Rugāju bibliotēka

Navigation

Aktualitātes

empty placeholder

Adventa laiks.

          Kad decembris saraucis dienas gaišumiņu līdz pelēkam puskrēslas brītiņam, kad Saules ceļš debesīs ir palicis pavisam īss, cilvēki iededz sveces adventes vainagā , lai sildītos pie sīkajām liesmiņām. Decembris - vistumšākais gada mēnesis, bet cilvēki gaidot Ziemassvētkus un sauli to padarījuši par visskaistāko, vissirsnīgāko svētku gaidīšanas mēnesi. Šis ir laiks, kad nedaudz jānoliek malā ikdienas rūpes un steiga, kad nedaudz vairāk laika jāatvēl sev un saviem mīļajiem.

Iesaku šo laiku pavadīt sevi garīgi bagātināt lasot grāmatas . Skolēniem Adventes laiks norāda uz pirmā mācību pusgada beigu tuvošanos. Laikā, kad galvenā uzmanība jāpievērš mācībām, atcerieties arī par atpūtas brīžiem, palasot kādu sirdij tuvu grāmatu.

Lai mierīgs, gaišs Ziemassvētku gaidīšanas laiks!

Lasīt tālāk...

empty placeholder

Lūcijas Šmites filcēto gleznu izstāde bibliotēkā.

Rugāju bibliotēkā būs skatāma novadnieces Lūcijas Šmites
filcēto gleznu izstāde.

Visi laipni gaidīti!

✔️Filcs tiek uzskatīts par vienu no senākiem zināmiem tekstilmateriāliem, ko iegūst no
vilnas. Filcēšana ir pat vecāka par vērpšanu un aušanu.
✔️Jauns mākslas veids saucams arī par vilnas/filca akvareli, kad izmantojot filcu var
pagatavot skaistas gleznas. Šīs gleznas veidošana neprasa īpašu gleznošanas talantu un jau pēc
dažiem treniņiem ir iespējams apgūt šo tehniku. Jaucot kopā dažādas krāsas sanāk pludinātu
krāsu efekts. Izstrādājumi izskatās grezni, apjomīgi un silti, lieliski iederas interjerā un rada
mājīguma, omulības sajūtu.


empty placeholder

BĒRNU, JAUNIEŠU UN VECĀKU ŽŪRIJA 2019 ir klāt!!!

HEI VASARĀ!

Laba ziņa! Jaunā Bērnu jauniešu un vecāku žūrija 2019 ir klāt. Ja arī Tu vēlies doties grāmatu piedzīvojumā, nāc uz bibliotēku, visu uzzināsi!

Šeit ieskatam, kādas grāmatas būs jālasa šogad:

Lasīt tālāk...

empty placeholder

BĒRNU, JAUNIEŠU UN VECĀKU ŽŪRIJA 2018 DODAS IEPAZĪT RŪJIENU

4.jūnija rītā, stāvlaukumā pie bibliotēkas atkal skanēja smiekli un čalas, jo Bērnu žūrijas 2018 grāmatu eksperti gaidīja piebraucam autobusu, lai dotos ekskursijā, iepazīt Rūjienu un tās apkārtni.

Pirmā pieturvieta Rūjienā, Izstāžu zāle, kur lieliskā gide Līga Siliņa stāstīja par Rūjienu un tās cilvēkiem. Gide runāja un dziedāja ne tikai latviešu, bet arī igauņu un japāņu valodās. Apskatījām Japāņu istabu, kas atrodas Rūjienas tūrisma centrā. Tur atrodami visi suvenīri, ko japāņi atveduši uz Rūjienu, apskatījām miniatūras lellītes, bungojām japāņu bungas.  Uz Japānu ik gadu dodas arī skolēni no Rūjienas. Ļoti interesants bija gides stāstījums par ūdens pumpi pilsētas centrā: 2007.gadā, uz Rūjienu atbrauca pirmā japāņu delegācija. “Es pie visiem pieminekļiem, skulptūrām stāvēju, par mākslu un vēsturi stāstīju viņiem(japāņiem). Aizbrauca un atrakstīja mums vēstuli – viņiem atmiņā bija palicis ūdens pumpis pilsētas centrā,”  stāstīja  Rūjienas izstāžu zāles vadītāja un Rūjienas gide Līga Siliņa.

Lasīt tālāk...

empty placeholder

Viļakas novada bibliotekāri ciemojas Rugāju bibliotēkā

Katru gadu, aprīļa pēdējā nedēļā, Latvijā tiek atzīmēta Bibliotēku nedēļa. Šīs nedēļas ietvaros bibliotēkas ar īpašām aktivitātēm un pasākumiem cenšas piesaistīt sev sabiedrības uzmanību. Šogad Bibliotēku nedēļa noritēja no 22.-28.aprīlim.

Viļakas novada bibliotekāri ir ieviesuši tradīciju Bibliotēku nedēļas ietvaros doties kultūrvēstures studiju  braucienā uz citu novadu bibliotēkām, lai smeltos pieredzi un sevi garīgi bagātinātu ar jaunu informāciju un iespaidiem. Aprīļa pēdējā piektdienā Rugāju bibliotēkā ciemojās kolēģi no Viļakas novada bibliotēkām, ar mērķi apskatīt mūsu bibliotēku un uzzināt kaut ko vairāk par Rugājiem.

Lasīt tālāk...