāstus kopš bērnības un pilnveidojusi savas prasmes Literārās akadēmijas prozas meistarklasēs. Ieguvusi maģistra grādu tulkošanā, bet paguvusi pastrādāt arī juvelierveikalā, skolā un observatorijā. Ceļo pa Latviju un rod iedvesmu, interesējoties par dabu, zinātni, kultūru un cilvēka dvēseli.

Tiešsaites katalogs


empty placeholder

Es vedīšu tevi mājās. Ramona Indriksone. Rīga: Zvaigzne ABC, 2023 

Romāns “Es vedīšu tevi mājās” ir gan slāpētas kaisles pilns, divbalsīgs tango, gan dzimtas stāsts, gan mazliet detektīvs, gan arī darbs, kurā skaudrā šķērsgriezumā atklātas dažas sociālo problēmu šķautnes.

Autore romāna tēlus Adriānu, Zemgu, Sāru, Munisi un citus saudzīgi, taču bez jelkāda atkāpšanās ceļa un kompromisiem liek zem savas Radītājas lupas, rādot cilvēka dzīvi visā tās bieži vien sāpīgajā skaistumā.

Zemgus un Adriāna alkst iegūt kaut ko vērtīgu un paliekošu, sastapties, taču viņiem var nākties zaudēt līdzšinējās dzīves spožumu un uzsākt askētiskas vientulības ceļu uz īstajām un vienīgajām – mājām.

RAMONA INDRIKSONE ir rīdziniece, kura jaunībā sākusi rakstīt romantiskus garstāstus par mīlestību, tiesa, nevienam nerādot. Vēlāk, viņai strādājot bērnu krīzes centrā, uzkrātā pieredze pārtapa pirmajos stāstos, un tie tika aizsūtīti uz Latvijas Rakstnieku savienības Literāro akadēmiju. Ramona Indriksone uzsāka un pabeidza mācības Ingas Žoludes prozas meistardarbnīcā. Autores stāsti publicēti izdevumos Domuzīme, KonTEKSTS, Jaunā Gaita, Satori un Punctummagazine. 2019. gadā iznāca Ramonas Indriksones pirmā grāmata – stāstu krājums “Pāris metru zem ūdens”, 2021. gadā – romāns “Es biju cita”. “Es vedīšu tevi mājās” ir viņas otrais romāns.

Vāka māksliniece – Natālija Kugajevska.

Tiešsaites katalogs


empty placeholder

Ilze. Anšlavs Eglītis. Rīga: Zvaigzne ABC, 2023

Anšlava Eglīša romāns "Ilze" līdz šim izdots tikai divas reizes, abas – trimdas apgādā "Grāmatu draugs". Tajā attēlotie notikumi risinās 20. gadsimta 40. un 50. gados un ir balstīti reālos notikumos. Romāna galvenās varones Ilzes stāsta saknes meklējamas A. Eglīša sievas Veronikas Janelsiņas mātes Elizabetes pēckara laika pieredzē. Elizabete bēgļu gaitās nošķiras no ģimenes, nonāk padomju okupācijas zonā un vēlāk ir spiesta atgriezties okupētajā Latvijā. Pēc Staļina nāves viņa saņem atļauju izbraukt no PSRS un nonāk pie dēla Stokholmā, bet vēlāk ilgāku laiku uzturas pie meitas ASV. Šis stāsts ir romāna "Ilze" pamatā.

Tiešsaites katalogs


empty placeholder

Viņas pēdējās brīvdienas. K.L. Teilore. Rīga: Kontinents, 2023

Pirms diviem gadiem Frenas jaunākā māsa Džena devās uz kādu labsajūtas retrītu Gozo un pazuda bez vēsts. Policija uzskatīja to par pašnāvību. Tajā pašā dienā mīklainos apstākļos bojā gāja vēl divi pasākuma dalībnieki. Retrīta harismātiskais vadītājs Toms Veids tika ievietots cietumā. Uzzinot, ka Veids ir atbrīvots un atkal organizē retrītu, Frena nolemj izlikties par ieinteresētu dalībnieci un noskaidrot, kas patiesībā notika ar viņas māsu. Vai Toms Veids ir tas, par ko izliekas? Vai Džena tiešām ir mirusi?

K. L. Teilore ir Sunday Times bestselleru autore. Viņas grāmatas ir pārdotas vairāk nekā miljons eksemplāros tikai Apvienotajā Karalistē vien, tulkotas vairāk nekā 20 valodās un ekranizētas televīzijas filmās.

Tiešsaites katalogs


empty placeholder

Tikai starp mums. Adele Pārksa. Rīga: Kontinents, 2023

Kailijas Gilingemas pazušana ir pievērsusi plašu sabiedrības uzmanību - kas gan ir noticis ar sievieti, kura dzīvoja dubultu dzīvi, būdama precēta ar diviem vīriem? Tiek pieņemts, ka viņa ir mirusi. Galvenie aizdomās turamie ir abi Kailijas vīri. Tomēr izmeklētājai Klementsai ir neizskaidrojama sajūta, ka viss ir sarežģītāk, nekā izskatās. Un vēl viņai ir cerība, ka šī Kailija - tik daudzu nosodītā un vienlaikus apbrīnotā, ir dzīva.

Tiešsaites katalogs


empty placeholder

Mājkalpotāja. Frīda Makfadena. Latvijas Mediji, 2023

Laipni lūgta ģimenē," Nīna Vinčestere eleganti sniedz man savu manikirēto plaukstu. Es pieklājīgi smaidu un aplūkoju marmora grīdu. Šis darbs ir mana pēdējā iespēja visu sākt no jauna. Es varu izlikties par jebko. Taču drīz vien man nākas uzzināt, ka Vinčesteru noslēpumi ir daudz bīstamāki par manējiem. Katru dienu es tīru Vinčesteru skaisto māju. Izņemu viņu meitu no skolas. Gatavoju gardas maltītes visai ģimenei, bet pati ēdu vienatnē savā jumta stāva mazajā istabiņā. Es tikai vienreiz uzmēru Nīnas kleitu. Tikai lai sajustu, kā tas ir. Bet viņa uzzina... un tad es aptveru, ka manas istabas durvis bēniņos ir slēdzamas tikai no ārpuses. Un nu ir par vēlu. Bet es sevi mierinu: Vinčesteri nezina, kas es esmu patiesībā. Viņi nezina, uz ko esmu spējīga.

Tiešsaites katalogs


empty placeholder

Pazudusī meita. Anna Jansone. Rīga: Latvijas Mediji, 2023

Jau piecus gadus izmeklētājs Kristofers Barks nerod mieru. Viņš piedzīvojis vecāku ļaunāko murgu – viņa meita Vēra, kas plānoja precēties, savā vecmeitu ballītē pazūd bez vēsts. Pastāv aizdomas, ka meita ir noslīkusi, taču Barks negrib tam ticēt. Viņš dienas pavada, klaiņojot gar ezeru un meklējot pavedienus, taču, kad pazūd vēl viena sieviete, Barkam kļūst skaidrs, ka ļaunums nekur nav zudis. Un tad kaimiņos ievācas Denīse, kas ir tik ļoti līdzīga abām pazudušajām, ka rodas bažas, vai arī viņu nepiemeklēs tāds pats liktenis. Tulkojusi Dace Andžāne.

Tiešsaistes katalogs


empty placeholder

Lāču deja. Irena Douskova. Rīga: Pētergailis, 2023

Tas nav biogrāfisks romāns par Hašeku, kas pasaules slavu dzīves laikā tā arī nesagaidīja. Autori daudz vairāk interesējusi eksistenciālā situācija, kas saistīta ar cilvēku, kam zūd spēki, bet viņš joprojām raksta rīmes draugiem un ludziņu vietējiem amatieriem, tomēr naktīs viņa sejai piemīt izbiedēta bērna vaibsti, kā to pamanījusi viņa krievu sieva Šura, kas rūpējas par mirstošo dzērāju... Tāpat kā Hašeka darbos un dzīvē, arī "Lāču dejā" fikcija mijas ar realitāti, eksistējušas personas ar izdomātām, anekdotes ar traģēdijām. Taču romāns nav tikai par Hašeku, bet arī bagātīgi strukturēts tolaik tikko nodibinātās Čehoslovākijas Republikas portretējums.

Tiešsaites katalogs


empty placeholder

Labāk nekā asinis. Maikls Benets. Rīga: Jumava, 2023

Hana Vestermane ir neatlaidīga Māori izmeklētāja, kurai vienai jāaudzina meita un vienlaikus jātiek galā ar karjeras izaicinājumiem Oklendas centrālajā izmeklēšanas nodaļā. Kad noslēpumains videoieraksts aizved viņu uz nozieguma vietu, Hana tur atrod pakārta vīrieša līķi. Laikā, kad Hana un viņas komanda dzen pēdas noziedzniekam, atklājas vēl citi nāves gadījumi, kas izmeklētājai liek domāt, ka viņi meklē pirmo sērijveida slepkavu Jaunzēlandē.
No angļu valodas tulkojusi Ligita
Azovska.

Tiešsaites katalogs


empty placeholder

Fortūnas domino. Upīte Ilze. Rīga: Latvijas Mediji, 2023

Grēta nekad neko nav laimējusi loterijā, tādēļ, ieraugot sešzīmju ciparu nejaušības dēļ nopirktā biļetē, vispirms laimestam nenotic. Mazliet vēlāk sāk pragmatiski rēķināt, ko viņa vēlas ar šo naudu izdarīt. Tikmēr mīļā jaunākā māšele Odrija skaidri zina: par daļu naudas Grēta varētu viņai nopirkt sapņu auto! Arī citiem radiniekiem un draugiem ir plāni, kā Grētas laimests varētu atvieglot viņu dzīvi. Un tad Grētu pārsteidz vēl viens likteņa pavērsiens...

Tiešsaites katalogs


empty placeholder

Deviņas dzīvības. Šepa Emīlija. Rīga: Latvijas Mediji, 2023

Noršēpingas izmeklētāju komanda nonākusi strupceļā – lai gan abi noziegumi izskatās savstarpēji nesaistīti, sprādzienā un uzbrukumā bojāgājušie ir vienas bandas locekļi. Vai arī vainīgais varētu būt viens un tas pats?
Kad izmeklēšanā iesaistās prokurore Jāna Berzeliusa, viņa saprot, ka lietai ir tieša saistība ar viņu pašu. Prokurora uzdevums vienmēr ir bijis noskaidrot patiesību, taču šoreiz Jānai jādara viss, lai to noslēptu…
No zviedru valodas tulkojusi Vizma Zaķe.

Tiešsaites katalogs


empty placeholder

Ļaunatmiņa. Sēks Makss. Rīga: Latvijas Mediji, 2023

Uzņēmējs Eliels Ceterborgs tiek atrasts nodurts savā dzīvoklī, un, tā kā viņš nesen izziņojis plašu darbinieku atlaišanu, nevienam nav šaubu par slepkavības motīviem. Taču, kad nogalinātā dzīvoklī tiek atrasta fotogrāfija, kurā redzams viņš kopā ar diviem vīriešiem, kuru sejas noskrāpētas, rodas jautājumi: vai viņiem ir kāda saistība ar slepkavību? Vai arī tie ir nākamie upuri, un vai policijai izdosies viņus atrast laikus? Tikmēr izmeklētāja Džesika Niemi aizgājusi atvaļinājumā. Par Ceterborga slepkavības izmeklētāju tiek iecelts izmeklētājs Jūsufs, taču, tā kā lieta ir tik sarežģīta, viņš pierunā Džesiku nākt palīgā. Un tad izmeklēšana sāk virzīties citā gultnē...

Tiešsaites katalogs


empty placeholder

Īstās laimes noslēpums. Rīsa Džoana. Rīga: Kontinents, 2023

Ir 1929. gads. Aizbēgusi no savas ģimenes Lankašīrā, bijusi dejotāja Londonā un ar savu labāko draudzeni Nensiju pavadījusi trauksmainu laiku Parīzē, topošā modes dizainere Vita ir pārcēlusies uz Ņujorku un dzīvo kopā ar savu mazo dēliņu Bērtiju. Viņa ir tālu projām no sava ļaunuma apsēstā brāļa Klementa un ienaidnieces Edītes.

Kad graujošie notikumi Volstrītā maina daudzus likteņus, Vita un Nensija pārceļas uz Losandželosu, jo Nensija ir apņēmības pilna kļūt par slavenu aktrisi. Abām draudzenēm veicas, viņas atrod ceļu pie Holivudas elites. Vita atkal sāk domāt par apģērbu dizaineres karjeru.

Bet tad Nensijas jaunajā filmā par scenāristu tiek pieņemts Ārčijs – Vitas mūža mīlestība… Amerikā ierodas viņas ļaunais brālis, vēlēdamies atriebties, un arī Edītei ir savi plāni…
Vitai vairs nav izvēles. Ir jāatklāj patiesība un, kamēr vēl nav par vēlu, jāmēģina atgūt to, kas pieder viņai.

 Džoana Rīsa ir autore 15 romāniem, kas kļuvuši par starptautiskiem bestselleriem. Īstās laimes noslēpums ir aizraujošs, spriedzes pilns stāsts par naidu, atriebību, īstu draudzību un mīlestību. Tajā darbojas latviešu lasītājam jau zināmās varones, kas iepazītas rakstnieces grāmatās Laimes ķērāja un Sapņotāja Parīzē.

Tiešsaites katalogs


empty placeholder

Kūrorts. Pīrsa Sāra. Rīga: Helios, 2023

Salā netālu no Anglijas piekrastes ir atklāts kūrorts, kas piedāvā daudzveidīgas atpūtas iespējas ekotūrisma cienītājiem, taču vietai, ko vietējie iedzīvotāji dēvē par Nāves klinti, nav laba slava. Klīst baumas, ka sala ir nolādēta, un pirms vairākiem gadiem tajā ir pastrādātas vairākas slepkavības. Detektīve Ēlina Vornere tiek nosūtīta uz kūrortu, kad tiek pamanīts sievietes līķis uz krasta klintīm zem jogas paviljona. Viss norāda uz traģisku nelaimes gadījumu, taču tad izrādās, ka bojāgājusī sieviete nav kūrorta viešņa un patiesībā viņai nebūtu vajadzējis atrasties salā.

Tiešsaites katalogs


empty placeholder

Aizdomas. Kovaļova Lelde. Rīga: Latvijas Mediji, 2023

Adelīnas Meieres slepkavība šokēja visus mazpilsētas iedzīvotājus. Līdz šim drošajā apkārtnē slepkavību neviens pat neatminējās. Pagāja gads, un vainīgais netika notverts. Varbūt viņš bija kaimiņš, veikala pārdevējs vai kāds nejaušs garāmgājējs. Tomēr ar laiku viss noklusa, un Meieres slepkavība nozuda aizmirstības miglā. Līdz dienai, kad apritēja gads kopš notikušā, un es atskārtu, ka manī pamodušās aizdomas. Viss mans ķermenis to apzinājās. Pārliecība bija klātesoša manos kaulos un locītavās, pulsēja ikvienā ķermeņa šūnā. Jūs nenovēlētu šādas aizdomas pat savam ļaunākajam ienaidniekam. Romāns, kas liek mocīties aizdomās, kuras nepamet lasītāju līdz pat pēdējām lappusēm. Stāsts, kas aicina uzdot jautājumus par cilvēka un dzīvnieka lomu šajā pasaulē.

