Rugāju bibliotēka

Navigation

Daiļliteratūra

Seiksts, Oskars. Atīsmis.

Seiksts, Oskars. Atīsmis.

Oskara Seiksta jaunuokuo gruomota "Atīsmis" ir juo jaunuokuos dzejis, puordūmu par sātu, volūdu, breiveibu i saknem, kai ari autora volūdys kūpšonys i pietejumu apkūpuojums. Kas ir tuos "atīsmis", kas pīmynātys jaunuos gruomotys nūsaukumā? "Atīsme" ir laiks, kas tik vēļ atīs, mieginuojums aizstuot vuordu "nuokūtne", kas nav eisti latgalisks.

Pasūti grāmatu ŠEIT


 Joņevs, Jānis. Tīģeris.

Joņevs, Jānis. Tīģeris.

Tīģeris ir autora vairāku gadu garumā tapušu stāstu izlase.

“Krājums ir vienīgā pieņemamā sižeta literatūras forma. Romānu lasot, mēs redzam, mēs ar pirkstiem jūtam, kad tas beigsies. Krājumā ne, nav zināms, vai atlikušajā lapu šķipsnā turpināsies šis stāsts vai sāksies jau nākamais. Izņemot pēdējo stāstu, jā, diemžēl tas tomēr būs paredzams”
Jānis Joņevs

“Pat ja nekas nav tā, kā izskatās, nevienam nevar liegt ik dienu skatīties uz to, kas tev ir saredzams. Tur ir daudz. Ja gribi, nosauc par tīģeri to, kas Joņevam, visticamāk, ir sen pasaulē un katram pazīstams dēmons – tas, kas par sevi liek manīt arī miega un nomoda sapņos, nereti lieliski spilgtos. Atšķirt izsapņotos stāstus no īstenības vari tikai pats.”
Ieva Kolmane

Pasūti grāmatu ŠEIT


Herndorfs, Volfgangs. Čīks.

Herndorfs, Volfgangs. Čīks.

Maiks Klingenbergs ir diezgan garlaicīgs tips, un draugu viņam nav. Viņš nāk no labi situētas ģimenes, taču vecāki par viņu daudz neliekas zinis. Viņa dzīve sagriežas kājām gaisā, kad klasē ierodas puisis no krievu iebraucēju ģimenes ar iesauku Čiks. Sākoties vasaras brīvlaikam, Maiks savā ģimenes savrupmājā ar baseinu ir palicis gluži viens, jo mamma klīnikā ārstējas no alkoholisma, bet tēvs ar savu jauno asistenti devies komandējumā. Tad zagtā ladā pie viņa uzrodas Čiks, un abi četrpadsmitgadnieki dodas ceļojumā uz dienvidiem, pie Čika vectētiņa uz Valahiju - bez kartes un navigatora, bez skaidra plāna. Nav šaubu, ka viņus gaida piedzīvojumi...

Pasūti grāmatu ŠEIT


Bērziņš, Māris. Gūtenmorgens.

Bērziņš, Māris. Gūtenmorgens.

Sēriju "Mansarda kolekcija" turpina Māra Bērziņa grāmata "Gūtenmorgens", kas pirmoreiz iznāca 2007. gadā un tika nominēta laikraksta Diena gada balvai kultūrā. Grāmatas jaunajā izdevumā publicēti arī karikatūrista Māra Bišofa zīmējumi. Literatūrkritiķis Rimands Ceplis par šo grāmatu saka: "Rakstnieka īsās prozas vienībās veidotais teksts par latvisko Gūtenmorgenu rāda izstrādātu, brīžam fantastisku, brīžam absurdu, tomēr apbrīnojami mīļu pasauli, kas uzrunā gan pieaugušos, gan bērnus. Grāmata ir atsvabināta no jelkādas didaktikas un pārsteidz gan ar frāzes slīpējumu, gan ļaušanos priekam. Konceptuāla, mākslinieciski nostrādāta un pārliecinoša joku grāmata, kādu latviešiem ir liels retums."

Pasūti grāmatu ŠEIT


Berelis, Guntis. Vārdiem nebija vietas.

Berelis, Guntis. Vārdiem nebija vietas.

"1913. gads — Latvijā uzņem pirmo mākslas filmu. 1914. — sākas Pirmais pasaules karš, par ko visi lielā sajūsmā, bet iemesli katram citādi. 1915. — Kurzemē tuksnesis, to pamet ap 700 000 cilvēku, vien rēgi klīst pa purviem. 1916. — ļauži pamazām apjēdz, kādā baisā gaļasmašīnā no laba prāta ielīduši. Ja reiz pasaule sajukusi prātā, kā gan viens cilvēks var nepakļauties vispārības aicinājumam?"
(Guntis Berelis)

"Tanīs dienās pat rosīga apriņķa pilsēta Kurzemē staro sajūsmā par civilizācijas uzvaras gājienu. Tehnikas visvarenības apziņa, sapnis par pārcilvēka ēru un pamatšķirai dāvātā iespēja savas fantāzijas — sentimentālas, apokaliptiskas, neķītras — ieraudzīt materializējamies mēmos kinostāstos. Sīks plaukšķis tālu Balkānos, un kārtējais Bābeles tornis sagrūst, vienā atvēzienā izslaukot zemi tukšu un radību atstājot bez valodas. Vai pasaule sajūk prātā, un vai miglā, kur vairs nav vietas vārdiem, vēl ir ko darīt ļaužiem? Guntis Berelis ar melnu sarkasmu romāna nevaroni Tušu nosūta pāri cilvēcības robežai — viņpus laba un ļauna. Ar civilizāciju apsēstā pasaule turp dodas pati."
(Vents Zvaigzne)

"Aizsācies kā viegli groteska vēsturiskas dekorācijas realitāte, romāns aizvirpuļo kā izdzimteņa Tuša nāves deja. Dzemdināts no Piektā gada vandālisma ugunskaisles, ņēmis spēku vardarbības tīksmē un uzbudinājumā, nonācis Pirmā pasaules kara iztukšotajā, rēgainajā Kurzemē, Tuša tēls lasītājam atklāj kara visatbaidošākās un līdz šim latviešu literatūrā aizēnotās puses. Tušs — kara fanfara. Atšķirībā no Tumšā un Melnā bruņinieka, kuri mūsu literatūrā bijuši skaidra, definēta ļaunuma simboli, Tušs ir gara kroplības un banalitātes ļaunums, kuram Berelis nav atvēlējis pat pretinieku. Romāns — raupjš izaicinājums kā lasītājiem, tā vēstures romantizētājiem."
(Gundega Repše)
Pasūti grāmatu ŠEIT


Bankovskis, Pauls. Kur pazuda saimnieks?

Bankovskis, Pauls. Kur pazuda saimnieks?

“Liels un mazs” izdod Paula Bankovska stāstu krājumu “Kur pazuda saimnieks?”

Bērnu grāmatu izdevniecība "Liels un mazs" laidusi klajā jaunu stāstu krājumu lieliem, jau gandrīz pieaugušiem bērniem un visiem vēstures interesentiem – Paula Bankovska darbu “Kur pazuda saimnieks?” ar autora ilustrācijām.

Runājot, domājot par vēsturi, uzmanību ierasts vērst uz cilvēkiem – tomēr ar cilvēkiem kopā vēsturi piedzīvojuši un pārdzīvojuši arī dzīvnieki, par kuru pieredzi literatūra un pētījumi lielākoties cieš klusu. Rakstniekam Paulam Bankovskim ienāca prātā uzdot jautājumu “Kur pazuda saimnieks?”, un tapa trīspadsmit krājumā apkopotie stāsti, kuros 20. gadsimta dramatiskie Latvijas vēstures notikumi un mūsdienu pasaules izaicinājumi skatīti dzīvnieku acīm.

Katram stāstam Pauls Bankovskis pievienojis arī “atslēgu” - īsu, kodolīgu skaidrojumu par stāsta pamatā esošajiem vēstures notikumiem. Tas palīdz emocionālo grāmatu izmantot arī kā vēstures izziņas rīku, iespējams, arī skolā.

Tieši zvēru, putnu un kukaiņu vērojošais un dažkārt nesaprašanas pilnais skatiens cilvēka traģisko likteni ļauj ieraudzīt īpaši spilgtā gaismā. Nekādu joku un brīnumu stāstos nav, atzīst autors: “Šīs grāmatas tapšana izvērtās tik negaidīti smaga un sarežģīta, ka, ja vien būtu to apjautis iepriekš, varbūt nemaz nebūtu sācis rakstīt.” Krājumā iekļautais stāsts “Pērlīte” 2014. gadā tika apbalvots ar Prozas lasījumu galveno balvu.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Sofokls. Trāhīnietes.

Sofokls. Trāhīnietes.

Sofokla traģēdija "Trāhīnietes" nosaukta kora - Trāhīnas pilsētas meiteņu vārdā, jo, tā kā drāmā ir divas galvenās personas, nebija iespējams to nosaukt kādas vienas vārdā. Traģēdijā abas galvenās personas vispār nesatiekas. Ziņa par Hērakla gaidāmo ierašanos, bet īpaši Īoles, Hērakla iemīļotās, ierašanās rosina Dējaineru, viņa sievu, uz rīcību, kas noved pie katastrofas. Gribēdama glābt savu laulību, viņa uzdāvina vīram kā "mīlas zāles" ar Hērakla nogalinātā kentaura Nesa indīgajām asinīm ieziestu svētku tērpu, kas neatraujami pielīp pie miesas, ieēdas tajā un to saārda, radot Hēraklam briesmīgas ciešanas. Hērakls alkst atmaksas Dējaneirai, bet, izdzirdis Nesa vārdu, atceras, ka sens orākuls viņam vēstījis, ka viņš mirs no miruša. Hērakls liek Oitas kalnā aizdedzināt sārtu un savu ķermeni nodot liesmām. Drāmas izskaņā Hērakls uz nestuvēm un viņa pavadoņi dodas ceļā uz Oitu. Dējaneira savu kļūdu jau izpirkusi, izdarot pašnāvību. Traģēdijas īpaša vērtība ir Dējaneiras tēls kurā Sofokls risinājis precētas sievas dzīves problēmas vēl pirms Eurīpida (Mēdeja, Faidra).

Pasūti grāmatu ŠEIT


Seterfīlda, Diāna. Trīspadsmitais stāsts.

Seterfīlda, Diāna. Trīspadsmitais stāsts.

Mārgareta Lī strādā grāmatu antikvariātā un kādu dienu saņem tālaika populārākās rakstnieces Vidas Vinteres uzaicinājumu kļūt par viņas biogrāfi. Mārgareta piekrīt, pat nenojaušot, ka šādi tiks ierauta kaislībās, kas virmo Eidželfīldu namā - Vidas Vinteres dzimtas mājā, kura glabā gadsimtiem senus noslēpumus, traģēdijas un likteņu līkločus. Rakstniece atklāj savas ģimenes stāstu - sāgu par mīlestību un ciešanām, alkatību un postu, brāļu nodevību, māsu sāncensību, vecāku vienaldzību un apburto loku, no kura ļaunajām skavām nav izdevies izrauties jau vairākām dzimtas paaudzēm. Mārgareta Lī uzklausa slaveno rakstnieci un kļūst par daļu no stāsta, kas vēl nekad nav atradis dzirdīgas ausis un nu pārsteigs it visus, - par daļu no trīspadsmitā stāsta. Diānas Seterfīldas darbs "Trīspadsmitais stāsts" ir pārsteidzis pasauli un ļāvis atdzimt gotiskā romāna žanram. Tas ir romantikas, intrigu un atriebības pilns vēstījums, kas lasītāju ievilina paaudzēm senu noslēpumu krustcelēs. No angļu valodas tulkojusi Maruta Lubāne. Arņa Kilbloka mākslinieciskais noformējums.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Repše, Gundega. Vara rati.

Repše, Gundega. Vara rati.

Gundegas Repšes romāns VARA RATI ir dienasgrāmatu romānu cikla SMAGAIS METĀLS otrā grāmata – gan ALVAS KLIEDZIENA turpinājums, gan no pirmā romāna pilnīgi neatkarīgs vēstījums, jo metāliem, tāpat kā dzīvēm, sava īpaša un neatkārtojama iedaba.

Pagājušā gadsimta septiņdesmitie un astoņdesmitie – laiks un sejas, kontekstu un prototipu spēles Rugettas – tagad viņas īstajā vārdā: Rozes – patiesajās dienasgrāmatās... un arīdzan romantiskajās, jo, kad romantika nonāk talantīga prozas meistara rokās, rezultāts nevienam neļauj palikt vienaldzīgam.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Patersons, Džeimss. Privātdetektīvi.

Patersons, Džeimss. Privātdetektīvi.

Bijušais jūras kājnieks Džeks Morgans ir elitārās aģentūras “Privātdetektīvi” īpašnieks un vadītājs. Pie viņa strādā profesionāļi, kas savā darbā izmanto jaunākos zinātnes un tehnikas sasniegumus. “Privātdetektīvi” atklāj pat sarežģītākos un veiklāk slēptos noziegumus – pie viņiem vēršas ietekmīgi politiķi, šovbiznesa zvaigznes un... policija!
Losandželosā plosās sērijslepkava, kas nogalina skolnieces, kāds pašas mājā tikko nošāvis Džeka labākā drauga sievu, radušās aizdomas par spēļu uzpirkšanu amerikāņu futbola līgā... Džeks Morgans un viņa komanda risina visas šīs lietas. Personiska vēlme atriebties saduras ar vajadzību vainīgos sodīt pēc likuma bardzības, bet Morgans ne vienmēr ievēro noteikumus.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Makormiks, Viljams Bērtons. Ļeņina harēms.

Makormiks, Viljams Bērtons. Ļeņina harēms.

Asiņainais 1905. gads. Kurzemes guberņu pāršalc tautas bruņotā sacelšanās. Baltvācu muižnieku Rūku ģimene ir spiesta visu pamest un bēgt no agrāk tik paklausīgo kalpu naida. Zaudējot mājas un mantojumu, jaunā aristokrāta Viktora Rūka dzīve sagriežas ar kājām gaisā.

Pret paša gribu iesaukts Krievijas armijā, viņš piedalās Pirmajā pasaules karā un boļševiku revolūcijā. Izprazdams baltiešu brīvības alkas un nicinādams totalitāro režīmu Maskavā, Viktors nejūtas piederīgs nedz baltvācu muižniecībai, nedz arī jaunajai komunistiskajai pārvaldei.

Liktenim labpatīk jokot: Viktors nonāk Ļeņina harēmā jeb sarkano strēlnieku pulkā. Viņš slēpj savu aristokrātisko izcelsmi, sadraudzējas ar strēlniekiem un iemīlas jaunā komunistē. Karam beidzoties, Viktors atgriežas dzimtenē – nu jau neatkarīgajā Latvijā. Taču drīz pie viņa durvīm klaudzina Staļina režīma garā roka...

Pasūti grāmatu ŠEIT


Lundberja, Sofija. Sarkanā adrešu grāmatiņa.

Lundberja, Sofija. Sarkanā adrešu grāmatiņa.

Cilvēka mūžs ietver sevī daudz mīlestības, laimes un arī skumju. Ja vien mēs atvēlam laiku to uzklausīt…

Dorisai ir deviņdesmit seši gadi, un viņa viena mitinās savā dzīvoklī Stokholmā. Vienīgā pārmaiņa vienmuļajā dzīvē ir aprūpētāju apciemojumi un iknedēļas sarunas skaipā ar māsasmeitu Dženiju tālajā Amerikā. Visu dzīvi – kopš 1928. gada – Dorisai ir piederējusi sarkana adrešu grāmatiņa, kurā tika ierakstīti to cilvēku vārdi, ko savas dzīves laikā viņa ir sastapusi. Lielākā daļa vārdu adrešu grāmatiņā tagad ir pārsvītroti, šie cilvēki ir miruši.

Līdz kādu dienu, šķirstot adrešu grāmatiņu, Dorisa nolemj uzrakstīt par šiem cilvēkiem un notikumiem, lai Dženija varētu mantot viņas stāstu.

“Sarkanā adrešu grāmatiņa” ir aizkustinošs stāsts par mīlestību, kas aptver veselu mūžu un paņem lasītāju līdzi ceļojumā uz aizgājušo laiku Parīzi, Ņujorku un Stokholmu.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Laklo, Šoderlo de. Bīstamie sakari.

Laklo, Šoderlo de. Bīstamie sakari.

Franču rakstnieka Šoderlo de Laklo epistulārais romāns (1782) līdz pat mūsdienām ir saglabājis gan estētisko, gan ētisko vērtību, ierosinādams arvien jaunu mākslas darbu tapšanu.

Marķīze de Merteija un viņas bijušais mīļākais vikonts de Valmons ir pietiekami samaitāti, lai azartiski un aukstasinīgi ļautos mīlas spēlītēm, kurās baudu var gūt pazemojot un krāpjot izraudzītos upurus. Pavedināšana pāraug rafinētā avantūrā, kurā ir aizraujoši piedalīties līdz brīdim, kad iemīlas - tas, izrādās, visbīstamāk!

Pasūti grāmatu ŠEIT


Kalaniti, Pols. Kad elpa pārtop par gaisu.

Kalaniti, Pols. Kad elpa pārtop par gaisu.

Kas piešķir dzīvei vērtību nāves priekšā?

Ko darīt, ja dzīvi pilnīgi pārvērš nežēlīga diagnoze?
Kā tas ir – radīt jaunu dzīvību, kad tavējā tuvojas beigām?
Kas piešķir dzīvei vērtību nāves priekšā?

Trīsdesmit sešu gadu vecumā, gandrīz desmit gadus veltījis neiroķirurga profesijas apgūšanai, Pols Kalaniti uzzināja, ka viņam ir neoperējams plaušu vēzis. Vairākus gadus pašaizliedzīgi glābis pacientu dzīvības, viņš pats pārtapa par pacientu, kurš apņēmīgi cīnās par savu dzīvību.

Savā brīnišķīgajā grāmatā “Kad elpa pārtop par gaisu” Kalaniti stāsta par savu dzīvi pirms slimības, profesijas izvēli, dzīves jēgas un savas sūtības meklējumiem, par ārsta darbu un ētiku, cīņu ar slimību un lēmumu kļūt par tēvu pašā grūtākajā dzīves brīdī.

“Viena no tām retajām universālajām grāmatām, kuru es iesaku izlasīt visiem un ikvienam.”
Anna Pačeta, rakstniece

Pasūti grāmatu ŠEIT


Hora, Reičela. Sapņu nams.

Hora, Reičela. Sapņu nams.

Keita ar vīru Saimonu un diviem maziem bērniem vairs nespēj izturēt Londonas šaurībā un trokšņos un nolemj pārcelties uz Safolku, lai sameklētu paši savu māju. Apmešanās pie vīramātes noteikti ir tikai pagaidu risinājums, kas diemžēl sāk ievilkties uz nezināmu laiku. Kamēr Keita lūkojas pēc skaistas, senas, atmiņu pilnas mājas, Saimonam visi meklējumi jau ir līdz kaklam un viņš pat dzirdēt negrib par turpmāku "nīkšanu laukos". Tomēr Keita spītīgi tic, ka jāatrod īstā viņu ģimenes sapņu māja.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Brauns, Dens. Inferno.

Brauns, Dens. Inferno.

Hārvardas simboloģijas profesors Roberts Lengdons nakts vidū pamostas slimnīcā. Viņš nezina, kā šeit nokļuvis un no kurienes radies šaušalīgais priekšmets, ko ārsti atraduši noslēptu viņa drēbēs. Drīz vien Lengdona pasaule pārvēršas haosā. Viņš metas bēgt pa Florenci kopā ar stoisku, jaunu sievieti Sjēnu Bruksu, kuras prasmīgā rīcība paglābj abus no nāves. Joņojot cauri tādām pārlaicīgām vietām kā Vecā pils, Boboli dārzi un Doms, Lengdons un Bruksa atklāj slepenu eju un senu noslēpumu tīklu, kā arī jaunu, biedējošu zinātnes paradigmu, ko var izmantot, lai ievērojami uzlabotu cilvēku dzīvi uz zemes... vai arī to iznīcinātu.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Beigbeders, Frederiks. Romantiskais egoists.

Beigbeders, Frederiks. Romantiskais egoists.

Grāmatas „Romantiskais egoists” galvenajam varonim Oskaram Difrēnam ir 34 gadi. Viņš ir rakstnieks un, lai dzīve kļūtu aizraujošāka, publicē presē savu dienasgrāmatu. Difrēns ir egoists, gļēvs, cinisks un kā apsēsts ar seksu. Ar vārdu sakot, viņš ir tāds kā visi pārējie. Tikai atklātāks…

Pasūti grāmatu ŠEIT


Auziņš, Arnolds. Es varu tikai mīlēt.

Auziņš, Arnolds. Es varu tikai mīlēt.

 A. Auziņa kriminālromānā notikumi kā viļņi jūras malā nolīdzina pagātnes pēdas. Pāri paliek galvenais - Mīlestība. Pat pēc vairāk nekā četrdesmit gadiem...

Pasūti grāmatu ŠEIT


Vinogradova, Laura. Vārnas.

Vinogradova, Laura. Vārnas.

Pie lasītājiem dodas Eiropas Savienības balvas literatūrā laureātes Lauras Vinogradovas jaunais darbs "Vārnas" – emocionāli piesātināts, skarbi patiess garstāsts, kura centrā ir bērnunama audzēknes Sannas un viņas meitas Lias likteņi. Bērnunama uzspiestais zīmogs paliek Sannas dvēselē uz visu mūžu, taču arī Liai jācīnās gan ar sevi, gan apkārtējo vidi, lai spētu pieņemt sevi tādu, kāda viņa ir - atšķirīga no citiem. Bet tad Lia un viņas tēvs Andrejs negaidot saskaras ar savām saknēm - kādu romu dzimtu, no kuras viņi līdz šim ir mantojuši vien ārējo izskatu.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Troja, Eleonora. Krīzes menedžere.

Troja, Eleonora. Krīzes menedžere.

Elīza ir izskatīga, labu izglītību ieguvusi un karjerā veiksmīga sieviete, kurai ir pilnīgi skaidrs, kas ir un kas nav pareizi un kādai būtu jāizskatās viņas perfektajai dzīvei. Nesen izšķīrusies no vīra, kurš šiem priekšstatiem īsti neatbilda, viņa uzsāk darbu perspektīvā mediju uzņēmumā. Darba piedāvājumā teikts, ka viņas uzdevums ir izvest šo uzņēmumu no krīzes. Tomēr realitātē viss izrādās pavisam citādi. Pienāk brīdis, kad Elīza vairs nesaprot, kuram īsti ir iestājusies krīze – uzņēmumam vai varbūt tomēr viņai pašai?

Romānā risinātas daudzas aktuālas tēmas, ieskaitot varas spēles un sievieti “vīrišķīgajā” biznesa pasaulē, taču tas neiztiek arī bez emocijām un autorēm raksturīgā dzirkstošā humora.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Tarta, Donna. Ciglītis.

Tarta, Donna. Ciglītis.

Teo Dekers trīspadsmit gadu vecumā zaudē māti katastrofā, kurā pats brīnumainā kārtā izglābjas, taču šī nelaime satricina viņa dzīves pamatus. Teo paliek Ņujorkā pilnīgi viens, un viņu savā paspārnē uzņem bagāta drauga ģimene. Zēnu mulsina jaunā mājvieta Parka avēnijā, skolā viņš jūtas vientuļš, sāpīgi ilgojas pēc mātes un daudzus gadus paliek sirsnīgi pieķēries mazai, savādi valdzinošai gleznai, kura viņam visvairāk saistās ar māti. Šīs gleznas dēļ Teo beigu beigās nonāk noziedzīgās pasaules labirintos un bīstamu, tumšu darījumu centrā.

“Ciglītis” ir spriedzes pilns ceļojums ne vien pa Ameriku un Eiropu, bet arī pa likteņa līkločiem, kur jāpiedzīvo zaudējumi un apsēstība, kur nepieciešams izdzīvot un izgudrot sevi no jauna, jāsastop mīlestība un nolemtība. Tā ir valdzinoša un spēcīga drāma, kurā apvienojas neaizmirstami, spilgti tēli un aizraujoši sižeta pavērsieni.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Nesbē, Jū. Asinsmēness.

Nesbē, Jū. Asinsmēness.

Oslo pazudušas divas jaunas sievietes. Savstarpēji viņas nav pazīstamas, bet abas pēdējo reizi manītas vienā ballītē. Kad tiek atrasts pirmais līķis, kļūst skaidrs, ka darīšana būs ar sērijslepkavu. Lai atrastu šādu slepkavu, ir nepieciešams neordinārs detektīvs. Tikai Harijs Hols spēj apturēt šādus psihopātus. Bet Harijs nav pieejams, viņš devies uz Losandželosu ar vienu vienīgu mērķi: nodzerties līdz nāvei. Šķiet, nekas nevarētu piespiest viņu atgriezties Oslo, ja vien... netiek apdraudēts kāds, kas viņam kļuvis ļoti svarīgs. Lieta ir daudz sarežģītāka, nekā tā šķiet pirmajā brīdī. Pulkstenis nepielūdzami tikšķ, un pāri Oslo virzās asinsmēness...

Pasūti grāmatu ŠEIT


Lubāniņa, Kristīne. Tu nekad mani neaizmirsīsi.

Lubāniņa, Kristīne. Tu nekad mani neaizmirsīsi.

Iemesli, kādēļ cilvēki atņem cits citam dzīvību, bieži vien ir gaužām primitīvi…

Jaunkalnes universitātes pagalmā atrod noslepkavotu studenti. Visi iztaujātie norādījuši, ka viņa pēdējā laikā uzvedusies noslēpumaini. Kas meitenei maksāja dzīvību un kurš ir vainīgais – to uzdots noskaidrot skarbajam un noslēgtajam izmeklētājam Martinam Lippem, kurš personisku iemeslu dēļ vairs neuzticas nevienam. Ar policijas darbu un izmeklētāja attieksmi nav mierā žurnāliste Katrīna Gartmane, kurai kārdinājums ķerties pašai pie savas izmeklēšanas liktu atkal justies dzīvai.

Slepkavības izmeklēšana abus varoņus gan naidos, gan apvienos un aizvedīs līdz notikumiem, kurus neviens neaizmirsīs.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Link, Charlotte. Vientuļā nakts.

