Rugāju bibliotēka

Navigation

Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2016 noslēgusies. Anketas aizpildītas un grāmatas novērtētas

Ir noslēgusies Bērnu žūrija 2016. Grāmatas ir izlasītas un novērtētas, kā katru gadu, liels prieks, par aktīvajiem grāmatu lasītājiem!!! Bērnu žūrijā 2016 grāmatas lasīja 26 bērni četrās vecuma grupās: 5+, 9+, 11+, 15+, lasīja un vērtēja arī 8 vecāku žūrijas pārstāvji, precīzāk – mammas.

Paldies par dalību Bērnu žūrijas 2016 grāmatu ekspertiem, un tie ir: Rinalds Dobrovoļskis, Elvita Romanovska, Marta Kočāne, Neo Markuss Sņegovs, Anda Cepurniece, Kārlis Anckins, Sintija Cepurniece, Beāte Ančāne, Mareks Galkins, Adrians Lonskis, Marika Garbacka, Eduards Dārziņš, Linda Garā, Samanta Sproģe, Raitis Kontovs, Līga Brenča, Karīna Jeromenoka, Marta Felicita Sņegova, Aleksis Galkins, Līva Garbacka, Lauma Dreimane, Diāna Dārzniece, Endija Garā, Liena Kočāne, Anita Garā, Renāte Dobrovoļska, Guna Dreimane, Iluta Učelniece, Velta Adelča, Evita Sproģe, Marina Romanovska, Astrīda Puško, Ilze Dobrovoļska, Gunita Dobrovoļska.

Katras vecuma grupas dalībnieks, no septembra līdz janvārim, lasīja un vērtēja sešas grāmatas. Apkopojot anketu rezultātus, katrai vecuma grupai ir sava grāmata uzvarētāja:

5+ LUPATIŅU RĪTS  / I.ZANDERE/

Četri mazi Lupatiņi - Zeķīte, Cimdiņš, Spilventiņš un Lakatiņš - ir audumu bērniņi no audumu mājas. Lupatiņi lieliski prot spēlēties, bet daudz kas cits viņiem vēl jāiemācās. Cik labi, ka blakus ir gudrais Kaķis, kurš vienmēr var palīdzēt!
Grāmata stāsta par Lupatiņu grūtajiem rīta darbiem - kā pamosties pašiem un pamodināt gaismu, kā apsēsties pie galda, ja krēsliņi grib auļot un virpuļot? Vai brokastīs labāk uzvesties kā zvirbulim vai kā kazlēnam?

9+ ELLA UN DRAUGI

“Mani sauc Ella. Es dzīvoju Somijā un mācos pirmajā klasē. Mums ir jauka klase un jauks skolotājs, lai arī reizēm viņš uzvedas dīvaini. Šajā grāmatā aprakstīts, cik jautri mums bija baseinā, kā gājām uz teātri un pēc tam paši kļuvām par aktieriem, kā iesprūdām autobusa sēdekļos un dabūjām aplūkot īstu mūmiju, kā nobijāmies no spārnotā sniega leoparda un pēkšņi sapratām, ko nozīmē vārds ĀGĪLAP, un vēl daudz kas cits. Es gribu, lai jūs noteikti izlasāt šo grāmatu, jo tikai tad jūs apjautīsiet, cik aizraujoši ir apgūt vispārējo izglītību!”

Stāstus par Ellu pierakstījis Timo Parvela , kuram tas padodas tik lieliski, ka bez skaļas smiešanās grāmatu izlasīt vienkārši nav iespējams.

11+ SARKANAIS IBISS  /DŽ.LŪISA/

Grāmata stāsta par diviem bērniem – Skārletu un viņas brāli Rudo. Rudais savu iesauku ir dabūjis  māsas rudo matu dēļ. Skārletai ir divpadsmit gadu, bet Rudajam tikai astoņi.  Viņu mamma nespēj rūpēties par ģimeni, tāpēc visus darbus ir uzņēmusies meita. Skārleta dara gandrīz visus mājas darbus. To visu viņa dara jau divus gadu, kopš mamma saslima. Meitene saprot, ka viņa ir vajadzīga brālim tik ļoti,kā neviens cits! Rudais ir īpašs un īpašs ar to, ka viņam ļoti patīk putni. Tie viņu spēj nomierināt. Viņš pazīst katru putnu zoodārzā. Skārletai bieži vien  jāietaupa nauda,ko  mamma  ir iedevusi pārtikas iegādei, lai varētu brāli katru mēneša svētdienu aizvest uz zoodārzu. Tas viņus abus dara laimīgus!