Tiešsaistes katalogs


empty placeholder

Sēņotāja. Hanišova Viktorije. Rīga: Pētergailis, 2023

Romāna centrā ir jauna sieviete Sāra, kura jau vairākus gadus pārtiek vien no sēņu lasīšanas, to piegādes provinces restorānam. Būdama vientuļniece, viņa tikai reizumis dodas uz pilsētu pie psihiatres, lai pārliecinātu par savu līdzsvaroto garīgo stāvokli. Ziņa par mātes nāvi Sāras dzīvi īpaši nemaina. Viņa piedalās bērēs, satiekas ar brāļiem, no kuriem jau sen atsvešinājusies, un atgriežas mežā. Taču ģimenē piedzīvotā bērnības trauma un pāri nodarītais paliek. Autore bez aplinkiem un vienlaikus iejūtīgi mēra, ko spēj izturēt bērna dvēsele un kur ir ģimenes robežas.

Tiešsaistes katalogs


empty placeholder

Tjūdoru atriebība. Gortners.K.V. Rīga: Kontinets,2023

Pēc Asiņainās Mērijas nāves tronī kāpj Elizabete I, un viņas uzticamais spiegs Brendans Preskots tiek aicināts palīgā jaunajai karalienei. Valdniece uztic viņam slepenu misiju – atrast viņas galmadāmu lēdiju Periju, kas nozudusi pēc došanās uz kādas ģimenes muižu Jorkšīrā.
Ieradies nomaļajā īpašumā, Brendans sastopas ar savādu nabadzībā nonākušu ģimeni, kas slīgst bēdās. Tiek uziets arvien vairāk pierādījumu, ka viņi kaut ko slēpj. Jo tuvāk Brendans ir tam, lai uzminētu ģimenes noslēpumu, jo acīmredzamāks top tas, ka dedzībā noskaidrot patiesību viņš var veicināt Elizabetes bojāeju…
No angļu valodas tulkojusi Liene Akmens.

Tiešsaistes katalogs


empty placeholder

Puisis no blakusskapa. Maseti, Katarina. Rīga: Latvijas Mediji, 2023

Kad Dezirē un Bennijs satiekas kapsētā uz soliņa, uzreiz redzams, cik viņi ir atšķirīgi. Viņa – smalka pilsētas meitene, kurai māja pilna ar grāmatām un pat burciņas sarindotas alfabētiskā secībā, viņš – īstens lauku puisis, kurš pilnībā nodevies savai fermai un baidās kļūt par ciema ievērojamāko vecpuisi. Tomēr šķiļas dzirksteles, un rodas sensenais jautājums: vai pretpoli pievelkas?

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=90536&ident=1109693#copies


empty placeholder

Pusnaksts lillija. Kaziņa,Gundega. Rīga: Virja LK, 2020

 Romāna galvenā varone vidusskolniece Ieva sapurina savus zeltainos matus, draiski iesmejas, atgrūžas ar slēpju nūjām... Slīd vareni! Tramplīns! Lidojums! Noturēties kājās! Gadās arī krist. Jāspēj piecelties. Gluži kā dzīvē... Iemīlēšanās. Mīlestība. Satikta skolas gados. Cik stipra tā būs? Šķiet, uz mūžu. Vai varbūt tomēr bērnības draudzība pāraugs mīlestībā?

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=81969&ident=1102128#copies


empty placeholder

Sešas pēdas. Judina, Dace. Rīga: Latvijas Mediji, 2023

Saņēmusi negaidītu uzaicinājumu piedalīties kinoindustrijas labdarības ballē un piedāvājumu – izpētīt kādu savādu teksta fragmentu un uzrakstīt pēc tā scenāriju, Anna Elizabete nespēj iedomāties, ka tas viņu aizvedīs pie slavenā detektīvromānu rakstnieka Roberta Grosa kapa, bet Basa detektīvaģentūra tiks iesaistīta viņa nāves izmeklēšanā. Mantojuma tīkotāju ir vairāk nekā pietiekami, un visi – aizdomīgi... Tikmēr Mika Kaķīša operu komandai jārisina uzreiz vairāki noziegumi – TV dīvas un viņas vīra slepkavība, vairākas politiskās šantāžas lietas visaugstākajās aprindās un vēl arvien neatrastā ģenerāļa Bozes bēgšanas noslēpums. Ne Pūču mājā, ne Berghofā, ne Lielajā Mājā nav agrākā miera un vienotības – katrs par sevi, it kā draugu vidū kāds būtu iesējis naida, greizsirdības un skaudības sēklu. Vai viņi tiks tam pāri? Jo pagātnes melnās ēnas var uzvarēt tikai visi kopā...

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=90507&ident=1109664#copies


empty placeholder

Sargā viņu! Deiva, Laura. Rīga: Kontinents, 2023

ŠIS ROMĀNS ACUMIRKLĪ KĻUVA PAR NEW YORK TIMES BESTSELLERU UN RĪZAS VITERSPŪNAS GRĀMATU KLUBA FAVORĪTU

Pirms Ouens Maiklss mīklaini pazūd, viņš paspēj mīļotajai sievai Hannai nodot zīmīti. Tajā ir tikai divi vārdi: “Sargā viņu!”. Par spīti apjukumam un bailēm, Hanna precīzi zina, uz ko zīmīte attiecas – Ouena sešpadsmitgadīgo meitu Beiliju, kura bērnībā traģiski zaudēja māti un neieredz Hannu. Nu abu sieviešu pasaule ir apgriezta kājām gaisā.

Kamēr Hannas arvien izmisīgākie zvani vīram paliek bez atbildes, viņu mājās ierodas FIB aģenti un Maršalu dienesta pārstāvji. Kāpēc Ouenam bija tik steidzami jābēg? Vai viņš nav tas, par ko izliekas? Hanna un Beilija kopā vēlas atklāt patiesību.

Laura Deiva ir vairāku starptautiski atzītu bestselleru autore, kuras darbi izdoti astoņpadsmit valstīs. Romāns Sargā viņu! jau guvis plašu atzinību un pārdots divos miljonos eksemplāru. Spriedzes un pavērsienu pilns, tas ikvienam liks pārvērtēt to, ko nozīmē uzticība, laulība un ģimene.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=90506&ident=1109663#copies


empty placeholder

Baltās takas. Bērziņa, Ruta. Rīga: Ezerrozes grāmatas, 2023

Romāna galvenā varone vidusskolniece Ieva sapurina savus zeltainos matus, draiski iesmejas, atgrūžas ar slēpju nūjām... Slīd vareni! Tramplīns! Lidojums! Noturēties kājās! Gadās arī krist. Jāspēj piecelties. Gluži kā dzīvē... Iemīlēšanās. Mīlestība. Satikta skolas gados. Cik stipra tā būs? Šķiet, uz mūžu. Vai varbūt tomēr bērnības draudzība pāraugs mīlestībā?

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=90545&ident=1109702#copies


empty placeholder

Jēkabs guļ. Mercs, Klauss. Rīga: Literatūras KOMBAINS, 2022

Šveices rakstnieks Klauss Mercs savā mazajā grāmatā "Jēkabs guļ", kas atnesa autoram plašu slavu, ietilpinājis veselas ģimenes sāgu par trīs Šveices zemnieku paaudzēm. Mercs par varoņu dramatisko dzīvi stāsta ārkārtīgi smalki un piesardzīgi, ar apbrīnojamu sirsnību un cieņu, atrodot unikālu līdzsvaru starp skumjām, ticību un mīlestību. Merca romāns ir vairākas reizes pārizdots un saņēmis Hermaņa Heses balvu. Grāmatu "Jēkabs guļ" kritiķi dēvē par Merca meistardarbu, bet pašu Klausu Mercu - par vienu no izcilākiem vārda meistariem mūsdienu Šveicē.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=90429&ident=1109586


empty placeholder

Pazudusī meita. Ozols, Vairis. Rīga: Zvaigzne ABC, 2023

Jau vairākas dienas ir pazudusi sešpadsmitgadīgā Ilze, un, kur viņu meklēt, nevienam nav ne jausmas. Kad izmisušie vecāki vēršas policijā, lietu uztic jaunajam izmeklētājam Aivaram, kurš turklāt kļuvis par īrnieku pazudušās meitenes ģimenes mājā. Pēdas ved gan uz pamesto fermas ūdenstorni, gan uz nomaļajām kāda bijušā Ilzes skolasbiedra mājām, gan uz tuvīno mežu un purvu. Taču izmeklēšanas gaitā Aivaram arvien vairāk šķiet, ka kaut kas nav kārtībā pašā Ilzes ģimenē…

Vairis Ozols dzimis 1935. gadā Salacgrīvā grāmatu tirgotāju ģimenē. Interesi par rakstniecību raisīja tēva aizraušanās ar dzeju, tomēr sākotnējos divdesmit savas darba dzīves gadus Vairis aizvadīja, mācot fiziku un matemātiku Liepājā un Rīgā. Vēlāk darbojies dažādos žurnālos, avīzēs un izdevniecībās, tapuši arī vairāki romāni.

Romāna “Pazudusī meita” intrigu un attiecību zibšņus palīdzējusi veidot autora pieredze, kas gūta, strādājot skolā, kā arī paša lielajā saimē novērotais.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=90309&ident=1109466#copies


empty placeholder

Dizainere. Levina, Marina. Rīga: Zvaigzne ABC, 2022

"Šis stāsts ir tikpat sens kā pasaule... un katrai nākamajai paaudzei tikai šķiet, ka viņi piedzīvo ko jaunu, līdz šim nebijušu."

Atklāts un smalka humora pilns stāsts par kādu arhitektu un mākslinieku dzimtu un sirsnīgu draudzību vairāku paaudžu garumā. Par degsmi un gara spēku. Par mīlestību un liktenīgu kaisli. Par ģimeņu noslēpumiem un tuvu cilvēku nodevību.

Romāns ved aizraujošā ceļojumā, kur uz patiesu notikumu fona reāli personāži satiekas ar autores iztēles varoņiem, kur jūtams Vecrīgas, Mežaparka un Jūrmalas arhitektūras diskrētais šarms un izdzīvojamas dizaineres Martas radošā procesa aizkulises un emocijas.

Latvijas pirmās brīvvalsts sabiedrības krējuma spožo dzīvi nomaina Otrais pasaules karš, represijas un izsūtīšana uz Sibīriju, pēckara arhitektūras studentu trūcīgās sadzīves ainas caurvij padomju bohēmas uzdzīves stāsti, bet trauksmainais atjaunotās brīvvalsts laikmets atnes jaunus radošu veiksmju un zaudējumu pārdzīvojumus.

Marina Levina ir arhitekte, grāmatas “Vecpilsētas stāsti jeb Pavisam patiesa Vecrīgas vēsture” un citu ar kultūras mantojumu saistītu izdevumu autore. “Dizainere” ir Marinas Levinas pirmais romāns.

Grāmatas dizains – Natālija Kugajevska, ilustrācijas – Ilze Sausiņa.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=90313&ident=1109470#copies


empty placeholder

Pareizs laiks. Lagzdiņa, Gunita. Rīga: Zvaigzne ABC, 2022

Vai ar aizlauztiem spārniem iespējams lidot?
Pēc padsmit gadu laimes meklējumiem ārzemēs Terēze atgriežas Latvijā, lai kārtējo reizi visu sāktu no sākuma. Arī viņas jaunākajai māsai Gundegai dzīvē nav gājis viegli, bet nu beidzot viss šķiet nokārtojies – ir lielisks vīrs, pārtikusi dzīve un gaidāms pirmdzimtais. Arī Terēze sapņo par normālu ģimeni, taču karmas grābeklis nemitīgi piespēlē nepareizos vīriešus. Vai šoreiz viss izdosies vai arī sagaida kārtējais belziens pa pieri? Un kas ir labāk – turēties pie saviem principiem līdz galam un būt vienai un vientuļai vai nodot tos un samierināties ar laimes druskām no citu galda?

"Tā vienkārši notiek – mēs pieķeramies. Ne tikai viņiem pašiem. Arī viņu novalkātajiem T krekliem, ko izmantojam kā naktskreklus, krūzītei, no kuras viņi dzēra kafiju, ielu stūrim, kur pirmoreiz tikām noskūpstītas, smaržām, ko saņēmām dāvanā, un pat kaitinošajam ieradumam nenolaist poda brilli. Pēc ilgāka bezattiecību perioda pat
pacelts poda vāks vai istabas plānvidū nomestas zeķes spēj iemest nostalģiskā emociju virpulī ar atziņu, ka viņš (vīrietis!) tepat kaut kur ir. [..] Ak vai, cik ātri cilvēks gatavs nodot savus principus, kad jūtas izsalcis dienām... nedēļām... mēnešiem!"

Romāns “Pareizs laiks” ir liepājnieces GUNITAS LAGZDIŅAS otrais romāns. 2021. gadā dienasgaismu ieraudzīja viņas debijas romāns “Lāde vaļā”, izdevniecības “Zvaigzne ABC” romānu konkursa laureāts. Pirms tam pie lasītājiem nonākuši stāstu krājumi “Spēlītes” (2017) un “Ieraudzīt varavīksni” (2019). Literatūra Gunitai ir ne tikai sirdslieta, bet arī sirdsdarbs – viņa daudz lasa, koriģē un rediģē citu autoru darbus jeb, kā pati teic, slīpē dārgakmeņus.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=89687&ident=1108844#copies


empty placeholder

Atdarinātājs. Kouls, Daniels. Rīga: Zvaigzne ABC, 2023

Dzīva viņa bija mūza.
Mirusi – kļūs par mākslas meistardarbu.

1989
Detektīvi Bendžamins Čemberss un Ādams Vinters dzen pēdas izmanīgam sērijslepkavam, kurš atdarina izcilus tēlniecības meistardarbus… izmantojot savu upuru līķus. Kad Čemberss gandrīz zaudē dzīvību, izmeklēšana apstājas. Ilgi meklētais slepkava noiet pagrīdē, nepabeidzis kolekcijas veidošanu.

1996
Džordana Māršala ir enerģiska mācekle Jaunajā Skotlendjardā, kura sapņo reiz strādāt Slepkavību izmeklēšanas nodaļā. Viņai izdodas iegūt jaunus faktus un pārliecināt Čembersu un Vinteru atgriezties pie senās lietas. Izmeklēšana kļūst ar katru dienu sarežģītāka, jo meklētais monstrs ir daudz bīstamāks un gudrāks, nekā viņi spēja iedomāties.