Link, Charlotte. Vientuļā nakts.

Aukstā decembra naktī jauna sieviete viena pati brauc pa vientuļu Ziemeļjorkšīras tīreli. Nākamajā rītā viņa tiek atrasta noslepkavota savā automašīnā, kas ir gandrīz ieputināta sniegā uz lauku ceļa. Taču pat sniegs nespēj noslēpt visas pēdas... Ir lieciniece, kas redzējusi, kā pa ceļam viņas automašīnā iekāpj kāds vīrietis. Viņas draugs? Svešinieks? Viņas slepkava?

Keita Linvila, kura atstājusi Londonu un darbu Skotlendjardā, lai strādātu kopā ar Kalebu Heilu, sāk izmeklēšanu un ātri nonāk uz pēdām, kas ved pagātnē uz kādu neatrisinātu lietu, kuru savulaik izmeklēja Kalebs.
Šī ir ceturtā grāmata kriminālromānu sērijā par izmeklētāju Keitu Linvilu. Labā ziņa – tās visas var lasīt arī neatkarīgi citu no citas.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Lekberga, Kamilla. Kults.

Lekberga, Kamilla. Kults.

Gaišā dienas laikā pie bērnudārza tiek nolaupīts bērns. Neviens no darbiniekiem nav neko pamanījis, bet bērni stāsta, ka vainīgā ir kāda sieviete.

Lai atšķetinātu sarežģīto lietu, izmeklētāja Mina Dabiri aicina palīgā savu draugu Vincentu, un drīz vien tiek atklāta saikne ar citiem līdzīgiem nolaupīšanas gadījumiem. Sākas nežēlīga sacensība ar laiku, kas nedarbojas izmeklētāju labā. Vienlaikus Minas meita ir iepinusies slepenā epikūriešu organizācijā, kas sevi piesaka kā līderības attīstības centru. Vai Mina spēs aizsargāt savu bērnu, kurš pat nezina par viņas eksistenci?

Kamilla Lekberga ir viena no populārākajām mūsdienu zviedru kriminālromānu rakstniecēm. Viņas grāmatas ir izdotas vairāk nekā 60 pasaules valstīs un pārdotas 26 miljonos eksemplāru.

Henriks Fekseuss ir šobrīd spožākā zviedru zvaigzne komunikāciju un mentālās tehnikas jomā – sensacionāls lektors, psiholoģisks iluzionists un domu lasītājs, populāru TV šovu vadītājs un daudzu pasaules bestselleru autors.

Romāns “Kults” ir otrā grāmata sērijā, kurā noziegumus izmeklē Mina Dabiri un Vincents Valders.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Lāgerkrancs, Dāvids. Neskaidrība.

Lāgerkrancs, Dāvids. Neskaidrība.

Slepkavības izmeklēšana saved kopā divus ļoti atšķirīgus sabiedrotos, kuriem jāatklāj kāda dīvaina starptautiska mēroga sazvērestība.

Profesors Hanss Reke. Dzimis bagātā Stokholmas ģimenē, pasaules autoritāte pratināšanas paņēmienos, spēj atrisināt vissarežģītākos rēbusus... Tomēr īpaši saspringtos brīžos mēdz sabrukt, kas noved pie aizliegtu vielu nesamērīgas lietošanas un izmisuma.

Mikaēla Vargasa. Policijas virsniece. Dzimusi apšaubāmā apkaimē, Stokholmas pievārtē, čīliešu politisko bēgļu ģimenē, kuras divi brāļi apgrozās likuma ēnas pusē.

Vargasai šķiet, ka viņai kaut kas ir jāpierāda. Viņa ir sīksta un nelokāma, tomēr vienlaikus, lai atklātu šo slepkavības lietu, viņai nepieciešams arī Rekes unikālais prāts. Rekem ir viss – bagātība, reputācija –, bet diemžēl arī tieksme to visu pazaudēt. Un tikai Vargasa spēj viņam palīdzēt atgriezties uz pareizā ceļa un fokusēt domas uz izmeklēšanu, pirms abus sasniedz draudošās briesmas.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Helgasons, Halgrīms. Sieviete 1000 grādos.

Helgasons, Halgrīms. Sieviete 1000 grādos.

Herbjorgai Marijai ir astoņdesmit gadu, viņa viena pati nīkst garāžā ar portatīvo datoru un rokasgranātu atbalstam un drošībai. Plānodama savu nāvi un pasūtīdama laika logu krematorijā, viņa lūdz Neaizmiršanas dievu un atsauc atmiņā savu dēkaino dzīvi – no vissmalkākajām viesībām līdz visdziļākajai nabadzībai.

Šī neticamā romāna izveidē lieliski kombinējas Halgrīma Helgasona oriģinalitāte un stāstnieka jauda. Augstu vilni sit humors, intuīcija un ironija, kad viņš izvadā Herbjorgu no mazapdzīvotiem Islandes nostūriem līdz kara plosītajai Eiropai un pat tālāk pasaulē, pirms viņa atgriežas, lai pastāstītu mums stāstu, kurā netiek taupīts neviens un nekas.

Halgrīms Helgasons (Hallgrímur Helgason, Halgrīms Helges dēls), islandiešu rakstnieks, ir dzimis 1959. gadā, studējis mākslu, savu pirmo romānu uzrakstījis 1990. gadā. Pēc tam vēl sarakstījis daudzus darbus, kas izpelnījušies lielu uzmanību, tostarp romānus “101 Reikjavīka” un “Vētru zeme”, pēc kuru motīviem tapušas filmas. Autoram vairākkārt piešķirta Islandes literatūras balva (2001., 2018., 2021.gadā).

Pasūti grāmatu ŠEIT


Grietēna, Margarita. Kas nestrādā, tam nebūs jeb Testaments.

Grietēna, Margarita. Kas nestrādā, tam nebūs jeb Testaments.

Aiz trejdeviņām zemēm, aiz trejdeviņām jūrām – Kanādā – dzīvoja reiz onkulis Miervaldis. Miervaldis Sūna. Latvietis. Radu viņam netrūka, taču tie visi bija palikuši Latvijā.

Gadi skrēja, onkuli Miervaldi pie zemes lieca gadu nasta, kamēr kādā skaistā rudens dienā Dievs Tas Kungs nolēma aicināt viņu pie sevis.

Visu mūžu cītīgi strādājis, Miervaldis bija iekrājis glītu naudas summiņu, ko nolēma sadalīt tuviniekiem un labdarībai arī nedaudz noziedot. Testamentā viss tika sīki un smalki aprakstīts, parakstīts, ar smalkām un stiprām zieģelēm apzīmogots.

Kad aizgājēja pēdējo vēlēšanos saņēma Latvijas radi – tuvāki un tālāki ļaudis –, tad atklājās, ka tik vienkārša tā lieta vis nav. Jāsaka tā: vairums no viņiem sēdēja mutes atpletuši un neticēja savām acīm…

Pasūti grāmatu ŠEIT


Bjorks, Samuels. Zēns, kuram patika brieži.

Bjorks, Samuels. Zēns, kuram patika brieži.

Munks un Krīgere. Neiedomājams pāris. Izcila komanda.

1996. gada ziema. Kāds vecs vīrs brauc mājās, un viņa mašīnas tālās gaismas piepeši kaut ko izgaismo priekšā uz ceļa, šķiet, dzīvnieku. Viņš no visa spēka spiež uz bremžu pedāļa. Tomēr tas nemaz nav dzīvnieks. Uz ceļa ir mazs, pārbijies zēns, kuram uz galvas ir brieža rags.
Četrpadsmit gadus vēlāk kalnu ezerā tiek atrasts līķis. Dažu nākamo nedēļu laikā mirst trīs cilvēki. Katru reizi slepkava ir atstājis norādi, izaicinot īpašās izmeklētāju vienības detektīvus Munku un Krīgeri uz nāvīgu spēli – spēli, kurā viņi, visticamāk, nevar uzvarēt. Spēli ar visbīstamāko un briesmīgāko sērijveida slepkavu. Kurš turklāt savus upurus izvēlas nejauši.
Lai atrastu vainīgo, izmeklētājiem ir jāieskatās dziļi pašu pagātnē, bet kā gan lai aptur slepkavu, ja nav iespējams paredzēt viņa nākamo gājienu?

Pasūti grāmatu ŠEIT


Avotiņa, Daina. melnā saulespuķe.

Avotiņa, Daina. melnā saulespuķe.

Romāns vēsta par kāda autores dzimtas atzara likteņgaitām. Darba pamatā ir rakstnieces trimdā aizbraukušās pusmāsas vēstules un smeldzīgās ilgas atgriezties mājās. Šīm ilgām piepildīties tomēr nebija lemts, un kāda ziedoša dzīve, svešumā nīkdama, pazaudēja savu saules krāsu. Romānā atspoguļotas gan galvenās varones Margas un viņas ģimenes gaitas dzimtenē, gan grūtību pilnais ceļš uz mītnes zemi, gan ikdiena Kanādā. Lasītājam aizdomāties noteikti liks arī Margas svešumā dzimušās meitas Airinas atšķirīgais skatījums uz dzīvi un savām saknēm: "Meitas attieksme pret savu tautību Margai dzeļ kā lapsene. Jā, jā, senči un vecāku dzimtene Airinai neko nenozīmē, tie viņai ir sveši jēdzieni. Kā lai kaut ko nozīmētu, ja viņa ir augusi uz pilsētas asfalta svešatnē?".

Pasūti grāmatu ŠEIT


Vaita, Kārena. Mīlēt, piedot, atcerēties.

Vaita, Kārena. Mīlēt, piedot, atcerēties.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Vaita, Kārena. Māja Pritēnijstrītā.

Vaita, Kārena. Māja Pritēnijstrītā.

Lai arī Nolai Trenholmai pašai nepiemīt paranormālas spējas, viņa ir pietiekami ilgi dzīvojusi līdzās ekstrasensiem, lai spētu atpazīt garu klātbūtni, un nesen iegādātajā Jaunorleānas kotedžā neapšaubāmi mīt vismaz kāds pārītis nelūgtu viesu. Acīmredzot ir neatrisināti uzdevumi, kas nedod gariem mieru, un ne visi no viņiem ir labdabīgi. 


Tomēr pēc Bo Raiena sen pazudušās māsas Sannijas negaidītās atgriešanās Nolai vairs neatliek daudz laika, lai domātu par spokainajām parādībām. Jo īpaši tāpēc, ka valdzinošais, taču nepieejamais Bo, vēlēdamies atriebties cilvēkiem, kurus vaino māsas nolaupīšanā, lūdz Nolai pakalpojumu, kas draud laupīt ar tādām pūlēm iegūto dvēseles mieru. Viņš vēlas, lai Nola atjaunotu attiecības ar Maiklu Eiberu, kurš reiz salauzis meitenes sirdi. Bo ir pārliecināts, ka Maikla varenā ģimene ir vainojama Sannijas nozušanā un ka Maikls var palīdzēt tikt pie informācijas, kas ļaus policijai atrisināt šo lietu, - taču Nolai nāksies riskēt ar visu.

Pasūti grāmatiu ŠEIT


Teilore, K. L. Kriminālais pārītis.

Teilore, K. L. Kriminālais pārītis.

Olīvija Sazerlenda ir notiesāta par nopietnu noziegumu: pierādījumu pārliecināti, zvērinātie nospriež, ka viņa centusies atbrīvoties no vīra kopā ar savu mīļāko Džeku, kuram izdevies noslēpumaini nozust. Tagad, kad viņa ir atbrīvota pirms termiņa, Olīvija ir izvirzījusi sev trīs mērķus. Normalizēt attiecības ar meitu. Atjaunot savu labo vārdu. Un atriebties vīram - cilvēkam, kurš safabricējis pret viņu nepatiesu apsūdzību. Cik tālu viņa ir gatava iet, lai panāktu kāroto? Un cik tālu ir gatavs iet viņas vīrs Dominiks, lai Olīviju apturētu? Atklājusi, ka Dominiks nav vienīgais, kuram pagātnē ir rūpīgi slēpti noslēpumi, Olīvija saprot, ka šajā reizē ir apdraudēta ne vien viņas brīvība, bet arī dzīvība...

Pasūti grāmatu ŠEIT


Šepa, Emēlija. Lācis miegā.

Šepa, Emēlija. Lācis miegā.

Atriebība ir spēcīgs dzinējspēks. Kad savrupā meža mājā tiek atrasts brutāli noslepkavots vīrietis, turpat atrastais rotaļu lācītis izmeklētājus aizved pie bijušās policistes Filipas Falkas, kura pēc ģimenes traģēdijas dzīvo ar noslepenotu identitāti. Viņa ir vienīgā, kura varētu palīdzēt atrast vainīgo, bet vai viņa vēlēsies sadarboties ar policiju? Arī prokurore Jāna Berzeliusa piedalās izmeklēšanā, taču viņai jāliek lietā visi iespējamie līdzekļi, lai pasargātu vīrieti, kuru mīl. Tajā pat laikā viņš ir apņēmības pilns noskaidrot, kas saista Jānu un no cietuma iznākušo noziedznieku. Zviedru rakstnieces Emēlijas Šepas detektīvromānu sērija par prokurori Jānu Berzeliusu kļuvusi par starptautisku bestselleru – tulkošanas tiesības pārdotas vairāk nekā divdesmit valstīm.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Ozoliņa-Čiu, Ilona. Pietura pēc pieprasījuma.

Ozoliņa-Čiu, Ilona. Pietura pēc pieprasījuma.

Nomaļā Latvijas pagastā pie kādas nenozīmīgas pieturas pēc pieprasījuma autobusa šoferiem mēdz uznāk savādas sajūtas – tāds kā apjukums, neizskaidrojams nogurums, viens no viņiem šad un tad uz pieturas soliņa mana mazu, sarāvušos puišeli. To pašu zēnu arvien biežāk redz arī tuvīno māju saimniece Zinta. Pamazām romāns aizved lasītāju pagātnē – uz laiku pirms piecdesmit gadiem, kad no mājām aizklīda Zintas mazais brālis. Atklājas sarežģītās attiecības nelaimes piemeklētajā ģimenē – mātes, visu cienītas vietējās ārstes Margaritas, ambīcijas un dziļā mīlestība pret dēliņu, kā arī pieaugošā vienaldzība pret meitu. Pieredzējušās tulkotājas Ilonas Ozoliņas-Čiu debijas romāns ieturēts psiholoģiskā romāna žanrā ar tieši tik lielu mistikas piedevu, ka tā tikai vēl smeldzīgāk izgaismo realitāti.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Mulīns, Pēters. Otra māsa.

Mulīns, Pēters. Otra māsa.

Alīsija Bjelke, kodēšanas ģēnijs, vienmēr ir bijusi “otra māsa”, kuras dzīve aizritējusi skaistās un populārās māsas ēnā. Kad abas kopā izveido jaunu un citādāku iepazīšanās lietotni, Stella kļūst par veiksmīgās un ienesīgās lietotnes seju. Bet, kad māsa tiek atrasta mirusi, Alīsijas dzīve sametas mezglā… Tagad arī viņai ir jācīnās par savu dzīvību…
Lietas izmeklēšanu vada policists Džons Aderlijs, kurš aizvien dzīvo un strādā Kārlstadē. Izskatās, ka, par spīti visiem pūliņiem, viņš nespēs nosargāt sev tuvos un profesionālo dzīvi no pagātnes briesmām. Pienāk brīdis, kad Džonam ir jāpieņem bīstami lēmumi ar nežēlīgām sekām.
Šis ir otrais romāns, kas seko bijušā FIB aģenta gaitām Zviedrijā. Romāna darbība ir spraiga un galveno varoņu dzīves pavērsieni – negaidīti; vislabākais lasīšanas veids – vienā piegājienā un pie silta dzēriena tases.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Montefjore, Santa. Gaidi mani.

Montefjore, Santa. Gaidi mani.

Kornvela, 1944.
Kad Florence Deša uzzina, ka viņas vīrs Rūperts kaujas laikā pazudis bez vēsts un tiek uzskatīts par mirušu, viņa krīt izmisumā. Ir grūti pieņemt, ka zaudēta mūža mīlestība. Tādēļ, kad Florence kādā vecā grāmatā atrod lapiņu ar dzejoli “Gaidi mani”, viņa to uztver kā likteņa zīmi – Rūperts reiz atgriezīsies…
Londona, 1988.
Jau kopš bērnības Makss naktīs redz savādu sapni – viņš atrodas kaujas laukā, un viņam draud briesmas. Vēloties saprast, ko nozīmē šis sapnis, Makss sāk pētīt savas ģimenes vēsturi. Visi pavedieni norāda uz saistību ar kādu radinieku – Rūpertu Dešu, kareivi, kas cīnījies tajā pašā vietā, kurā norit Maksa sapnis.
Melburna, 1994.
Florence saņem vēstuli no kāda svešinieka, kurš dzīvo otrā pasaules malā. Viņš raksta, ka atceras dzīvi, ko dzīvojis kāds cits. Vai šis cilvēks varētu būt tas pats, kuru viņa ir gaidījusi jau vairākus gadu desmitus?

Pasūti grāmatu ŠEIT


Lekberga, Kamilla. Dzeguzēns.

Lekberga, Kamilla. Dzeguzēns.

“Dzeguzēns” ir lasītāju iemīļotās Flelbakas sērijas vienpadsmitā grāmata, kurā kā allaž pagātnes notikumi mijas ar mūsdienām.
Fjelbaku satricina divi šausmīgi notikumi, kuri sākotnēji nešķiet saistīti. Slavens fotogrāfs tiek atrasts mākslas galerijā, brutāli noslepkavots. Savukārt rakstnieka, Nobela prēmijas kandidāta, Heninga Bauera ģimeni piemeklē traģisks liktenis uz mazās salas, kur literāts raksta savu pasaulslaveno romānu sērijas desmito – noslēdzošo daļu.
Patriks Hedstrēms ar Tanumshēdes policijas iecirkņa kolēģiem cīnās ar abu notikumu atrisināšanu, bet Ērika Falka šķetina kādas slepkavības lietu pagājušā gadsimta 80. gadu Stokholmā. Pamazām viņa saprot, ka tagadnes notikumi saistīti ar pagātni un ka vecie grēki sāk mest garas ēnas.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Konelijs, Maikls. Tumšās stundas.

Konelijs, Maikls. Tumšās stundas.

Jaungada priekšvakars Holivudas rajonā ir atnesis totālu haosu. Losandželosas policijas pārvaldes detektīvei Renē Balārai ir naktsmaiņa, un viņa gatavojas tam, ka tūdaļ svinētāju simti būs noskaitījuši pēdējās vecā gada sekundes un no saviem šaujamieročiem raidījuši gaisā tradicionālo svina lietu. Pamazām pienāk ziņojumi par sašķaidītiem vējstikliem un citiem nodarītiem bojājumiem, un Balāra tiek nosūtīta uz notikuma vietu – zem klajas debess sarīkotā trokšņainā ballītē lode trāpījusi autoveikala īpašniekam.
Necik daudz laika Balārai nav vajadzīgs, lai secinātu, ka no gaisa tā lode nevarēja nokrist. Lietas šķetināšanas gaitā viņa nonāk līdz vēl kādai neatklātai slepkavībai, kuru savulaik neizdevās līdz galam izmeklēt detektīvam Harijam Bosam. Balāra un Boss atkal apvieno spēkus, lai noskaidrotu, kā abas lietas ir saistītas. Abi ir spiesti nemitīgi raudzīties pār plecu – tik ilgi un veiksmīgi slēpies slepkava apzinās, ka tiek meklēts.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Kērkvuda, Kerola. Villas "Amore" noslēpumi.

Kērkvuda, Kerola. Villas "Amore" noslēpumi.

Jau pavisam drīz jānotiek gada gaidītākajām kāzām, kuras ar krāšņām svinībām tiks atzīmētas villā "Amore".
Vīnadārzu īpašnieka meita Karīna grasās precēties ar savu bērnības sirdsāķīti Džordžo - viņi apvienos gan sirdis, gan ģimenes uzņēmumus. Tomēr gaisā ir jaušama spriedze, kas kļūst arvien lielāka...
Līgavai nav ne jausmas, ka mīļotais patiesībā nemaz nav tik ideāls, kà izliekas.
Līgavas labākā draudzene zina noslēpumu, kura dēļ kāzas varētu nenotikt.
Līgavas māte ir satriekta, kad uz svinībām ierodas kāds, kuru viņa reiz ir mīlējusi. Vai viņas laulība izturēs šo pārbaudījumu?
Jo vairak viesu pulcējas brīnišķīgajā villā, jo grūtāk ir noslēpt dažus rúpīgi lolotus melus. Turklät viens no klātesošajiem darīs visu, lai patiesība nenāktu gaismā...

Pasūti grāmatu ŠEIT


Jungersens, Kristians. Tev izgaistot.

Jungersens, Kristians. Tev izgaistot.

Kad Mias vīram Frederikam smadzenēs tiek atklāts audzējs, viņas dzīve sagriežas kājām gaisā. Slimības dēļ Frederika personība mainās – no iepriekš tik gādīgā un mīlošā vīrieša pāri nav palicis nekas, nu viņš ir nejauks, rupjš un vardarbīgs. Situācija kļūst vēl sliktāka, kad nāk gaismā fakts, ka Frederiks no savas darbavietas izkrāpis milzīgu naudas summu. Viņam draud cietumsods, taču Mia ir apņēmības pilna pierādīt, ka noziegums tika veikts slimības iespaidā un ir attaisnojams.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Judina, Dace. Maskas.

Judina, Dace. Maskas.

Fotogrāfs Ikars Vilde saņem unikālu piedāvājumu – miljonāra Janusa Krupska eksperimentam gadu fotografēt cilvēkus, lai atklātu viņu īsto seju – bez naudas, varas un sociālā statusa maskām. Paša pagātnes drausmie rēgi mudina Krupski cīnīties ar pērkamiem politiķiem un finansēt medicīniskus pētījumus smagu slimību ārstēšanai. Bet kā viņš saistīts ar Ikara ģimeni? Un ko tādu nofotografējis Ikars, kurš pēc smagas avārijas attopas slimnīcā? Sastiķēts pa gabaliņiem, atsaukts no viņpasaules, viņš guļ baltā palātā, pieslēgts aparātiem, pilnībā izolēts no cilvēkiem. Zāļu, pārlieto asiņu vai Krupska projekta iespaidā Ikars aizmiegot ikreiz iekļūst laika cilpā un tiek iemests vietās un notikumos, kam ir kāds sakars ar maskām. Aiz katras no tām – viņš pats, Ikars. Laiktelpā, kur, atrāvies no ķerrmeņa, lidinās viņa gars, Ikars satiek tos, ar kuriem dzīves laikā nav nokārtotas attiecības. Vai viņam ļaus atgriezties?

Pasūti grāmatu ŠEIT

 

 


Judina, Dace. Mantojums.

Judina, Dace. Mantojums.

Šī ir autores triloģijas “Inde vīna kausā” trešā grāmata.
Kamēr Rita Kadiķe attopas no pārsteiguma par pēkšņi atrastajiem Vācijas radiem un necerēto mantojumu, kā arī šķetina savas dzimtas sarežģītās saknes, viņas agrākā asistente Dita Stropa ir pārcēlusies uz senču mājām cerībā sākt īstu ģimeni ar Mārču Ziediņu. Tomēr realitāte izrādās daudz skarbāka, un par vienīgo Ditas balstu laukos kļūst tēvocis Andrejs. Pat jaunais darbs vietējā kultūras centrā Ditai sagādā asus un bīstamus pavērsienus, taču vienlaikus - arī cerīgu iepazīšanos.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Jakubovska, Māra. Tante Vilhelmīne.

Jakubovska, Māra. Tante Vilhelmīne.

Kā sadzīvot ar gados vecu tanti, kura ilgi dzīvojusi viena pati, kurai traucē skaļi pusaudži un patiesībā jebkādas novirzes no viņas pierastās dzīves kārtības un par vērienīgu pārmetumu objektu kļūst pat tas, ja nopirkta “nepareizā” maizes šķirne? Rudīte ilgi centusies sal got savas ģimenes un tantes Vilhelmīnes intereses, taču izskatās, ka nesaskaņas un tantes neapmierinātība tikai aug augumā. Vai Vilhelmīnes apsolītais mantojums ir Smilgu ģimenes miera vērts?

Pasūti grāmatu ŠEIT


Hepvorta, Sallija. Dvēseles radinieki.

Hepvorta, Sallija. Dvēseles radinieki.

Kas notiek, kad mīlestība tevi aizved līdz kraujas malai?

Sallijas Hepvortas “Dvēseles radinieki” ir aizraujošs, atkarību izraisošs romāns par laulību, nodevību un noslēpumiem, kas liek pārkāpt robežu.

Kotedža kraujas malā. Geiba un Pipas sapņu māja piekrastes pilsētiņā. Taču viņu nevainojamais īpašums slēpj ko šausminošu. Augstā krauja ir kļuvusi par iecienītu galamērķi tiem, kas vēlas izbeigt savas dzīves. Atkal un atkal Geibs dodas viņus glābt, neļaudams spert soli pāri malai. Līdz pienāk diena, kad tas beidzot notiek. Pipa atklāj, ka Geibs upuri ir pazinis. Galvā jaucas jautājumi… Upuris nolēca? Vai viņu nogrūda? Vai Geibs – Pipas mūža mīlestība un dvēseles radinieks – melotu? Kad nevainojamās laulības fasāde sāk drupt, atklājas tās tumšākie noslēpumi.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Auziņš, Arnolds. Mīļotā bez pagātnes.

Auziņš, Arnolds. Mīļotā bez pagātnes.

Kad sacerēti daudzi romāni, autoram jāuzmanās, lai neatkārtojas varoņu profesijas un sižeti. Teātris mani saistījis jau no jaunības, skolas gados spēlēju arī pats. Tuvāk ar šo mākslas veidu iepazinos, kad ilgus gadus Nacionālajā (toreiz Drāmas) teātrī par literārās daļas vadītāju strādāja mans studiju biedrs Gunars Treimanis. Daudz par aizkulisēm stāstīja aktieri un režisori. Draudzējos ar Kārli Sebri, no Dailes teātra ar Ventu Vecumnieci un Kārli Pamši Operetē, kurš iestudēja mūziklu ar manu libretu. Bet atmiņas zudumu pēc avārijas piedzīvoja mana paziņa. Konsultējos ar speciālistiem, kā cilvēks jūtas tādā situācijā, kāds režīms jāievēro, un kā jāuzvedas tuviniekiem. Lai lasītājiem tas murgs nebūtu jāpiedzīvo!