Grāmata  liek aizdomāties par to, kāda bērniem var būt dzīve, kad vecāki nespēj par viņiem parūpēties. Tas ir skumji… Tiešām, jādomā un jācer, lai nevienam tas  nebūtu jāpiedzīvo! Ikviens vēlas dzīvot ģimenē un saņemt tās atbalstu , būt kopā ar saviem vecākiem! Šajā grāmatā ir attēlotas smagas dzīves situācijas, kuras liek aizdomāties par daudz ko. Tās liek mums ,lasītājiem,  izprast un saprast, kādas tad ir svarīgākās vērtības katra  cilvēka dzīvē!

15+ MĒS BIJĀM MEĻI.  /E.LOKHĀRTA/

„Mēs esam Sinklēri.
Neviens nav nabadzīgs.
Neviens nekļūdās.
Mēs, vismaz vasarās, dzīvojam uz privātas salas netālu no Masačūsetsas.
Varbūt tas arī ir viss, kas jums jāzina. Izņemot to, ka daži no mums ir Meļi.”
Romāns ir ieguvis milzu popularitāti starp lasītājiem visā pasaulē: Aizraujošs stāsts par četriem jauniešiem – par Meļiem, kuru draudzība kļūst postoša. Stāsts par visu cilvēcisko – noslēpumiem, meliem, traģēdiju un patiesu mīlestību.

Romāns rakstīts  no Harisa Sinklēra vecākās mazmeitas Keidensas skatījuma. Skaista un bagāta, piecpadsmit gadu veca, viņa iemīlas sava brālēna draugā Getā, kuram arī tikusi tā laime (vai posts?) kopā ar Sinklēriem aizvadīt bezrūpīgas, nebēdnīgām nodarbēm pilnas vasaras. Viņi ir četri. Keidensa, Džonijs, Mirrena un Gets. Četri meļi, kas skurbinošā vieglprātībā un izpriecās izdzīvo savas vasaras uz nelielās saliņas. Taču aiz ārējās idilles slēpjas mantkārība, radu ķildas par īpašumiem un mantojumu, intrigas, kurās ar šantāžu tiek ievilkti arī Sinklēru bērni.

Vecāku žūrija- GRĀMATNIEKS, KURŠ ATRADA DZĪVI  /G.ZEVINA/

Eidžeja Fikrija dzīve nebūt nav izvērtusies, kā viņš tika cerējis. Ir nomirusi viņa sieva, viņa grāmatu veikals ir uz izputēšanas robežas un tagad arī vienīgais viņa vērtīgais īpašums, reta Po dzejoļu izlase, ir nozagts. Lēni, bet nenovēršami viņš atsvešinās no Alises salas iedzīvotājiem. Pat grāmatas viņa veikalā Eidžejam vairs nešķiet baudāmas – viņš tajās saskata vien pārāk strauji mainīgās pasaules vēstnešus.

Bet tad grāmatu veikalā parādās kāds mistisks sūtījums, kas sniedz Eidžejam Fikrijam iespēju mainīt savu dzīvi un paskatīties uz visu no jauna skatupunkta. Salinieki ātri vien pamana pārmaiņas Eidžeja dzīvē, īgno grāmatnieku ieraugot citā gaismā. Drīz vien grāmatas un to sniegtās dzīves mācības atkal kļūst par Eidžeja pasaules dzinējspēku, bet viņa dzīve sagriežas Eidžejam neparedzētā virzienā.

Aizraujošs stāsts par pārmaiņām un otro iespēju dzīvē – neatvairāms apstiprinājums, kāpēc mēs lasām un kāpēc mēs mīlam.

Grāmatu eksperti savu darbu ir padarījuši, tagad viņi sanāks vienkopus bibliotēkā uz noslēguma pasākumu, kurā katram žūrijas dalībniekam tiks pasniegta neliela balviņa un pateicības raksts par aktīvu dalību Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijā 2016. Pasākuma datums un laiks tiks precizēti un visi dalībnieki informēti. Vasaras sākumā, nu jau tradīcija, žūrijas eksperti dosies kopīgā ekskursijā. Uz kurieni? Arī tas visiem tiks paziņots.