Daniels Kouls ir angļu rakstnieks, kura spriedzes piesātinātie romāni ir tulkoti un izdoti vairāk nekā 30 valstīs. Kā autors atzinis, viņš vienmēr ir vēlējies uzrakstīt kaut ko gana šokējošu, bet vienlaikus arī aizraujošu un humora piesātinātu, lai pašam būtu interesanti lasīt. Latviešu valodā izdotas viņa grāmatas “Lupatu lelle”, “Bende” un “Spēle beigusies”.

No angļu valodas tulkojusi Maija Opse.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=90314&ident=1109471#copies


empty placeholder

Melno kleitu čuksti. Dimante, Inguna. Rīga: Zvaigzne ABC, 2023

Pavadot vasaru leišmales Vecļaužos, topošā studente Kate sastop savu pirmo īsto mīlestību. Oto ir jauns, stabilās vērtībās audzināts lauksaimnieks. Taču izskatīgais jauneklis nav paredzēts viņai – tā vēstī pravietojums, kura avots slēpjas bezgala tālā senatnē.

Gadsimtiem rūpīgi sargātais noslēpums sāk Kati apdraudēt, un viņai jāizvēlas: neticēt māņiem un cīnīties par mīlestību vai bēgt?

Inguna Dimante (1961) – angļu valodas un literatūras speciāliste, filoloģe. No 1989. līdz 2001. gadam strādājusi par angļu valodas skolotāju Rīgas 1. vidusskolā un Taurupes vidusskolā. Kopš 2015. gada pievērsusies tikai rakstniecībai. “Melno kleitu čuksti“ ir Ingunas Dimantes desmitā grāmata.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=90262&ident=1109419#copies

 


empty placeholder

agate. Bomane, Anne Katrīne. Rīga: Zvaigzne ABC, 2023

Grāmatas izdošanu līdzfinansē Eiropas Savienības programma "Radošā Eiropa".

No dzīves noguris psihiatrs viens mīt savā bērnības mājā, viņam nav nedz draugu, nedz ģimenes. Viņš vairs nepieņem jaunus pacientus, jo skaita laiku, cik atlicis līdz pensijai. Vēl jāpabeidz darbs ar pēdējiem pacientiem, un viss. Viņa sabiedriskā dzīve ir tikai īsas sarunas ar sekretāri Sirižē kundzi, kas vadījusi praksi jau vairāk nekā trīsdesmit gadu. Viņa dzīve rit rāmi bez jelkādiem pārsteigumiem. Līdz kādu dienu praksē ierodas jauna paciente, vārdā Agate, kura uzstāj uz tikšanos ar ārstu. Pavisam drīz kļūst skaidrs, ka jaunās pacientes ārēji trauslā āriene patiesībā slēpj spēcīgu un valdzinošu personību. Ārsts un Agate uzsāk terapijas kursu, un šis process viņu neviļus pamudina uzveikt arī paša bailes no patiesas intimitātes. Vai 71 gada vecumā ir jau par vēlu mainīt savu attieksmi pret dzīvi?

“Agate” ir mazs romāns par esības lielajām tēmām: vientulību, mīlestību un bezjēdzīgumu, kāds var piemeklēt cilvēku, ja viņš nedzīvo dzīvi ar pilnu krūti.

Anne Katrīne Bomane pēc izglītības ir psiholoģe, un “Agate” ir viņas pirmais romāns. Tas kā mazs zvirbulēns ir aplidojis visu pasauli un izdots jau 29 valstīs, to skaitā Vācijā, Anglijā un Francijā, visur gūstot lasītāju mīlestību. Autores daiļradi raksturo psiholoģisks skatījums un pievēršanās eksistenciāliem jautājumiem, kas nodarbina mūs visus. Papildu informācija: https://annecathrinebomann.dk

No dāņu valodas tulkojusi Inga Mežaraupe.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=90312&ident=1109469#copies


empty placeholder

Nāve ’’Vakarbirzēs’’. Lindgrēna, Minna. Rīga: Pētergailis, 2022

Kurš gan ticētu, ka veco ļaužu aprūpes centrā “Vakarbirzes” notiks kas noziedzīgs: aizdomīgi nāves gadījumi, zādzības, narkotiku tirdzniecība? Vismaz Sīri un Irmai, mājas deviņdesmitgadniecēm, to grūti iedomāties. Tāpat kā pārējiem nama iemītniekiem, arī viņu dzīvi pārsvarā piepilda dīks laiks, ko abas cenšas aizpildīt ar sarkanvīnu, braucieniem ar tramvaju un bērēm. Tomēr “Vakarbiržu” dīvainos notikumus izpētīt ir pat interesantāk nekā kāršu spēli ar vēstnieku – nemaz nerunājot par nemitīgajiem rokdarbu, dejošanas un akordeona vakariem, kuros mājas iedzīvotāji piedalās lielākoties aiz žēluma pret aprūpes nama darbiniekiem. “Nāve Vakarbirzēs” ir asprātīgi uzrakstīts, aizraujošs stāsts par vecumdienām, draudzību un dzīvi diezgan parastā veco ļaužu mājā, kur katru var piemeklēt par nāvi sliktāks liktenis – neviens pēc piespiedu ievietošanas demences palātā nav pasargāts no daudzajiem medikamentiem. No somu valodas tulkojusi Gunta Paavola.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=90008&ident=1109165#copies


empty placeholder

Ledus robeža. Prestons, Duglass, Čailds, Linkolns. Rīga: Zvaigzne ABC, 2022

Netālu no Čīles uz neapdzīvotas salas tiek atrasts līdz šim lielākais meteorīts, kas miljoniem gadu gulējis dziļi zemē. Vērtīgais atradums sver vairāk par četriem tūkstošiem tonnu un šķietami nav pārvietojams. Tomēr Ņujorkas miljardieris Palmers Loids šo sensacionālo dārgumu vēlas iegūt savam jaunajam muzejam un noorganizē ekspedīciju, apvienojot gudrākos zinātniekus un inženierus. Notiek neparedzamais – tuvojoties meteorītam, cilvēki zaudē dzīvību, un atklājas biedējoša patiesība: ne jau cilvēki šo seno, noslēpumaino objektu kaut kur nogādās. Tas aizvedīs viņus...

Duglass Prestons un Linkolns Čailds ir slaveni amerikāņu autori, kuru sarakstītie piedzīvojumu trilleri ir kļuvuši par bestselleriem daudzās pasaules valstīs. Latviešu valodā izdotas arī grāmatas “Lamatas”, “Mirušo grāmata” un “Tumsas rats”. Vairāk informācijas www.prestonchild.com

No angļu valodas tulkojusi Gunita Mežule.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=90007&ident=1109164#copies


empty placeholder

Grāmatnīca pie Temzas. Šibeka, Frīda. Rīga: Latvijas Mediji, 2022

Šarlotei ir savi iemesli, kādēļ viņa ierakusies darbā, taču kādu dienu dzīve apgriežas kājām gaisā: viņa manto grāmatnīcu Londonā. Nolēmusi īpašumu pārdot, Šarlote dodas uz Angliju, taču drīz vien viņa sajūt saikni ne tikai ar grāmatveikaliņu, bet arī tā sirsnīgajām darbiniecēm, rakstnieku Viljamu un astaini Tenisonu. Tomēr joprojām nav skaidrs, kāpēc tante mantojumu atstājusi tieši Šarlotei un kāpēc māte nekad nerunāja par savu pagātni? Zviedru rakstnieces Frīdas Šibekas “Grāmatnīca pie Temzas” ir burvīgs un cerību pilns romāns par draudzību, mīlestību, nodevību, piedošanu un to, kā grāmatām pilna māja, labi draugi un izlutināts runcis var palīdzēt sākt visu no jauna. Tulkojusi Lilija Berzinska.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=89988&ident=1109145#copies


empty placeholder

Zudusī aptieka. Pennere, Sāra. Rīga: Helios, 2022

Aizmirsti pagātnes notikumi. Noslēpumaina saikne, kas vieno sievietes. Indes un atriebības mantojums. Laipni lūgti zudušajā aptiekā! Astoņpadsmitā gadsimta Londonas dzīlēs atrodas slepena aptieka, kas apkalpo neparastu klientu loku. Sievietes visā pilsētā sačukstas par kādu mīklainu tēlu vārdā Nella, kas pārdod labi maskētas indes, ko izmantot pret ļaunprātīgiem vīriem. Taču aptiekāres liktenis ir apdraudēts, kad viņas jaunākā kliente, trausla divpadsmit gadus veca meitene, pieļauj liktenīgu kļūdu, izraisot virkni seku, kas atbalsojas cauri gadsimtiem.
Tikmēr mūsdienu Londonā topošā vēsturniece Kerolaina Pārsvela pavada savu desmito kāzu gadadienu viena, bēgdama pati no saviem dēmoniem. Kad viņa uziet pavedienu neatklātajām aptiekāres slepkavībām, kas šokējušas Londonu pirms divsimt gadiem, viņas un aptiekāres dzīve savijas pārsteidzošos likteņa līkločos, un ne visi tajos izdzīvos. Ar nervus kutinošu spriedzi, neaizmirstamiem tēliem un pārsteidzošu ieskatu vēsturē Zudusī aptieka ir traģisks un reibinošs debijas romāns par noslēpumiem, atriebību un apbrīnojamiem veidiem, kā sievietes spēj viena otru glābt – par spīti šķēršļiem, ko rada laiks. Tulkojusi Dita Katlapa.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=89724&ident=1108881#copies


empty placeholder

Grēksūdzes noslēpums. Tālers, Guntis. Rīga: Latvijas Mediji, 2023

Adventes laikā, braucot pēc eglītes, jaunaudzē lauž kāju un nosalst aktīva vietējās katoļu draudzes locekle Paula Jonava. Viņas vīrs Evarts pēc sievas nāves pievēršas alkoholam un kļūst nelīdzsvarots – periodiski žēlojas gan mācītājam Leonam Horstam, gan kaimiņiem, ka redz Paulas spoku. Vai Evarts būtu vainojams sievas nāvē, un viņa tagad no viņsaules cenšas vīram atriebties? Bet varbūt kādam ir ļauni nodomi pret pašu Evartu?

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=89996&ident=1109153#copies


empty placeholder

Viņš vairs neatgriezīsies. Judina, Dace. Rīga: Latvijas Mediji, 2022

Pirms vainot likteni, ieskaties spogulī! Liedagā atrastie septiņi zobu protēžu pāri izrādās baisa zīme – viens piederējis ģenerālim Bozem, kurš jau labu laiku pazudis bez vēsts. Pulkvežleitnantam Kaķītim tiek piedāvāts paaugstinājums – policijas priekšnieka krēsls; ar nosacījumu – atrast pazudušo. Tikmēr Mežāju skolā, kur sācis mācīties Mika dēls Uģis, tiek uzspridzināts ķīmijas kabinets un nogalināts pasniedzējs; policija vaino Uģi. Atklājas melni un draudīgi noslēpumi no viņa mātes – Kaķīša jaunības dienu aizraušanās Sandras – pagātnes. Mežāju doktorāta uzgaidāmajā telpā pieņemšanas laikā nomirst vīrietis. Izrādās – viņš nogalināts. Ap pūčmājniekiem un viņu draugiem savijas melnas aizdomu ēnas, ko var izkliedēt tikai kopīgiem spēkiem. Diemžēl atklājas, ka daži draugi spēlē pretējā laukuma pusē, bet Pūču Māju un cilvēkus noklausās un izspiego. Kaķīša vīriem un ģenerālim Basam rodas pamatotas aizdomas, ka viss notiekošais ir rūpīgi izplānots, lai viņus iebiedētu, radītu spriedzi un kādam dotu iespēju manipulēt. Viņi pieņem negaidītu lēmumu... Bet baronese Anna Roze pošas kāzām. Un lai neviens pat nemēģina traucēt!

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=89711&ident=1108868#copies


empty placeholder

Uguns un pulveris. Kalniņa, Mērija Elizabete. Rīga: Autora izdevums, 2022

Viņš ir versmaina, rijīga uguns. Viņa – vien šķipsniņa šaujampulvera, kas uzspridzina visu, ko viņš līdz šim pazinis.

Dāvids Robežnieks ir pati pilnība – iekāres viesuļvētra, seksualitātes kvintesence. Viņam piemīt viss, ko vien sieviete var vēlēties. Izņemot… Viņš nav iegūstams. Viņš ir īslaicīga, kaisles piesātināta izklaide. Dāvids ir pērkams uz vienu nakti vai – ekskluzīvos gadījumos – uz dažiem mēnešiem. Un tad viņš nozūd kā gaistoša vīzija, atstādams pēc sevis vien baudas alkas un neaizmirstamas atmiņas. Vienā no vērienīgākajiem saviesīgajiem pasākumiem Latvijā Dāvida ceļi krustojas ar Rūtu Tēraudi – neatlaidīgu medicīnas studenti, kuras acīs degtin deg viss, kam viņš jau sen zaudējis ticību. Vīrietis pat nenojauš, ka pavisam drīz atkal satiks Rūtu… un viņa gluži kā šaujampulveris, sprakšķēdams karstajās liesmu mēlēs, iesvels Dāvida dvēselē uguni, ko viņam nebūs pa spēkam apdzēst.
Taču eksistē kāds, kurš jau septiņus gadus alkst atriebt savu seksa verdzībā pārdoto māsu… Un viņš ir pārliecināts, ka vainojams neviens cits kā Dāvids. “Uguns un pulveris” – Latvijā pirmais romantiski erotiskais spriedzes trilleris un gada kliedzoši atklātākais romāns.

Mērija Elizabete Kalniņa (2000) ir Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes studente un gados jaunākā zināmā latviešu rakstniece. Autore pārsteidz lasītājus jaunā ampluā, ar otro romānu “Uguns un pulveris” piesakot sevi Amerikā ļoti pieprasītajā, taču Latvijā vēl neiepazītajā romantiskās erotikas un spriedzes trillera žanrā (erotic romance suspense). Mērijas E. Kalniņas debija “Sapnis par viņu un mūziklu” ir Apgāda Zvaigzne ABC konkursa laureāts un viens no 2021. gada visvairāk pārdotajiem latviešu romāniem.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=89707&ident=1108864#copies


empty placeholder

Uobeļova. Kašs, Aleksandrs. Rīga: Aleksandrs Kašs, 2022

Vairākos dokumentos 13. gadsimtā Ābelene pirmo reizi minēta kā latgaļu apdzīvots novads Tālavas valsts Atzeles pavalstī. "Par kādu cilti, kura apmetās teritorijā abpus tagadējai Krievijas un Latvijas robežai, par tās cīņām par izdzīvošanu un pret iebrucējiem es jums stāstīšu šo stāstu. Var ticēt un var neticēt, kas rakstīts. Neviens nevar apgalvot, ka tā nebija, tāpat neviens nevar noliegt, ka tā nevarēja būt...", saka autors.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=89772&ident=1108929#copies


empty placeholder

Šoša. Zingers, Jichoks Baševis. Rīga: Zvaigzne ABC, 2022

Ārons Greidingers, tikko pilngadību sasniedzis godājama rabīna dēls, 20. gs. 30. gados ir atgriezies savā bērnības pilsētā Varšavā un apņēmies kļūt par rakstnieku. Viņš metas galvaspilsētas drudžainajā dzīvē, mākslinieku bohēmā, mīlas dēkās, līdz reiz nejauši ieklīst savā dzimtajā Krohmalnas ielā, ebreju geto, kur viņu joprojām uzticīgi gaida sen aizmirsta bērnu dienu draudzene, mazā vientiesīte Šoša...