Pasūti grāmatu ŠEIT


Džonsone, Džeina. Sultāna sieva.

Džonsone, Džeina. Sultāna sieva.

Kaisle un alkas, uzticība un nodevība Marokas sultāna galmā

1677. gads, Maroka
Aiz Meknēsas pils lepnajiem mūriem slepkavībā tiek nepatiesi apsūdzēts Nusnuss – gūstā saņemts senūfo cilts vadoņa dēls, kas tagad ir vien pieticīgs rakstvedis. Pūlēdamies izvairīties no soda par asiņaino noziegumu, Nusnuss saprot, ka kļuvis par sazvērestības upuri un nonācis krustugunīs starp trim ietekmīgākajiem cilvēkiem Marokas galmā: viens no tiem ir untumainais sultāns Ismaīls, otra – viņa baigā sieva Zaidāna, nāvējošu dziru brūvētāja, bet trešais – zemiskais lielvezīrs.
Tikām jauna angliete, vārdā Ālise Svanna, krīt pirātu gūstā un tiek atvesta uz sultāna galmu. Viņai ir tikai divas iespējas: atsacīties no savas ticības un nokļūt sultāna harēmā vai mirt. Cenzdamies glābt savu dzīvību, Ālise un Nusnuss piespiedu kārtā noslēdz savienību – savienību, kam lemts kļūt par spēcinošām, mīlestības pilnām attiecībām.

No Meknēsas briesmām un krāšņuma līdz Londonas smirdīgajām ielām un Čārlza II izlaidīgajam galmam... "Sultāna sieva" ir valdzinošs stāsts, kurā atmodināti daži no neparastākajiem vēstures varoņiem.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Hīlsmane, Petra. Kamenes sirdī.

Hīlsmane, Petra. Kamenes sirdī.

Kādam tikai tauriņi vēderā, bet Lēnai arī kamenes sirdī...
Tuvojas Lēnas trīsdesmitā dzimšanas diena, un nedēļu pirms kāzām līgavainis paziņo, ka ir iemīlējies citā. Tā nav vienīgā ķibele. Neveiksmīgi nosūtīts privāts e-pasts, un Lēna zaudē sekretāres vietu nozīmīgā firmā.
Labi, ka ir draudzene Jūlija, brālis Mihels un brāļa labākais draugs Bens – tuvākie cilvēki Lēnas dzīvē, kuri viņu atbalsta. Atguvusies pēc sevis žēlošanas fāzes, Lēna mērķtiecīgi cenšas piepildīt savu trīs punktu plānu.
Sameklēt jaunu darbu
Atrast pareizo vīrieti
Kļūt par “jauno” Lēnu...

Lieliska un izklaidējoša grāmata – tā ir kā laba garastāvokļa garants.
Romāns “Kamenes sirdī” liks jums nevaldāmi smieties, dažbrīd notraukt kādu asaru un
ļaus izdzīvot visneiedomājamākos notikumus. Izbaudiet!

Pasūti grāmatu ŠEIT


Pīrsa, Leslija Izdzīvotāja

Pīrsa, Leslija Izdzīvotāja

1938. gads, Rasela, Jaunzēlande. Bellas un Etjēna meita Marjeta ir nepakļāvīga un stūrgalvīga astoņpadsmit gadus veca skaistule. Mīlošie vecāki bīstas, ka meita nemaz neraizējas par savu reputāciju, jo mazā ciemata iedzīvotāju mīļākā nodarbe ir tenkošana. Pasaulei svārstoties uz kara robežas, Marjeta ar tvaikoni Rimutaka dodas pie krustvecākiem uz Londonu. Nokļūstot Londonā, viņu sagaida pavisam citāda dzīve – sekretāres darbs un nebeidzams izpriecu virpulis greznajā Vestendā.
Beidzot viņa ir noteicēja pār savu likteni ...līdz to visu vienā acumirklī atņem karš.

Uzlidojumu laikā Marjeta ir spiesta pamest iemīļotās mājas un nonāk Īstendā – vietā, kas nepavisam nelīdzinās tai Londonai, ko viņa līdz šim pazinusi. Tomēr, par spīti izmisumam un bezcerībai, šajā iznīcības ielenkumā Marjeta saprot, ka vienīgais veids, kā pārdzīvot karu, ir cīnīties pret to ar visiem spēkiem, ar visu to pašaizliedzību un līdzjūtību, kas mīt viņas sirdī... un tikai tad viņa atradīs patiesu laimi. Jo
Marjeta ir izdzīvotāja.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Rīsa, Džoana. Laimes ķērāja.

Rīsa, Džoana. Laimes ķērāja.

Anna Dārtone, turīga fabrikanta meita, bēgot no šaušalīga nozieguma, nonāk Londonā. Jaunā lēdija ir palikusi gluži viena visā plašajā pasaulē, bet viņa negrasās padoties. Anna vēlas pati noteikt savu dzīves ceļu. Un viņa no sirds tic, ka Londona ļaus piepildīt viskvēlākos sapņus...

Pasūti grāmatu ŠEIT


Tālers, Guntis. Sestdienas kungs.

Tālers, Guntis. Sestdienas kungs.

Mūsu lasītāji jau iecienījuši tukumnieka Gunta Tālera spraigos, intelektuālos romānus detektīva žanrā “Pēdējais klients” un “Monstra rotaļu laukums”, kā arī viņa smalki izstrādātos šausmu stāstus krājumā “Nemierīgās dvēseles”.

Romānā “Pēdējais klients” mēs iepazināmies ar privātdetektīviem Zinti, Mariju un Nelsonu no biroja NEIB un ar viņiem tikāmies arī vienā no krājumā “Nemierīgās dvēseles” ievietotajiem stāstiem. Tagad klāt ilgi gaidītā atkalredzēšanās ar viņiem jaunā romānā!

Detektīvu jaunie piedzīvojumi sākas kādā tveicīgā vasaras vakarā, kad Zintis un Nelsons dodas kārtējā biroja uzdevumā. Kolēģu prombūtnes laikā pie Marijas ierodas izmisis vīrietis un lūdz viņas palīdzību, lai atrisinātu satraucošu un šķietami pārdabisku situāciju: klients ir pārliecināts, ka ar viņu mēģina sazināties kāds no mirušo pasaules...

Organizētā noziedzība. Šķietami pārdabiski notikumi. Nepārvarama baiļu sajūta. Galvā skanošas balsis. Neizskaidrojami nāves gadījumi. Vai tam visam rodams kopīgs racionāls izskaidrojums? Grāmatas varoņiem būs ne vien jāmeklē atminējumi dīvainajām mīklām, bet arī jācenšas palikt dzīviem šajā bīstamajā spēlē…

Tas viss savijas aizraujošā vēstījumā par visai neparastu noziegumu atklāšanu. Turklāt grāmatas pēcvārdā autors sniedzis plašu pētījumu par šobrīd pasaulē ļoti aktuāliem jautājumiem, kas saistīti ar jaunākajām tehnoloģijām.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Švarca, Sandra. Sāļais sniegs.

Švarca, Sandra. Sāļais sniegs.

Mūsu lasītāji jau iecienījuši Sandras Švarcas aizraujošos detektīvromānus “Klusumu meklējot” un “Pats trakākais”, kā arī sirsnīgos stāstiņus par dzīvniekiem visai ģimenei “Suņu mamma”.

Nelielā apjoma romānā “Sāļais sniegs” iepazīsim rakstnieci jaunā rakursā. Tas ir ļoti personisks un dziļš vēstījums par visai skaudriem notikumiem galvenās varones Dominikas dzīvē dažādos laikposmos, ietverot plašu emociju spektru un ievijot arī vairāku citu personāžu likteņstāstus.

Mazā Dominika stāv sniegā un raud. Kūstošās pārslas uz vaigiem sajaucas ar asarām, un meitenītei šķiet, ka sniegs ir sāļš. Tad pie viņas pienāk kāds laipns onkulis un aicina pie sevis uz mājām…
Vai pieaugušajai Dominikai izdosies tikt galā ar neizdzēšamajiem sūrās bērnības nospiedumiem atmiņā un turpmākās skarbās dzīves radītajām sekām vai arī virsroku gūs nopietnā mentālā slimība, atriebības alkas, vēlme pārtraukt šo dzīvi?

“Manu skatienu piesaista oranžs plankums, kas tuvojas. Tā ir meitene spilgtā sporta tērpā ar Ziemassvētku galvas rotājumu – ziemeļbrieža ragiem.
Sniegs kļūst vēl sāļāks, pa maniem vaigiem nu plūst vesela upe asaru. Kāpēc es nevaru tik bezrūpīgi dzīvot? Kāpēc nevaru uzvilkt galvā muļķīgus ragus un skriet visiem pelēkajiem ļautiņiem garām, izstarojot laimi un vēloties to dāvāt?

Pasūti grāmatu ŠEIT


Svīre, Māra. Pēdējā teikuma lāsts.

Svīre, Māra. Pēdējā teikuma lāsts.

Noziegums. Upuris. Izmeklētājs, aizdomās turamie. Bet lasītājs drīz vien pārliecināsies, ka šis nav detektīvs, kurā svarīgi noskaidrot vainīgo. Liktenim traģiskais notikums ir tikai pīķa dūzis romānā tēloto cilvēku mūža spēlē.

Jauno skolotāju Gunu savaldzina Daumanta spēks, pat skarbums. “Greizsirdīgs? Labi, lai ir! Mīlestība bez greizsirdības ir kā šolaiku rozes – bez smaržas. Greizsirdība nozīmē vēlēšanos paturēt mani vienīgi sev…” domā Guna.

“Daumants Gunai likās līdzīgs lielam bērnam, kurš cenšas rīkoties kā pieaugušais, tikai neizdodas. Toties uz upes! Valdnieks! Zināja, prata, izdarīja.”

Gunai nākas izjust, ka viņš grib būt arī savas sievas valdnieks, ka Guna būs viņa privātīpašums. Tas ir smagi.

Un tad Gunas dzīvē ienāk cits vīrietis. Kalvis. Kā izdzīvot kaislību, maigumu un sirsnību, ja tas viss zagšus jāzog? Vai šīm attiecībām lemts būt ilgstošām?

Viens liktenīgs teikums izšķir visu.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Smirnofa, Kārina. Meitene jūras ērgļa nagos.

Smirnofa, Kārina. Meitene jūras ērgļa nagos.

Vēl neizmantotie dabas resursi Zviedrijas ziemeļos aizsākuši zelta drudzi, un kriminālie grupējumi ir starp pirmajiem, kuri steidz tos apgūt. Tomēr Līsbetu uz mazo Gaskasas pilsētu atved ne jau kāre pēc bagātības. Viņas brāļa meitas māte ir kārtējā sieviete, kas šajā reģionā pazudusi, neatstājot pēdas. Ļoti ātri noskaidrojas divas patiesības: Svāla ir ļoti apdāvināta pusaudze, un viņa tiek novērota...

Arī žurnālists Mīkaels Blumkvists dodas uz ziemeļiem. Tiek drukāts žurnāla Millennium pēdējais numurs, un viņa attiecības ar meitu ir saspringtas. Visu pasliktina arī nelāgās baumas, kas klīst par meitas topošo vīru. Kad čukstus vēstītais pārtop par reālu vardarbību, par Mīkaela pēdējo cerību kļūst Līsbeta.

Stīga Lārsona aizsāktā Millennium sērija turpinās slavenās zviedru rakstnieces Kārinas Smirnofas radītajā pasaulē: konspirācija un nodevība, seni ienaidnieki un jauni draugi, sniegiem klātie plašumi un korporāciju alkatība.

Kārina Smirnofa, zviedru rakstniece, savulaik bijusi žurnāliste, pēc tam aizgāja no darba un nopirka kokapstrādes rūpnīcu. Zviedrijā viņas sarakstītās grāmatas kļuvušas par bestselleriem un ir pārdotas vairāk nekā pusmiljons eksemplāros. 2021. gadā tika izziņots, ka Millennium sēriju turpinās K. Smirnofa.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Kvinna, Džūlija. Bridžertoni. Seram Filipam - ar mīlestību.

Kvinna, Džūlija. Bridžertoni. Seram Filipam - ar mīlestību.

Zinot, ka Eloīza Bridžertona ir vecmeita, sers Filips viņai izsaka precību piedāvājumu, domājot, ka viņa ir vienkārša un pieticīga, turklāt izmisīgi ilgojas iziet pie vīra. Tomēr... tā nav. Pievilcīgā sieviete uz viņa sliekšņa ir pavisam citāda, un viņam nav citu vēlmju kā vien viņu noskūpstīt, ja vien viņa beidzot pārstātu runāt...
Vai viņš domā, ka viņa ir galīgi traka? Eloīza Bridžertona taču nevar precēt vīrieti, ar kuru nekad nav tikusies. Bet tad viņa sāk prātot... mostas ziņkāre... un, pirms vēl pati to apjautusi, Eloīza nakts vidū sēž īrētā karietē un dodas sastapt vīrieti, kurš varētu būt viņas īstais un vienīgais. Tomēr... tā nav. Viņas ideālais partneris nevar būt kāds, kurš ir tik noslēgts un nepieklājīgs, un, lai gan Filips nenoliedzami ir glīts, viņš ir liela auguma, raupjš un robusts, un galīgi nelīdzinās citiem Londonas džentlmeņiem, kuri sacenšas par viņas roku. Vai tiešām varētu būt, ka šis neideālais vīrietis varētu būt viņas ideālais partneris?

Pasūti grāmatu ŠEIT


Baha, Tabea. Zīda villas mirdzums.

Baha, Tabea. Zīda villas mirdzums.

Andžela ir laimīga, jo Vitorio ir brīnišķīgs partneris un austuve pamazām sāk nest peļņu. Tomēr austuves panākumi tiek apdraudēti, kad negaidīti uzrodas nepazīstams konkurents. Turklāt šī liksta nav vienīgā, jo Andžela sastopas ar nepārprotamu atraidījumu no Vitorio mātes puses. Šķiet, viņai jaunā un aizrautīgā arhitekte Ticiāna būtu tīkamāka vedekla. Un, tā kā uzrodas pārsteidzoši daudz darbu pasūtījumu, kuri Ticiānai un Vitorio jāveic kopā, Vitorio pavada vairāk laika kopā ar Ticiānu nekā ar Andželu.

Vai Andžela spēs izglābt austuvi un arī cīnīties par savu lielo mīlestību?

Aizraujošs romāns par mīlestību, uzticēšanos un par pasaulē skaistāko audumu – zīdu.

Tabea Baha ir Vācijā labi zināmas autores literārais pseidonīms. Viņa dzimusi Tībingenē un uzaugusi Dienvidvācijā un Francijā. Rakstniece daudz ceļo pa visu pasauli un ceļojumos skatītās ainavas labprāt izmanto savos romānos. Latviešu valodā izdoti arī viņas romāni “Kamēliju sala”, “Kamēliju salas sievietes”, “Atgriešanās Kamēliju salā” un “Zīda villa”.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Gramonte, Nina de. Agatas Kristi mistērija.

Gramonte, Nina de. Agatas Kristi mistērija.

"Mesjē, ļaunums nekad nepaliek nesodīts. Bet reizēm sods ir slepens." Erkils Puaro Nena O'Dī ir apņēmības pilna aizvilināt no ģimenes Ārčibaldu Kristi – slavenās rakstnieces Agatas Kristi vīru. Kad Ārčijs iekrīt Nenas saldajās lamatās un pieprasa šķiršanos, Agata Kristi paņem rakstāmmašīnu un dodas prom, atstājot meitu aukles uzraudzībā. No rīta klints malā tiek atrasta pamesta Agatas mašīna, un rodas jautājums – vai rakstniece bija tik izmisusi, lai mestos ūdenī un atstātu savu meitu bez mātes? Tikai kad Agata Kristi vienpadsmit dienas vēlāk uzrodas, mistērija tiek atrisināta un noskaidrojas, uz ko spējīga sieviete sava bērna dēļ.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Herberts, Frenks. Kāpas mesija.

Herberts, Frenks. Kāpas mesija.

Visu laiku izcilākās fantastikas sāgas Kāpa neparastais turpinājums.
Kāpas mesija turpina stāstu par Paulu Atreīdu, sauktu arī par Muad’Dibu. Divpadsmit gadus pēc uzvaras pār Harkoneniem viņš ir kļuvis par imperatoru – taču uzvara nav nākusi viegli. Visumu ir pārņēmis karš, tajā ir gājuši bojā jau miljardi. Lai arī Pauls ir varenākais imperators pasaules vēsturē, arī viņš nespēj izbeigt asinspirti.
Kamēr bijušie sabiedrotie ir apvienojušies sazvērestībā, lai gāztu Paulu, viņš pieņem dāvanu no tleilaksu ģildes, kas nodevusies ģenētiskām manipulācijām. Taču šis lēmums liek fremeniem apšaubīt savu atbalstu Paulam. Un viņi ir Paula varas patiesais pamats; viņu zaudēšana ir vienīgais, kas patiešām varētu gāzt impēriju.
Kamēr ienaidnieku plāni ir sākuši drupināt Atreīdu nama pamatus, vēl lielākas briesmas draud Paula iemīļotajai Hani un viņa dzimtas dinastijas nedzimušajam mantiniekam...

Pasūti grāmatu ŠEIT


Felka, Romija. Sprostā.

Felka, Romija. Sprostā.

Senās dzirnavās tiek atrasts miris vecs vīrs, kuru vietējie uzskatīja par vientuļnieku ar nelāgu raksturu. Viņš tur mitinājās jau daudzus gadus un nevienu nelaida sev klāt. Kad notikumu vietā ierodas izmeklētāja Frīda Paulsena, viņa nejauši uzduras ejai, kas ved uz tumšu pazemes bunkuru. Noejot lejā, Frīda ierauga gultu, uz kuras uzklāta puķaina sieviešu kleita. Kam šī kleita pieder? Vai tur ir turēta sieviete, un vai viņa vēl ir dzīva? Frīda ir apņēmības pilna atklāt šo noslēpumu.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Kostello, Metjū. Čeringemas mistērijas. Sniega aklums.

Kostello, Metjū. Čeringemas mistērijas. Sniega aklums.

Tikai dažas nedēļas pirms Čeringemas svētku koncerta, pašā karstākajā kora mēģinājumu laikā, notiek visļaunākais – viena no dziedātājam, Kērstija Kimbola, iet bojā. Korim nesen pievienojies bijušais policijas izmeklētājs Džeks. Viņš zina, ka ārēji apburošās un mierpilnās pilsētiņas iedzīvotājiem allaž ir pa kādam tumšam noslēpumam, tādēļ nav pārsteigts, kad paziņa dalās ar aizdomām par Kērstijas nāves patiesajiem apstākļiem… Džekam un Sārai noziegumu risināšana padodas vēsā angļu mierā – lai notiktu, kas notikdams, viņiem vienmēr atradīsies laiks tasītei patiesi labas tējas. Romāns, kas noteikti patiks Mis Mārplas un “Midsomeras slepkavību” faniem!

Pasūti grāmatu ŠEIT


Puriņa, Inga. Cīruļputeņu gads.

Puriņa, Inga. Cīruļputeņu gads.

Lainei tikai trīsdesmit gadu, bet dzīve šķiet vienmuļa un nomācoša - vīrs atradis citu, un abi jau gaida mazuli. Darbs, tiesa, kopā ar labāko draudzeni, taču nekas aizraujošs - pārdevējas vieta lietotu preču veikalā. Arī spēji uzliesmojušas jaunas attiecības nes vilšanos. Laines dzīvi izmaina pārdošanai paredzētas žaketes kabatā atrasta biļete uz Eda Šīrana koncertu... Dublinā.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Robertsa, Nora. Mantotais lāsts

Robertsa, Nora. Mantotais lāsts

Grafikas dizainere Sonija Pūla ir šokēta, uzzinot, ka nekad nesatiktais tēvabrālis viņai novēlējis milzīgu Viktorijas laikmeta māju un iespaidīgu naudas summu. Ir tikai viens nosacījums – lai saņemtu mantojumu, Sonijai kādu laiku jāpadzīvo šajā mājā. Viņa nolemj riskēt un doties uz svešo vietu. Galu galā – varbūt šis piedzīvojums palīdzēs sadziedēt nesen salauzto sirdi?
Sonija pat nenojauš, cik ļoti mainīsies viņas dzīve. Ka viņa ne vien sadziedēs savu sirdi, bet atkal iemīlēsies. Un uzzinās, ka tikai viņas spēkos ir atrisināt kādu savas dzimtas noslēpumu, kas turpina ietekmēt katru jauno paaudzi…

Pasūti grāmatu ŠEIT


Šmite, Linda. Visu brāļu sieva.

Šmite, Linda. Visu brāļu sieva.

Aizkuru mājās ir daudz cilvēku, bet maz laimes. Kārtības uzturētāja un dzimtas kopā saturētāja Ailita pēkšņi palikusi uz gultas. Viņas pašas bērni vēl to nesamana, bet Inga, ienācēja no dziļi ticīgas un garīgas Latgales ģimenes, vecākā dēla Aida nelaulātā sieva, jūt drebam šķietami ciešos pamatus un cauri tiem laužamies ārā rūpīgi glabātus noslēpumus. Ko Aizkuri slēpj? Kā Ingai sadzīvot ar Aida ģimenes skeletiem un pašas sadrupušajiem sapņiem?

Pasūti grāmatu ŠEIT


Zālīte, Māra. Pilna Māras istabiņa.

Zālīte, Māra. Pilna Māras istabiņa.

Māras Zālītes dramatiskās poēmas.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Balode, Ilona. Ielu muzikantu piezīmes.

Balode, Ilona. Ielu muzikantu piezīmes.

2012. gadā iznākušo Ilonas Balodes grāmatu par viņas un mūziķa Rolanda Ūdra stopēšanu uz Ķīnas galvaspilsētu "Rīga-Pekina jeb Ceļošana un izdzīvošana ne-sezonā" bieži dēvē par bezrūpības slavinājumu. Atraktīvais humora, dzīvesprieka un pašironijas pilnais vēstījums iekaroja gan lasītāju, gan kritikas simpātijas: darbs 2013. gadā ieguva LALIGABA nomināciju "Spilgtākā debija".
Ilonas Balodes otrajā grāmatā "Ielu muzikantu piezīmes" skaidri nolasāmi divi laiki viņas dzīvē: "pirms" un "pēc". Pirms nelaimes gadījuma ar dzīvesbiedru Rolandu un pēc tā. Abi šie laiki autores un viņas līdzgaitnieku dzīvēs pamīšus atspoguļoti, savijoties jau pazīstamajai ceļotāju bezrūpībai, vieglam dzīves tvērumam, mākslinieciskam, neparastam skatījumam uz pasauli un norisēm tajā, ar skaudru, eksistenciāli dziļu cilvēka būtības un sūtības analīzi. No zemeņu un zeķu zagšanas, bohēmiska trakuma līdz nopietnām pārdomām par cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, par sāpēm un nāvi.
"Ielu muzikantu piezīmes" ir gan viegla, gan smaga grāmata: personiska, pat intīma Ilonas Balodes autobiogrāfija un vienlaikus neprātīgi krāsaina, vispārcilvēciska odiseja, kas liek uzdot sev daudz jautājumu, domāt un meklēt.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Blaumanis, Rūdolfs. Pazudušais dēls.

Blaumanis, Rūdolfs. Pazudušais dēls.

Bēdu luga "Pazudušais dēls" bija kvalitatīvi jauna pakāpe latviešu dramaturģijā. Tajā izpaudās R. Blaumaņa prasme konfliktu, raksturu un dialogu veidojumā, panākot dzīves apstākļu attēlojuma precizitāti un psiholoģisku ietilpību. Bet "Ugunī" ir Rūdolfa Blaumaņa pēdējā pabeigtā vairākcēlienu luga. Tajā rakstnieks izmantojis iespaidus, kas gūti, kā rakstvedim 19. gs. 80. gadu vidū strādājot Kokneses muižā. Darbā niansēti atklāti personu psiholoģiskie pārdzīvojumi un veidota ietilpīga 20. gs. sākuma sadzīves aina.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Hanišova, Viktorije. Sēņotāja.

Hanišova, Viktorije. Sēņotāja.

Čehu rakstnieces Viktorijes Hanišovas romāna „Sēņotāja” centrā ir jauna sieviete Sāra, kura jau vairākus gadus trūcīgi pārtiek no sēņu lasīšanas, to piegādes provinces restorānam. Būdama brīvprātīga vientuļniece, viņa tikai reizumis dodas uz pilsētu pie psihiatres, lai pārliecinātu par savu līdzsvaroto garīgo stāvokli. Ziņa par mātes nāvi Sāras dzīvi īpaši nemaina. Viņa piedalās bērēs, satiekas ar brāļiem, no kuriem jau sen atsvešinājusies, un atgriežas mežā. Taču ģimenē piedzīvotā bērnības trauma un pāri nodarītais paliek. Viktorije Hanišova bez aplinkiem un vienlaikus iejūtīgi mēra, ko spēj izturēt bērna dvēsele un kur ir ģimenes robežas. Latviešu lasītājam, kas mēdz būt tikpat kaislīgs sēņotājs kā čehi, līdztekus dramatiskajam Sāras stāstam un atklāsmei par to, kāpēc jaunai sievietei jāpārtiek no sēņošanas, interesanti būs arī turienes sēņotāji, viņu paradumi, mežos sastopamās sēnes un to pagatavošanas paņēmieni: „Lai cik arī atsevišķās sēņotāju kategorijas atšķiras cita no citas, tām ir viena kopīga iezīme. Tām nekad nav sāta. Viņiem sāp kājas, launags apēsts jau sen pirms pusdienlaika, visas petpudeles izlaktas līdz pēdējai pilītei, un groziņš jau plūst pāri malām, bet tik un tā piemiedz acis, pārskatot takas malu, un šur tur ielec mežā. Vismaz vienu sēni, vēl pašu pēdējo sēni!” Tomēr galvenokārt stāsts ir par sievietes, kura kļuvusi par vecāku upuri un ģimenes izstumto, pasauli.

