Rūķis Laimnesis tiekas ar bibliotēkas apmeklētājiem Ziemas saulgriežos

Šodien, 21.decembrī, Bērzpils bibliotēkā ciemojās rūķis Laimnesis.   Bērniem un pieaugušajiem, kuri apmeklēja bibliotēku vajadzēja piedalīties atjautības viktorīnā ''Kādas ir Ziemassvētku tradīcijas?

Jautājumi bija vidažādākie: par adventes vainagu, par Ziemassvētku eglīti, par  ēdieniem u.c.

Latvijā pirmo reizi eglīte tikusi rotāta 1510. gadā, Rīgas rātslaukumā, kur tā tikusi rotāta ar krāšņām papīra puķēm un pēc tam tikusi sadedzināta. Ņemot vērā to, ka tā ir pirmā reize, kad rakstos ir pieminēta Ziemassvētku eglīte, Rīga ir uzskatāma par pilsētu, kurā ir uzstādīta pirmā izrotātā svētku egle.

Neatņemama Ziemassvētku svinību sastāvdaļa, līdzīgi kā visos citos svētkos, ir svētku mielasta ieturēšana. Svētku mielasts parasti tiek ieturēts Ziemassvētku vakarā jeb 24. decembrī, bet nereti tas tiek baudīts arī abos Ziemassvētkos.  Arī mūsdienās, gatavojot svētku mielastu, cenšās pieturēties pie senlatviešu tradīcijām, proti, cenšas sarūpēt vismaz deviņus dažādus ēdienus, lai vairotu nākamā gada pārticību. Kādi ēdieni  Ziemassvētkos šogad būs galdā? Uz šo rūķa vaicājumi bērni atbildēja: būs piparkūkas, rosols, mandarīni, končas, desas, kāposti un zivis!

Pēc  viktorīnas, vajadzēja spēlēt sniegavīru piramīdas boulingu, kurš vairāk nogāzīs sniegavīru.  Un pēc tam, sekoja spēle, kurš visvairāk sametīs sniega piku spaiņos. Centās gan lieli, gan mazi bērni. Uzvarēja draudzība! Bērniem spēles ļoti patika. Bija Forši! Bērzpils pamatskolas izglītības programmas audzēkņi rūķim Laimnesim uzdāvināja pašu rociņām gatavotu Ziemassvētku apsveikumu! Savukārt Laimnesis visiem uzdāvināja laimes pogas. Lai visiem būtu laimīgs, veiksmīgs un pārticis gads!