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=89734&ident=1108891#copies


empty placeholder

Gandrīz ģeniāls. Velss, Benedikts. Rīga: Latvijas Mediji, 2022

Vācu rakstnieks Benedikts Velss dzimis 1984. gadā Minhenē, literatūrā debitējis 2008. gadā un kopumā sarakstījis sešas grāmatas, kas izpelnījušās lielu lasītāju atsaucību. 2018. gadā latviski iznāca viņa romāns Vientulības gals (2016), kas saņēmis Eiropas literatūras balvu un tulkots vismaz 26 valodās. Gandrīz ģeniāls (2011) ir sarakstīts dažus gadus agrāk, un tieši ar šo darbu autoram izdevās iekarot bargo literatūras kritiķu vēlību. “Man ir sajūta, ka atliek tikai vienreiz ieraudzīt savu tēvu, tikai vienreiz ar viņu īsi parunāt, un visa mana dzīve mainīsies.” Neticams, bet patiess stāsts par nabadzīgu un ne sevišķi apdāvinātu jaunieti no treilerparka, kurš negaidot uzzina, ka pasaulē nācis mākslīgās apaugļošanas ceļā un viņa nekad neiepazītais tēvs ir ģēnijs. Kopā ar labāko draugu un meiteni, pret kuru lolo siltas jūtas, viņš vecā ševroletā dodas pāri visai Amerikai, lai meklētu savu tēvu un mainītu dzīvi uz labu. “Aizraujošs kā detektīvs. Ar Gandrīz ģeniāls Benediktam Velsam izdevies visai ģeniāls romāns.” Klaudija Armbrustera, ZDF-Heute Journal. No vācu valodas tulkojusi Inga Karlsberga. M;akslinieks Tomass Folks.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=89294&ident=1108451#copies


empty placeholder

Pēdējais klients. Tālers, Guntis. Rīga: Zvaigzne ABC, 2022

Iepazīstieties!
Guntis Tālers (īstajā vārdā Guntis Zariņš, 1968) ir tukumnieks, kas daudz ceļojis, studējis tieslietas, vides zinātni, grāmatvedību, astroloģiju. Arī darba pieredze ne mazāk daudzveidīga, tostarp vairāki gadi aizvadīti, strādājot par korespondentu dzimtās pilsētas laikrakstā “Neatkarīgās Tukuma Ziņas”, kur noslīpētas rakstīšanas prasmes. Kaut sapni redzēt savus romānus bibliotēku plauktos lolojis jau kopš jaunības, tomēr līdz pat 2019. gadam profesionālā līmenī literārajam darbam nav pievērsies. Bet tad nāca pagrieziena punkts – iestāšanās Literārās akadēmijas prozas meistardarbnīcā un starts Apgāda Zvaigzne ABC detektīvromānu konkursā. Tagad romāns “Pēdējais klients” sāk ceļu pie lasītājiem kā konkursa laureāts!  Par savu darbu autors saka: “Šis ir mans debijas romāns – pirmais, kuru esmu rakstījis mērķtiecīgi un plānveidīgi, cenšoties pēc iespējas ievērot detektīvžanra kanonus. Patiess prieks, ka žūrija tik atzinīgi novērtējusi manu pirmo literāro uzdrīkstēšanos.” Kad Irma Valdovska piekrīt vēlīnā vakara stundā savā kabinetā tikties ar kādu vīrieti, viņa nenojauš, ka tas būs viņas pēdējais klients… Un ka drīz vien bojā ies arī vairāki citi ar viņas darījumiem saistīti cilvēki. Kas ir noslēpumainais slepkava, kurš gan apveltīts ar mežonīgu, pat mistisku fizisku spēku, gan apguvis tādas īpašas metodes, kas viņa upuriem neatstāj cerības uz izdzīvošanu? To noskaidrot cenšas jaunais privātdetektīvs Zintis Endijs Neibergs kopā ar saviem kolēģiem. Iesaistoties izmeklēšanā, viņi pievērš sev slepkavas uzmanību, un tagad arī viņu dzīvības ir apdraudētas...

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=89098&ident=1108255#copies


empty placeholder

Piekrišana. Springora, Vanesa. Rīga: Zvaigzne ABC, 2022

“Gadiem ilgi riņķoju kā zvērs pa krātiņu, manus sapņus ir apsēdušas slepkavnieciskas un atriebības pilnas domas. Līdz pienāk diena, kad beidzot kā migla nokrīt no acīm un parādās pašsaprotams risinājums: mednieks jānoķer viņa paša lamatās, jāiesloga grāmatā.” Kad Vanesai Springorai bija četrpadsmit gadu, viņu savaldzināja slavens piecdesmitgadīgs rakstnieks, un tagad, kad ir pagājuši trīsdesmit gadi, viņa apraksta, kāda ietekme uz viņu bija šim cilvēkam un kādas neizdzēšamas pēdas viņš atstājis uz visu viņas turpmāko sievietes dzīvi. Šajā biogrāfiskajā stāstā viņa ne vien pavēsta personiski pieredzēto, bet arī meklē atbildi uz jautājumu: kā bija iespējamas šādas aprakstītajam laikmetam raksturīgas novirzes un tāda iecietība gan literātu pasaulē, gan pārējā sabiedrībā? “Piekrišana” ir Molotova kokteilis, kas iemests franču valdošajām aprindām tieši sejā, apžilbinošs, īpaši kontrolēta niknuma piesātināts darbs... Vanesas Springoras grāmata ir patiess triumfs. / The New York Times/. Vanesa Springora ir franču rakstniece, iepriekš strādājusi par redaktori izdevniecībā Francijā. “Piekrišana” ir viņas pirmā grāmata. No franču valodas tulkojusi Inta Šmite.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=88587&ident=1107744#copies


empty placeholder

Varbūt es maldos. Lindeblāts, Bjērns Natthiko. Rīga: Zvaigzne ABC, 2022

“Vārdi “varbūt es maldos” ir ne tikai brīnišķīgas grāmatas nosaukums, bet arī viedas, uz empātiju balstītas gudrības paraugs. Tā ir gudrība, kas spēj izmainīt cilvēka dzīvi un, iespējams, pat atvērt sirdi mūžīgam priekam.” Ādjašānti 20. gadsimta 90. gadu sākumā Bjērns Lindeblāds pameta daudzsološu ekonomista karjeru, lai kļūtu par budistu meža mūku. Ieguvis vārdu Natthiko, viņš turpmākos gadus aizvadīja klosteros Taizemē, Anglijā un Šveicē – bez ģimenes, naudas un televīzijas, bez modernajām ērtībām, atvaļinājumiem un seksa. Pēc septiņpadsmit gadiem Bjērns atgriezās Zviedrijā, lai dzīvotu laicīgā sabiedrībā, taču sastapās ar bezdarbu un smagu depresiju. Pārvarēt šo grūto posmu viņam palīdzēja ne tikai draugi, vecāki un apkārtējās pasaules dāsnums, bet arī mūka dzīvē iegūtās zināšanas un prasmes. “Varbūt es maldos” ir autobiogrāfisks stāsts – bezpretenciozs, godīgs, maiga humora piesātināts. Stāsts par zviedru ekonomista ceļu budisma pasaulē, par mūku ikdienas gaitām un dzīves sniegtajām mācībām. Stāsts par to, kā mazāk dzīvot ar sažņaugtu dūri un vairāk – ar atvērtu plaukstu. BJĒRNS NATTHIKO LINDEBLĀDS (Björn Natthiko Lindeblad, 1961–2022) lektors, meditācijas skolotājs un budistu mūks. Viņa sirdij tuvas tēmas bija paļāvība, ētika, atbildība, klātbūtnes nozīme, miera vērtība un mūsu nepārvaramās ilgas pēc piederības sajūtas. Grāmatu “Varbūt es maldos” Bjērns sarakstījis kopā ar producenti un projektu vadītāju KAROLĪNI BANKLERI un televīzijas programmu vadītāju, lektoru un rakstnieku NAVIDU MODIRI. No zviedru valodas tulkojusi Inga Grezmane.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=88581&ident=1107738#copies


empty placeholder

Es nemiršu nekad. Jundze, Arno. Rīga: Dienas Grāmata, 2022

Klajā nācis sērijas “Es esmu…” darbs — Arno Jundzes romāns “Es nemiršu nekad” — par latviešu dzejnieku, tulkotāju un publicistu Eduardu Veidenbaumu (1867–1892).

 “Arno Jundzes romāns dokumentē Veidenbauma dzīves pēdējo pusotru mēnesi, bet aptver visu mūžu, ļaujot iznirt no literatūras vēstures dzīlēm ne plakātiskam tēlam, bet pretrunās pulsējošai personībai, kuru vada dziņa: “Es tā gribētu uzrakstīt arī ko labāku, nozīmīgāku, lai neviens nevarētu sacīt – tas Veidenbaumu dīkdienis jau nekam nav derīgs un vērts.””

Gundega Blumberga

 “Togad pavasaris ir skumjš. Brīdī, kad tas beidzot atplaucis un “ziediem rotātas pļavas”, tajā ienāk ēnu valsts. Lauku sētas brīnumbērna Eduarda liktenī stāsts par uzliesmošanu un strauju sadegšanu nav oriģināls, arī ne stāsts par sava talanta nenovērtēšanu, vēlmi sadedzināt uzrakstīto un slavu, kas atnāk tikai pēc nāves. Bet fakts, ka 2022. gadā Veidenbauma apjomā nelielo literāro mantojumu vairāk nekā gadsimtu pēc viņa nāves turpina lasīt, citēt un izdziedāt, liecina par ko nepārejošu. Tam centies piekļūt arī Arno Jundze savā versijā par dzejnieka neprātīgi īso mūžu.”

Vents Zvaigzne

Rakstnieka Arno Jundzes (1965) literārā darbība ir daudzpusīga: literatūrzinātnieks, kultūras žurnālists, prozaiķis, kas brīvi jūtas dažādās formās un žanros. Desmit grāmatu autors, pirmā no tām zinātniskā monogrāfija “Somijas literatūra Latvijā. 1885–2001” (2002). Divos gadu desmitos iznākuši četri romāni, to skaitā spriedzes romāns par 90. gadu Latviju “Sarkanais dzīvsudrabs” (2017) sērijā “Mēs. Latvija, XX gadsimts” un kriminālromāns “Pēdējais liecinieks” (2021), kā arī stāstu krājums un grāmatas bērniem. Grāmatas vairākkārt tikušas nominētas dažādām kultūras godalgām, tai skaitā Latvijas Literatūras gada balvai, darbi tulkoti lietuviešu, spāņu, angļu un igauņu valodā.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=89308&ident=1108465#copies


empty placeholder

Kalnu klusums. Facioli, Andrea. Rīga: Latvijas Mediji, 2022

Šveice, Lugāno ezera piekraste - klusi kalnu ciemi un ziedos grimstošas pilsētas, vietas, “kur nekas tāds nenotiek”. Arī pusaudze Natālija bauda vasaras brīvlaiku, satiekas ar draudzenēm un apdomā, kurā augstskolā studēs, taču pēc tēva nāves pār viņas pasauli nogrūst baisu atklāsmju lavīna. Natālija vairs neko nesaprot, vārdi zaudē jēgu, viņa nespēj runāt... Saskāries ar meitenes nelaimi, arī Elija Kontīni vairs nespēj turpināt mierīgo dzīvi dabas vidū. Bijušais detektīvs sāk šķetināt notikumu virkni, kas saistīta ar naktsklubu “Dzenis”... Vai viņam un Natālijas iemīļotajam Džovanni izdosies iekarot meitenes uzticību, lai tā atrastu īstos vārdus un palīdzētu atklāt noziegumu?

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=88924&ident=1108081#copies


empty placeholder

Mantojuma spēles. Bārnsa, Dženifera Linna. Rīga: Latvijas Mediji, 2022

Eiverijai ir plāns nākotnei: izdzīvot vidusskolā un iegūt stipendiju studijām. Viss mainās brīdī, kad izrādās, ka viņa kļuvusi par pilnīga svešinieka, miljardiera Tobaiasa Hotorna galveno mantinieci. Lai mantojumu saņemtu, Eiverijai gadu jānodzīvo ekscentriskā vecā vīra muižā, kur katra istaba slēpj kādu noslēpumu. It kā ar to nepietiktu, turpat dzīvo arī Tobaiasa Hotorna ģimene, tostarp bagātnieka mazdēli: bīstami, ģeniāli un pievilcīgi, audzināti brīvi rīkoties ar naudu un cilvēkiem... Jo ciešāk ap viņu savelkas noslēpumi un citu cilvēku likteņi, Eiverijai neatliek nekas cits, kā spēlēt pēc citu noteikumiem, lai izdzīvotu. No angļu valodas tulkojusi Dace Andžāne.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=89164&ident=1108321#copies


empty placeholder

Leģionārs. Tirzītis, Gunārs. Rīga: Latvijas Mediji, 2022

Mājās! Brīvs un mājās! Pēc vairākiem izsūtījumā pavadītiem gadiem bijušais leģionārs Roberts atgriežas Rīgā. Viņam paveicies ne tikai palikt dzīvam, bet dzīvus un ģimenes agrākajā mājvietā atrast arī tuviniekus – brāļa ģimeni. Vēl pēc kāda laika – arī iekārtoties gluži tīkamā darbā. Tiesa, dzīvoklis nu jādala ar svešiniekiem, ar padomju realitāti aprast grūti, tomēr laiks un jaunatklāta mīlestība pamazām dziedē brūces...