Neparastā poētika un rezonējošais spiediens uz lasītāju ir lielisks romāna elements, kas neļaus nolikt grāmatu. Autore izmantoja mainīgo laika plakņu dinamiku, kas izrauj no galvenās varones pašreizējās pieredzes ar pārsteidzošām plaknēm pagātnē, kas pamazām atklāj un izskaidro Sāras pašreizējo pieredzi. Jau tā pietiekami oriģinālo romāna poētiku pasvītro vēl viens svarīgs romāna elements. Tā ir paša romāna norises vieta. Lai gan romāna darbība sākas ar skaistā operteātrī, kuru apmeklējot, bērniem jāievēro stingrs reglaments un kopā ar stāsta varoņiem viesojamies gan Sāras vecāku pilsētas dzīvoklī, gan psihiatriskajā slimnīcā, gan meitenes skolā, lielākā romāna darbības daļa risinās mežā. Sāras labirintā ir tikai viena maza pamesta mājiņa, kas ne tikai sniedz patvērumu no sabiedrības, bet arī zināmā mērā viņu pasargā pašu no sevis. Mežs ir attēlots kā ļoti pretrunīga, saplosīta un mežonīga vide, kas, no vienas puses, ir bīstama, bet no otras - pirmajā acu uzmetienā sniedz šķietamu mieru un drošību, kas tomēr īsteni nekur nav rodama.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Herberts, Frenks. Kāpa.

Herberts, Frenks. Kāpa.

Frenka Herberta meistardarbs – žanra klasika un viens no visu laiku pārdotākajiem fantastikas romāniem.
“Kāpa” stāsta par zēnu Paulu Atreīdu, augstdzimušas ģimenes pēcteci, kura namam uzdots pārvaldīt tuksneša planētu Arrakisu. Vērtīgu to padara tikai melanža jeb spaiss – viela, kas spēj pastiprināt apziņu un pagarināt dzīvi. Pēc melanžas kāro cilvēki visā zināmajā Visumā, gatavi tās dēļ arī nogalināt…
Nodevēju uzbrukums Atreīdu namam liek Paulam uzsākt ceļu pretī liktenim, kas ir iespaidīgāks par visām viņa fantāzijām. Pamazām izaugot par vīrieti un iegūstot noslēpumaino Muad’Diba vārdu, viņam tiek uzticēts ceļš pretī cilvēces senākajam un neaizsniedzamākajam sapnim.
“Kāpa” ir apbrīnojams piedzīvojumu un garīgu meklējumu, dabas aizsardzības un politikas tēmu apvienojums, kas ieguva pirmo Nebulas balvu, kļuva par Hugo balvas laureātu un ielika pamatus neapšaubāmi iespaidīgākajam zinātniskās fantastikas eposam.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Kinnunens, Tommi. Nožēlu neizteica.

Kinnunens, Tommi. Nožēlu neizteica.

 

"Drošībā viņas bija tikai iedamas, un tomēr šķita, ka ik solis ved tuvāk iznīcībai." 1945. gada agrā pavasarī no gūstekņu nometnes Norvēģijā cauri nodedzinātajai Lapzemei uz mājām iet piecas somietes, kas, vāciešiem atkāpjoties no Somijas, aizgājušas tiem līdzi. Otrais Pasaules karš rit uz galu, un tas, kas vēl nesen ticis atzīts par labu, nu jau ir pārkāpums un grēks. Kādas miera laikā izskatās izvēles, kas izdarītas ārkārtas laikā? Kāda ir atgriešanās, ja nav skaidrības par to, kas sagaida?

Pasūti grāmatu ŠEIT


Millere, Madelina. Kirke.

Millere, Madelina. Kirke.

Hēlija – saules dieva un varenākā titāna – namā piedzimst meita. Kirke nelīdzinās vecākiem: viņa nav nedz varena un baisa kā tēvs, nedz satriecoši skaista un mantkārīga kā māte. Viņai ir pašai sava vara, maģija. Kad Kirkes talants sāk apdraudēt dievus, viņa tiek izraidīta uz Aiajas salu, kur vientulībā noslīpē savas īpašās prasmes, veikdama burvestības, lasīdama neparastus augus un pieradinādama mežonīgus zvērus. Tomēr sievietei, kura ir viena, nav lemts dzīvot mierā ilgi. Starp tiem, kas apmeklē viņas salu, ir kāds negaidīts viesis – mirstīgais Odisejs, kura dēļ Kirke riskēs ar visu.

Stāsts par Kirki ir krāšņs eposs par sāncensību starp radiniekiem,
par mīlestību un zaudējumiem – tā ir vīriešu pasaules tumsā
spoži mirdzošas sievietes neapklusināmā dziesma.

Medlina Millere (dz. 1978) ir amerikāņu rakstniece, kuras grāmatas ir tulkotas vairāk nekā divdesmit valodās. Viņa ieguvusi grādu latīņu un sengrieķu valodā un deviņus gadus mācījusi tās arī studentiem. Par savu pirmo romānu “Ahilleja dziesma” autore 2012. gadā ieguvusi godalgu “Orange Prize”, kas tiek piešķirta rakstniecēm par gada labāko literāro darbu. Pēc romāna “Kirke” motīviem tiek uzņemts HBO seriāls.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Bredforda, Sāra. Diāna.

Bredforda, Sāra. Diāna.

Velsas princese Diāna ir viena no spožākajām divdesmitā gadsimta personībām, kura visā pasaulē kļuva slavenā pēc laulībām ar Apvienotās Karalistes troņmantnieku princi Čārlzu. Viņas neatkārtojamā un pretrunīgā dzīve ir raisījusi ne vienu vien jautājumu. Kāpēc stāsts, kam bija jākļūst par vienu no 20. gadsimta skaistākajiem mīlasstāstiem, beidzās ar traģēdiju? Britu rakstniecei un biogrāfei Sārai Bredfordai pēc vairāk nekā desmit gadu pētnieciskā darba ir izdevies atbildēt uz šo un vēl daudziem citiem jautājumiem, radot izcilu un saistošu Diānas biogrāfiju. Lasītājiem nu ir iespējams uzzināt par princesi Diānu to, kas līdz šim ir ticis noklusēts. “Sāra Bredforda nekad nesagādā vilšanos.” (Jeanette Juarez, Amazon) “Šī ir viena no labākajām Diānas biogrāfijām. Autore nebaidās atklāt patiesību pat tad, kad tā ir neglīta.” (Debble, Amazon)

Pasūti grāmatu ŠEIT


Jansone, Anna. Pazudusī meita.

Jansone, Anna. Pazudusī meita.

Jau piecus gadus izmeklētājs Kristofers Barks nerod mieru. Viņš piedzīvojis vecāku ļaunāko murgu – viņa meita Vēra, kas plānoja precēties, savā vecmeitu ballītē pazūd bez vēsts. Pastāv aizdomas, ka meita ir noslīkusi, taču Barks negrib tam ticēt. Viņš dienas pavada, klaiņojot gar ezeru un meklējot pavedienus, taču, kad pazūd vēl viena sieviete, Barkam kļūst skaidrs, ka ļaunums nekur nav zudis. Un tad kaimiņos ievācas Denīse, kas ir tik ļoti līdzīga abām pazudušajām, ka rodas bažas, vai arī viņu nepiemeklēs tāds pats liktenis.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Judina, Dace. Bez nožēlas.

Judina, Dace. Bez nožēlas.

Mežāju pagastā cits pēc cita notiek trīs asinis stindzinoši noziegumi. Pieci upuri - četri jaunieši un skolas direktore. Internetā mākslai veltītās vietnēs tiek nopludinātas gleznaini uzņemtas upuru fotogrāfijas, kas atgādina kadrus no filmām. Aizdomas krīt uz Kaķīša audžudēlu Uģi... Lielajā Mājā tikmēr nomainās vadība. Atklājas, ka jaunais šefs ir Kārļa Basa jaunības drauga Podziņa dēls, pulkvedis Edgars Poga, kuru ietekmīgais tēvs vadījis augšup pa karjeras kāpnēm. Nelāgu pārsteigumu iznāk piedzīvot arī no profesora Mihailova puses. Satriekti par agrāko draugu dubultspēli, Miks Kaķītis ar komandu atstāj dienestu. Tikmēr Anna Elizabete, baroneses Annas Rozes iedrošināta, piekrīt kā konsultante pievienoties filmas "Gadsimta ķēriens" uzņemšanas grupai Francijā.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Makfadena, Frīda. Mājkalpotāja.

Makfadena, Frīda. Mājkalpotāja.

Laipni lūgta ģimenē," Nīna Vinčestere eleganti sniedz man savu manikirēto plaukstu. Es pieklājīgi smaidu un aplūkoju marmora grīdu. Šis darbs ir mana pēdējā iespēja visu sākt no jauna. Es varu izlikties par jebko. Taču drīz vien man nākas uzzināt, ka Vinčesteru noslēpumi ir daudz bīstamāki par manējiem. Katru dienu es tīru Vinčesteru skaisto māju. Izņemu viņu meitu no skolas. Gatavoju gardas maltītes visai ģimenei, bet pati ēdu vienatnē savā jumta stāva mazajā istabiņā. Es tikai vienreiz uzmēru Nīnas kleitu. Tikai lai sajustu, kā tas ir. Bet viņa uzzina... un tad es aptveru, ka manas istabas durvis bēniņos ir slēdzamas tikai no ārpuses. Un nu ir par vēlu. Bet es sevi mierinu: Vinčesteri nezina, kas es esmu patiesībā. Viņi nezina, uz ko esmu spējīga.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Nuts, Zane. Praktiskā kokvilna.

Nuts, Zane. Praktiskā kokvilna.

“Jauna, ne gluži pirmā svaiguma, bet vēl gana ņipra, simpātiska un izglītota sieviete meklē vīrieti, vēlams bez slimīgām seksuālām tieksmēm. Būtu jauki, ja viņš nepīpētu, pārmērīgi nelietotu alkoholu, neaizrautos ar azartspēlēm vai narkotikām. Tā kā esmu reāliste, tomēr saprotu, ka pārāk izvēlīga nedrīkstu būt, izskatīšu visus variantus...”
Dita vēlas atdzīvināt ierūsējušo randiņu dzīvi, nemaz nenojaušot, ka sludinājums internetā sagādās ne vienu vien amizantu situāciju, bet jauna mīlestība var atnākt visnegaidītākajā brīdī...

Pasūti grāmatu ŠEIT


Pārksa, Adele. Tikai starp mums.

Pārksa, Adele. Tikai starp mums.

Kailijas Gilingemas pazušana ir pievērsusi plašu sabiedrības uzmanību - kas gan ir noticis ar sievieti, kura dzīvoja dubultu dzīvi, būdama precēta ar diviem vīriem? Tiek pieņemts, ka viņa ir mirusi. Galvenie aizdomās turamie ir abi Kailijas vīri. Tomēr izmeklētājai Klementsai ir neizskaidrojama sajūta, ka viss ir sarežģītāk, nekā izskatās. Un vēl viņai ir cerība, ka šī Kailija - tik daudzu nosodītā un vienlaikus apbrīnotā, ir dzīva.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Vaita, Kārena. Bēniņi Kvīnstrītā.

Vaita, Kārena. Bēniņi Kvīnstrītā.

Melānijas dzīve atgādina šūpoles – tajā netrūkst kāpienu un kritienu. Viņa ir nopietni sastrīdējusies ar vīru Džeku, turklāt nekādi nespēj palīdzēt draudzenei atrisināt kādas senas slepkavības noslēpumu. Šoreiz nepalīdz pat Melānijai piemītošās pārdabiskās spējas.
Tikmēr dažādās mājas vietās laiku pa laikam sāk uzrasties biedējoša lelle. Melānija zina, ka tā ir slikta zīme. Var gadīties, ka tas ir saistīts ar senatnīgu briljantu, kas paslēpts šīs mājas sienās.
Briljantu grib iegūt arī daudzi citi, tāpēc Melānijai un Džekam ir jāsadarbojas. Viņiem nāksies pieņemt svarīgus lēmumus, lai glābtu savu laulību un tuviniekus.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Visockis, Juris. Finks un sargeņģelis. Zibsnis.

Visockis, Juris. Finks un sargeņģelis. Zibsnis.

Kad gaišreģi Eiženu Finku, kam piedēvētas leģendārā Nostradama spējas, piecos no rīta Šķirotavas stacijā iemet lopu vagonā izsūtīšanai, priekšā ir Benjamiņa kundze, kas viņam jautā: “Tu tik gudrs — kāpēc neparedzēji, ka tevi vedīs prom?” Uz ko Finks atbild: “No likteņa nav iespējams izbēgt, tāpēc es nopirku siltus filca zābakus.”
Finks pareģo, fotografē, zīlē… Viņa mazmeita Larisa Olga Upesjure visu mūžu atcerēsies vectēva dīvainās nodilušās kārtis. Finks kontaktē ar viņpasauli… Paralēlajā pasaulē viss ir ierakstīts, visu var ieraudzīt. Savu enerģiju viņš uzlādē pilnmēness naktīs. Finks spēlē arfu… Skaņu vibrācijas palīdz pieslēgties Visumam, uztvert un raidīt domas, vienlaikus būt trijās vietās — Rīgas dzīvoklī, pie vasarnīcas vārtiem Majoros un Valmieras vilcienā, no drošas iznīcības izglābt Sibīrijas lēģerī VostUrallag ieslodzītos.
Eižens Finks — fotogrāfs, gaišreģis, pareģis, sapņu tulks, mags, viens no lielākajiem Eiropas medijiem. Finka kontā tūkstošiem pareģojumu, no kuriem gandrīz visi ir piepildījušies. Pēdējais, tāpat kā Nostradamam, — par paša aiziešanu viņsaulē./Rakstniece Lia Guļevska.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Žibēla, Karīne. Varbūt tikai ēna...

Žibēla, Karīne. Varbūt tikai ēna...

Kloī Bošāna ir jauna sieviete, kurai, šķiet, veicas visur: viņa ir skaista un gudra, drīz tiks iecelta par prestižas reklāmas aģentūras vadītāju… Un vēl viņa nedaudz ir iemīlējusies valdzinošā vīrietī. Bet aiz pilnības slēpjas kļūmes un šausmas – pēdas, ko atstājusi pagātne. Piepeši Kloī dzīve sāk pārvērsties murgā. Kāds viņai seko uz ielas, iekļūst viņas mājās, kamēr viņa ir prom vai ir iemigusi, un nemitīgi viņu novēro pat visintīmākajos brīžos. Bailes kļūst par viņas vienīgo pavadoni. Kloī ir runājusi vispirms ar draugiem, tad ar policiju, taču neviens viņu neuztver nopietni, neviens viņā neklausās. Viņas šķietami tik ideālā dzīve pamazām sabrūk. Vienīgi uz laiku no darba atstādinātais policists ir gatavs doties viņai palīgā.
Bet vai viņam izdosies notvert Ēnu, kas terorizē jauno sievieti? Kurš no Kloī apkārtnes vēlas viņu iznīcināt? Panākt, lai viņa sajūk prātā? Novest viņu līdz pašnāvībai? Kad Aleksandrs beidzot visu sapratīs, būs jau par vēlu…

P:asūti grāmatu ŠEIT


Grebe, Kamilla. Ēnu mednieks.

Grebe, Kamilla. Ēnu mednieks.

Stokholma, 1944. gads. Klāras kvartālā tiek atrasta nežēlīgi nogalināta sieviete, taču policistiem neizdodas atrast slepkavu. Daudzus gadus vēlāk kādā klusā Stokholmas priekšpilsētā notiek neticami līdzīgs noziegums. Un pavisam drīz – vēl viens. Vai pēc gadiem ilgas slēpšanās būtu atgriezies tas pats varmāka? Vai arī kāds ir atdarinājis sen pastrādāto slepkavību?

Gadu gaitā šo noziegumu izmeklēšanā iesaistītajām policistēm nākas ne vien pieredzēt vairāku jaunu sieviešu nāvi, bet arī cīnīties par savu vietu profesionālajā sfērā, kurā allaž dominējuši vīrieši.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Galbraits, Roberts. Piķamelnā sirds.

Galbraits, Roberts. Piķamelnā sirds.

Kad detektīvbirojā ierodas satrauktā, izspūrusī Edija Ledvela un vēlas runāt ar privātdetektīvi Robinu Ellakotu, Robina netiek gudra, kā risināt šo situāciju. Edija ir viena no populārās animācijas filmas “Piķamelnā sirds” autorēm, un viņu neatlaidīgi vajā kāds noslēpumains tīmekļa lietotājs ar niku “Anomija”. Edija izmisīgi vēlas noskaidrot, kas Anomija ir īstenībā.
Robina atbild, ka viņas detektīvaģentūra šeit nevarēs palīdzēt, un dažas dienas vairs nedomā par šo starpgadījumu, līdz izlasa šokējošo ziņu, ka Edija ir noslepkavota Haigeitas kapsētā – vietā, kur risinās “Piķamelnās sirds” darbība.
Robina un viņas kolēģis Kormorans Straiks sāk izmeklēšanu, lai noskaidrotu Anomijas patieso identitāti. Visu vēl sarežģī neskaitāmie anonīmu tīmekļa lietotāju grupējumi, dažādi biznesa interešu un ģimeņu konflikti, un šīs lietas izmeklēšana liek abiem detektīviem sasprindzināt spēkus līdz pēdējam – turklāt tā apdraud Straiku un Robinu nepieredzētos un briesmīgos veidos...

Romāns “Piķamelnā sirds” ir sestais, kura galvenie varoņi ir Kormorans Straiks un Robina Ellakota.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Dimante, Inguna. greizsirdīgās rotaļas.

Dimante, Inguna. greizsirdīgās rotaļas.

Dārzā zem lazdas divas meitenes spēlējas ar plīša vienradžiem. Bērniem savas rotaļas, pieaugušajiem savas – "Kameņu" mājā tiek svinēta sālsmaizes ballīte. Vai gan kāds varēja paredzēt, ka tai sekos baiss noziegums?
Pazudusī mājas rezerves atslēga vedina domāt, ka slepkava jāmeklē starp ballītes viesiem. Sarežģītās lietas izmeklēšanu vada Megija Celma, kura tikko ir iestūrējusi laulības ostā ar advokātu Arni Celmu. Tikmēr abi nodaļas jaunie vīrieši – izmeklētāji Gatis Gudrais un Gatis Pipars – pavisam negaidīti sāk lenkt kādu pievilcīgu, procesuālo darbību gaitā nejauši satiktu sievieti.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Baha, Tabea. Zīda villa.

Baha, Tabea. Zīda villa.

Cik daudz drosmes vajag jaunam sākumam?

Pēc smaga likteņa trieciena Andžela pieņem krustmātes ielūgumu apciemot viņu Asenzā Itālijā. Iecerētās brīvdienas tomēr izvēršas citādas, saņemot ziņu par Zīda villas – senas vietējās zīda aušanas darbnīcas – slēgšanu. Andžela vēlas to novērst un iegūt Zīda villu savā īpašumā. Tās īpašnieks ir ar mieru pārdot austuvi Andželai, tomēr ir daži nosacījumi. Un Andžela vēl negaidīti satiek vīrieti, kurā iemīlas no pirmā acu skatiena... Bet vai viņa ir gatava jaunai dzīvei Itālijā un jaunai mīlestībai?

Aizraujošs romāns par mīlestību, uzticēšanos un par pasaulē skaistāko audumu – zīdu.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Alsterdāla, Tūve. Mēs zinām, ka atceries.

Alsterdāla, Tūve. Mēs zinām, ka atceries.

Kur tu biji todien, kad pazuda Līna Stavreda?

Līna Stavreda pazuda pirms divdesmit gadiem. Kāds vietējais zēns atzinās viņas slepkavībā, tomēr līķis tā arī netika atrasts.
Izmeklēšana tika slēgta, un lietas materiāli nav publiski pieejami.
Kopš tā laika Odālenas iedzīvotāji izvairās runāt par to vasaru, nevēloties atsaukt atmiņā nepatīkamo pagātnes notikumu.

Mēs zinām, ka tu atceries...

Līnas slepkava ir atgriezies. Vietējai policistei Eirai Šedīnai tā ir iespēja beidzot atklāt gadiem glabāto noslēpumu, tomēr Odālenas iedzīvotāji labprātāk grib visu aizmirst.

“Pasaules līmeņa skandināvu noir trilleris! Par to runās tāpat kā par “Smillas jaunkundzes sniega izjūtu”, “Sarkankrūtīti” un Millennium triloģiju...”
BookPage

Pasūti grāmatu ŠEIT


Aizsila, Ilze. Kārdinošs pavērsiens.

Aizsila, Ilze. Kārdinošs pavērsiens.

18+

Kaisles dzirkstele katru no mums var pārsteigt visnegaidītākajos brīžos (pusdienas pārtraukumā, attālinātā sanāksmē, ceļā). Arī fiziskās labsajūtas augstākās virsotnes var sasniegt neparedzētos apstākļos un vietās (laivā, siltumnīcā, purvā…). “Kārdinošs pavērsiens” piedāvā sešpadsmit eksotiskus attiecību stāstus, kuros intimitātei un erotikai atvēlēta īpaša loma.
Uzmanību: šī stāstu krājuma lasīšana var ne tikai sasmīdināt, bet arī patīkami satraukt, tāpēc izvēlieties šim procesam piemērotu laiku!
“Viegli, asprātīgi, erotiski... Ikdienā zināmas situācijas ievilina un kārdina. Arī lasītājs – vīrietis, kāri tverot katru vārdu, pats nepamana, kā sakrusto kājas!”
Andris Bulis, aktieris

Pasūti grāmatu ŠEIT


Adlers-Olsens, Jusi. Nātrija hlorīds.

Adlers-Olsens, Jusi. Nātrija hlorīds.

Slepkavību nodaļas vadītājs Markuss Jakobsens un viņa labākais izmeklētājs Karls Merks kopīgi izmeklē senu lietu, kura Jakobsenā joprojām ir atstājusi dziļas pēdas. Sirdi plosoša pašnāvība 2020. gadā ir likusi pievērsties tai atkal, un drīz Q nodaļa saskaras ar šausminošu lietu mudžekli, kas izaug viņu acu priekšā. Pavisam īpašs uzdevums piespiež Rozi, Asadu, Gordonu un Karlu strādāt kopā ciešāk nekā jebkad.

Vairāku cilvēku nāves ir nomaskētas kā nelaimes gadījumi vai pašnāvības, taču, kad Q nodaļa tajās iedziļinās, neaptverama shēma sāk norādīt uz kaut ko daudz briesmīgāku un viss liecina, ka drīz būs jāmirst vēl kādam...

Cīņā ar laiku un apgrūtinošajiem koronavīrusa ierobežojumiem Q nodaļa ar ierasto apņēmību un humoru ķeras pie darba, lai novērstu šī cilvēka šaušalīgo nāvi.

Tikmēr kāda cita lieta no pagātnes lēnām apņem Karlu gluži kā žņaudzējčūska, kas beidzot saodusi savu medījumu.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Railija, Lūsinda. Atlants.

Railija, Lūsinda. Atlants.

Parīze, 1928. gads. Kādas privātmājas dārzā tiek atrasts novārdzis zēns, un viņu pieņem mājā mītošā ģimene. Zēns ir izpalīdzīgs, gudrs un talantīgs, savās jaunajās mājās atplaukst, un ģimene viņam nodrošina dzīvi, par kādu viņš neuzdrošinājās pat sapņot. Puika tikai atsakās runāt, un neviens nezina, kas viņš ir.
Zēns aug, sāk apmeklēt nodarbības prestižajā Parīzes Konservatorijā, iemīlas, un viņam gandrīz izdodas aizmirst pagātnes šausmas un seno solījumu. Taču ļaunums nekur nav pazudis, un drošība nav garantēta nevienam. Sirdī viņš saprot, ka pienāks laiks, kad viņam atkal nāksies bēgt.
Egejas jūra, 2008. gads. Visas septiņas māsas pirmo reizi ir sapulcējušās uz “Titāna” klāja, lai atvadītos no sava noslēpumainā tēva, kuru viņas tik ļoti mīl. Māsām par pārsteigumu, Pā Solts norādes par savu pagātni ir uzticējis tieši viņu pazudušajai māsai. Tomēr pēc katra atklātā fakta rodas aizvien jauni jautājumi. Māsām nākas samierināties ar domu, ka viņas savu mīļoto tēvu, šķiet, nemaz īsti nav pazinušas. Un vēl pārsteidzošāk it tas, ka šie ilgi glabātie noslēpumi joprojām turpina ietekmēt viņu dzīvi.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Upīte, Ilze. Sirdis puspievērtas.

Upīte, Ilze. Sirdis puspievērtas.

Trīsdesmitgadniece Sonora atgriežas mājās pēc vairākiem Spānijā pavadītiem gadiem. Šeit viņu gaida ne tikai ģimene un draugi, bet arī sastapšanās ar inteliģento un pievilcīgo Olafu, kuram ir sava dzīves pieredzes bagāža un dvēseles dzīlēs rūpīgi glabāti noslēpumi. Turklāt pusaudze meita no pirmās laulības. Vai Sonora spēs atrast kopīgu valodu ar Alisi?
Kādudien birojā Sonora iepazīstas ar Līvu. Arī viņa ir nesen pārradusies dzimtenē un tiecas pēc Sonoras sabiedrības un atbalsta. Bet vai jaunās sievietes nolūki ir tīri?
Romāna varoņiem nevilšus nākas uzdot jautājumu sev pašiem – vai es esmu tas, kurš tikai pavēris otram savu sirdi?

“Šis ir stāsts par mijiedarbību. Paļaušanās mijas ar šaubām. Saldais – ar rūgto. Uz spēles nav nekas cits kā sirds – plaši atvērta… puspievērta… aizvērta.”

Pasūti grāmatu ŠEIT


Prouza, Nita. Istabene.

Prouza, Nita. Istabene.

JŪS VIŅU NEREDZAT, BET VIŅA REDZ JŪS...

MOLLIJA ŠAJĀ PASAULĒ IR PILNĪGI VIENA. UN PAVISAM NEIEVĒROJAMA.

