Bērnu un Jauniešu žūrija 2012

Ir sācies jauns mācību gads un klāt ir arī „Bērnu un jauniešu žūrija 2012”. Bērnu žūrijai šogad jau divpadsmitais gads. Ik gadu tūkstošiem bērnu iesaistās grāmatu lasīšanā un vērtēšanā. „Bērnu un jauniešu žūrijas” kolekcija piedāvā izvēlēties grāmatas atbilstoši katra dalībnieka vecumam un individuālajai lasīšanas pieredzei, lai bērni un jaunieši lasot izjustu patiesu prieku un interesi. Katram bērnu /jauniešu žūrijas ekspertam jāizlasa 5 grāmatas, kad grāmatas izlasītas, jāaizpilda anketa. „Bērnu žūrijā” lasot un vērtējot grāmatas, bērni iemācās izteikt savas domas, novērtēt, izvērtēt, pamatot savu viedokli.

Pagājušajā gadā Bērnu žūrijai pievienojās Jauniešu žūrija – vidusskolas skolēniem. Šogad līdztekus „Bērnu un jauniešu žūrijai” darbosies arī „Vecāku žūrija”, kurā apvienotas grāmatas par pieaugušo attiecībām ar bērniem. Tās uzdevums – mudināt un iesaistīt arī pieaugušos lasīt un vērtēt grāmatas.  Vecākiem domātajā kolekcijā ir četras grāmatas, bet kā piekto lasīt jebkuru grāmatu no Bērnu un jauniešu žūrijas kolekcijas.

Rugāju bibliotēka aicina gan bērnus un jauniešus, gan vecākus aktīvi iesaistīties šā gada žūrijas darbībā! Aicinām lasītājus – gan lielus, gan mazus – iesaistīties grāmatu lasīšanā.

Ja vēlies kļūt par žūrijas ekspertu nāc uz bibliotēku, piesakies pie bibliotekāres un sāc lasīt!

Grāmatas:

1.- 2.klase.

Dieguburti./ I.Zandere.
Ežuļa peldriņķis./ M.Cielēna.
Kurmītis un bikses./ E.Petiška.
Koko un Riko./ E.Gulbe.
Līzelotei nenāk miegs./ A.Štefensmeijers.

3.-4.klase

Salmenīte un Čībiņa./ S.Nopola un T.Nopola
Zīlītes pīlītes pūš./ U.Auseklis.
Nozagts oranžs divritenis./ M.Kerenens.
Būtnes bēg./ M.Ložiņskis.
Labu labais, kreisi kreisais./ A.Strautniece.

5.-7.klase

Atnācēji./ V.Rūmnieks.
Mans draugs Pērsijs, Bufalo Bils un es./ U.Starks.
Nekrietnais Alfrēds./ M.Rungulis.
Emīlija dīvaine./ R. Regers, Dž. Grunere
Erebos./ U.Poznanski.

8.-12.klase

Zemeņu blūzs./ A.Akmentiņš.
75 dienas./ I.Eņģele.
Starp pelēkiem toņiem./ R.Šepetis.
Dzīve uz ledusskapja durvīm./ A.Kuipere.
Dubultnieki un citi stāsti./ T. Kreicbergs.

Vecāku žūrija

Skolas sāpes./ D.Penaks.
Savādais atgadījums ar suni naktī./ M. Hedons.
Kafka un ceļojošā lelle./ Dž.Sjerra i Fabra.
Doplers./ Ē.Lū.