Par autoru

Gunārs Tirzītis (1935) ir biologs, Dr. chem., strādājis Zinātņu akadēmijas Ķīmijas institūtā, Organiskās sintēzes institūtā, nodarbojies ar heterociklisko savienojumu sintēzi un antioksidantu īpašībām. Kopš 2007. gada ir emeritētais zinātnieks. G. Tirzītis ir vairāk nekā 100 zinātnisko publikāciju autors. Pirmais literārais publicējums grāmatā "Gustavs Vanags un organiskā ķīmija Latvijā" (2005). Pirmā grāmata Lata romānu sērijā "Kur mājvieta mana..." (2013). Brīvajā laikā Gunārs Tirzītis arī glezno.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=89546&ident=1108703#copies


empty placeholder

Kad zvaigznes apvienojas. Filipsa, Sūzana Elizabete. Rīga: Kontinents, 2021

Pasaulslavena operas soliste, kurai karjera allaž ir bijusi vissvarīgākā, un ārkārtīgi talantīgs sportists, kas vēlas sasniegt izcilību. Viņu sastapšanās aizsāks galvu reibinošu, dzirkstoša humora un dvēselisku atklāsmju pilnu romantisku ceļojumu. Mīlestība pārvar ikvienu šķērsli, un notikt var jebkas, kad apvienojas divas zvaigznes, divas degošas sirdis…

Šis romāns jūs sasmīdinās, aizkustinās, ļaus aizmirsties un tad atkal atrasties: tas būs brīnišķīgs atvaļinājuma piedzīvojums, pēc kura sirds kļūs mazliet vieglāka un domas – gaišākas.

Sūzana Elizabete Filipsa ir leģenda romantiskās literatūras žanrā, New York Times, Publisher’s Weekly un USA Today bestselleru autore. Viņa ir uzrakstījusi 26 romānus, kas tulkoti vairāk nekā 30 valodās un pārdoti daudzos miljonos eksemplāru. Latvijā izdoti vairāk nekā divdesmit Filipsas romānu, un tie pazuduši no veikalu plauktiem neticamā ātrumā. Lasītāji visā pasaulē arvien sagaida autores darbus ar ovācijām.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=85625&ident=1105781#copies


empty placeholder

trīs MĀSAS. Morisa, Hetere. Rīga: Zvaigzne ABC, 2022

Viņu stāsts jūs aizkustinās.
Viņu veiktais ceļš jūs iedvesmos.
Jūs nekad neaizmirsīsiet viņu vārdus.

“Es gribu, lai jūs man un cita citai apsolāt, ka vienmēr rūpēsieties par savām māsām. Ka jūs vienmēr, lai notiek kas notikdams, stāvēsiet cita citai blakus. Vai saprotat?” Kad Cibi, Magda un Livi bija mazas, viņas tētim apsolīja, ka jebkādos apstākļos allaž paliks kopā. Pēc vairākiem gadiem Livi, vien piecpadsmit gadus vecu, nacisti nosūta uz Aušvicu. Cibi, kurai tolaik ir deviņpadsmit, atceras par tētim doto solījumu un dodas Livi līdzi, apņēmusies māsu sargāt vai mirt reizē ar viņu. Abas kopā meitenes cīnās par izdzīvošanu neiedomājami nežēlīgos un grūtos apstākļos. Septiņpadsmit gadus vecā māsa Magda paliek mājās ar mammu un vectēvu un no nacistu karavīriem slēpjas kaimiņu bēniņos vai mežā. Kādu laiku viņai izdodas paglābties, taču beigās arī viņa tiek sagūstīta un aizvesta uz nāves nometni. Trīs māsas atkal satiekas Aušvicas–Birkenavas nometnē un, atceroties tēti, dod solījumu cita citai – viņas izdzīvos!

Hetere Morisa ir starptautiski atzīta rakstniece. Diena, kad viņa satika Lali Sokolovu, sava debijas romāna “Aušvicas tetovētājs” prototipu, mainīja abu dzīves. Grāmata pirmo reizi tika izdota 2018. gadā un kopš tā laika pārdota daudzos miljonos eksemplāru. Arī nākamais romāns “Cilkas ceļojums” kļuvis par pasaules bestselleru. Vairāk informācijas: www.heathermorrisauthor.com No angļu valodas tulkojusi Alda Vāczemniece.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=89503&ident=1108660#copies


empty placeholder

Kur vēži dzied. Ouensa, Dēlija. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021

“Smeldzīgi skaists romāns par pieaugšanu, kādas slepkavības izmeklēšanu un vienlaikus poētisks dabas cildinājums.”
The New York Times Book Review

Jau gadiem Bārklijkovā ir klīdušas valodas par tā dēvēto purva skuķi. Tāpēc, kad 1969. gada nogalē iet bojā izskatīgais Čeiss Endrūss, visu aizdomas tūlīt krīt uz Kiju Klārku – noslēpumaino dumbra vientuļnieci.

Tomēr Kija nav tāda, kā cilvēkiem šķiet. Apveltīta ar jūtīgu sirdi un spožu prātu, viņa jau kopš bērnības ir spējusi viena izdzīvot dumbrājā, ko uzskata par savām mājām. Kija draudzējas ar kaijām un aizrautīgi pēta dabu, līdz pienāk laiks, kad viņa sāk ilgoties pēc cilvēciskas tuvības un romantiskām attiecībām. Viņas skaistums un noslēpumainība saista divu tuvējās pilsētiņas puišu uzmanību, un Kija atver sirdi jaunajām jūtām. Bet tad notiek neizskaidrojama nelaime...Dēlijas Ouensas debijas romāns apvieno sevī poētisku odu dabai, dramatisku pieaugšanas stāstu un saistošu slepkavības izmeklēšanu. Rakstniece atgādina lasītājiem, ka cilvēka iedabu allaž veido bērns, kas viņš reiz bija, un mēs joprojām dzīvojam atbilstoši dabas skarbajiem izdzīvošanas likumiem. Dēlija Ouensa, amerikāņu rakstniece, ir līdzautore vairākām grāmatām par dzīvi un dabas pētīšanu Āfrikā. Viņa saņēmusi Džona Barouza balvu par neskartajai dabai veltītiem rakstiem, kas publicēti dažādos izdevumos. D. Ouensas debijas romāns “Kur vēži dzied” uzreiz pēc tā iznākšanas kļuva par starptautisku sensāciju, tas pārdots desmit miljonos eksemplāru un tulkots 45 valodās. Pēc tā motīviem tiek uzņemta kinofilma. Papildu informācija: https://www.deliaowens.com No angļu valodas tulkojusi Karīna Tillberga.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=85304&ident=1105460#copies


empty placeholder

Ceriņu meitenes. Kellija, Marta Hola. Rīga: Zvaigzne ABC, 2022

Ņujorkas sabiedrības dāma Karolīna Ferideja ir ļoti aizņemta ar darbu Francijas konsulātā, turklāt redzeslokā ir parādījusies arī jauna mīlestība. Tomēr Hitlera armijas iebrukums Polijā 1939. gada septembrī izmaina Karolīnas dzīvi uz visiem laikiem. Otrpus okeānam poļu pusaudze Kasja Kuzmerika, aizvien vairāk iesaistoties pagrīdes pretošanās kustībā, jūt kā pamazām gaist bezrūpīgais jaunības laiks. Situācija ir ļoti saspringta, aizdomu pilnie kaimiņi visu uzmana un novēro, un pat viens kļūmīgs solis var radīt drausmīgas sekas. Jaunajai un godkārīgajai vācu ārstei Hertai Oberhoizerei sludinājums par vakanci valsts iestādē šķietami sola iespēju izrauties no vientulības, bet, uzsākot darbu, viņa pati kļūst par ķīlnieci nacistu ārvaldītajā noslēpumu un varas pasaulē. Šo sieviešu dzīves krustojas, kad notiek neiedomājamais un Kasja tiek nosūtīta uz Rāvensbrikas koncentrācijas nometni. Viņu stāsts šķērso kontinentus – no Ņujorkas līdz Parīzei, Vācijai un Polijai, Karolīnai un Kasjai cenšoties panākt taisnīgumu tiem, kurus vēsture ir aizmirsusi. Marta Hola Kellija ir amerikāņu rakstniece un žurnāliste. “Ceriņu meitenes” ir viņas pirmais romāns. Informācija par autori: https://marthahallkelly.com/ No angļu valodas tulkojusi Gunita Mežule.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=89310&ident=1108467#copies


empty placeholder

Četri vēji. Hanna, Kristīne. Rīga: Zvaigzne ABC, 2022

Teksasa. 1934. gads. Lielās depresijas laikā daudzi ir zaudējuši darbu. Lauki cieš no ilgstoša sausuma, un fermeri dara visu, ko spēj, lai glābtu ražu. Kad Elsas Martinelli vīrs aizbēg un pamet ģimeni likteņa varā, Elsai, tāpat kā daudziem viņas kaimiņiem, nākas pieņemt izšķirošu lēmumu: palikt savā saimniecībā un turpināt cīņu ar dabu vai kopā ar bērniem doties labākas dzīves meklējumos uz Kaliforniju. Vai viņus tur gaidīs cerētā piena un medus zeme vai tomēr jauni pārbaudījumi? Romāns “Četri vēji” vēsta par neizmērojamu mātes mīlestību, sieviešu uzticīgo draudzību un spēju atkal mīlēt, neraugoties ne uz ko. Tas ir iedvesmojošs stāsts par izdzīvošanu, cerībām un visu to, ko spējam paveikt sev tuvo cilvēku labā...Kristīne Hanna (Kristin Hannah) ir amerikāņu rakstniece, kuras darbi vairākkārt kļuvuši par New York Times bestselleriem, izdoti vairāk nekā 40 valstīs un novērtēti ar literārām godalgām un nominācijām. Latviešu valodā izdoti arī romāni “Lakstīgala” un “Baltā nekuriene”. Informācija par autori: https://kristinhannah.com No angļu valodas tulkojusi Ilze Paegle-Mkrtčjana.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=89504&ident=1108661#copies


empty placeholder

Agrā gaitā es ar suni. Atkinsone, Keita. Rīga: Zvaigzne ABC, 2022

Bijušās policistes, tagad lielveikala drošības dienesta vadītājas Treisijas Voterhausas diena rit ierastās sliedēs, līdz viņa tiek pie kāda šokējoša pirkuma. Šis neprāta mirklis apgriež Treisijas dzīvi ar kājām gaisā, rāmo ikdienas ritējumu nomaina bailes un briesmas uz katra soļa. Par lieciniekiem Treisijas neprātīgajai rīcībai Līdsas Meriona centrā kļūst sirma aktrise, pati atrazdamās uz katastrofas sliekšņa, un Džeksons Broudijs, kurš ir atgriezies savā dzimtajā grāfistē, lai meklētu kāda cita cilvēka saknes. Viņi visi trīs uzzina, ka pagātne nekad nav vēsture un ka neviens labs darbs nepaliek nesodīts.

“Keitas Atkinsones romānu brīnums ir nevaldāmais dzīvesprieks. Arī šajā romānā neparastā veidā apvienojas asprātība, atklātība, maigums un tturība.” Guardian.

Keita Atkinsone ir viena no izcilākajām mūsdienu rakstniecēm, un viņas daiļdarbi gūst atzinību visā pasaulē. Par privātdetektīvu Džeksonu Broudiju latviešu valodā izdoti arī romāni “Lietu vēsture” (2008), “Kur ir, tur rodas” (2008) un “Kad reiz būs labas ziņas?” (2021).'No angļu valodas tulkojusi Silvija Brice.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=89505&ident=1108662#copies


empty placeholder

Tumšā puse. Zīle, Monika. Rīga: Latvijas Mediji, 2022

Pirms 20 gadiem tobrīd vēl pusaudzi Meritu Kronbergu kopā ar māti vietējās skolas direktore ar kaunu padzina no Robežiem. Tagad jaunās sievietes ceļš nejauši ievijies atpakaļ pagātnes īslaicīgajā dzīvesvietā, ne tikai atraujot vaļā šķietami sen aizvilkušās dvēseles rētas, bet arī piedāvājot iespēju tās pilnībā sadziedēt – vai arī atriebties agrākajiem pāridarītājiem. Pa kuru ceļu iet, kuru pusi izvēlēties: gaišo vai tumšo?

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=89421&ident=1108578#copies


empty placeholder

Nāriņas. Šepa, Emēlija. Rīga: Latvijas Mediji, 2022

Vien ar dažu dienu starpību tiek atrasti divu sieviešu līķi – abu upuru sakropļotās kājas atgādina groteskas nāru astes. Kad bez vēsts pazūd vēl viena sieviete, prokurores Jānas Berzeliusas vadītajai izmeklēšanas komandai ir skaidrs – jārīkojas ātri. Vienīgais izmeklēšanas pavediens noziegumus saista ar ieslodzījumā mītošo Sīmonu Nūrelu, taču vīrietis atsakās runāt. Palielinoties sabiedrības spiedienam, policijai nākas rīkoties pārdroši un lūgt palīdzību Sīmona terapijas biedram Danilo – vienīgajam cilvēkam, kura eksistence apdraud Jānas drošību un nākotni.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=89362&ident=1108519#copies


empty placeholder

Slēptie zīmējumi. Rekulaks Džeisons. Rīga: Helios OU, 2022

Nesen izgājusi rehabilitācijas kursu, Melorija Kvina pieņem Teda un Kerolainas Maksvelu darba piedāvājumu kļūt par auklīti viņu piecus gadus vecajam dēlēnam Tedijam turīgā Ņūdžersijas priekšpilsētā Springbrūkā. Jau no pirmās dienas Melorija darbā jūtas labi. Viņai piešķirta pašai sava dzīvojamā telpa, viņa dodas ikvakara skrējienos un izbauda stabilitāti, ko sniedz jaunie darba apstākļi. Turklāt viņa lieliski saprotas ar Tediju, piemīlīgu, klusu un kautrīgu zēnu, kurš ne brīdi neizlaiž no rokām skiču albumu un zīmuli. Viņa zīmējumi nav pārsteidzoši – koki, trusīši, baloni. Taču kādu dienu viņš uzzīmē ko pavisam savādu: vīrieti mežā, kurš aiz sevis velk sievietes līķi.
Pamazām Tedija zīmējumi kļūst aizvien biedējošāki un cilvēku figūriņas, kas sākotnēji sastāvēja vien no svītriņām, nu pārvēršas reālistiskās ilustrācijās, kādas nevienam piecgadniekam nebūtu pa spēkam radīt. Meloriju māc aizdomas, ka zīmējumos redzamās ainas norāda uz kādu senu slepkavību un šo informāciju viņai cenšas nodot aiz Maksvelu mājas mežā mītošie pārdabiskie spēki. Vienlaikus cīnīdamās pati ar savas pagātnes dēmoniem, Melorija kopā ar izskatīgu dārznieku un ekscentrisku kaimiņieni apņemas atšķetināt zīmējumos paslēpto un izglābt Tediju, pirms nav par vēlu. No angļu valodas tulkojis Toms Vanags.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=89478&ident=1108635#copies