Strādājot Regency Grand viesnīcā, viņa ir pieradusi būt neredzama. Viņa uzbužina spilvenus un nokopj netīrumus, putekļus un noslēpumus, ko viesnīcas apmeklētāji atstājuši pēc aizbraukšanas. Viņa ir vienkārša istabene – kāpēc gan lai kāds pievērstu viņai uzmanību?
Tomēr Mollija nonāk uzmanības centrā, kad atrod misteru Bleku, īgnu viesnīcas viesi, pavisam mirušu guļam savā gultā. Un tas galīgi nav nekas tāds, ko viegli nokopt. Kad Mollija tiek iesaistīta patiesības meklējumos, sekojot čukstus izteiktajām norādēm viesnīcas gaiteņos, viņa sevī atklāj spējas, par kurām nemaz nebija nojautusi. Viņa ir vienkārša istabene – tomēr pamana to, ko citi nav ievērojuši!

“Istabene” ir stāsts par to, ka patiesība vienmēr nav tikai balta un melna.
Dažreiz tā ir kaut kur pa vidu...

Pasūti grāmatu ŠEIT


Noihausa, Nele. Mūžīgā draudzībā.

Noihausa, Nele. Mūžīgā draudzībā.

Pazudusi sieviete. Mājas augšstāvā policija atrod apjukušu viņas ar demenci slimojošo tēvu un virtuvē – īstas asinspirts pēdas.

Izmeklēšana Piu Zanderi un Oliveru fon Bodenšteinu aizved uz Frankfurtes slaveno Vinteršeida grāmatu izdevniecību, kurā pazudusī sieviete strādājusi par literatūras programmas direktori. Pēc vairāk nekā trīsdesmit darba gadiem viņa tika atlaista, jo bija apvainojusi plaģiātismā vienu no autoriem. Skandāls un arī slepkavības motīvs?

Kad tiek atrasts pazudušās līķis un notiek vēl viena slepkavība, Pia un Bodenšteins atklāj kādu rūpīgi glabātu noslēpumu, kuru bija zinājuši arī abi upuri. Kurš mirs nākamais? Izmeklētājiem nākas vajāt noziedznieku, kurš, šķiet, visu laiku ir viņiem soli priekšā...

Pasūti grāmatu ŠEIT


Nemiera, Linda. Svēto laiks.

Nemiera, Linda. Svēto laiks.

Viņa tikai meklēja patvērumu.
Viņa tikai vēlējās glābt savu dvēseli.
Līdz divi likteņi savijās vienā.

Žannas veiksmīgā karjera un ērtā dzīve slēpj tumšu pagātnes noslēpumu, kas apdraud viņas nākotni. Bīstamā situācijā Žanna ir spiesta meklēt patvērumu jaunbūvētā Pierīgas ciematā meža vidū. Tomēr pakāpeniski atklājas, ka šinī cilvēku un Dieva aizmirstajā
nostūrī viņa nebūt nav viena. Tagad Žannai jāglābj ne tikai sava dzīvība, bet arī dvēsele.
Realitāte savijas ar murgiem, līdz vairs nav viņas spēkos atšķirt vienu no otra...

"Romānā “Svēto laiks” pamazām, tomēr neatlaidīgi sāk savīties divas pasaules, un, raisoties notikumiem, vairs nav skaidrs, kura no tām abām ir šausminošāka – reālā vai rēgainā. Izcili izvirpināts stāsts, kas liek arvien lielākā steigā šķirt lapu pēc lapas, jo vēl lielākas šausmas par sižetā sastopamajām rodas lasītāja galvā, iedomājoties, ka viņš mīklas atrisinājumu varētu tā arī neuzzināt."
Džeina Šteinberga, rakstniece

Pasūti grāmatu ŠEIT


Nats o Dāgs, Niklass. 1795.

Nats o Dāgs, Niklass. 1795.

Tuvojas barona Reiterholma slikti pārvaldītā aizbildņa režīma gals, tāpēc jo dedzīgāka kļūst vēlme notvert tos, kuri ir sazvērējušies pret šo režīmu. Līdz Reiterholma ļaužu ausīm ir nonākusi ziņa par kādu vēstuli, kurā minēti sazvērnieku vārdi. Tiek uzskatīts, ka šī vēstule atrodas pie Annas Stīnas Knapas, no pārmācības nama izbēgušās meitenes.

Tiho Setons ir nogājis pagrīdē. Viņa pastrādātie noziegumi ir nākuši gaismā, viņš ir neaizsargāts un tiek meklēts. Setona vienīgā cerība ir miera noslēgšana ar ordeņa brālību, no kuras viņš ir izraidīts. Lai atgūtu ordeņa brāļu labvēlību, Setons piedāvā sarīkot izrādi, kas šokēs un aizraus pat visizvēlīgākos.

Pilsētā starp tiltiem klīst zilsvārcis Mikels Kardells – bez vienas rokas un pamatīgi apdedzis. Reizēm viņu pavada Emīls Vinge, un ar policijas pārvaldes atbalstu viņi abi dzen pēdas Setonam, turklāt Kardells meklē arī Annu Stīnu Knapu, kura kopš ugunsgrēka bērnunamā ir pagaisusi bez pēdām.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Moja, Džodžo. Meitene, kuru tu atstāji.

Moja, Džodžo. Meitene, kuru tu atstāji.

Kas notika ar meiteni, kuru tu atstāji?

1916. gads, Francija
Sofijai Lefēvrai ir jāspēj nosargāt ģimeni, kamēr viņas mīļotais vīrs Eduārs karo frontē. Kad Sofija tiek norīkota apkalpot vācu virsniekus, kuri ik vakaru ierodas viņas viesnīcā, dzīve pārvēršas nežēlīgas spriedzes virpulī. Un brīdī, kad jaunieceltais komandants ierauga Eduāra gleznoto Sofijas portretu, dzimst bīstama kaislība, kas Sofijai liek pieņemt smagu lēmumu...

Gandrīz gadsimtu vēlāk Sofijas portrets atrodas Līvas Halstonas mājā. Un kāda nejauša tikšanās atklāj šīs gleznas patieso vērtību un trauksmaino pagātni.
Pagātni, kas grasās atgriezties, lai pilnībā izmainītu arī Līvas dzīvi.

Romānā “Meitene, kuru tu atstāji” divas jaunas sievietes, kuras šķir gadsimts, ir vienotas savā nolemtībā cīnīties par tiem, kurus mīl, lai kāda būtu cena...

Pasūti grāmatu ŠEIT


Rīda, Teilore Dženkinsa. Evelīnas Hugo septiņi vīri.

Rīda, Teilore Dženkinsa. Evelīnas Hugo septiņi vīri.

Evelīna Hugo – Holivudas filmu leģenda – beidzot ir gatava atklāt patiesību par savu glamūrīgo un skandāliem apvīto dzīvi. Kad viņa šim darbam izvēlas mazpazīstamu žurnālisti Moniku Grāntu, neviens nav vairāk pārsteigts par Moniku pašu. Kāpēc viņa? Un kāpēc tagad?
Monika ir šķīrusies, un arī viņas profesionālā dzīve nekādi nesokas. Tāpēc viņa izmanto šo izdevību kā atspēriena soli karjeras augšupejai.
Ieaicināta Evelīnas smalkajā dzīvoklī, Monika kā apburta klausās slavenās aktrises stāstā par dzīvi Losandželosā – no pagājušā gadsimta 60. līdz 80. gadiem – un, protams, par viņas septiņiem vīriem... Evelīnai šķetinot stāstu par godkārīgajiem mērķiem un ambīcijām, negaidītu draudzību un spēcīgu mīlestību, Monika pamazām sajūt patiesu saikni ar leģendāro filmu zvaigzni, tomēr, stāstam tuvojoties noslēgumam, kļūst skaidrs, ka abu sieviešu dzīves traģiskā un neatgriezeniskā veidā ir kaut kā saistītas.

Valdzinošs ceļojums cauri senās Holivudas spozmei, divām sievietēm cīnoties – lai ko tas nozīmē un maksā – par patiesību.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Vigāna, Delfīne de. Bērni ir karaļi.

Vigāna, Delfīne de. Bērni ir karaļi.

Savā jaunākajā gandrīz trillera cienīgajā psiholoģiskajā romānā Delfīne de Vigāna caur divu sieviešu diametrāli atšķirīgo likteņu prizmām ļauj palūkoties aiz sociālo tīklu radītā mūsdienu sabiedrības portreta – kad vīzija par slavu un veiksmi ir vien mānīga ilūzija, kas ne tikai aizēno patiesas vērtības, bet iedragā un pat izposta cilvēku dzīves.
Skolas gados Melānija Klo ir pārņemta ar realitātes šovu solīto spozmi un slavu, taču pašas mēģinājumi ielauzties šajā žilbinošajā pasaulē nevainagojas panākumiem. Paiet vairāki gadi, Melānijai šķietami ir viss, ko viņa ir vēlējusies – vīrs, divi piemīlīgi bērni un krāšņa dzīve Parīzes piepilsētā, ko nodrošina pašas izlolotais YouTube kanāls. Taču tajā nemitīgi rādītā idille sabrūk, kad tiek pastrādāts noziegums, kura motivāciju cenšas atšķetināt valsts prasmīgākie izmeklētāji, arī talantīgā dokumentētāja Klāra. Atklājas sen glabāti noslēpumi, pāridarījumi un aizvainojumi.
Aprakstot laika posmu no pirmo realitātes šovu parādīšanās un to ziedu laikiem līdz pat salīdzinoši tuvai nākotnei, Delfīne de Vigāna sniedz stindzinošu ieskatu pasaulē, kurā viss tiek izrādīts un pārdots, pat ģimenes laime. Dzīve nepārtrauktā priekšnesumā, kad identitāte kļūst par zīmolu, liek zaudēt saikni ar realitāti un maina vērtības, bet šī kaitējuma saknes ir dziļi paslēpušās un savijušās personīgajās attiecībās, un atliek vien sadzīvot ar sekām.
“Bērni ir karaļi” ir gan biedējošs, gan fascinējošs stāsts, kurā autore prasmīgi apvieno vairākus žanrus, vienlaikus talantīgi izjaucot un atklājot mehānismus, ar kādiem teju ikviens cilvēks gandrīz neizbēgami tiek ierauts virtuālajā pasaulē.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Ilziņa, Kristīne. Es neliecināšu pret jums.

Ilziņa, Kristīne. Es neliecināšu pret jums.

“Kristīnes Ilziņas stāsti ir par cerību un spītu. Par tiem, kuri astoņdesmitajos lēni, bet neatlaidīgi ārdīja komunisma ideoloģijas blīvo mūri, lai Latvija reiz taptu brīva. Kāds ar drosmi un pārliecību, cits bīdamies, bet ticēdams. Ļoti svarīgi un joprojām nepieciešami stāsti, kādu līdz šim mums ir pietrūcis. Bez patosa un liekas poētikas autore paver durvis uz dzīvi, kādu mēs dzīvojām Atmodas priekšvakarā. Parasti cilvēki neparastā laikā.”
Jana Egle, rakstniece

“Dzīvas un dzīvelīgas Atmodas un pirmsatmodas laiku ainas, kas ietērptas sirdij tīkamos un dvēseli netraumējošos vārdos: Kristīnei piemīt retā spēja arī par briesmīgo un smago runāt ar adekvātu vieglumu, neiebraucot nospiestības depresīvajā grāvī. Šādus gaišus un izgaismotus tekstus mūsdienu latviešu literatūrā nenākas bieži sastapt, tāpēc jo vērtīgāki tie šķiet.”
Dace Rukšāne, rakstniece.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Snips, Artūrs. Rīgas portfelis.

Snips, Artūrs. Rīgas portfelis.

„Rīgas portfelis”. „Artūra Snipa dzīves karte ir bagāta! Minēšu dažas pieturvietas: inženieris, domātājs, diplomāts, dēkainis, paradoksu meistars, viņam piemīt sapņotāja un fantasta daba. Asais prāts, lieliska humora izjūta un nežēlīgais sarkasms veido Artūra Snipa Vēstījuma stilu. Artūrs Snips nekad nebūs „viens no daudziem”, bet vienmēr Pats sava ceļa gājējs!” Alberts Bels 2020. gada 27. Aprīlī, Rīgā, Āgenskalnā.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Mercs, Klauss. Jēkabs guļ.

Mercs, Klauss. Jēkabs guļ.

Šveices rakstnieks Klauss Mercs savā mazajā grāmatā "Jēkabs guļ", kas atnesa autoram plašu slavu, ietilpinājis veselas ģimenes sāgu par trīs Šveices zemnieku paaudzēm. Mercs par varoņu dramatisko dzīvi stāsta ārkārtīgi smalki un piesardzīgi, ar apbrīnojamu sirsnību un cieņu, atrodot unikālu līdzsvaru starp skumjām, ticību un mīlestību. Merca romāns ir vairākas reizes pārizdots un saņēmis Hermaņa Heses balvu. Grāmatu "Jēkabs guļ" kritiķi dēvē par Merca meistardarbu, bet pašu Klausu Mercu - par vienu no izcilākiem vārda meistariem mūsdienu Šveicē.

pasūti grāmatu ŠEIT


empty placeholder

Page Break. Biofīlija.

Biofīlija : Starptautiskais dzejas festivāls Jelgavā "PAGE BREAK", 2023. Dzejoļi latviešu, angļu, zviedru, ukraiņu, turku, dāņu, horvātu, ķīniešu, spāņu, norvēģu, somu, krievu, vācu un citās valodās.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Vīķelis, Gunārs. Paslēpes.

Vīķelis, Gunārs. Paslēpes.

Autors romāna žanram devis apzīmējumu "gandrīz autobiogrāfisks stāsts ar iestarpinājumiem no pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu kriminālhronikas." Gatis ir provinces laikraksta žurnālists, kura labklājību krietni iedragājušas deviņdesmito gadu sākuma pārmaiņas. Meklējot iespējas nopelnīt, viņš kādā brīdī sastop vecu paziņu, kas piedāvā nelielu biznesiņu, tikai nepiebilst, ka aiz tā stāv gauži nopietni puiši, kuriem mērķa sasniegšanai nav sveša nepaklausīgo iebiedēšana un pat nogalināšana...

Pasūti grāmatu ŠEIT


Upīte, Ilze. Fortūnas domino.

Upīte, Ilze. Fortūnas domino.

Grēta nekad neko nav laimējusi loterijā, tādēļ, ieraugot sešzīmju ciparu nejaušības dēļ nopirktā biļetē, vispirms laimestam nenotic. Mazliet vēlāk sāk pragmatiski rēķināt, ko viņa vēlas ar šo naudu izdarīt. Tikmēr mīļā jaunākā māšele Odrija skaidri zina: par daļu naudas Grēta varētu viņai nopirkt sapņu auto! Arī citiem radiniekiem un draugiem ir plāni, kā Grētas laimests varētu atvieglot viņu dzīvi. Un tad Grētu pārsteidz vēl viens likteņa pavērsiens...

Pasūti grāmatu ŠEIT


Šepa, Emēlija. Deviņas dzīvības.

Šepa, Emēlija. Deviņas dzīvības.

oršēpingas izmeklētāju komanda nonākusi strupceļā – lai gan abi noziegumi izskatās savstarpēji nesaistīti, sprādzienā un uzbrukumā bojāgājušie ir vienas bandas locekļi. Vai arī vainīgais varētu būt viens un tas pats?
Kad izmeklēšanā iesaistās prokurore Jāna Berzeliusa, viņa saprot, ka lietai ir tieša saistība ar viņu pašu. Prokurora uzdevums vienmēr ir bijis noskaidrot patiesību, taču šoreiz Jānai jādara viss, lai to noslēptu…

Pasūti grāmatu ŠEIT


Sēks, Makss. Ļaunatmiņa.

Sēks, Makss. Ļaunatmiņa.

Ietekmīgais uzņēmējs Eliels Ceterborgs tiek atrasts nodurts savā smalkajā dzīvoklī Helsinku centrā, un, tā kā viņš nesen izziņojis plašu darbinieku atlaišanu, nevienam nav šaubu par slepkavības motīviem. Taču, kad nogalinātā dzīvoklī tiek atrasta fotogrāfija, kurā redzams viņš kopā ar diviem vīriešiem, kuru sejas noskrāpētas, rodas jautājumi: vai viņiem ir kāda saistība ar Ceterborga slepkavību? Vai arī tie ir nākamie upuri, un vai policijai izdosies viņus atrast laikus? Tikmēr izmeklētāja Džesika Niemi aizgājusi atvaļinājumā, lai tiktu galā ar pagātnes rēgiem. Par Ceterborga slepkavības galveno izmeklētāju tiek iecelts izmeklētājs Jūsufs, taču, tā kā lieta ir tik sarežģīta, viņš pierunā Džesiku nākt palīgā. Un tad izmeklēšana sāk virzīties citā gultnē...

Pasūti grāmatu ŠEIT


Robertsa, Nora. Es paņemšu visu...

Robertsa, Nora. Es paņemšu visu...

Morgana Olbraita ir laimīga sieviete – viņa ir apmetusies draudzīgā pilsētiņā, iegādājusies savu sapņu māju un strādā iemīļoto bārmenes darbu. Pie bāra letes sastaptais pievilcīgais svešinieks šķiet kā trūkstošais puzles gabaliņš viņas dzīvē. Asprātīgs, gādīgs, iejūtīgs… Ielaižot šo vīrieti savā sirdī, Morgana pat nenojauta, cik ļoti tiks satricināta viņas pasaule, jo drīz vien atklājas šausminoša patiesība – jaukais vīrietis ir sērijveida slepkava, kas piesavinās savu upuru naudu. Morganai izdodas palikt dzīvai, bet viņai viss jāsāk no jauna: bez graša kabatā, bez sapņiem, allaž gatavai bēgt. Jo ir skaidrs – šis cilvēks atgriezīsies, lai pabeigtu iesākto

Pasūti grāmatu ŠEIT


Pīrsa, Sāra. Kūrorts.

Pīrsa, Sāra. Kūrorts.

Daudzi šeit ierodas, lai atjaunotu spēkus un atpūstos no ikdienas steigas. Taču kāds alkst pēc atriebības…
Salā netālu no Anglijas piekrastes nesen ir atklāts jauns kūrorts, kas piedāvā daudzveidīgas atpūtas iespējas ekotūrisma cienītājiem, taču vietai, ko vietējie iedzīvotāji dēvē par Nāves klinti, nav laba slava. Klīst baumas, ka sala ir nolādēta, turklāt pirms vairākiem gadiem tajā ir pastrādātas vairākas nežēlīgas slepkavības.
Detektīve Ēlina Vornere tiek nosūtīta uz kūrortu, kad viens no tā darbiniekiem pamana jaunas sievietes līķi uz krasta klintīm zem jogas paviljona. Viss, šķiet, norāda uz traģisku nelaimes gadījumu, taču tad izrādās, ka bojāgājusī sieviete nav kūrorta viešņa un patiesībā viņai nebūtu vajadzējis atrasties salā.
Nākamajā dienā, kad atklājas, ka ir noslīcis viens no kūrorta viesiem, Ēlinai rodas aizdomas, ka šķietamie nelaimes gadījumi nav nejauši. Taču kāpēc nezināmais slepkava uzglūn atpūtniekiem un kā noskaidrot, kuri viesi vēl varētu būt apdraudēti?
Ēlinai ir jāatrod vainīgais, iekams vēsture sāk atkārtoties, lai kūrorta viesi un darbinieki nekļūtu par salas drūmās pagātnes ķīlniekiem…

Pasūti grāmatu ŠEIT


Lapenja, Šarija. Tepat kaimiņos.

Lapenja, Šarija. Tepat kaimiņos.

Annai un Marko šķietami ir viss – mīlošas attiecības, skaistas mājas un burvīga mazulīte. Taču kādu vakaru bērns pazūd... Aizdomas vispirms krīt uz vecākiem, bet patiesība ir daudz sarežģītāka, nekā izskatās pirmajā brīdī.
Izmeklētāji nojauš, ka panikas pārņemtie vecāki kaut ko noklusē, un drīz vien arī Annai un Marko nākas atzīt, ka jau ilgi abiem ir noslēpumi, kurus baidījušies atklāt pat viens otram.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Kovaļova, Lelde. Aizdomas.

Kovaļova, Lelde. Aizdomas.

Adelīnas Meieres slepkavība šokēja visus mazpilsētas iedzīvotājus. Līdz šim drošajā apkārtnē slepkavību neviens pat neatminējās. Pagāja gads, un vainīgais netika notverts. Varbūt viņš bija kaimiņš, veikala pārdevējs vai kāds nejaušs garāmgājējs. Tomēr ar laiku viss noklusa, un Meieres slepkavība nozuda aizmirstības miglā. Līdz dienai, kad apritēja gads kopš notikušā, un es atskārtu, ka manī pamodušās aizdomas. Viss mans ķermenis to apzinājās. Pārliecība bija klātesoša manos kaulos un locītavās, pulsēja ikvienā ķermeņa šūnā. Jūs nenovēlētu šādas aizdomas pat savam ļaunākajam ienaidniekam. Romāns, kas liek mocīties aizdomās, kuras nepamet lasītāju līdz pat pēdējām lappusēm. Stāsts, kas aicina uzdot jautājumus par cilvēka un dzīvnieka lomu šajā pasaulē

Pasūti grāmatu ŠEIT


Kostello, Metjū. Pēdējais vilciens uz Londonu.

Kostello, Metjū. Pēdējais vilciens uz Londonu.

Miermīlīgo Čeringemas pilsētiņu satricina vēsts, ka miris atrasts visu iemīļotais sirmgalvis Oto Brendls tiek atrasts miris. Lai gan vecais vīrs visticamāk piedzīvojis sirdslēkmi, bijušajam Ņujorkas izmeklētājam Džekam rodas aizdomas, ka Oto nav vis bijis tāds lāga vīrs, par kādu viņu uzskatījuši apkaimes iedzīvotāji, un ar viņa dzīvi un aiziešanu saistās kas mīklains. Drīz vien Džeks kopā ar uzticamo draudzeni Sāru ir uz pēdām jaunu noslēpumu atklāšanai… Britu detektīvseriālu cienītāji novērtēs šo grāmatu – tajā netrūkst nedz nervus kutinošas spriedzes, ne izsmalcināta angļu miera!

Pasūti grāmatu ŠEIT


Judina, Dace. Sešas pēdas.

Judina, Dace. Sešas pēdas.

Saņēmusi negaidītu uzaicinājumu piedalīties kinoindustrijas labdarības ballē un piedāvājumu – izpētīt kādu savādu teksta fragmentu un uzrakstīt pēc tā scenāriju, Anna Elizabete nespēj iedomāties, ka tas viņu aizvedīs pie slavenā detektīvromānu rakstnieka Roberta Grosa kapa, bet Basa detektīvaģentūra tiks iesaistīta viņa nāves izmeklēšanā. Mantojuma tīkotāju ir vairāk nekā pietiekami, un visi – aizdomīgi... Tikmēr Mika Kaķīša operu komandai jārisina uzreiz vairāki noziegumi – TV dīvas un viņas vīra slepkavība, vairākas politiskās šantāžas lietas visaugstākajās aprindās un vēl arvien neatrastā ģenerāļa Bozes bēgšanas noslēpums. Ne Pūču mājā, ne Berghofā, ne Lielajā Mājā nav agrākā miera un vienotības – katrs par sevi, it kā draugu vidū kāds būtu iesējis naida, greizsirdības un skaudības sēklu. Vai viņi tiks tam pāri? Jo pagātnes melnās ēnas var uzvarēt tikai visi kopā...

Pasūti grāmatu ŠEIT


Edvardsons, Matiass. Ģimenes traģēdija.

Edvardsons, Matiass. Ģimenes traģēdija.

Trīs jauni cilvēki. Divas slepkavības. Bet vai tikai viena patiesība? Kad vientuļajam tēvam Bilam finansiālā situācija kļūst pavisam slikta, viņš izīrē istabu studentei Karlai, kura ir pametusi savu atkarību mākto māti un beidzot iestājusies universitātē. Lai piepelnītos, Karla atrod mājkalpotājas darbu kādā smalkā namā, kurā mīt Stīvens un Regīna Rīteri. Taču Karla drīz vien saprot, ka šajā ģimenē kaut kas ir gaužām greizi, jo, kāpēc gan lai sieva visu dienu pavadītu tumšā guļamistabā? Tajā pašā laikā Jenniku ir piemeklējusi pusmūža krīze, un viņa tinderī iepazīstas ar Stīvenu. Bet arī viņai sāk šķist, ka ar Stīvenu kaut kas nav kārtībā... Un tad notiek dubultslepkavība... Vai izdosies atrast īsto vainīgo?

Pasūti grāmatu ŠEIT


Doda, Kristīna. Pūķa sirds.

Doda, Kristīna. Pūķa sirds.

Zoja Fēniksa vēlas pāršķirt jaunu lappusi savā dzīvē: pēc laulības šķiršanas viņa ir pārvākusies uz omulīgo pilsētiņu Gotiku un nodevusies sirds aicinājumam – ziedu audzēšanai. Tomēr gaidītais miers nav ilgs. Vispirms Zoja saņem noslēpumainu sūtījumu – ar izmeklētiem dārgakmeņiem rotātu pūķa statueti. Pēc tam viņa iekļūst dīvainā satiksmes negadījumā. Izrādās, kāds gribējis Zoju nogalināt. Kurš gan vēlētos izdarīt kaut ko tādu – un kāpēc? Šķetinot šo mīklu, Zojai nāksies pārvērtēt itin visu, ko viņa zina par savu pagātni, tuvākajiem cilvēkiem un… sevi pašu.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Devero, Džūda. Līdzi paņemt mīlestību.

Devero, Džūda. Līdzi paņemt mīlestību.

Līemam ir doti trīs mēneši, lai panāktu, ka viņa mīļotā Kora iemīlētos kādā citā. Tikai tā ir iespējams mainīt sievietes traģisko likteni un ļaut viņai nodzīvot garu, laimīgu mūžu. Tomēr šis uzdevums ir ārkārtīgi grūts – gan tādēļ, ka Līemam nākas apvaldīt savu sirdi, gan tādēļ, ka pati Kora tiecas pēc viņa…

Vai viņiem izdosies pārmainīt zvaigznēs ierakstīto?

