Rugāju bibliotēka

Navigation

Aktualitātes

empty placeholder

Informācija par ārkārtas situāciju sakarā ar vīrusa Covid-19 izplatību

Saskaņā ar Ministru kabineta lēmumu par ārkārtas situācijas izsludināšanu valstī, reaģējot uz koronavīrusa COVID-19 izplatīšanos Eiropā un Latvijā, Rugāju bibliotēka ievēro noteiktos pulcēšanās ierobežojumus un ieteikumus maksimāli ievērot sociālo distancēšanos, līdz ar to tiek mainīta lasītāju apkalpošanas kārtība.

Bibliotēka būs atvērta kā ierasts, katru darba dienu no plkst 9.00-17.00, tomēr, ievērojot vispārējās rekomendācijas, aicinām bibliotēkas telpās ilgi neuzkavēties.

Grāmatas un preses izdevumi tiks apmainīti ievērojot karantīnas prasības, datorus varēs izmantot tikai nepieciešamo dokumentu noformēšanai, printēšanai, skenēšanai u.tml. un ne ilgāk kā 15 minūtes.

Tāpat arī lūdzam ievērot to, ka visiem skolas vecuma bērniem valstī ir noteikts mājas režīms!

Pateicamies par sapratni un būsim atbildīgi pret saviem līdzcilvēkiem un sevi pašu!


empty placeholder

PAKALPOJUMU NODROŠINĀŠANAI ĀRKĀRTAS SITUĀCIJAS APSTĀKĻOS VĪRUSA COVID-19 IZPLATĪBAS IEROBEŽOŠANAI

Rugāju bibliotēkas lasītāji un apmeklētāji!

Šobrīd turpinām piedāvāt bibliotēkas pakalpojumus:

  • visu veidu e-konsultācijas, izmantojot e-pastu un telefonu, kā arī saziņu sociālajos tīklos. Par attālināto pieeju elektroniskajām datubāzēm interesēties, rakstot rugajubiblioteka@inbox.lv vai zvanot t. 27858655

  • grāmatu izsniegšanu lasītājam uz mājām, vadoties pēc noteiktas kārtības. Lai Rugāju bibliotēkas lasītājiem nodrošinātu pieeju bibliotēku grāmatām, tās ir iespējams pieteikt, izmantojot e-pastu, telefonu vai elektronisko grāmatu katalogu.

Tuvāka informācija bibliotēkas mājas lapā http:/www.bibliotekas.lv/rugāji/

Pēc grāmatas rezervēšanas bibliotekārs apstrādās pieprasījumu un sazināsies ar lasītāju personīgi par grāmatas izdošanu lasītājam uz mājām.

Vadāmies pēc jaunākās situācijas valstī, tādēļ turpiniet lūkot Rugāju bibliotēkas ievietoto informāciju sociālajos tīklos, lai uzzinātu aktuālāko mūsu pakalpojumu pieejamībāempty placeholder

Adventa laiks.

          Kad decembris saraucis dienas gaišumiņu līdz pelēkam puskrēslas brītiņam, kad Saules ceļš debesīs ir palicis pavisam īss, cilvēki iededz sveces adventes vainagā , lai sildītos pie sīkajām liesmiņām. Decembris - vistumšākais gada mēnesis, bet cilvēki gaidot Ziemassvētkus un sauli to padarījuši par visskaistāko, vissirsnīgāko svētku gaidīšanas mēnesi. Šis ir laiks, kad nedaudz jānoliek malā ikdienas rūpes un steiga, kad nedaudz vairāk laika jāatvēl sev un saviem mīļajiem.

Iesaku šo laiku pavadīt sevi garīgi bagātināt lasot grāmatas . Skolēniem Adventes laiks norāda uz pirmā mācību pusgada beigu tuvošanos. Laikā, kad galvenā uzmanība jāpievērš mācībām, atcerieties arī par atpūtas brīžiem, palasot kādu sirdij tuvu grāmatu.

Lai mierīgs, gaišs Ziemassvētku gaidīšanas laiks!

Lasīt tālāk...

empty placeholder

Lūcijas Šmites filcēto gleznu izstāde bibliotēkā.