 


empty placeholder

Nākotnes ēnas. Viens pēdējais noslēpums. Pārksa, Adele. Rīga: Kontinents, 2022

Augstas klases eskorta meitene Dora grasās pamest nodarbi, kuru reiz uzsāka nabadzības radītā izmisuma dēļ. Viņa ir iemīlējusies un drīz precēsies, un beidzot dzīvos normālu dzīvi. Atlicis tikai izpalīdzēt pēdējam klientam – uz vienu nedēļas nogali izlikties par viņa draudzeni. Pavadīt pāris dienu ekskluzīvā Francijas pilī un tad teikt ardievas pagātnei, turklāt ar krietnu naudas žūksni kabatā. Tomēr nekas neizvēršas, kā cerēts. Pilī sastaptie cilvēki šķiet savādi, Dora piepeši sāk aizmirst it kā notikušas sarunas, un pasūtītais taksis tā arī neierodas. Kas īsti šeit notiek, un kādēļ klients vēlējās nolīgt tieši Doru? Vai tiešām kāds ir uzzinājis noslēpumu, kuru viņa glabājusi gadiem ilgi? No angļu valodas tulkojusi Dina Kārkliņa.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=89461&ident=1108618#copies


empty placeholder

Likteņa cilpa. Horsts, Džons Ljērs. Rīga: Jumava, 2022

“Likteņa cilpa” ir ceturtais skandināvu kriminālromānu autora Džorna Ljēra Horsta kriminālromāns, kurā tiek sekots izmeklētāja Visitinga piedzīvojumiem profesionālajā un personīgajā dzīvē. Frenks iet bojā pēc kritiena no sava pagraba kāpnēm. Tā paša pagraba, kurā pie grīdas piestiprināts aizslēgts seifs. Viņa mazmeita Sofija Lunda manto šo namu, taču nevēlas nekādu saistību ar vectēva naudu, turot aizvainojumu un uzskatot viņu atbildīgu par viņas mātes nāvi cietumā. Laines Visitingas žurnālistes instinkti satuvina viņu ar Sofiju, un Laine atrodas viņai blakus brīdī, kad seifs tiek atvērts. Atradums tajā noved pie citas krimināllietas, un inspektors Viljams Visitings tiek iesaistīts slepkavības prāvā, kas galu galā nošķirs nevainīgos no nolādētajiem. No angļu valodas tulkojusi Anna Šēfere.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=89460&ident=1108617#copies


empty placeholder

Kafija ar mīlestību. Hilla, Melisa. Rīga: Kontinets, 2021

Pilsēta, kas nekad neguļ, brīnišķīgā Ziemassvētku gaisotne, divi vīrieši un sieviete, kura caurcaurēm ir romantisko kinofilmu cienītāja. Lielisks pamats satriecošai grāmatai, jo – kura gan nav sapņojusi par to, ka dzīvē viss varētu notikt gluži kā uz ekrāna! Beta Hārpere ir tieši tāda. Katra Ņujorkas vieta viņai atgādina par kādu filmu, viņa spēj citēt iemīļoto varoņu teikto, un viņas draugs Denijs noteikti līdzinās perfektam Holivudas liktenīgajam vīrietim. Diemžēl septiņos gados kopdzīve ir kļuvusi stipri vienmuļa... Tad uzrodas brīnišķīgs kolēģis – Raiens! Nudien varētu būt Betas īstais!

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=84396&ident=1104552#copies


empty placeholder

Romanovu imperatore. Gortners, K.V. Rīga: Latvijas Mediji, 2022

Deviņpadsmit gadus vecā Minnija zina, ka viņai kā Dānijas princesei nāksies ieprecēties karaliskā ģimenē. Liktenis viņu aizved uz Krieviju, kur viņa nu jau kā cariene Marija Fjodorovna piedzīvo gan patiesu mīlestību, gan neizmērojamas sāpes. Aizraujošs romāns par Krievijas pēdējā cara Nikolaja II māti, vienu no impēriskās Krievijas iedvesmojošākajām sievietēm, kura centās noturēt dižciltīgo Romanovu dinastiju un saglābt savu ģimeni. No angļu valodas tulkojusi Ligita Paegle.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=89480&ident=1108637#copies


empty placeholder

Nosacītā slepkavība. Devero, Džūda. Rīga: Kontinents, 2022

Slavenā detektīvromānu rakstniece Sāra Medlere labprāt šķetina citu cilvēku noslēpumus, bet nevēlas, lai tiktu atklāta patiesība par viņas pašas ģimeni. Tomēr liktenim ir savi plāni, un Sāras mierpilnā ikdiena tiek satricināta. Pilsētas šerifs mīklaini nozūd, un vietējie sāk mēļot par kādu pievilcīgu svešinieku, kas grasās iegādāties īpašumu tepat tuvumā. Sārai ir aizdomas, ka šis cilvēks nāk no viņas pagātnes… Turklāt pavisam drīz sāk notikt dīvaini starpgadījumi un kļūst skaidrs: ir jārisina jauna lieta. No angļu valodas tulkojusi Gunita Mežule.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=89463&ident=1108620#copies


empty placeholder

Vilka jūras šaurums. Olivjē Triks. Rīga: Latvijas Mediji, 2018

Šķērsojot Vilka jūras šaurumu, bojā iet jauns briežaudzētājs. Drīz pēc tam mirušu atrod pilsētas mēru. Vai starp abiem notikumiem ir kāda saikne? Vai Erika nāve patiešām bijusi nelaimes gadījums? Policijas izmeklētāju Klemeta Nango un Ninas Nansenas atrastie pavedieni norāda uz seniem noslēpumiem... Vai noziegumiem varētu būt kāda saistība ar Ninas tēvu, kurš reiz bijis ūdenslīdējs naftas ieguvēs, bet jau gadiem pazudis bez vēsts? Olivjē Triks radījis spraigu trilleri, kurā ziemeļu nepieradinātā vide meistarīgi izgaismo atriebības un intrigu piepildītu detektīvstāstu. "Līdz pat pēdējām detektīvromāna lapaspusēm autors notur lasītāju interesi, vienlaikus tos ievedot arvien dziļāk ziemeļu pasaules noslēpumos." RTL "Lieliski iezīmēti, neaizmirstami raksturi!" Paris Match "Izcils stāsts. Cepuri nost! Ziemeļu trilleris franču gaumē" Transfuge

Par autoru

Olivjē Triks (1964) ir franču rakstnieks, žurnālists un TV producents, kura pirmais detektīvromāns "Pēdējais lapzemietis" saņēma vairāk nekā 20 literatūras balvas. Kopš tā laika viņa detektīvromāni par Ziemeļbriežu policijas izmeklētājiem Klemetu Nango un Ninu Nansenu tiek izdoti daudzās pasaules valstīs un lasītāji ar nepacietību gaida katru nākamo.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=75355&ident=1099500#copies


empty placeholder

Klusie gadi. Mornštainova Alena. Rīga: Pētergailis, 2022

Bohdana ir noslēgta meitene, kas dzīvo kopā ar nīgro tēvu un labsirdīgo, taču pakļāvīgo Belu. Viņu nomoka spriedze ģimenē un noslēpums, kas nemitīgi urda viņas domas: Kāpēc smagi slimā vecmāmiņa pēdējā ciemošanās reizē slimnīcā bija uzrunājusi viņu par Blanku? Līdzās tiek atklāts Svatopluka Žāka stāsts, viņš ir iesīkstējis komunists, kas visu savu dzīvi veltījis sociālisma celtniecībai, mīlestībai uz sievu un meitu, kuras nākotnei vajadzēja būt tikpat spožai kā zvaigznei sarkanajā karogā. Taču mēdz sacīt: Ja gribat sasmīdināt Dievu, izstāstiet viņam par saviem plāniem. Tā nu vienā brīdī abi stāsti saplūst vienā un izrādās, ka nekas nav tāds, kā līdz šim šķitis, un nepavisam ne tāds, kādam vajadzēja būt.
Šis Alenas Mornštainovas romāns atšķiras no viņas iepriekšējiem darbiem. “Klusie gadi ir intīma ģimenes drāma, kur galvenā loma nav lielajai vēsturei, bet gan nejaušībām un cilvēku raksturiem. Klusuma gadi atklāj ģimenes noslēpumu, strīdu, kas izcēlās pagājušā gadsimta 70. gados. Alenai Mornštajnovai ir spējas stāstīt stāstu tā, lai tā līkloči atklājas pakāpeniski. Tāpat kā romāns „Hana”, tas ir neiedomājami spēcīgi un aizraujoši uzrakstīts stāsts, kas pakļauj lasītāju no pirmās līdz pēdējai lappusei.
No čehu valodas tulkojis Jānis Krastiņš.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=89322&ident=1108479#copies


empty placeholder

Itāļu meitene Bruklinā. Montefjore Santa. Rīga: Kontinents, 2022

Pateicības dienā Evelīna savās mājās pulcē pašus tuvākos – mīļoto vīru, pieaugušos bērnus ar otrajām pusītēm, savu krustmāti un kādu senu ģimenes draugu. Viņa ir laimīga par to, ka reiz izrāvusies no kara plosītās Itālijas un sākusi jaunu dzīvi Amerikā. Tomēr, saskandinot glāzes ar viesiem, Evelīnai iesmeldzas sirds. Par spīti vairāk nekā trīsdesmit gadiem, kas pavadīti šeit, viņa joprojām ir itāliete. Un joprojām mīl kādu, kurš nepārnāca no kara…Un ja nu viņš būtu atgriezies? Vai Evelīna iemainītu laimīgo ģimenes dzīvi pret vīrieti, par kuru nekad nebija pārstājusi sapņot?
No angļu valodas tulkojusi Gunita Mežule.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=89131&ident=1108288#copies


empty placeholder

Tur, niedrēs, čukst rīts. Freimane Gunita. Rīga: Ezerrozes grāmatas, 2022

Ir beidzies Pirmais pasaules karš, aiz sevis atstādams savas postošās pēdas daudzu cilvēku likteņos.
Uzaugusi pilnīgā nabadzībā, jau kopš bērnības iepazinusi smagos kalpu dzīves apstākļus un darbus, romāna varone Šarlote nezina, kas ir īsta ģimene, viņa nav sajutusi nedz mātes, nedz tēva mīlestību. Šķiet, meitenes tālākais liktenis jau ir izlemts. Pārmaiņas Šarlotes pelēkajā ikdienā ienes muižas īpašnieces Klaudijas noslēpumaini dīvainais piedāvājums. Kas Klaudijai padomā? Kādi būs Šarlotes jaunie pienākumi? Ko meitenes dzīvē un jūtu pasaulē izmainīs velnišķīgā skaistuļa Mariusa Haldera ierašanās? Cik viegli vai grūti būs Šarlotei pildīt Klaudijas kundzei doto solījumu? Uz šiem un vēl daudziem citiem jautājumiem atbildes sniegs G. Freimanes romāns “Tur, niedrēs, čukst rīts”.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=89301&ident=1108458#copies


empty placeholder

Kas vēju sēj. Noihausa Nele. Rīga: Zvaigzne ABC, 2022

Kriminālinspektore Pia Kirhofa tiek izsaukta uz neparastu nozieguma vietu. Kāda uzņēmuma ēkā vairākas dienas neatrasts gulējis miris naktssargs. Ātri vien kļūst skaidrs, ka notikusi slepkavība. Kopā ar Oliveru fon Bodenšteinu Pia veic izmeklēšanu, kuras uzmanības centrā ir pilsoņu iniciatīva, kas iestājas pret plānoto vēja parka ierīkošanu. Izmeklēšana aizved pie zemes gabala Taunusa reģionā, kas pēkšņi kļūst divus miljonus eiro vērts, – un kādam vīram tas maksā dzīvību...
Līdztekus risinās ne mazāk dramatiski notikumi, kas it kā saistīti ar varaskāru politiķu un pērkamu zinātnieku starptautisku sazvērestību ar nodomu cilvēkos uzkurināt bailes no globālās sasilšanas, tādējādi vairojot savu ietekmi un palielinot peļņu.

Nele Noihausa (dz. 1967) ir vācu rakstniece, kuras romāni par Olivera un Pias izmeklētajiem noziegumiem ir populāri daudzās pasaules valstīs un jo īpaši Vācijā. Rietumhesenes policijas prezidents Nelei Noihausai piešķīris goda kriminālkomisāres titulu. “Kas vēju sēj” ir sestais autores romāns, kas tiek izdots latviešu valodā.
No vācu valodas tulkojis Juris Miesnieks.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=89183&ident=1108340#copies


empty placeholder

Naktsdarbs. Robertsa Nora. Rīga: Kontinents, 2022

Harijs Būts spēj apburt ikvienu: viņš ir pievilcīgs, pārzina Šekspīru, runā vairākās valodās un lieliski gatavo. Vēl Harijs prot ielauzties jebkurā mājā un, nevienam nemanot, paņemt miljoniem vērtas dārglietas. Viņš ir tik ideāls zaglis, ka nekad nav pieķerts.
Naktsdarbā nopelnītā nauda ļauj Harijam dzīvot brīvi – viņš apceļo pasauli, katrā vietā iegūst draugus un ielaižas kādā dēkā. Un tad dodas tālāk. Līdz sastop Mirandu, kurā neprātīgi iemīlas. Kad Harijam šķiet, ka viņš beidzot būs atradis savu miera ostu, liktenis izspēlē ļaunu joku…
Vai viņiem abiem reiz izdosies atrast ceļu vienam pie otra? Un vai Harijs mūžīgi paliks zaglis ar labu sirdi?
No angļu valodas tulkojusi Ingūna Jundze.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=89293&ident=1108450#copies


empty placeholder

Kolibri. Hiekapelto Kati. Rīga: Latvijas Mediji, 2018

Annas Feketes pirmā darba nedēļa Kriminālizmeklēšanas nodaļā izvēršas spraiga - mežā atrasts jaunas sievietes līķis ar acteku medaljonu kabatā. Pavisam drīz seko otrs noziegums. Viss liecina par sērijveida slepkavu. Vai Annai izdosies saprast, kurš vai kura ir Kolibri, pirms cietīs vēl kāds? Un ko tas viņai maksās? Raizes izmeklētājiem sagādā arī imigrantu meitene Didžāra. Kas viņai licis pārdomāt un liecinieku klātbūtnē atteikties no saviem vārdiem, ja vēl pirms brīža meklējusi policijas aizstāvību? Pati savulaik piedzīvojusi bēgļu gaitas, Anna neatlaižas - meitenei jāpalīdz.
Kati Hiekapelto (1970) ir somu rakstniece, pankroka dziedātāja un performanču māksliniece. Pēc studijām rakstniece vairākus gadus strādājusi kā speciālais pedagogs ungāru kopienā Serbijā. Hiekapelto pirmais romāns "Kolibri" iznāca 2013. gadā, aizsākot starptautiski atzītu detektīvromānu sēriju, kuras galvenā varone ir ungāru izcelsmes policijas izmeklētāja Anna Fekete. 2015. gadā romāns iekļauts blogeru apbalvojuma Petrona Award nominantu sarakstā.
No somu valodas tulkojusi Ingrīda Peldekse, Induļa Martinsona vāka mākslinieciskais noformējums.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=71465&ident=1096610#copies


empty placeholder

Gājputni. Hiekapelto Kati. Rīga: Latvijas Mediji, 2018

Kad uz sniegota ceļa tiek atrasts ceļu satiksmes negadījumā cietis sirmgalvis pidžamā, Anna Fekete ir pārliecināta – viss nav tik vienkārši, kā izskatās. Vai mežā atrastais duncis varētu būt saistīts ar šo noziegumu? Vai tomēr jāmeklē vēl viens upuris? Un ko par to zina Semijs? Šķetinot noziegumus, Anna saskaras ar notikumiem, kas apdraud ne vien viņas uzskatus, bet arī dzīvību.
Raižu netrūkst arī Annas pāriniekam Esko. Bīstamā izmeklēšanā iesaistītā Nazīma atmodinājusi rūdītajā policistā maigas jūtas, bet vai šarmantajai sievietei var uzticēties?
Pieaugot spriedzei, Annai un Esko kļūst skaidrs – ar to, ka likums ir viņu pusē, var nepietikt.
No somu valodas tulkojusi Ingrīda Peldekse.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=73433&ident=1098577#copies


empty placeholder

Zudušo dvēseļu pilsēta. Doda Kristīna. Rīga: Kontinents, 2022

Vētras plosītā naktī Ādams Ramsdels no bangojošā okeāna izvelk ievainotu sievieti. Ellai nav ne jausmas, kā viņa te nokļuvusi un kur ieguvusi baismīgos nospiedumus uz kakla.
Pie Ādama rodot patvērumu, Ella pa fragmentam vien sāk atcerēties notikušo. Sieviete apjauš, ka viņas prātā noglabāts kāds noslēpums, kas var maksāt dzīvību… Kamēr atmiņa nav pilnībā atgriezusies, Ella ar aizdomām uzlūko katru sastapto cilvēku – vai viņš ir draugs vai ienaidnieks? Un mazajā pilsētiņā Gotikā ikviens, šķiet, kaut ko noklusē…
No angļu valodas tulkojusi Gunita Mežule