Pasūti grāmatu ŠEIT


Deiva, Laura. Sargā viņu!

Deiva, Laura. Sargā viņu!

Pirms Ouens Maiklss mīklaini pazūd, viņš paspēj mīļotajai sievai Hannai nodot zīmīti. Tajā ir tikai divi vārdi: “Sargā viņu!”. Par spīti apjukumam un bailēm, Hanna precīzi zina, uz ko zīmīte attiecas – Ouena sešpadsmitgadīgo meitu Beiliju, kura bērnībā traģiski zaudēja māti un neieredz Hannu. Nu abu sieviešu pasaule ir apgriezta kājām gaisā.
Kamēr Hannas arvien izmisīgākie zvani vīram paliek bez atbildes, viņu mājās ierodas FIB aģenti un Maršalu dienesta pārstāvji. Kāpēc Ouenam bija tik steidzami jābēg? Vai viņš nav tas, par ko izliekas? Hanna un Beilija kopā vēlas atklāt patiesību.

Pasūti grāmatu ŠEIT


empty placeholder

Kompaņīkova, Monika. Piektā laiva.

Aizkustinošs stāsts par meiteni, kura postkomunistiskajā Slovākijā visiem spēkiem cenšas parūpēties par sevi un citiem. Divpadsmit gadus veco Jarku emocionāli pametusi viņas nenobriedusī, izlaidīgā māte. Likteņa ziņā atstātā meitene ir spiesta rūpēties par savu kašķīgo, mirstošo vecmāmiņu, lai nenosmaktu postkomunistiskā betona džungļos, lai izdzīvotu Bratislavas daudzdzīvokļu ēkas sociālajā vakuumā. Viņa vada dienas, klaiņojot pa ielām un sapņojot vienīgajā vietā, kur jūtas droši: mazajā dārziņā, ko Jarka mantojusi no nekad nesatiktā vectēva. Kādu dienu, dodoties uz dārzu, viņa apstājas piepilsētas dzelzceļa stacijā un impulsīvi nolaupa dvīņu mazuļus. Jarka balansē uz katastrofas sliekšņa, un, cenšoties rūpēties par mazuļiem, meitene atklāj sevi. Monika Kompanikova ar dzīvu bezkompromisa skatienu iemūžinājusi īstu cilvēcisku attiecību universālu meklējumu postkomunistiskās Eiropas tukšuma un sāpju vidū. Monikai Kompaņīkovai piemīt izcilas novērotājas prasmes un spēja pamanīt detaļas, un šis rakstnieces talants ir ļāvis tapt spožam romānam

Pasūti grāmatu ŠEIT


Trusoni, Daniela. Mīklu valdnieks.

Trusoni, Daniela. Mīklu valdnieks.

Visa pasaule ir viena liela mīkla, un slavenais atjautības uzdevumu sastādītājs Maiks Brinks saprot tajā valdošās sakarības labāk par citiem. Sporta laukumā iegūtas smadzeņu traumas rezultātā viņš ir ticis pie superspējām, kādu nav parastiem cilvēkiem, un spēj atrisināt vissarežģītākos uzdevumus. Tomēr spējas ir radījušas neredzamu sienu starp viņu un pārējo pasauli, un Brinkam nākas grūti ar kādu satuvināties.


Aksats, Federiko Amnēzija

Aksats, Federiko Amnēzija

Džons Brenners savos divdesmit septiņos gados ir bijušais alkoholiķis, šķirtenis un savu četrus gadus veco meitiņu satiek retāk nekā gribētu.

Kādu vakaru viņš pamostas uz viesistabas grīdas, nespējot atcerēties neko, kas noticis iepriekšējo stundu laikā. Viņam līdzās ir tukša vodkas pudele, pistole un skaistas meitenes līķis, bet Džons neatceras, ka jebkad būtu viņu iepriekš saticis. Viņa prātā šaudās tikai viens jautājums: vai es esmu slepkava, vai arī kāds tiešām cenšas mani iegāzt? Šķietami viss liecina par to, ka viņš ir iekritis prasmīgi ierīkotās lamatās.

Džons ir parasts cilvēks un nespēj iedomāties, kurš varētu gribēt viņu padarīt par slepkavu. Patiesību viņš var noskaidrot tikai pats, tā noslēpta dziļi viņa prātā, un atklāsies virknē sapņu, kuros noslēpumainā meitene viņam seko, atkārtojot vienu un to pašu frāzi: “Tu kaut ko aizmirsi”.


Atkinsone, Keita Agrā gaitā es ar suni

Atkinsone, Keita Agrā gaitā es ar suni

Bijušās policistes, tagad lielveikala drošības dienesta vadītājas Treisijas Voterhausas diena rit ierastās sliedēs, līdz viņa tiek pie kāda šokējoša pirkuma. Šis neprāta mirklis apgriež Treisijas dzīvi ar kājām gaisā, rāmo ikdienas ritējumu nomaina bailes un briesmas uz katra soļa.
Par lieciniekiem Treisijas neprātīgajai rīcībai Līdsas Meriona centrā kļūst sirma aktrise, pati atrazdamās uz katastrofas sliekšņa, un Džeksons Broudijs, kurš ir atgriezies savā dzimtajā grāfistē, lai meklētu kāda cita cilvēka saknes. Viņi visi trīs uzzina, ka pagātne nekad nav vēsture un ka neviens labs darbs nepaliek nesodīts.

“Keitas Atkinsones romānu brīnums ir nevaldāmais dzīvesprieks. Arī šajā romānā neparastā veidā apvienojas asprātība, atklātība, maigums un atturība.”
Guardian

Keita Atkinsone ir viena no izcilākajām mūsdienu rakstniecēm, un viņas daiļdarbi gūst atzinību visā pasaulē. Par privātdetektīvu Džeksonu Broudiju latviešu valodā izdoti arī romāni “Lietu vēsture” (2008), “Kur ir, tur rodas” (2008) un “Kad reiz būs labas ziņas?” (2021).


Atkinsone, Keita. Kur ir, tur rodas.

Atkinsone, Keita. Kur ir, tur rodas.

Ir vasara, Edinburgā risinās slavenais Festivāls. Ļaudis, kas stāv rindā uz dienas izrādi, kļūst par lieciniekiem automašīnu sadursmei un kautiņam, kurš mainīs dzīvi visiem, kas tajā iejaukti. Bijušais policists un privātdetektīvs Džeksons Broudijs arī ir tikai skatītājs – līdz kļūst par aizdomās turamo.
Stāstījums ir konstruēts līdzīgi krievu lellītei matrjoškai, katrs pavediens negaidīti izrādās saistīts ar nākamo. Visi romāna varoņi meklē vai nu mīlestību, vai naudu un atrod to gluži negaidītās vietās. Un, kā jau allaž Atkinsones darbos, katrs varonis beigu beigās atrod savu īsto es.

Keita Atkinsone ir viena no izcilākajām mūsdienu rakstniecēm, un viņas daiļdarbi gūst atzinību visā pasaulē. Par privātdetektīvu Džeksonu Broudiju latviešu valodā izdoti arī romāni “Lietu vēsture”, “Kad reiz būs labas ziņas?” un “Agrā gaitā es ar suni”.


Atkinsone, Keita. Lietu vēsture.

Atkinsone, Keita. Lietu vēsture.

Kembridža tvīkst neparasti karstas vasaras saulē. Bijušajam policijas inspektoram, tagad privātdetektīvam Džeksonam Broudijam pasaule sastāv no vienas pārskata lapas – “Pazudušie” pa kreisi, “Atrastie” pa labi, un starp abām pusēm nekādi nav panākams līdzsvars.
Kembridžā Džeksons nekad nav juties kā mājās, un tagad ir izjukusi arī viņa laulība. Paša ģimenē ir notikušas traģēdijas, un traģēdijas – nāve, intrigas, nelaimes – tagad ir viņa darbs. Džeksons izmeklē trīs dažādas lietas, un, pētīdams šo lietu vēsturi, sāk saprast, ka, par spīti šķietamajām atšķirībām, viss ir savstarpēji saistīts...

Keita Atkinsone ir viena no izcilākajām mūsdienu rakstniecēm, un viņas daiļdarbi gūst atzinību visā pasaulē. Par privātdetektīvu Džeksonu Broudiju latviešu valodā izdoti arī romāni “Kur ir, tur rodas”, “Kad reiz būs labas ziņas?” un “Agrā gaitā es ar suni”.


Bauere, Inguna. Māsa Magda.

Bauere, Inguna. Māsa Magda.

“Sirds viņai dega padarīt latviešu zemi svētlaimīgu”, tā par vācbaltiešu muižnieci Magdalēnu Elizabeti fon Hallarti reiz teicis viņas draugs grāfs fon Cincendorfs.

Kas bija šī apbrīnojamā sieviete, kuras sirds dega par latviešiem? Daudziem, iespējams, viņas dāsnais ieguldījums, lai vairotu latviešu garagaismu un pašapziņu, maz zināms.

Pēc Ziemeļu kara (1700–1721), kļuvusi par Valmiermuižas pārvaldnieci, Hallarte izveidoja pirmo muižas skolu savu dzimtcilvēku bērniem. Valmieras Jēra kalnā viņa nodibināja skolotāju semināru, kura absolventi sāka strādāt plašajā Vidzemes teritorijā, vienlaikus būdami latviešu apgaismošanas misijas pārstāvji. Aktīvi atbalstot hernhūtiešu kustību un nodibinot Vidzemes brāļu draudzi, Hallarte veicināja latviešu nacionālās atmodas pirmsākumus.

Līdzcilvēki savu kundzi sauca par ģenerālieni, taču savā sirdī viņa bija Māsa Magda, sieviete, kura labi pazina sirdssāpes, loloja lielas cerības un kaislīgi vēlējās mīlēt.


Belševica, Vizma. Billes skaistā jaunība.

Belševica, Vizma. Billes skaistā jaunība.

"Billes skaisto jaunību" es pirmoreiz lasīju laikam jau pati savā skaistajā jaunībā. Pusaugu Billes dzīvei ir cita krāsa un garša nekā bērna acīm skatītajai pasaulei pirmajās divās daļās, ko atcerējos kā vecāsmātes priekšālasītus stāstus vēl to tapšanas stadijā. Skaistuma Billes jaunībā maz - kur tam rasties karā un pēckara dzīves grūtumā? Bet arī tāda ir dzīve. Un Bille. "Billes skaistā jaunība" ir noslēdzošais cēliens stāstā par Billi. Bez noslēdzošā cēliena neiztikt. / Ieva Elsberga.


Belševica, Vizma. Bille un karš.

Belševica, Vizma. Bille un karš.

"Vizma Belševica bija sarakstījusi "Billes" turpinājumu, bet nosaukums nekādi nedevās rokās. Izmisums. Es teicu: "Mammu, tas nav tik svarīgi. Lai ir "Bille. 2. daļa" vai kaut vai "Bille dzīvo tālāk", vai kas tamlīdzīgs." Viņa smagi nopūtās, piekrita, un klajā nāca "Bille dzīvo tālāk". Tad grāmatas zviedru tulkotājs Juris Kronbergs drošu roku to pārsauca "Bille un karš". Autore piekrita. Un pareizi vien ir. Te ir Bille. Un Otrais pasaules karš Latvijā. Tik vienkārši." (Jānis Elsbergs).


Dimante, Inguna. Melno kleitu čuksti.

Dimante, Inguna. Melno kleitu čuksti.

Pavadot vasaru leišmales Vecļaužos, topošā studente Kate sastop savu pirmo īsto mīlestību. Oto ir jauns, stabilās vērtībās audzināts lauksaimnieks.

Taču izskatīgais jauneklis nav paredzēts viņai – tā vēstī pravietojums, kura avots slēpjas bezgala tālā senatnē.

Gadsimtiem rūpīgi sargātais noslēpums sāk Kati apdraudēt, un viņai jāizvēlas: neticēt māņiem un cīnīties par mīlestību vai bēgt?


Hanna, Kristīne. Četri vēji.

Hanna, Kristīne. Četri vēji.

Teksasa. 1934. gads. Lielās depresijas laikā daudzi ir zaudējuši darbu. Lauki cieš no ilgstoša sausuma, un fermeri dara visu, ko spēj, lai glābtu ražu.
Kad Elsas Martinelli vīrs aizbēg un pamet ģimeni likteņa varā, Elsai, tāpat kā daudziem viņas kaimiņiem, nākas pieņemt izšķirošu lēmumu: palikt savā saimniecībā un turpināt cīņu ar dabu vai kopā ar bērniem doties labākas dzīves meklējumos uz Kaliforniju. Vai viņus tur gaidīs cerētā piena un medus zeme vai tomēr jauni pārbaudījumi?

Romāns “Četri vēji” vēsta par neizmērojamu mātes mīlestību, sieviešu uzticīgo draudzību un spēju atkal mīlēt, neraugoties ne uz ko. Tas ir iedvesmojošs stāsts par izdzīvošanu, cerībām un visu to, ko spējam paveikt sev tuvo cilvēku labā...


Kolbergs, Andris. Meklējiet sievieti.

Kolbergs, Andris. Meklējiet sievieti.

It kā jau tāda ir izmeklētāja ikdiena – slepkavība un zādzība, taču šoreiz jaunajam izmeklētājam nav ne mazāko pavedienu, kas ļautu meklēt vainīgo, un pat loģisku pastrādāto noziegumu motīvus ir grūti ieraudzīt. Ja vien jāsper daži soļi atpakaļ un jāparaugās plašāk – padomju iekrātas agonija Latvija, atgūtās neatkarības slidenās taciņas un grāvji...


Kouls, Daniels. Atdarinātājs.

Kouls, Daniels. Atdarinātājs.

Dzīva viņa bija mūza.
Mirusi – kļūs par mākslas meistardarbu.

1989
Detektīvi Bendžamins Čemberss un Ādams Vinters dzen pēdas izmanīgam sērijslepkavam, kurš atdarina izcilus tēlniecības meistardarbus… izmantojot savu upuru līķus. Kad Čemberss gandrīz zaudē dzīvību, izmeklēšana apstājas. Ilgi meklētais slepkava noiet pagrīdē, nepabeidzis kolekcijas veidošanu.

1996
Džordana Māršala ir enerģiska mācekle Jaunajā Skotlendjardā, kura sapņo reiz strādāt Slepkavību izmeklēšanas nodaļā. Viņai izdodas iegūt jaunus faktus un pārliecināt Čembersu un Vinteru atgriezties pie senās lietas. Izmeklēšana kļūst ar katru dienu sarežģītāka, jo meklētais monstrs ir daudz bīstamāks un gudrāks, nekā viņi spēja iedomāties.


Kvinna, Džūlija. Mīlas dēka ar Bridžertonu.

Kvinna, Džūlija. Mīlas dēka ar Bridžertonu.

Penelope Feteringtona savas labākās draudzenes brālī ir bijusi iemīlējusies jau... nu, teiksim veselu mūžību. Vērojot viņu no attāluma, Penelopei šķiet, ka zina par viņu visu, līdz, nejauši atklājot viņa lielāko noslēpumu, sabīstas, ka patiesībā viņu nemaz nepazīst.

Kolins Bridžertons ir noguris no tā, ka tiek uzskatīts tikai par apburošu vīrieti, un noguris no slavenās tenku slejas autores lēdijas Visldaunas, kura nespēj uzrakstīt nevienu ziņu, nepieminot viņu.

Atgriezies Londonā pēc ārzemju ceļojuma, Kolins atklāj, ka viss ir ļoti mainījies, jo īpaši Penelope Feteringtona! Meitene, kas vienmēr ir bijusi vienkārši līdzās, pēkšņi ielauzusies viņa sapņos. Uzzinot, ka arī Penelopei ir noslēpumi, izvairīgajam vecpuisim nāksies izlemt... vai Penelope ir viņa ierastās dzīves lielākais apdraudējums vai laimīgo beigu apsolījums?

Amerikāņu rakstniece Džūlija Kvinna sāka rakstīt mēnesi pēc koledžas beigšanas un kopš tā laika nodarbojas tikai ar rakstniecību. Viņas romāni ir tulkoti 43 valodās, visur pasaulē iegūstot bestselleru statusu. “Mīlas dēka ar Bridžertonu” ir ceturtā grāmata ciklā par Bridžertonu ģimeni, pēc kuras uzņemts arī TV seriāls, ko demonstrē Netflix.


Kvinna, Džūlija. Bridžertoni. Džentelmeņa piedāvājums.

Kvinna, Džūlija. Bridžertoni. Džentelmeņa piedāvājums.

Sofija Beketa pat sapņos nebija pieļāvusi domu, ka varētu ielavīties lēdijas Bridžertonas slavenajā masku ballē – un ka viņu tur gaidīs Sapņu Princis! Kaut gan Sofija ir grāfa meita, augstprātīgā pamāte ir uzspiedusi viņai kalpones lomu. Taču tagad, virpuļojot dejā dzīvespriecīgā un nepiedienīgi skaistā Benedikta Bridžertona stiprajās rokās, viņa jūtas kā karaliene. Diemžēl Sofija zina, ka visa burvība beigsies, līdzko pulkstenis sitīs pusnakti.


Laganovska, Vija. Viltus saules.

Laganovska, Vija. Viltus saules.

2020. gadā Apgādā Zvaigzne ABC iznāca Vijas Laganovskas stāstu krājums “Pirms un pēc”, bet par sava pirmā romāna tapšanu pati autore stāsta:

“Vārdam “saule” ir īpaša nozīme latviešu valodā. Saules kulta strāvojumi piepilda mūsu ikdienu, un vārdu savienojumu sekot saulei varētu uzskatīt par sinonīmu vārdam “dzīvot”. Bet arī sekot viltus saulēm – tā ir pazīstama un laikmetīga parādība.
Romāns tapis no stāsta ar tādu pašu nosaukumu, kurš iekļauts krājumā “Pirms un pēc”. Parasti saviem varoņiem izdomāju priekšvēsturi, kuru neatspoguļoju stāstos, tomēr man ir skaidrs, kur katrs tēls dzimis, audzis un kas ar viņa dzimtu noticis. Gluži mistiskā veidā manis izdomātais tēls aizved uz vienu vai citu pilsētu, vietu, māju, liek satikt konkrētus cilvēkus.
Tam, kādēļ romāna sižets ieplūst Dobelē, kāpēc tā varoņu liktenis savijas ar savulaik reālām vēsturiskām personībām – Dobeles mācītāju Jāni Straumani un viņa dēlu, ķīmiķi Mārtiņu Straumani, – varētu atrast loģisku izskaidrojumu pašas dzīvē. Iekšējās jēgas meklējumi mani šoreiz aizrāva tik ļoti, ka tapa romāns.”

Romānā neparasti savijas dažādi laikmeti (1915.–2017. g.) kādas dzimtas un tās līdzcilvēku dzīvē, līdztekus vēsturisko notikumu iepazīšanai ikvienam lasītājam liekot pārdomāt, vai arī mēs paši neesam pakļāvušies viltus sauļu un viltus dievu mānīgajam vilinājumam.


Lagzdiņa, Gunita. Pareizs laiks.

Lagzdiņa, Gunita. Pareizs laiks.

Vai ar aizlauztiem spārniem iespējams lidot?
Pēc padsmit gadu laimes meklējumiem ārzemēs Terēze atgriežas Latvijā, lai kārtējo reizi visu sāktu no sākuma. Arī viņas jaunākajai māsai Gundegai dzīvē nav gājis viegli, bet nu beidzot viss šķiet nokārtojies – ir lielisks vīrs, pārtikusi dzīve un gaidāms pirmdzimtais. Arī Terēze sapņo par normālu ģimeni, taču karmas grābeklis nemitīgi piespēlē nepareizos vīriešus. Vai šoreiz viss izdosies vai arī sagaida kārtējais belziens pa pieri? Un kas ir labāk – turēties pie saviem principiem līdz galam un būt vienai un vientuļai vai nodot tos un samierināties ar laimes druskām no citu galda?

"Tā vienkārši notiek – mēs pieķeramies. Ne tikai viņiem pašiem. Arī viņu novalkātajiem T krekliem, ko izmantojam kā naktskreklus, krūzītei, no kuras viņi dzēra kafiju, ielu stūrim, kur pirmoreiz tikām noskūpstītas, smaržām, ko saņēmām dāvanā, un pat kaitinošajam ieradumam nenolaist poda brilli. Pēc ilgāka bezattiecību perioda pat
pacelts poda vāks vai istabas plānvidū nomestas zeķes spēj iemest nostalģiskā emociju virpulī ar atziņu, ka viņš (vīrietis!) tepat kaut kur ir. [..] Ak vai, cik ātri cilvēks gatavs nodot savus principus, kad jūtas izsalcis dienām... nedēļām... mēnešiem!"


Miso, Gijoms. Meitene un nakts.

Miso, Gijoms. Meitene un nakts.

Azūra krasts – 1992. gada ziema Kādā ledaini aukstā naktī, kad liceja studentu pilsētiņas dzīvi apturējusi sniega vētra, deviņpadsmitgadīgā Vinka Rokvela aizbēg ar filozofijas pasniedzēju, ar kuru tai izveidojušās slepenas attiecības. Kopš tā laika viņus neviens nekad vairs nav redzējis. Azūra krasts – 2017. gada pavasaris Kādreiz nešķiramie Vinkas labākie draugi – Fanija, Tomass un Maksims – nav tikušies divdesmit piecus gadus. Saņemot ielūgumu uz liceja jubilejas svinībām, viņi saprot, ka nāksies tur atgriezties vēl beidzamo reizi. ... jo skolas sienā ir iemūrēts līķis... un tie ir viņi, kas to izdarīja


Ouena, Nikija. Zirneklis istabas stūrī.

Ouena, Nikija. Zirneklis istabas stūrī.

Nikijas Ouenas romāns "Zirneklis istabas stūrī" ir pārpilns noslēpumu un intrigu: savdabīga, jūtīga un daudz cietusi galvenā varone... klaustrofobiju izraisoša romāna darbības vide... spriedzes pārpilni notikumi un vienas ģimenes attiecību vēsture... pateiktais un noklusētais, notikumu cēloņsakarību ķēde un pāri visam biedējoša sajūta - kam uzticēties un kam ne, kurš draugs, bet kurš - ienaidnieks.


Ozols, Vairis. Pazudusī meita.

Ozols, Vairis. Pazudusī meita.

Jau vairākas dienas ir pazudusi sešpadsmitgadīgā Ilze, un, kur viņu meklēt, nevienam nav ne jausmas. Kad izmisušie vecāki vēršas policijā, lietu uztic jaunajam izmeklētājam Aivaram, kurš turklāt kļuvis par īrnieku pazudušās meitenes ģimenes mājā. Pēdas ved gan uz pamesto fermas ūdenstorni, gan uz nomaļajām kāda bijušā Ilzes skolasbiedra mājām, gan uz tuvīno mežu un purvu. Taču izmeklēšanas gaitā Aivaram arvien vairāk šķiet, ka kaut kas nav kārtībā pašā Ilzes ģimenē.


Prestons, Duglass. Ledus robeža.

Prestons, Duglass. Ledus robeža.

Netālu no Čīles uz neapdzīvotas salas tiek atrasts līdz šim lielākais meteorīts, kas miljoniem gadu gulējis dziļi zemē. Vērtīgais atradums sver vairāk par četriem tūkstošiem tonnu un šķietami nav pārvietojams. Tomēr Ņujorkas miljardieris Palmers Loids šo sensacionālo dārgumu vēlas iegūt savam jaunajam muzejam un noorganizē ekspedīciju, apvienojot gudrākos zinātniekus un inženierus. Notiek neparedzamais – tuvojoties meteorītam, cilvēki zaudē dzīvību, un atklājas biedējoša patiesība - ne jau cilvēki šo objektu kaut kur nogādās. Tas aizvedīs viņus...


Tālers, Guntis. Monstra rotaļu laukums.

Tālers, Guntis. Monstra rotaļu laukums.

Henija ir jauna meitene, kas nolēmusi sākt patstāvīgu dzīvi Tukumā. Viņa noīrē dzīvokli un jau pirmajā vakarā saprot, ka jaunie kaimiņi ir visai spilgtas personības, katrs ar savām īpatnībām un "skeletiem" skapī. Kopdzīve mājā solās būt dažbrīd skaļa, toties ģimeniski draudzīga. Tomēr drīz vien sāk risināties notikumi, kas noved pie traģiskām sekām, un Henija attopas iesaistījusies kāda mīklaina nāves gadījuma izmeklēšanā. Vai tā ir nejaušība? Bet varbūt kāds izdomājis rotaļu ar nāvi un vēlas tajā iesaistīt pārējos mājas iedzīvotājus?


Vitekers, Kriss. Mēs sākām no beigām.

Vitekers, Kriss. Mēs sākām no beigām.

Pirms trīsdesmit gadiem Vincents Kings kļuva par slepkavu. Tagad viņš ir atbrīvots no cietuma un atgriezies savā dzimtajā pilsētā Keipheivenā. Neviens nepriecājas par viņa atgriešanos. Vincenta bijusī draudzene Stāra Redlija, kura ir arī nogalinātās meitenes māsa, nevēlas viņu satikt. Stāras trīspadsmit gadus vecā meita ir uzņēmusies atbildību par savu jaunāko brāli un savā ziņā arī māti. Tomēr, cenšoties pasargāt Stāru, viņa netīši aizsāk notikumu virkni, kas draud ar traģiskām sekām ne vien pašas ģimenei, bet arī visai pilsētai. Slepkavība, atriebība, sods. Cik gan tālu var aizbēgt no pagātnes, kurai lemts atkārtoties?


Auziņš, Arnolds. Peramais zēns.

Auziņš, Arnolds. Peramais zēns.

Kad atklātībā parādījās čekas maisu saturs, pārsteidza, cik daudz starp ziņotājiem radošo profesiju pārstāvji — rakstnieki, mākslinieki, aktieri. Visbiežāk savervēja tos, kuri bija iekūlušies nepatikšanās, bet ne visi vēlējās sadarboties. Strādāšana kolhozā un Oktobra svētku gājiens atausa atmiņā no studiju gadiem. Kā Ievalds Bērzājs iekļuvis “maisā”, lai gan nevienu nav nodevis, kā viņam izdodas sadalīt savu sirdi starp divām mīļām būtnēm, kāpēc nokļūst trako mājā un kurš piekāvis bijušo čekistu, uzzināsiet, izlasot romānu.