Rugāju bibliotēkā būs skatāma novadnieces Lūcijas Šmites
filcēto gleznu izstāde.

Visi laipni gaidīti!

✔️Filcs tiek uzskatīts par vienu no senākiem zināmiem tekstilmateriāliem, ko iegūst no
vilnas. Filcēšana ir pat vecāka par vērpšanu un aušanu.
✔️Jauns mākslas veids saucams arī par vilnas/filca akvareli, kad izmantojot filcu var
pagatavot skaistas gleznas. Šīs gleznas veidošana neprasa īpašu gleznošanas talantu un jau pēc
dažiem treniņiem ir iespējams apgūt šo tehniku. Jaucot kopā dažādas krāsas sanāk pludinātu
krāsu efekts. Izstrādājumi izskatās grezni, apjomīgi un silti, lieliski iederas interjerā un rada
mājīguma, omulības sajūtu.


empty placeholder

BĒRNU, JAUNIEŠU UN VECĀKU ŽŪRIJA 2019 ir klāt!!!

HEI VASARĀ!

Laba ziņa! Jaunā Bērnu jauniešu un vecāku žūrija 2019 ir klāt. Ja arī Tu vēlies doties grāmatu piedzīvojumā, nāc uz bibliotēku, visu uzzināsi!

Šeit ieskatam, kādas grāmatas būs jālasa šogad:

Lasīt tālāk...

empty placeholder

BĒRNU, JAUNIEŠU UN VECĀKU ŽŪRIJA 2018 DODAS IEPAZĪT RŪJIENU

4.jūnija rītā, stāvlaukumā pie bibliotēkas atkal skanēja smiekli un čalas, jo Bērnu žūrijas 2018 grāmatu eksperti gaidīja piebraucam autobusu, lai dotos ekskursijā, iepazīt Rūjienu un tās apkārtni.

Pirmā pieturvieta Rūjienā, Izstāžu zāle, kur lieliskā gide Līga Siliņa stāstīja par Rūjienu un tās cilvēkiem. Gide runāja un dziedāja ne tikai latviešu, bet arī igauņu un japāņu valodās. Apskatījām Japāņu istabu, kas atrodas Rūjienas tūrisma centrā. Tur atrodami visi suvenīri, ko japāņi atveduši uz Rūjienu, apskatījām miniatūras lellītes, bungojām japāņu bungas.  Uz Japānu ik gadu dodas arī skolēni no Rūjienas. Ļoti interesants bija gides stāstījums par ūdens pumpi pilsētas centrā: 2007.gadā, uz Rūjienu atbrauca pirmā japāņu delegācija. “Es pie visiem pieminekļiem, skulptūrām stāvēju, par mākslu un vēsturi stāstīju viņiem(japāņiem). Aizbrauca un atrakstīja mums vēstuli – viņiem atmiņā bija palicis ūdens pumpis pilsētas centrā,”  stāstīja  Rūjienas izstāžu zāles vadītāja un Rūjienas gide Līga Siliņa.

Lasīt tālāk...

empty placeholder

Viļakas novada bibliotekāri ciemojas Rugāju bibliotēkā

Katru gadu, aprīļa pēdējā nedēļā, Latvijā tiek atzīmēta Bibliotēku nedēļa. Šīs nedēļas ietvaros bibliotēkas ar īpašām aktivitātēm un pasākumiem cenšas piesaistīt sev sabiedrības uzmanību. Šogad Bibliotēku nedēļa noritēja no 22.-28.aprīlim.

Viļakas novada bibliotekāri ir ieviesuši tradīciju Bibliotēku nedēļas ietvaros doties kultūrvēstures studiju  braucienā uz citu novadu bibliotēkām, lai smeltos pieredzi un sevi garīgi bagātinātu ar jaunu informāciju un iespaidiem. Aprīļa pēdējā piektdienā Rugāju bibliotēkā ciemojās kolēģi no Viļakas novada bibliotēkām, ar mērķi apskatīt mūsu bibliotēku un uzzināt kaut ko vairāk par Rugājiem.

Lasīt tālāk...