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=89287&ident=1108444#copies


empty placeholder

Sievietes, kuras nepiedod. Lekberga Kamilla. Rīga: Jumava, 2022

Trīs sievietes. Trīs postošas laulības.
Ingrida atteicās no daudzsološas karjeras, lai atbalstītu vīru. Tad viņa uzzina par vīra sānsoli.
Birgita izvairās no ārstu apmeklējumiem. Lai neviens neuzzinātu par vīra atstātajiem zilumiem.
Viktorija pameta dzīvi Krievijā, lai apprecētu internetā satiktu vīrieti. Taču jaunais vīrs izrādās pavisam citādāks, nekā viņa bija iedomājusies.
Iespējams, ka vienīgais risinājums ir trīs nevainojamas slepkavības…

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=89302&ident=1108459#copies


empty placeholder

Tvitera tiesa. Kovaļova Lelde. Rīga: Latvijas Mediji, 2022

Alberta un Elgas Ādamsonu dzīve pārvēršas naktī, kad viņi uzzina, ka pusaugu meita Rasa izvarota un piekauta degvielas uzpildes stacijas tualetē.
Ārvalstīs atzinību ieguvušais latviešu aktieris Ričards Dāvidsons ierodas atvaļinājumā dzimtenē vien uz divām nedēļām, nenojauzdams, ka jau nākamajā rītā pamodīsies kā nīstākais cilvēks valstī - pusaudze apgalvo, ka vainīgais ir Dāvidsons, kurš tobrīd ar draugu kompāniju apstājies pie nomaļā benzīntanka. Sociālajos tīklos pret aktieri sākas nomelnošanas kampaņa un neviens netic Dāvidsona liecībai. Izmeklēšanā tomēr atklājas - iespējams, patiesību noklusē gan apsūdzētais, gan cietusī. Vai cilvēka dzīvi un karjeru var iznīcināt komentāri internetā? Tu esi aktieris. Vai tad izlikties par kādu citu nav tavs darbs?

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=89130&ident=1108287#copies


empty placeholder

Augusta slepkavības Vecmuižā. Lukstiņš Miķelis. Rīga: Latvijas Mediji, 2022

Dodoties izmeklēt ielaušanos kādā Vecmuižas privātmājā, policijas izmeklētājs Ozols un praktikants Vilks nenojauš, ka ciematiņā nāksies atgriezties vēl vairākkārt, turklāt nu jau nopietnāku noziegumu dēļ. Kādi pagātnes noslēpumi gan saista veiksmīgo uzņēmēju un vietējo mecenātu Zibertu, atvaļināto virsnieku Līdaku un māla suvenīru veidotāju Kalniņu ģimeni, ka to dēļ vērts nogalināt?

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=89194&ident=1108351#copies


empty placeholder

Kas lēni nāk…. Judina Dace. Rīga: Latvijas Mediji, 2022

Rīta agrumā Pūču mājā atskan telefona zvans - kāds meklē Annu Rozi fon Bergu, taču sarunu pārtrauc ass sprakšķis. Zvanītāju - privātvēsturnieku Ēriku Namsonu - atrod mirušu paša mājas kabinetā uz grīdas, nošautu ar senlaiku lodes atdarinājumu. Pēc dažām dienām līdzīgā nāvē mirst viņa kolēģis un divi no sešiem uzņēmējiem, kas saņēmuši draudu vēstules. Tikmēr Mežājos notiek šausmu lietas – no ārstēšanās Austrijā atgriezusies Mika Kaķīša civilsieva Sandra uzrīko īstu naida šovu, dzīvnieku patversmē "Nadziņš" notiek divi sprādzieni, bez vēsts pazūd apcirkņa inspektors Kalniņš, tiek nolaupīta baronese Anna Roze un advokāts Leo Veismillers. Savukārt Anna Elizabete piekrīt vadīt maskuballi "Trīspadsmitā nakts", kuras rīkotāja arī saņēmusi draudu vēstuli...

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=89128&ident=1108285#copies


empty placeholder

Melno ogu vainadziņš. Ķestere Inese. Rīga: Latvijas Mediji, 2022

Lauras draugs Pauls iecerētās pilsētas mājiņas vietā iegādājies remontējamu muižiņu nekurienes vidū. Kopā ar draudzeni lietainā pievakarē uz to aizbraukušas, viņas par tukšu domātajā namā atrod pinkainu, melnu suni un svešu vīrieti. Vīrieša noslēpums atrisinās ātri – tas ir Paula paziņa, kas piekritis muižu pieskatīt. Savukārt suns, kuru Laura adoptē, dodot tam Ludviga vārdu, ir vienīgā saikne starp muižas tagadni un šausminošo pagātni...

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=89012&ident=1108169#copies


empty placeholder

Maldugunis. Šadre Daina. Rīga: Latvijas Mediji, 2022

Trīs jaunas māsas sēž rožu dārzā... Trīs draudzenes, izlaiduma klases audzēknes, saulainā pavasara dienā Braku pagalmā sapņo par nākotni. Bet kurā brīdī viņu draudzībā nepamanīta ielavījusies skaudība un sāncensība? Ceļi šķirsies, sapņi sabruks un asaras līs, kamēr katra no trijotnes beidzot atradīs savu īsto dzīvi. Vai izdosies atjaunot arī bijušo draudzību?

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=89118&ident=1108275#copies


empty placeholder

Čeringemas mistērijas. Kostello Metjū, Ričardss Nīls. Rīga: Latvijas Mediji, 2022

Trīs detektīvromāni vienā grāmatā:
*Slepkavība uz Temzas;
*Muižas mistērija;
*Nešķirami.
Kad upē tiek atrasts sievietes līķis, itin visi, policiju ieskaitot, Čeringemā ir pārliecināti, ka tas ir negadījums. Taču Sārai, kas reiz bijusi bojā gājušās draudzene, kaut kas neliek mieru. Un, kad notikumi viņu saved kopā ar atvaļināto Ņujorkas policistu Džeku, kas sagadīšanās pēc dzīvo kuģītī uz upes, ir skaidrs, ka noziegumiem pa pēdām Čeringemā nu ir ne tikai policija…
No angļu valodas tulkojušas Laura Romanovska, Ilona Ozoliņa-Čiu, Lilija Berzinska.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=89129&ident=1108286#copies


empty placeholder

Frīda Kālo. Dzīves krāsas.Bernāra Karolīna. Rīga: Latvijas Mediji, 2022

Lai gan sākotnēji Frīda vēlas kļūt par ārsti, taču pēc piedzīvotā traģiskā negadījuma ir skaidrs, ka liktenis viņai ir paredzējis ko citu. Frīda iemīlas ģeniālajā māksliniekā Djego Riverā, kas viņu pārliecina kļūt par gleznotāju un ieved plašajā mākslas pasaulē. Viņa seko savai intuīcijai un īsteno vēl neredzētas idejas. Tomēr Frīda ātri vien saprot – laimi var tikai aizņemties. Viņa nolemj doties savu ceļu un ir spiesta pieņemt lēmumus, kas liek apšaubīt visu, kam viņa līdz šim ir ticējusi. Fascinējošs romāns par vienu no leģendārākajām sievietēm mūsdienu vēsturē.
No vācu valodas tulkojusi Aija Jakoviča.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=89321&ident=1108478#copies


empty placeholder

Melnais caurums. 2014.gada augusts. Sergijs Zaharovs. Kijiva: Osnova, 2018

Sergija Zaharova grafiskais romāns ir Doņeckas iedzīvotāja spriedums t.s. "Doņeckas Tautas Republikai" un "Luhanskas Tautas Republikai" ar mākslas līdzekļu starpniecību. Viņa zīmētos zīmējumus un karikatūras par okupācijas varas pārstāvjiem izvietoja Doņeckas ielās. Zaharovu notvēra, turēja pagrabā, vairākas reizes imitēja viņa nošaušanu. Pēc atbrīvošanas mākslinieks uzzīmēja to, kas notika ar viņu un citiem ieslodzītajiem.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=89197&ident=1108354#copies


empty placeholder

Starp dzīvi un basketbolu. Armands Šķēle. Autora izdevums, 2021

Viņš vienkārši gribēja spēlēt bumbu, kas viņam arī labi padevās. Vienīgi ar to bija par maz. Izrādījās, ka sistēma nemaz nav tik tīra. Jo augstāk viņš kāpa, jo vairāk bija jātur acis vaļā. Slēptie āķi ar meliem, spekulācijām un nodevībām - tā viņš iepazina netīro sporta biznesa daļu. Vēl vairāki neapdomīgi lēmumi, un viņš jau attapās pie neskaitāmām izšķiestām iespējām. Apdedzināties sanāca ne tikai ar profesionālo sportu. Strauji pildījās viņa kriminālā kartotēka - aizturēšana uz robežas, nonākšana uz apcietināto sola, padzīšana no Latvijas basketbola izlases, saķeršanās ar bandītiem, hokejistiem un taksistiem. Ar visu to pārbaudījumi VĒL nebija galā.Un tomēr viņš mēģināja celties augšā. Tāds ir Armanda Šķēles stāsts "Starp dzīvi un basketbolu". Iespējams, talantā visapdāvinātākais savas paaudzes latviešu basketbolists, taču arī tas, kuram bija ļoti nežēlīga karjeras līkne, par kuru rodas tikai viens jautājums - kā tas varēja notikt?! Pirmo reizi Armands savā autobiogrāfijā atskatās uz piedzīvoto un ko viņš no tā ir secinājis. Grāmatā apkopotas gandrīz četras desmitgades no Armanda dzīves, pa kurām sakrājies gana daudz, lai šo stāstu beidzot uzliktu uz papīra.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=89195&ident=1108352#copies


empty placeholder

Dzīves komandējums. No gaisa spēku izpalīgiem līdz Gulagam Čukotkā un neatkarīgajai Latvijai. Imants Priedītis. Rīga: Zvaigzne ABC, 2022

Unikāls un vienlaikus daudziem latviešu vīriešiem raksturīgs dzīvesstāsts vairāk kā 90 gadu garumā.
Imants Priedītis (1930) piedzīvojis dienestu Vācijas militārajās vienībās, ticis amerikāņu vervēts darbībai okupētajā Latvijā, piedzīvojis Padomju Savienības represijas un izsūtījumu uz Čukotku. Būdams viens no pēdējiem dzīvajiem Otrā pasaules kara dalībniekiem, kā arī pārcietis ieslodzījumu padomju Gulaga nometnē, autors savās atmiņās sniedz savu individuālo pienesumu Latvijas vēsturē par periodu no 30. gadiem līdz pat mūsdienām. Vēstures interesentiem vērtīgas būs I. Priedīša sniegtās liecības par Otro pasaules karu Latvijā un Centrāleiropā, par pretošanos okupācijai, PSRS īstenotajām represijām, izsūtījumu uz Krievijas Tālajiem Austrumiem un represētā ikdienas dzīvi depresīvajā Latvijas PSR, kas ilga līdz pat neatkarības atgūšanai, kā arī par sarežģītiem dzīves un darba posmiem jau brīvā Latvijā.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=89165&ident=1108322#copies


empty placeholder

622. istabas noslēpums. Žoels Dikērs. Rīga: Zvaigzne ABC, 2022

Kādā decembra naktī Šveices Alpos luksusa viesnīcas Verbjē pils 622. istabā tiek atrasts līķis. Notiek spraiga izmeklēšana, tomēr nekādus pārliecinošus pierādījumus neizdodas atklāt. Laiks iet, un sabiedrības interese pamazām noplok.
Pēc daudziem gadiem šajā viesnīcā apmetas Žoels Dikērs – nedaudz ekscentrisks šveiciešu rakstnieks –, lai atgūtos no nejaukas šķiršanās, sērotu par sava ilggadējā izdevēja nāvi un, vēlams, pirms jauna darba cēliena arī nedaudz atpūstos. Tomēr liktenis lēmis citādi! Žoels iepazīstas ar Skārletu – jaunu, enerģisku dāmu no blakus numuriņa – un tiek ierauts reiz pilī notikušās slepkavības izmeklēšanā. Žoels iejūtas vietējā Šerloka Holmsa tēlā, bet par viņa Vatsonu kļūst centīgā Skārleta...
No franču valodas tulkojusi Maija Indraša.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=89158&ident=1108315#copies


empty placeholder

Klusējošās strūklakas. Rūta Šepetis. Rīga: Zvaigzne ABC, 2022

Madride, 1957. gads. Diktatora ģenerāļa Franko pārvaldītā Spānija glabā kādu tumšu noslēpumu. Tomēr turp dodas Amerikas darījumu cilvēki. Astoņpadsmitgadīgais Daniels Metsons, ASV naftas magnāta dēls, kopā ar vecākiem ir ieradies Madridē, cerēdams caur fotokameras lēcu labāk iepazīt mātes dzimteni. Fotografēšana – un liktenis – saved Danielu kopā ar Anu, un viņas ģimenes piedzīvotais atklāj Spānijas Pilsoņu kara postošās sekas un sniedz stindzinošu atklāsmi par nolemtību un bailēm. Daniels nonāk smagas izvēles priekšā, viņam jāizlemj, kā pasargāt tos, kurus mīl. Lūst sirdis, saduras pasaules, atklājot saulainās Spānijas neticami tumšo pusi.
Meistarīgā stāstniece Rūta Šepetis šajā episkajā romānā izgaismo vienu no vēstures drūmākajām lappusēm un vēsta par identitātes meklējumiem, neaizmirstamu mīlestību, kara atbalsīm un neredzamo ļaunumu, ko nodara klusēšana.
No angļu valodas tulkojusi Ligita Lanceniece.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=89181&ident=1108338#copies


empty placeholder

Vistumšākās ir ēnas starp mums. Iluta Dzene. Rīga: Zvaigzne ABC, 2022

Esot tāds teiciens: visdziļākā tumsa ir tieši pirms rītausmas. Es gan teiktu, ka ir citādi – nekas nav biezāks par to tumsu, kura mīt mūsos pašos un kā ēna atblāzmo mūsu acīs.
Lauras Feldmanes bezrūpīgā mājsaimnieces dzīve ir apskaužama. Viņai ir viss, kas daudziem šķiet neaizsniedzams sapnis: plašs nams piepilsētā un mīlošs vīrs, kurš sievu dievina un ir gatavs viņas labā darīt visu iespējamo.
Tomēr laime ir mānīga. Tumsa nesnauž, un arvien nomācošākas kļūst ēnas, kuras snaikstās starp abiem laulātajiem un kuru saknes ir meklējamas pagātnē.
Namā uzvēdī svešas smaržas. Pazūd vai tiek pārvietotas lietas. Jaušama svešinieka, iespējams, svešinieces klātbūtne. Kas ir noslēpumainais vīrietis beisbola cepurē, kurš krēslas aizsegā stāv un raugās uz māju? Kādi ir draudzīgās jaunās kaimiņienes patiesie nolūki? Un vai spēja uzticēties tuvajam cilvēkam ir neiedragājama?