Bārnsa, Dženifera Linna. Mantojuma cena.

Bārnsa, Dženifera Linna. Mantojuma cena.

"Mantojuma spēļu" sērijas grāmata. Uz spēles ir ģimene, mīlestība, patiesība un - miljoniem dolāru. Tik ātri pierast pie miljardiera dzīves nevar. Eiverija vēl tikai sāk iejusties Hotorna namā, kas tagad ... pieder viņai? Bet kādēļ? DNS testa rezultāti pierāda, ka Eiverija noteikti nav noslēpumaino Hotornu brāļu radiniece, bet jāatklāj vēl citas mīklas. Jauni pavērsieni mantojuma tekstā rada sarežģījumus, un notikumi kļūst aizvien bīstamāki.


Devero, Džūda. Līdzi paņemt mīlestību.

Devero, Džūda. Līdzi paņemt mīlestību.

Līemam ir doti trīs mēneši, lai panāktu, ka viņa mīļotā Kora iemīlētos kādā citā. Tikai tā ir iespējams mainīt sievietes traģisko likteni un ļaut viņai nodzīvot garu, laimīgu mūžu. Tomēr šis uzdevums ir ārkārtīgi grūts - gan tādēļ, ka Līemam nākas apvaldīt savu sirdi, gan tādēļ, ka pati Kora tiecas pēc viņa... Vai viņiem izdosies pārmainīt zvaigznēs ierakstīto?


Gaile, Inga. Jaukumiņš.

Gaile, Inga. Jaukumiņš.

Sarma ir parasta mūsdienu sieviete. Viņai ir zīdāms bērniņš un vēl viens, kas vēl neiet skolā. Viņa vēlas darīt visu un pat neiespējamo, lai saglābtu savu laulību. Viņi ies pie pāru terapeita. Taču vīrs nav noskaņots klausīties kaut kādās muļķībās. Viņš aizskrien, ielec mašīnā un, kaucot bremzēm, aizbrauc. Sarma ir izmisusi, taču kāda iekšēja balss mudina nepadoties.


Hausmane, Romija. Mīļais bērns.

Hausmane, Romija. Mīļais bērns.

Meža būda bez logiem. Vieta, kur vajadzētu justies droši. Bet, kad Lēnai beidzot izdodas aizbēgt, izrādās, ka tās nav nekādas beigas - murgs tikai sākas. Viņa apgalvo, ka ir Lēna, sieviete, kura pirms četrpadsmit gadiem pazuda bez pēdām. Viņa atbilst aprakstam. Viņai ir tāda pati rēta. Bet ģimene apgalvo, ka tā pilnīgi noteikti nav Lēna. Lēna tik ļoti grib visu sākt no jauna, bet viņu nekādi nepamet doma, ka pāridarītājs joprojām grib to, kas pieder viņam... un tas, kas notika mežā, vajās viņu visu mūžu.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Heizelvuda, Alija. Mīlestības hipotēze.

Heizelvuda, Alija. Mīlestības hipotēze.

Doktora grāda kandidāte Olīva Smita negrib ilgstošas romantiskas attiecības, taču, lai nomierinātu labākās draudzenes satraukto prātu, apgalvo, ka viņai tādas ir. Taču tad, kad nākas to pierādīt, Olīva krīt panikā un noskūpsta pirmo sastapto vīrieti. Un šis vīrietis nav neviens cits kā Ādams Kārlsens – jaunais un izskatīgais universitātes profesors, kas visiem studentiem pazīstams kā īstens tirāns. Nu Olīvai nāksies saprast, ka nav nekā bīstamāka kā nolikt savu pašas sirdi zem mikroskopa.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Judina, Dace. Medaljons.

Judina, Dace. Medaljons.

Romāns “Medaljons” turpina triloģijas pirmajā romānā “Vēstule” aizsākto vēstījumu par četriem galvenajiem varoņiem – režisori, reklāmas un dizaina aģentūras RiKa īpašnieci Ritu Kadiķi, skarbo advokātu Marku Boldinu alias Buldogu, dzīvē daudz rūgtuma piedzīvojušo vientuļo divu bērnu māmiņu Ditu Stropu un lādzīgo bārdaini Mārču Ziediņu, Latgales kokamatnieku un svētbilžu gleznotāju. Saņēmusi vēstuli no cienījamiem vācu notāriem ar aicinājumu pārņemt savas īstās vecmāmiņas mantojumu, Rita Kadiķe nonāk grūtas izvēles priekšā: vai uzzinot vecāku ilgi slēpto patiesību par savu izcelsmi, turpmāk dzīvot kļūs vieglāk vai tieši pretēji?.. Kopā ar mīļoto vīrieti, advokātu Marku un viņa četrkājaino draugu, balto amerikāņu buldogu Ramšteinu, Rita dodas uz Brēmeni, uzticot biroju, dzīvokli un trīs kaķus savai bijušajai audzēknei, tagad – jaunajai asistentei Ditai Stropai. Pirmoreiz mūžā saskārusies ar tik milzīgu atbildību, Dita vairāk par visu baidās kaut ko izdarīt nepareizi, taču, kā par spīti, viņas dzīve atkal sāk neparedzami virpuļot. Dzīvei ir visai savdabīga humora izjūta, un Ritu Kadiķi, romantiski apcerīgā noskaņā atgriežoties no komandējuma, gaida viens otrs nepatīkams pārsteigums...

Pasūti grāmtu ŠEIT


Konelijs, Maikls. Cita atvadu puse.

Konelijs, Maikls. Cita atvadu puse.

Harijs Boss ir kļuvis par privātdetektīvu. Viņš nereklamējas, viņam nav sava biroja, un viņš rūpīgi atlasa klientus. Kādudien pie viņa pēc palīdzības vēršas viens no Kalifornijas bagātākajiem uzņēmējiem. Nesabiedriskais miljardieris mūža nogalē ir apņēmies atrisināt noslēpumu, kas viņam nedod mieru jau ilgus gadus. Agrā jaunībā viņam ir bijušas attiecības ar meksikāņu meiteni, mūža lielo mīlestību. Taču meitene ir pazudusi no jaunekļa dzīves drīz pēc tam, kad pavēstījusi, ka gaida bērnu. Vai bērns ir piedzimis? Un, ja tā, kas ar viņu ir noticis?

Pasūti grāmatu ŠEIT


Kreiss, Roberts. Skrējiens pēc gaismas.

Kreiss, Roberts. Skrējiens pēc gaismas.

Varētu šķist, ka Adele Šūmahere ir pārlieku noraizējusies māte: galu galā, viņas nozudušais dēls - daudzsološa raidieraksta vadītājs - ir pilngadīgs un vienkārši nav atnācis uz iknedēļas pusdienām. Tomēr, kad Adele ierodas privātdetektīva Elvisa Kola kabinetā kopā ar diviem miesassargiem un kaudzi skaidras naudas, kļūst skaidrs, ka šī nebūs parasta lieta. Ar ko īsti nodarbojas Džošs, pazudušais dēls? Drīz vien Elviss saprot, ka nav vienīgais, kas dzen pēdas šim puisim. Kurš viņu atradīs pirmais?

Pasūti grāmatu ŠEIT


	Maseti, Katarina Puisis no blakuskapa

Maseti, Katarina Puisis no blakuskapa

Kad Dezirē un Bennijs satiekas kapsētā uz soliņa, uzreiz redzams, cik viņi ir atšķirīgi. Viņa - smalka pilsētas meitene, kurai māja pilna ar grāmatām un pat burciņas sarindotas alfabētiskā secībā, viņš - īstens lauku puisis, kurš pilnībā nodevies savai fermai un baidās kļūt par ciema ievērojamāko vecpuisi. Tomēr šķiļas dzirksteles, un rodas sensenais jautājums: vai pretpoli pievelkas?

Pasūti grāmatu ŠEIT


Norts, Alekss. Nāc man līdzi...

Norts, Alekss. Nāc man līdzi...

Pēc sievas nāves Toms ar dēlu Džeiku pārceļas uz kluso Fezerbenku, lai sāktu jaunu dzīvi. Taču izrādās, ka pilsētiņai ir tumša pagātne. Pirms divdesmit gadiem sērijveida slepkava ir nogalinājis piecus zēnus. Viņš bijis iesaukts par Čukstētāju - tāpēc, ka naktīs izvilinājis bērnus no mājām, pa atvērtu logu čukstot solījumus. Ja slepkava jau sen ir aiz restēm, tēvam un dēlam par to nebūtu jāuztraucas. Bet tad pazūd vēl viens zēns - Džeika klasesbiedrs. Un arī viņš pats sāk uzvesties dīvaini. Apgalvo, ka naktīs aiz loga dzirdot čukstus..

Pasūti grāmatu ŠEIT


Nuts, Zane. Mums vajadzētu šķirties.

Nuts, Zane. Mums vajadzētu šķirties.

Laura un Edgards ir veiksmīgs juristu pāris, kuru dzīvē un laulībā šķietami nekā netrūkst. Tomēr palēnām abu attiecībās iezadzies savāds svešums. Pieņemot lēmumu šķirties, abi nemaz nenojauš, ka tikai tagad sāksies viņu ceļš ne tikai pretī sev un savām patiesajām vēlmēm, bet arī vienam pie otra...

Pasūti grāmatu ŠEIT


Rukšāne, Dace. Džikī.

Rukšāne, Dace. Džikī.

D. Rukšānes jaunākais romāns savā ziņā ir turpinājums grāmatai "Krieva āda". Tā centrā vairs nav Emīlija, kas bija uzdrošinājusies iemīlēt krievu, bet gan viņas meita Meldra, kura ieradusies Rīgā, lai sāktu jaunu dzīvi. Darbība notiek laikā no sociālisma agonijas līdz Latvijas neatkarības pasludināšanai, un rakstniece atklāj gan jūtu sarežģītos ceļus, gan laikmeta traģismu. Līdzīgi kā iepriekšējā romānā caurviju motīvs ir firmas Chanel smaržas, kuras dievina Emīlija, arī "Džikī" liktenīga loma ir smaržām. Ar tām Meldras jūtu pasaulē ienāk vārds "unisekss", par kuru 70. gadu Rīgā neviens nav dzirdējis.

Pasūti grāmtu ŠEIT


Stumbre, Lelde. Karalis Līrs un viņa četras meitas.

Stumbre, Lelde. Karalis Līrs un viņa četras meitas.

Lepnais vientuļnieks, finansists Reins Kapkalns izrauts nāvei no rokām, atgriezies no slimnīcas, taču nespēj pat piecelties no gultas. Nespēdams lasīt, viņš spiests caurām dienām klausīties meitu sarunas otrā istabā un pārdomāt savu dzīvi. Visu mūžu viņš vairāk paļāvies uz cipariem, nevis cilvēkiem; trīsreiz precējies un šķīries, īstu kaislību viņš piedzīvojis tikai vienreiz, kad kā košs tauriņš viņa sirdī ielidoja jaunā dziedātāja Iza...Pasūti grāmatu ŠEIT


 Šulce, Dzintra. Melnā suņa kabinets.

Šulce, Dzintra. Melnā suņa kabinets.

Par dzīvnieku viesnīcas īpašnieces Sanitas traģiskās bojāejas iemeslu dokumentos ierakstīts "nelaimes gadījums". Viesnīcas strādnieks, iesācējs rakstnieks Olafs ir pirmais, kurš ieradies notikuma vietā. Kamēr Sanitas kolēģi, radi un draugi izdzīvo notikušo un cenšas ar to aprast, Olafs izlemj klusēt, glabāt un atšķetināt noslēpumu.

Pasūti grāmatu ŠEIT


 Žuravska, Dzintra. Likteņa krustpunktos.

Žuravska, Dzintra. Likteņa krustpunktos.

Likteņa krustojumi nav ne apejami, ne malā nobīdāmi. Tos mēs veidojam paši ar savu izvēli dzīvē. Tie ir jāpieņem un jāpārdzīvo tikai pašam. Katrs pats mēs veidojam savu likteni. Arī abas kaimiņu meitenes, kuru dzīves gaitas gan krustojušās, gan šķīrušās, bet visu laiku ritējušas līdzās, izdzīvojot arī savu bērnu un mazbērnu likteņus. Prieki un bēdas ir neizbēgamas.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Radzinskis, Edvards. Dzelzs maska un grāfs Senžermēns.

Radzinskis, Edvards. Dzelzs maska un grāfs Senžermēns.

Krievu dramaturgs un prozaiķis Edvards Radzinskis, kurš ir rakstījis par daudzām spilgtām vēsturiskām personībām, romānā “Dzelzs Maska un grāfs Senžermēns” stāsta par slavenāko un noslēpumaināko 17. gadsimta Bastīlijas iemītnieku.
Kas gan bija šis cilvēks, kura seju slēpa maska? Slavenais donžuāns un karotājs hercogs de Bofors? Francijas bagātākais cilvēks finansists Fukē? Pēc karaļa pavēles apcietinātais Mantujas premjerministrs? Vai arī... Autors aplūko visas šīs versijas un atklāj Dzelzs Maskas noslēpumu.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Jolkina, Aleksandra. Piesmietā misis Eiropa.

Jolkina, Aleksandra. Piesmietā misis Eiropa.

Grāmatā ir aprakstīta Aleksandras Jolkinas veiktā žurnālistiskā izmeklēšana par fiktīvajā laulībām kā Eiropas Savienības imigrācijas likumdošanas apiešanas veidu.
Izmeklēšanas lielāko daļu veido slēptā eksperimenta rezultāti, ko autore veikusi, lai detalizēti noskaidrotu fiktīvo laulību shēmas praktiskos aspektus. Izliekoties par finanšu grūtībās nonākušo latviešu sievieti, Aleksandra Jolkina izveidoja vairākus viltus profilus portālā draugiem.lv, kā arī ievietoja darba meklētāju sludinājumus portālos zip.lv un ss.lv. Slēptā eksperimenta gaitā tika nodibināti kontakti ar vairāk nekā desmit grupējumiem, ko veido latviešu un pakistāniešu/indiešu izcelsmes organizētāji, kā arī "trešo valstu" līgavaiņi. Žurnāliste klātienē satikusi 12 savedējus, saņēmusi 19 viltus "līgavai" paredzētās aviobiļetes uz Dublinu. Papildus vairāk nekā 20 organizētāji tikuši atklāti pēc fiktīvo laulību upuru un liecinieku stāstiem. Uzklausīts arī ap 20 fiktīvo laulību shēmā iesaistīto Latvijas pilsoņu stāstu.
Pētījums tika veikts sadarbībā ar laikrakstu The Irish Times, ar Eiropas pētnieciskās žurnālistikas fonda (European Fund for Investigative Journalism) atbalstu.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Koberbēla, Lēne. Klusa nemanāma slepkavība.

Koberbēla, Lēne. Klusa nemanāma slepkavība.

“Lode kritienā bija atrāvusies no turekļa un gulēja savrup ieplaisājusi, saskrambāta un ar dzeltenu krāsojumu, kas savā ziņā mazliet atgādināja jūras mīnas, kādas viņš bija redzējis filmās. Tamāšs piesardzīgi pastiepa roku un pieskārās tai, viegli vieglītiņām. Viņam tā šķita silta. Ne svelmaini karsta, bet silta kā āda, it kā tā būtu dzīva. Joprojām varēja samanīt brīdinājuma plāksnīti, melnu uz dzeltena, par spīti skrambām un betona putekļiem.”

Veca armijas hospitāļa drupās Ungārijas ziemeļos divi romu jaunieši meklē aparatūru vai ieročus, ko varētu pārdot. Viņi atrod vairāk, nekā bija cerējuši, un viņu ierosinātā ķēdes reakcija draud uzspridzināt un pārvērst pīšļos dzīvi ļoti daudziem cilvēkiem – tostarp arī Dānijas Sarkanā Krusta medicīnas māsai Nīnai Borgai.

Lēne Koberbēla un Agnete Frīsa ir dāņu rakstnieces, kuras kopīgi radījušas kriminālromānus par Nīnu Borgu. A. Frīsa pēc izglītības ir žurnāliste, un L. Koberbēla raksta grāmatas kopš piecpadsmit gadu vecuma. Viņu pirmais romāns “Zēns koferī” tulkots vairāk nekā 27 valodās; tas ierindojies dažādu valstu bestselleru topos un ieguvis vairākas literārās balvas, tostarp Haralda Morgensena balvu par gada labāko dāņu trilleri.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Pennere, Sāra. Zudusī aptieka.

Pennere, Sāra. Zudusī aptieka.

Aizmirsti pagātnes notikumi. Noslēpumaina saikne, kas vieno sievietes. Indes un atriebības mantojums. Laipni lūgti zudušajā aptiekā!
Astoņpadsmitā gadsimta Londonas dzīlēs atrodas slepena aptieka, kas apkalpo neparastu klientu loku. Sievietes visā pilsētā sačukstas par kādu mīklainu tēlu vārdā Nella, kas pārdod labi maskētas indes, ko izmantot pret ļaunprātīgiem vīriem. Taču aptiekāres liktenis ir apdraudēts, kad viņas jaunākā kliente, trausla divpadsmit gadus veca meitene, pieļauj liktenīgu kļūdu, izraisot virkni seku, kas atbalsojas cauri gadsimtiem.
Tikmēr mūsdienu Londonā topošā vēsturniece Kerolaina Pārsvela pavada savu desmito kāzu gadadienu viena, bēgdama pati no saviem dēmoniem. Kad viņa uziet pavedienu neatklātajām aptiekāres slepkavībām, kas šokējušas Londonu pirms divsimt gadiem, viņas un aptiekāres dzīve savijas pārsteidzošos likteņa līkločos, un ne visi tajos izdzīvos.
Ar nervus kutinošu spriedzi, neaizmirstamiem tēliem un pārsteidzošu ieskatu vēsturē Zudusī aptieka ir traģisks un reibinošs debijas romāns par noslēpumiem, atriebību un apbrīnojamiem veidiem, kā sievietes spēj viena otru glābt – par spīti šķēršļiem, ko rada laiks.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Hūvere, Kolīna. Likteņa nolaupītājs.

Hūvere, Kolīna. Likteņa nolaupītājs.

Meritas ģimene ir visnotaļ neparasta. Viņi dzīvo vecā baznīcas ēkā, pēc cīņas ar vēzi atlabstošā māte ir iemitināta pagrabā, savukārt tēvs ir apprecējies ar savu mīļāko un dzīvo augšstāvā. Merita nevar ciest savu pļāpīgo dvīņumāsu un pārgudro brāli, un viņa jau divas nedēļas neapmeklē skolu, jo tā ir pārāk apnicīga.
Dzīve kļūst vēl grūtāka, kad Merita saprot, ka ir iemīlējusies dvīņumāsas puisī. Pirmās mīlestības sāpes, sarežģītas attiecības ar tuvajiem un daži tumši noslēpumi uz Meritas pleciem kļūst arvien smagāki, līdz viņa pieņem liktenīgu lēmumu…

Pasūti grāmatu ŠEIT


Vaita, Keita. Leikdžordžas slepkava.

Vaita, Keita. Leikdžordžas slepkava.

Saulainā septembra rītā Šenona Bleina dodas savā ierastajā skrējienā, bet mājās vairs neatgriežas… Sievietes pazušana visus šokē. Vai Šenona gluži vienkārši aizbēgusi, jo ir nogurusi būt perfekta sieva un māte? Vai viņu nolaupījis kāds svešinieks? Vai noziegumā ir vainojams viņas vīrs?
Par šo lietu ieinteresējas arī žurnāliste Beilija Veginsa. Diezgan ātri kļūst skaidrs, ka viss ir sarežģītāk, nekā sākumā licies. Beilija sastopas ar sarūgtinātu māsu, neuzticīgu svaini, izvairīgu draudzes vecāko un biedējošu moteļa īpašnieku, turklāt sāk saņemt anonīmus draudu zvanus. Beilija apņemas atklāt, kurš ir nogalinājis jauno sievieti un uzglūn arī citām, tostarp viņai pašai.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Vaita, Kārena. Antikvariāts Rojālstrītā.

Vaita, Kārena. Antikvariāts Rojālstrītā.

Nola Trenholma, par spīti grūtajiem pusaudzes gadiem, ir gatava sākt pieaugušas sievietes dzīvi. Kas gan var būt labāks sākums par mājas iegādi?
Tomēr izrādās, ka Nolas sapņu māju nemaz nav tik viegli iegūt – pirmkārt, īpašnieks to nemaz nevēlas pārdot. Un, otrkārt, šajā vecajā ēkā joprojām mīt pagātnes rēgi.
Lai tiktu pie sava mitekļa, Nolai nāksies atrisināt noslēpumu, kas glabāts gadiem ilgi. Turklāt palīgos vajadzēs aicināt cilvēku, kuru viņa vismazāk vēlētos satikt, – pievilcīgo, bet valdonīgo studiju biedru Bo Raienu.
Antikvariāts Rojālstrītā varone Nola lasītājiem jau ir pazīstama no Tredstrītas sērijas romāniem – nu viņa risina pagātnes mīklas pati saviem spēkiem.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Melcers, Breds. Bēgšanas meistars.

Melcers, Breds. Bēgšanas meistars.

Lasītāju iecienītais bestselleru autors Breds Melcers piedāvā jaunu aizraujošu romānu, kurā nāve ir vēl viens veids, kā nozust.

Pavisam netālu no ASV galvaspilsētas Vašingtonas atrodas pats slepenākais un svarīgākais Amerikas morgs. Tajā strādā Džims Zigarovskis, saukts par Zigu, kuram ir viens noteikums – nepieļaut, ka lieta kļūst personīga. Pienāk brīdis, kad šis noteikums ir jāpārkāpj, jo tiek atvests jaunas sievietes līķis un dokumenti apgalvo, ka tā ir seržante Nola Brauna, viņa meitas bērnības dienu draudzene. Bet… Pēc rūpīgākas apskates viņš secina, ka mirusī noteikti nav Nola. Un tas nozīmē tikai vienu – Nola ir dzīva un bēguļo.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Perija, Sāra. Esksas čūska.

Perija, Sāra. Esksas čūska.

Londona, 1893. Kad Koras Sībornas valdonīgais vīrs – cienījams politiķis – aiziet mūžībā, viņa jūtas drīzāk atvieglota nekā satriekta. Šī laulība nebija laimīga, un Kora tā arī neiejutās sabiedrības dāmas lomā. Viņas urdošais prāts vienmēr ir alcis izzināt pasauli. Lai nomainītu vidi,Kora kopā ar dēlu un viņa aukli dodas prom no metropoles – uz nomaļo Eseksu.Tur drīz vien viņi tiek iesaistīti piedzīvojumā. Klīst baumas, ka pēc trīssimt gadu klusēšanas Eseksā ir atgriezusies čūska, mītisks radījums, kas reiz nogalinājis daudzus. Kad Vecgada vakarā mīklaini iet bojā kāds jauns vīrietis, vietējie ir šausmās. Kora sāk dzīt pēdas izslavētajai čūskai.Vai tā ir kāda jauna dzīvnieka suga? Vai varbūt tik tiešām noticis kaut kas pārdabisks?

Pasūti grāmatu ŠEIT


 Tālers, Guntis. Grēksūdzes noslēpums.

Tālers, Guntis. Grēksūdzes noslēpums.

Adventes laikā, braucot pēc eglītes, jaunaudzē lauž kāju un nosalst aktīva vietējās katoļu draudzes locekle Paula Jonava. Viņas vīrs Evarts pēc sievas nāves pievēršas alkoholam un kļūst nelīdzsvarots – periodiski žēlojas gan mācītājam Leonam Horstam, gan kaimiņiem, ka redz Paulas spoku. Vai Evarts būtu vainojams sievas nāvē, un viņa tagad no viņsaules cenšas vīram atriebties? Bet varbūt kādam ir ļauni nodomi pret pašu Evartu?

Pasūti grāmatu ŠEIT


 Judina, Dace. Viņš vairs neatgriezīsies.

Judina, Dace. Viņš vairs neatgriezīsies.

Pirms vainot likteni, ieskaties spogulī! Liedagā atrastie septiņi zobu protēžu pāri izrādās baisa zīme – viens piederējis ģenerālim Bozem, kurš jau labu laiku pazudis bez vēsts. Pulkvežleitnantam Kaķītim tiek piedāvāts paaugstinājums – policijas priekšnieka krēsls; ar nosacījumu – atrast pazudušo. Tikmēr Mežāju skolā, kur sācis mācīties Mika dēls Uģis, tiek uzspridzināts ķīmijas kabinets un nogalināts pasniedzējs; policija vaino Uģi. Atklājas melni un draudīgi noslēpumi no viņa mātes – Kaķīša jaunības dienu aizraušanās Sandras – pagātnes. Mežāju doktorāta uzgaidāmajā telpā pieņemšanas laikā nomirst vīrietis. Izrādās – viņš nogalināts. Ap pūčmājniekiem un viņu draugiem savijas melnas aizdomu ēnas, ko var izkliedēt tikai kopīgiem spēkiem. Diemžēl atklājas, ka daži draugi spēlē pretējā laukuma pusē, bet Pūču Māju un cilvēkus noklausās un izspiego. Kaķīša vīriem un ģenerālim Basam rodas pamatotas aizdomas, ka viss notiekošais ir rūpīgi izplānots, lai viņus iebiedētu, radītu spriedzi un kādam dotu iespēju manipulēt. Viņi pieņem negaidītu lēmumu... Bet baronese Anna Roze pošas kāzām. Un lai neviens pat nemēģina traucēt!

Pasūti grāmatu ŠEIT


Šepa, Emēlija. Nāriņas.

Šepa, Emēlija. Nāriņas.

