Augusta notikumi

Atceroties, izlasi!

23.augusts

Staļinisma un nacisma upuru atceres diena

2008.gagada septembrī  Eiropas Parlamentā tika oficiāli pieņemta un izsludināta deklarācija „Par 23. augusta pasludināšanu par Eiropas staļinisma un nacisma upuru atceres dienu”, aicinot arī nacionālos parlamentus pasludināt 23. augustu, dienu, kad tika noslēgts Molotova-Ribentropa pakts, par staļinisma un nacisma noziegumu upuru piemiņas dienu.

Piemiņas dienas mērķis ir paturēt atmiņā masu deportāciju un iznīcināšanas upurus, lai tādējādi nepieļautu staļinisma un nacisma noziegumu atkārtošanās iespējamību, vienlaikus nostiprinot demokrātiju, mieru un stabilitāti kontinentā.

23.augusts

Baltijas ceļa gadadiena

Demonstrējot vienotību un alkas pēc brīvības, divi miljoni cilvēku sadevās rokās un izveidoja 600 kilometru garu dzīvo ķēdi, Baltijas ceļu, kas savienoja visas trīs Baltijas valstu galvaspilsētas – Viļņu, Rīgu un Tallinu.