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=89096&ident=1108253#copies


empty placeholder

Pats trakākais. Sandra Švarca. Rīga: Zvaigzne ABC, 2022

Kad Pierīgas ezera krastā tiek atrastas divas nogalinātas meitenes, izmeklētāju komanda vēl nenojauš, ka tie nebūs vienīgie šī slepkavas upuri. Mulsina arī lapa ar dīvainu tekstu, kas tiek atrasta vienai no mirušajām uz krūtīm – franču dzejnieka Artūra Rembo dzejas rindas ar parakstu “Pats trakākais”.
Kas ir šis “Pats trakākais”? Vai apkaimē sācis uzdarboties maniaks? Un kas saista četras tik dažādās nogalinātās sievietes? Izmeklēšanas gaitā aizdomas krīt gan uz vienas bojāgājušās vīru, gan uz kādu bijušo ieslodzīto, gan uz dīvainu jaunu sievieti, kura zina valodas un kurai tīk doties pastaigās negaisa laikā…

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=89235&ident=1108392#copies


empty placeholder

Kā nomedīt lāci. Niemi Mīkaels. Rīga: Zvaigzne ABC, 2022

Ir 1852. gada vasara, Kengisas ciems atrodas pašos Zviedrijas ziemeļos, un jaunais Jusi ir aizbēdzis no savām mājām, kurās valda cietsirdība un bads. Viņš kļūst par uzticīgu harismātiskā prāvesta Larsa Levi Lestadiusa mācekli. Lestadiuss ir arī aizrautīgs botāniķis – viņš māca Jusi visu par dabu un augiem, kā arī lasīt un rakstīt, mīlēt un cienīt Dievu. Lestadiusa kaismīgie svētdienas sprediķi sniedz pestīšanu zemniekiem un viņu kalpiem, bet rada nepatiku vietējo kungu aprindās, kuru ienākumi mazinās, ļaudīm izvēloties atturību.
Kādu dienu mežā pazūd kalpone, drīz nozūd vēl viena. Kad pirmā tiek atrasta mirusi, bet otra – smagi savainota, vietējie tur aizdomās apkārtnē klaiņojošu asinskāru lāci, un tiek izziņota atlīdzība par tā nogalināšanu. Tomēr Lestadiuss, izmantojot zināšanas un izmeklētāja talantu, uziet pēdas, kas norāda uz daudz bīstamāku slepkavu, tādējādi neviļus apdraudot gan sevi, gan citus.
No zviedru valodas tulkojusi Dace Deniņa.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=88870&ident=1108027#copies


empty placeholder

Svaigs ūdens puķēm. Valērija Perēna. Rīga: Zvaigzne ABC, 2022

Violeta Tusēna ir kapsētas pārzine mazā Burgundijas pilsētiņā. Sērojoši tuvinieki, regulārie apmeklētāji un arī kolēģi iegriežas viņas namiņā sasildīties vai rast mierinājumu, un, dzerot kafiju un sarunājoties, asaras mijas ar smiekliem. Kādu dienu ierasto ikdienu izjauc policijas komisāra Žiljēna Sola ierašanās. Viņš vēlas izkaisīt savas mātes pelnus uz pilnīgi sveša cilvēka kapavietas. Un diezgan ātri kļūst skaidrs, ka Žiljēna neizprotamajai vēlmei ir kaut kāda saistība arī ar Violetas pašas sarežģīto pagātni.

“Vienkārši brīnišķīgs stāsts. Spirgts, izklaidējošs un unikāls.”
Valērija Perēna, franču rakstniece, dāvā lasītājiem ļoti aizkustinošu un sirsnīgu romānu par sievieti, kura par spīti visam ietiepīgi tic laimes iespējamībai. Romāns “Svaigs ūdens puķēm” ir izdots vairāk nekā piecpadsmit valstīs, daudzviet ierindojoties lasītāko grāmatu saraksta pirmajās vietās.

No franču valodas tulkojusi Ilze Fogele.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=88874&ident=1108031#copies


empty placeholder

Vilku meitene. Randela Katrīna. Rīga: Jāņa Rozes apgāds, 2022.

Reiz sensenos laikos, pirms gadiem simts vai vairāk, Krievijas biezajos, sniegotajos mežos dzīvoja meitene, tumša un aplam strauja. Viņas vārds bija Feodora, un viņa draudzējās ar vilkiem. Šis ir viņas stāsts.
Feo kopā ar mammu dzīvo mazā mājiņā meža vidū un atjaucē vilkus, kuri reiz turēti Pēterburgas augstmaņu namos, bet kļuvuši pārāk nevaldāmi un tāpēc saimniekiem lieki. Cara armijas ģenerālim Rakovam tas nepatīk, viņš vilkus uzskata par iznīdējamiem mūdžiem, tāpēc Feo māja tiek nodedzināta, bet mamma aizvesta uz cietumu. Kopā ar četriem vilkiem meitene dodas uz Pēterburgu, lai atbrīvotu mammu un atriebtos ģenerālim. Sākas ceļojums, kas viņu aizved tieši revolūcijas virpulī.
Katrīna Randela (1987) ir viena no izcilākajām britu mūsdienu bērnu rakstniecēm un angļu literatūras pētniece Oksfordas Visu dvēseļu koledžā. Viņa ir uzaugusi Zimbabvē, bet tagad dzīvo galvenokārt Londonā un Oksfordā, kur studē renesanses dzejnieka Džona Donna darbus un dažkārt naktīs staigā pa jumtiem. Viņas grāmatas ieguvušas Waterstones Bērnu grāmatu balvu, Andersena balvu Itālijā, Le Prix Sorci?res Francijā un vēl citus apbalvojumus.
No angļu valodas tulkojusi Māra Poļakova.
Māksliniece Gita Treice.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=88713&ident=1107870#copies


empty placeholder

Trako sieviešu balle. Masa Viktorija. Rīga: Latvijas Mediji, 2022.

Agrā jaunībā zaudējusi māsu, medmāsa Ženevjēva tic vairs tikai zinātnei un medicīnai. Taču viss mainās brīdi, kad daktera Šarko vadītajā slimnīcā nonāk 19 gadus vecā Eiženija. Ģimene viņu ieslodzījusi dziednīcā, jo Eiženijai ir noslēpums, kura dēļ meitene neiederas 19. gadsimta smalkajā sabiedrībā. Tomēr Eiženija ir apņēmības pilna izbēgt no Salpetrjēras. Tam viņai būs nepieciešama Ženevjēvas palīdzība...
No franču valodas tulkojusi Zane Eniņa.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=88756&ident=1107913#copies


empty placeholder

Ūdensvīrs ar resno bizi. Liepiņa Ilga. Rīga: Latvijas Mediji, 2022.

Vai, verot vaļā preses izdevumus vai interneta portālus, aci mēdz neviļus piesaistīt astroloģiskā prognoze dienai, nedēļai vai gadam? “Ūdensvīrs ar resno bizi” pasmaida par un rotaļājas ar stereotipiem, jo ikviens jebkuras zīmes pārstāvis ir neatkārtojams Visums ar savām zvaigznēm, planētām, supernovām un melnajiem caurumiem. Neparasti izstāstīta dzimtas sāga, kas aptver piecas paaudzes.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=88751&ident=1107908#copies


empty placeholder

Ugunsdzēsēju balle. Jēruma Inga. Rīga: Zvaigzne ABC, 2022.

Pazīstamās žurnālistes un rakstnieces Ingas Jērumas lielā mīlestība ir teātris. Apgādā Zvaigzne ABC iznākušas viņas grāmatas par aktrisēm Ilzi Vazdiku un Regīnu Devīti, kā arī par “teātra bērniem”, kuriem pieder arī pati. Atpūtas brīžiem (bet varbūt galvas lauzīšanai) rakstniece palaikam iepriecina lasītājus ar kādu kriminālu gabalu, parakstot tos ar pseidonīmu Margarita Grietēna. Taču "Ugunsdzēsēju balle" ir romāns par lielu mīlestību, un to raksturo pati autore:
“Man jautāja – vai tā ir tava autobiogrāfija? Nē, nekādā gadījumā! Dzīvē esmu divreiz stājusies sievas kārtā, bet neviens no maniem vīriem nav bijis blonds un vārdā Haris. Vai tas tā arī ir palicis nepiepildīts sapnis? Diemžēl. Bet tādēļ jo romantiskāks un skaistāks. Gluži kā Skārletai Ešlijs. Rita: “Mēs ilgi runājāmies ar Hari, analizējām savas attiecības, beidzot laikam sapratām, tieši kurā pagriezienā esam iebraukuši grāvī, taču... Konstatējām, ka tie grāvji jau sen ir aizbērti, to vietā izbūvēta ātrgaitas šoseja, pa kuru klusiņām švīkst S klases merši un demokrātiskie folksvāģīši, bet mēs klusiņām stāvam malā. Sapostījuši savu dzīvi esam tā no sirds – tas nu gan jāatzīst. Var jau būt, ka no mūsu kļūdām kāds arī ir gatavs mācīties.” Ja kas šai grāmatā ir autentisks, tad visvairāk – jūtas. Mīlestība. Gan piedzīvotā, iegūtā, pazaudētā. Gan izsapņotā." Inga Jēruma.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=89087&ident=1108244#copies


empty placeholder

Vīrs un vīra zagle. Fridrihsone Marija. Rīga: Zvaigzne ABC, 2022.

Kāds ir pats romantiskākais stāsts pasaulē? Kur to meklēt? Varbūt Smiltenē kādas neizdevušās ziemas laikā, uzsmaidot cilvēkam, ar kuru visu dzīvi iets līdzās, bet tā arī nav rasta gājēju pāreja vienam pie otra un visu laiku ir soļots blakus nepieskaroties? Tikai… kas gan ir šis otrs un kur viņu meklēt? Lai tiktu uz priekšu, ir jānoiet aplis, mācoties no kļūdām, bet ko iesākt, ja prāts to nespēj un sirds nevēlas? Sanitai un Mārcim nāksies to noskaidrot.
Romānu “Vīrs un vīra zagle” caurpūš ziemai netipiski silti, tomēr brāzmaini vēji, mijiedarbojoties ar varoņu pārdzīvojumiem, te rodami mīlestības meklējumi, savstarpējo attiecību peripetijas un mūžvecā cerība uz laimi.

Madara Fridrihsone (1988) Latvijas Universitātē apguvusi komunikāciju zinātnes un slīpējusi rakstīšanas prasmes Literārajā Akadēmijā. Pirmie stāsti un dzejoļi radušies jau pavisam agri, bet lielāka formāta darbu tapšanā roka izmēģināta, piedaloties romānu konkursos. Autorei patīk palūkoties uz it kā ierasto no citas puses un aicināt savus varoņus uz izaugsmi, nosūtot tos daudzveidīgā dzīves skolā. Tic, ka pasauli uz priekšu virza cilvēciska spēja mācīties.

“Vīrs un vīra zagle” ir autores ceturtais romāns – Apgāda Zvaigzne ABC rīkotā detektīvromānu un romantisko romānu konkursā ieguvis veicināšanas prēmiju.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=88545&ident=1107702#copies


empty placeholder

Viens no mums. Ērnestama Marija. Rīga: Latvijas Mediji, 2022.

"Man ir pasūtījums. Es gribu, lai jūs nogalināt manu vīru..." Zaudējusi darbu, Marī kopā ar draugiem Annu un Fredriku izveido uzņēmumu "Kleopatras ķemme". Viņu mērķis ir palīdzēt cilvēkiem. Sākumā viss rit gludi, līdz kādu dienu pie viņiem ierodas kundze ar negaidītu lūgumu. Drīz vien draugi saprot, cik maz zina viens par otru... "Viens no mums" ir aizraujošs un negaidītiem pavērsieniem pilns psiholoģiskās spriedzes romāns par robežu starp labo un ļauno, taisnīgumu, atriebi un samierināšanos.
No zviedru valodas tulkojusi Vizma Zaķe.

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=88220&ident=1107377#copies


empty placeholder

Fantoma lieta. Bula Rolanda. Rīga: Latvijas Mediji, 2022.

“Fantoma lieta” ir ceturtais romāns par izmeklētājiem Asnāti Griezi un Juri Zvirbuli. Šoreiz viņiem tiek uzdota lieta, kas izskatās pēc pašnāvības. Kaut arī nav nekādu pierādījumu, abu pieredze liek domāt, ka tā tomēr varētu nebūt bijusi pašnāvība. Taču kam gan ievajadzējies nogalināt Parīzē strādājošo Bellu Lielezeru, kurai Latvijā nav ne īsti draugu, ne ienaidnieku?

Kas vispār bija trauslā sieviete, kura tika atrasta mirusi mājā, kuru grasījās pirkt?

https://balvi.biblioteka.lv/Alise/lv/book.aspx?id=88737&ident=1107894#copies