Vien ar dažu dienu starpību tiek atrasti divu sieviešu līķi – abu upuru sakropļotās kājas atgādina groteskas nāru astes. Kad bez vēsts pazūd vēl viena sieviete, prokurores Jānas Berzeliusas vadītajai izmeklēšanas komandai ir skaidrs – jārīkojas ātri. Vienīgais izmeklēšanas pavediens noziegumus saista ar ieslodzījumā mītošo Sīmonu Nūrelu, taču vīrietis atsakās runāt. Palielinoties sabiedrības spiedienam, policijai nākas rīkoties pārdroši un lūgt palīdzību Sīmona terapijas biedram Danilo – vienīgajam cilvēkam, kura eksistence apdraud Jānas drošību un nākotni. ien ar dažu dienu starpību tiek atrasti divu sieviešu līķi – abu upuru sakropļotās kājas atgādina groteskas nāru astes. Kad bez vēsts pazūd vēl viena sieviete, prokurores Jānas Berzeliusas vadītajai izmeklēšanas komandai ir skaidrs – jārīkojas ātri. Vienīgais izmeklēšanas pavediens noziegumus saista ar ieslodzījumā mītošo Sīmonu Nūrelu, taču vīrietis atsakās runāt. Palielinoties sabiedrības spiedienam, policijai nākas rīkoties pārdroši un lūgt palīdzību Sīmona terapijas biedram Danilo – vienīgajam cilvēkam, kura eksistence apdraud Jānas drošību un nākotni.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Leteljē, Ervē. Anomālija.

Leteljē, Ervē. Anomālija.

Neviens nesaprot, kā tas notika.
Tomēr tas izmainīs viņu dzīvi uz visiem laikiem...

Kādas briesmīgas vētras laikā Air France reiss 006 no Parīzes uz Ņujorku neizskaidrojamā kārtā dubultojas.
Katram pasažierim tagad ir dubultnieks ar tādu pašu apziņu, ķermeni un atmiņām.
Viņus atšķir tikai tas, ka viena lidmašīna nolaižas martā, bet otra ierodas tikai jūnijā.
Ja viņi tagad ir divi, kurš no viņiem varēs turpināt iepriekšējo dzīvi?
Gatavojoties tikties, viņiem ir jāizlemj, cik tālu kurš ir gatavs doties cīņā par to, kas viņam pieder...

“Un brīdī, kad šķiet, ka esi visu sapratis... nu, laikam tomēr tā nav.”
Daily Mail

“Romāns – prāta mežģis un vienlaikus godalgots literārais trilleris.”
Guardian

Pasūti grāmatu ŠEIT


Švarca, Sandra. Pats trakākais.

Švarca, Sandra. Pats trakākais.

Kad Pierīgas ezera krastā tiek atrastas divas nogalinātas meitenes, izmeklētāju komanda vēl nenojauš, ka tie nebūs vienīgie šī slepkavas upuri. Mulsina arī lapa ar dīvainu tekstu, kas tiek atrasta vienai no mirušajām uz krūtīm – franču dzejnieka Artūra Rembo dzejas rindas ar parakstu “Pats trakākais”.
Kas ir šis “Pats trakākais”? Vai apkaimē sācis uzdarboties maniaks? Un kas saista četras tik dažādās nogalinātās sievietes?
Izmeklēšanas gaitā aizdomas krīt gan uz vienas bojāgājušās vīru, gan uz kādu bijušo ieslodzīto, gan uz dīvainu jaunu sievieti, kura zina valodas un kurai tīk doties pastaigās negaisa laikā…

Pasūti grāmatu ŠEIT


 Šmite, Linda.  Valdis. Ne tikai Staburaga bērns.

 Šmite, Linda.  Valdis. Ne tikai Staburaga bērns.

Pedagogs Voldemārs Zālītis, rakstnieks Valdis – divas personības daļas, kuras gāja roku rokā. Lindas Šmites romāns atklāj, kā Sausnējā dzimušā zēna jūsmīgā daba radīja vairāku paaudžu lasītāju iemīļoto bērnības stāstu “Staburaga bērni”, kas nu ir arī piemineklis Daugavas dzelmē nogremdētajai leģendārajai klintij. Arī to, cik ļoti pašam Valdim gribējās pacelties pāri savam pirmajam romānam, palikt lasītāju atmiņā ar ko vērienīgāku un vērtīgāku. Un paver vēl vienu mazāk zināmu šķautni Latvijas 20. gadsimta pirmās trešdaļas kultūras dzīvē.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Repše, Gundega.  Naži betonā.

Repše, Gundega.  Naži betonā.

…kopš 24. februāra Krievijas slepkavnieciskā iebrukuma Ukrainā es vairs nezinu neko. Par jebko – pilnīgi neko. Tad kālab turpināt rakstīt, jautāju sev diendienā un bezmiega klajumos. Jo es nejūtos sakauta, tāds paradokss. Ir diendienas izmisums un emocionāls pārsātinājums no informācijas neizsīkstošajām lavīnām un cilvēku ciešanu bezgalības, bet es apzinos, kā ar katru dienu norūdās morālā pretstāve. Klusa, kaut kur dvēseles dziļumos, kas neļauj izteikties propagandas stilistikā, bet varbūt arī šī atzīšanās var kādam noderēt, ja ir vajadzība dzirdēt otra apmulsumu Totālā Ļaunuma apstākļos./Gundega Repše.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Purinaša, Ligija. Pierobežas.

Purinaša, Ligija. Pierobežas.

Krājums ir pandēmijas laika produkts, būtībā teksti, kas ir publicēti, ir sarakstīti 2020.-2021. gadā. Tas ir tāds ļoti neviendabīgs dzejoļu krājums, bet savā ziņā ļoti patiess. Krājuma kontekstā pierobeža - tā ir vieta, kur tūlīt tiks šķērsota kāda robeža, un nav skaidrs, vai tā ir teritoriāla vai tā ir jūtu vai sajūtu robeža, vai tā ir tikumu, vērtību robeža.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Strautniece, Sanita. Ieputinātie.

Strautniece, Sanita. Ieputinātie.

Aiziet gulēt šķietami tukšā mājā, bet pamosties līdzās svešam, gandrīz kailam vīrietim – Eva ir šokā. Viņa tikai gribēja uz kādu laiku paslēpties no neizdevušās laulības, un draudzene piedāvāja brāļa neapdzīvotā lauku īpašuma atslēgas. Taču tikpat šokēts ir Reinis, savā gultā atklājot māsas labāko draudzeni, un nepavisam nevēlas viņu savā dzīvē. Turklāt bijušā vīra māte apņēmusies vārda tiešā nozīmē iznīcināt Evas dzīvi...

Pasūti grāmatu ŠEIT


Lekberga, Kamilla. Kaste

Lekberga, Kamilla. Kaste

Kastē, kas caurdurta ar zobeniem, atrod mirušu sievieti, un policija ir neizpratnē – vai tas ir neveiksmīga burvju trika rezultāts vai īpaši nežēlīga slepkavība?

Lietu izmeklē Mina Dabiri, Stokholmas policijas izmeklētāja, kopā ar Vincentu Valderu, mentālistu un psihologu. Tiek atrasta kopsakarība ar kādu citu noziegumu, un izmeklētājiem kļūst skaidrs, ka viņiem ir darīšana ar cietsirdīgu sērijveida slepkavu, kurš jāatrod, pirms tiek nogalināts nākamais.

Temps aizvien paātrinās, un Minai un Vincentam jāapsteidz slepkava – viņiem jāizprot tā domu gājiens –, lai spētu viņu apturēt.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Kamerona, Beksija. Kulta pēdās

Kamerona, Beksija. Kulta pēdās

IZDZĪVOŠANA, MĪLESTĪBA, PĀRTAPŠANA

Beksija piedzima bēdīgi slavenajā kultā «Dieva bērni», kur Dieva mīlestība izpaudās caur seksu un drīz tika gaidītas Laiku Beigas.

Vēl pavisam maza būdama, viņa jau piedzīvoja savu pirmo eksorcismu un kluso režīmu jeb aizliegumu sarunāties vesela gada garumā. Beksijai kultā notiekošais nešķita pieņemams, bet no tā izkļūt, pametot vecākus un vienpadsmit brāļus un māsas, izdevās tikai piecpadsmit gadu vecumā.

Divpadsmit gadus vēlāk, pagātnes rēgu vajāta, Beksija devās ceļojumā pāri visai Amerikai, iefiltrējoties reliģisku kultu midzeņos, lai tiktos ar bērniem, kas, tāpat kā viņa, ir dzimuši vecāku un kultu vadoņu izvēlētā pasaulē.
Grāmata ir traku piedzīvojumu pilns ceļojums: tikšanās ar metamfetamīna brūvētājiem un mūkiem, miesassodi, vardarbīgs sekss, bēgšana no izsekotājiem… un visbeidzot Beksijas satikšanās ar vecākiem un sevi pašu.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Railija, Lūsinda. Slepkavības Flīthausā

Railija, Lūsinda. Slepkavības Flīthausā

“Slepkavības Flīthausā” ir noslēpumiem caurvīts kriminālromāns, ko sarakstījusi pasaulslavenā romānu cikla “Septiņas māsas” autore Lūsinda Railija.

Kāda skolēna nāve Norfolkas privātskolā šokē visus, un prestižās skolas direktors ļoti cer, ka tas ir tikai traģisks negadījums. Taču policijai notikušais šķiet aizdomīgs, un lietas izmeklēšana tiek uzticēta detektīvinspektorei Džezminai Hanterei, kura bija nolēmusi pamest darbu, tomēr negribīgi piekrīt uzņemties šo lietu. Kopā ar uzticamo kolēģi seržantu Mailsu Džezmina nokļūst privātskolas slēgtajā vidē, un līdz ar liecinieku iztaujāšanu par Čārlija Kavendiša traģisko bojāeju sākas satraucošu un neparedzētu notikumu virkne. Izmeklēšana kļūst aizvien sarežģītāka, jo Flīthausa glabā daudz tumšākus noslēpumus, nekā varētu gaidīt.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Tālers, Guntis. Nemierīgās dvēseles

Tālers, Guntis. Nemierīgās dvēseles

Visus krājumā “Nemierīgās dvēseles” iekļautos stāstus caurauž vienots vadmotīvs – cilvēka saskarsme ar tā saucamo “neredzamo pasauli”, dīvainu, noslēpumainu un neizpētītu dimensiju, no kuras mūs šķir dabas radīta aizsargsiena. Reizēm gadās, ka drošības barjera nezināmu iemeslu dēļ kļūst vājāka, ielaižot “tās puses” būtnes mūsu ikdienas dzīvē, un tad parasti sāk risināties dīvaini un neizskaidrojami notikumi, kuri tiek nodoti no paaudzes paaudzei, ar laiku kļūstot par leģendām, nostāstiem un ticējumiem.

Viduslaiku ceļotāji allaž savās hronikās rakstījuši par Latviju (Livoniju) ar bijību un bailēm kā par burvju, raganu un vilkaču zemi, kas pārpilna baisu parādību. Un tiešām – ja papēta senos rakstus un folkloras avotus, no pagātnes tumsības paceļas visai draudīgi tēli, no kuriem daži, ļoti iespējams, nekur nav pazuduši arī mūsu dienās...

Pasūti grāmatu ŠEIT


Aizsila, Ilze. Mīlas kastings.

Aizsila, Ilze. Mīlas kastings.

Pēc divdesmit gadu prombūtnes Vācijā Ivo ir spiests atgriezties dzimtajā Latgalē. Viņš īrē istabu eksotiskas gleznotājas Kamenes mājā un, kamēr prāto par savu biznesu, iekārtojas darbā vietējā veikalā. It kā ar raibo ikdienu darbā vēl nebūtu gana, privāto dzīvi sarežģī Kamenes bijušais draugs – neatlaidīgais un vienmēr klātesošais Jānis. Ivo neiztur abu nebeidzamos strīdus un aicina meiteni padomāt par attiecību problēmas risināšanu ar īstermiņa dēkas palīdzību. Idejas iedvesmota, gleznotāja sarīko vīriešu konkursu – mīlas kastingu.
Nu Ivo problēmu kļūst vēl vairāk...

Pasūti grāmatu ŠEIT


Bakena, Elizabete.  Pusmūža sievietes atriebība

Bakena, Elizabete. Pusmūža sievietes atriebība

Rozai Loidai ir itin viss, ko var vēlēties sieviete: veiksmīga karjera, divi burvīgi bērni un lielisks vīrs, ar kuru laulībā pavadīti divdesmit pieci gadi.
Viņai nekad neienāktu prātā, ka šī laime var pazust vienā dienā. Vīrs paziņo, ka ir iemīlējies citā, savukārt darba devējs nolēmis viņas vietu piedāvāt kolēģei.
Roza saprot, ka tikai viņas ziņā ir izvēlēties, vai uztvert tās kā beigas vai arī jaunu sākumu…

Pasūti grāmatu ŠEIT


Burels, Endrū. 48 stundas līdz slepkavībai

Burels, Endrū. 48 stundas līdz slepkavībai

Par bruņotu laupīšanu notiesāts uz divdesmit gadiem cietumā, Ītans Lokhārts cer, ka reiz kļūs par kārtīgu, likumpaklausīgu sabiedrības locekli. Bet sabiedrībai saistībā ar Ītanu ir citi plāni.

Kad Ītanam tiek piešķirtas četrdesmit astoņas stundas, lai viņš varētu piedalīties māsas Ebijas bērēs, Ītans uzzina, ka viņa pasludināta par mirušu tikai tāpēc, ka atrasts vien pietiekami daudz asiņu, nevis līķis. Ītans secina, ka visi māsas nāves apstākļi nav izmeklēti, un nolemj izmantot divas brīvībā pavadāmās dienas, lai noskaidrotu, kas īsti ir noticis.

Turklāt – lai četrdesmit astoņās stundās atklātu patiesību par māsas bojāeju, Ītanam atkal būs jākļūst par noziedznieku, bet viņš bija zvērējis, ka tas nekad vairs nenotiks...

Pasūti grāmatu ŠEIT


Grūbe, Daina. Vienīgie

Grūbe, Daina. Vienīgie

Romāns sākas ar ieskatu kādas uzņēmīgas sievietes tagadnē. Viņa ir mainījusi dzīvesvietu, balti sniegotā ziemā no trokšņainās, steigas pilnās Rīgas pārcēlusies uz mierīgo Vidupi, kuras savdabīgajos vaibstos un gaisotnē daudzi atpazīs kādu gluži īstu Latvijas mazpilsētu.

Nejauši nokļuvusi Vidupes ebreju kapsētā, kur pēc 1941. gada vairs nevajadzētu būt veiktiem apbedījumiem, viņa pamana kapakmeni ar gravējumu:
Dāvids Fišers
1922–1977
Roza Fišere
1920–1977.

Tiek uzdoti jautājumi, sākas meklējumi, un līdz ar atbildēm par to, kas notika ar Vidupes cilvēku, tostarp ebreju, likteņiem, lasītājs uzzina kādas neparasti stipras vidupietes – Veltas Vizbules – dzīvesstāstu, kurā ir viss: jaunības svaigums un kvēla mīlestība, rūpes par dzimto sētu un ģimeni, pienākumi un darbs, šķiršanās sāpes, ilgas un gaidīšana. Ilga, ilga gaidīšana…

Pasūti grāmatu ŠEIT


Hokinsa, Paula. Gausā uguns

Hokinsa, Paula. Gausā uguns

Lorai gandrīz visu mūžu tiek aizrādīts un pārmests. Viņu uzskata par nelīdzsvarotu, nesavaldīgu vienpati. Daži pat dēvē viņu par bīstamu.
Mirjama zina: lai gan kāds ir redzējis Loru ar asiņainām drānām atstājam briesmīga nozieguma vietu, tas vēl nenozīmē, ka viņa ir slepkava. Rūgta pieredze ir Mirjamai iemācījusi, cik viegli ir nonākt nepareizā vietā nepareizā laikā.

Karlu ir satriekusi māsasdēla brutālā slepkavība. Viņa neuzticas nevienam: arī labi cilvēki ir spējīgi uz briesmīgu rīcību. Bet cik tālu viņa ies, lai rastu sirdsmieru? Visi – vainīgi vai nevainīgi – ir traumēti. Un daži ir traumēti tik stipri, ka spēj nogalināt.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Jakubovska, Māra. Cerības diviem

Jakubovska, Māra. Cerības diviem

 Māja ģimenei, šķiet, ir viena no pamatvērtībām. Daudziem īstā māju sajūta asociējas ar bērnības mitekli. Kad izaugam, gribas šo pašu sajūtu izbaudīt atkal un nodot saviem bērniem. Kā to izdarīt, ja ir tikai liela vēlēšanās, sapņi un cerības, bet maciņš tāds, kā vairumam ģimeņu ar pusaudžiem? Grāmatā ir daudz jautājumu par to, kas patiesībā ir dzīves vērtība. Autore sniedz atbildes uz šiem jautājumiem caur ļoti spēcīgi un kolorīti veidotajiem personāžiem.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Keplers, Lārss. Trušu mednieks

Keplers, Lārss. Trušu mednieks

Bijušais kriminālkomisārs Jona Linna gandrīz divus gadus ir pavadījis Kumlas slēgta tipa cietumā, kad tiek aizvests uz slepenu tikšanos. Policijai ir nepieciešama viņa palīdzība, lai atmaskotu slepkavu, kura upuru sarakstā, domājams, ir vairāk nekā viens vārds.

Notikumu epicentrā nonāk arī slavenais šefpavārs Rekss Millers. Viņš bija apņēmies pavadīt laiku kopā ar dēlu Semiju, taču iecerētās trīs mierpilnās nedēļas izvēršas par skarbu izdzīvošanas cīņu.

Jonam Linnam un Drošības policijas komisārei Sāgai Bauerei nākas slepus apvienot spēkus, lai apturētu noslēpumaino Trušu mednieku, pirms ir par vēlu.

Turklāt cilvēks jau nevar zināt, kas liktenim padomā un ar ko nāksies tikt galā, ja nesāks rīkoties uzreiz...

Pasūti grāmatu ŠEIT


Lubāniņa, Kristīne. Karma atlikumu neizdod

Lubāniņa, Kristīne. Karma atlikumu neizdod

Vientuļš pensionārs rīta agrumā izved pastaigāties suni. Tas viņu vedina uz tiltu pār upīti, un tur vīrs ierauga...
Jā, ko tad viņš ierauga? Kaut ko, kas liek asinīm dzīslās sastingt un izjauc līdzšinējo mazpilsētas mierīgās dzīves plūdumu. Mazpilsētas, kura kriminogēnās situācijas ziņā atzīta par drošāko vietu valstī. Vai tiešām drošāko?

Bet kas ir grāmatas nosaukumā minētā karma? Dažkārt šo vārdu vienkāršoti lieto likteņa nozīmē. Patiesībā ar karmu indiešu filozofiskajās mācībās apzīmē darbību, kas iesāk cēloņu un seku ciklu. Par to jādomā šī romāna galvenajiem varoņiem Jēkabam un Kārlim – jaunības neapdomība un vieglprātība nes sev līdzi reizēm mokošas, reizēm pat traģiskas un grūti pārdzīvojamas sekas. Tomēr tās pilnībā ir jāizdzīvo katram pašam – par visu naudu, jo “karma atlikumu neizdod”.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Perija, Tasmīna.Viesības uz jahtas

Perija, Tasmīna.Viesības uz jahtas

Pētnieciskās žurnālistikas pārstāvei Larai Stounai rodas iespēja savu karjeru pavērst jaunā virzienā, jo senākā draudzene Sandrīne viņu uzaicina pievienoties “Kolektīvam”. Tas ir pētnieciskās žurnālistikas tīkls, ko dibinājis aktīvs mediju magnāts un pārliecināts taisnības cīnītājs Eduardo Ortega.
Diemžēl apstākļi izvēršas traģiski, Sandrīne tiek atrasta mirusi, un Lara uzskata, ka draudzenes nāve ir saistīta ar viņas pēdējo darbu – rakstu par Džonatonu Maieru, noslēpumainu finansistu, kurš plaši pazīstams ar to, ka rīko krāšņas viesības uz savas Montekarlo jahtas “Pandora” klāja.
Pirms divām nedēļām arī Maiers tika atrasts miris. Viņš bija kļuvis par nežēlīgas laupīšanas upuri, bet Lara tic, ka Sandrīnes un Džonatona slepkavības ir saistītas, bet galvenais šo noziegumu motīvs ir atrodams uz jahtas “Pandora” klāja. Kādus noslēpumus gan glabā Maiera “Pandora”?
Kas tie bija par darījumiem, kuru dēļ kāds bija gatavs nogalināt? Vai Larai izdosies noskaidrot patiesību, pirms viņa pati kādam kļūs par traucēkli?

Pasūti grāmatu ŠEIT


Sigurdardotira, Irsa. Lelle.

Sigurdardotira, Irsa. Lelle.

Iecerētais zvejas izbrauciens, lai kopīgi atpūstos, izmainīs abu – mātes un meitas – dzīvi uz visiem laikiem...

Viņām izdodas izvilkt tikai vecu lelli, kas ieķērusies zvejas tīklā. Pēc ilgā laika, kas pavadīts okeānā, lelle izskatās briesmīgi, un māte instinktīvi vēlas iemest to atpakaļ ūdenī, tomēr meita lūdz lelli paturēt. Šī vienkāršā laipnība izrādīsies liktenīga... Tovakar māte sociālajos tīklos ievieto lelles attēlu, bet no rīta viņa ir mirusi un lelle – pazudusi.

Vairākus gadus vēlāk detektīvs Huldars kopā ar kolēģiem okeāna nemierīgajos ūdeņos meklē kāda mirstīgās atliekas. Okeāna dibenā atrasto kaulu identifikācija nenotiek tik viegli, kā sākotnēji cerēts. Vienlaikus Huldars tiek iesaistīts arī kāda bezpajumtnieka narkomāna slepkavības izmeklēšanā, bet Freijai jāpārbauda aizdomas par iespējamu nodarījumu audžu mājā.

Ļoti drīz kļūst skaidrs, ka visus šos gadījumus saista kāds pazudis liecinieks: meitene, kura pirms daudziem gadiem gribēja paturēt atrasto lelli.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Vaita, Kārena. Ziemassvētki Tredstrītā

Vaita, Kārena. Ziemassvētki Tredstrītā

Šogad Melānijai vajadzētu sagaidīt Ziemassvētkus ar īpašu prieku – viņa ir apprecējusies ar savu ideālo vīrieti, sagaidījusi burvīgus dvīņus un ievākusies sapņu mājā. Tomēr šo idilli aptumšo kāds pagātnes nelabvēlis... Taču Melānija negrasās padoties – viņa liks lietā visus spēkus, lai nosargātu savas ģimenes laimi.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Vargasa, Freda. Zilo apļu vīrs.

Vargasa, Freda. Zilo apļu vīrs.

“Zilo apļu vīrs” ir pirmā grāmata par Žanu Batistu Adamsbergu – vienu no interesantākajiem izmeklētājiem mūsdienu kriminālromānos.

Žans Batists Adamsbergs nav tāds kā citi policisti. Viņa metodes ir ārkārtīgi dīvainas: viņš nemeklē pavedienus, ignorē acīmredzami aizdomīgos un arestē tos, kuriem ir dzelžains alibi, un pats viņš šķiet pagalam izklaidīgs.

Kad uz Parīzes ielām naktīs sāk parādīties savādi, ar zilu krītu uzzīmēti apļi, žurnālisti steidzas to pasniegt kā izklaidējošu stāstu, psihiatri piedāvā savas teorijas, tikai Adamsbergs ir vienīgais, kurš notiekošo uztver nopietni. Viņš uzstāj, lai viņam tiek ziņots par jauniem apļiem, kā arī par apļu centrā novietotajiem dīvainajiem objektiem, starp kuriem ir divpadsmit alus pudeļu korķīši, briļļu stikliņš, baloža kāja, četras šķiltavas, piespraude ar uzrakstu “Es mīlu Elvisu”, peldcepure, lelles galva... Adamsbergs nojauš, ka aiz šiem šķietami nenozīmīgajiem notikumiem slēpjas liela cietsirdība. Un pavisam drīz tiek atrasts aplis ar daudz nopietnāku saturu – tajā ir novietots sievietes līķis ar nežēlīgi pārgrieztu rīkli. Adamsbergs saprot, ka sekos vēl citas slepkavības.

Pasūti grāmatu ŠEIT


Zīle, Baiba. Alma - pasaules mala

Zīle, Baiba. Alma - pasaules mala

Jonass – atzīts un veiksmīgs fotogrāfs piedzīvo radošo krīzi un nolemj fotografēt totalitārisma režīma seku radītos objektus Austrumeiropā. Projekts kopā ar kolēģi žurnālisti Gerdu sākas visnotaļ lietišķi un paredzami, taču tad Jonass nonāk Rīgā, kur iepazīstas ar noslēpumainu meiteni ar rētu uz vaiga. Kad viņam sāk šķist, ka viss nav gluži tā, kā liekas, tas ir tikai pats sākums apsēstības un kaislības pilnai odisejai pa visu Eiropu. Tā viņu ierauj līdz pašām dzīlēm, liek pārvērtēt un mainīt visu iepriekšējo dzīvi. Vai no pasaules malas ir iespējama atgriešanās? Vai mīlestība ir jauns sākums vai pazudināšana?

Pašuti grāmatu ŠEIT


Žuravska, Dzintra. Gadskārtu saulgriežos.

Žuravska, Dzintra. Gadskārtu saulgriežos.

Dzejoļu krājums sakārtots nodaļās -
Pavasara prelūdija;
Vasaras viducī;
Rudens elēģija;
Ziemas saulgriežos.

... Bet vienalga, sals vai siltums,
Sniegi snigs vai lieti līs,
Kurš gan aizkavēt vairs spētu
Saules gaitu debesīs.

Pašuti grāmatu ŠEIT


Atpile-Jugane, Ineta.  Lobuo i nalobuo.

Atpile-Jugane, Ineta. Lobuo i nalobuo.

Grāmatā lasāmi dzejoļi latgaliešu valodā. Grāmata tapusi kopā ar desmitgadīgo meitu Agnetu Jugani, kura ilustrējusi mammas dzejoļus, radot saspēli starp vārdu, krāsu, iespēju darboties, spēlēties, radoši tvert visu, kas notiek mums apkārt.

Pašuti grāmatu ŠEIT


Atpile-Jugane, Ineta.  Spuornu golu šolks

Atpile-Jugane, Ineta. Spuornu golu šolks

Dzeja latgaliešu valodā.
Dzeju grāmatā papildina fotostāsts fotogrāfes Aritas Atpiles-Donas interpretācijā, kuru izdzīvojusi pati grāmatas autore.

Pasūti grāmatu ŠEIT