Atskatoties uz novembri..

Novembra mēnesī bibliotēkas lietotājiem tika  piedāvātas dažādas aktivitātes, kurās apmeklētāji labprāt ņēma dalību. Ļoti aktīvi bibliotēkas apmeklētāji bija Rugāju vidusskolas bērni. Pirmsskolas izglītības grupiņas “Mārītes” bērni pirms nākšanas uz bibliotēku, ar audzinātāju pārrunāja, kas ir 11.novembris, kopā ar audzinātāju grupiņā izlasīja pasaku par Kurbadu. Bērni apskatīja Latvijas valsts svētkiem veltīto grāmatu izstādi, kopā pārrunājām, kādas bagātības ir mūsu Latvijai - četri gadalaiki, četri kultūrvēstures novadi, mums ir meži un ūdeņi un daudz kas cits. Ar Latvijas kartes palīdzību noskaidrojām, kurā kultūrvēstures novadā dzīvojam, atradām kartē Rugājus un galvaspilsētu Rīgu. Katrs bērns izgatavoja savu svētku piespraudīti - maza mūsu valsts kontūra, uz kuras uzlīmēta maza sirsniņa un pielīmēta pie maza knaģīša.

Bērni apskatīja Rugāju sieviešu biedrības „Ūdensroze” rokdarbu izstādi, kas novembra mēnesī izlikta apskatei pieaugušo lasītavā. Izstāstīja , ka arī viņu vecmammas ada zeķes, nosauca daudzās krāsas, kādās bija izstādes zeķes, cimdi un čībiņas. Nu, un kad visi darbiņi padarīti, tad bērnu lasītavā var padraiskoties, pazīmēt un pašķirstīt grāmatiņas.

Arī Rugāju vidusskolas sagatavošanas grupas “Knariņi” bērni nāca izzināt visu par Latviju un ne tikai. Kņadu un ziemas spirgtumu bibliotēkā sev līdzi atnesa Rugāju vidusskolas sagatavošanas grupas “Knariņi” bērni. Bērni ar interesi apskatīja Latvijas valsts svētkiem veltīto grāmatu izstādi ,cītīgi izpētija Latvijas karti , nosaucot pilsētas un vietas, kuras zina vai paši ir apmeklējuši. Kartē ceļojām no Rugājiem uz Daugavpili, cauri Siguldai, līdz pat tālajai Kuldīgai. Bērni radoši darbojās bērnu lasītavā- valsts ģērboņa attēlam ievietoja zudušos fragmentiņus, mazie knariņi ir lieli zīmētāji, tāpēc, ļoti labprāt zīmēja un krāsoja, neizpalika arī grāmatu lasīšana.

Uh, kāda lieliska bija nedēļas pēdējā darbadiena. Rugāju vidusskolas 1.klases bērni ieradās iepazīties un uzzināt visu par bibliotēku. Kamēr daži apņēmīgākie lika puzli, citi zīmēja un skatījās grāmatas. Bērni ar nepacietību gaidīja mirkli, kad varēs nest līdzi uz mājām grāmatu, kuru bija izvēlējušies. Jāsaka, tas bija grūts uzdevums, jo gribējās visas. Diena patiesi izdevusies, man bija ekskluzīva iespēja noklausīties dziesmiņu par Mušu Klušu, jo grāmatplauktā tika atrasta grāmatiņa “Ričijs Rū rīko koncertu”, ne katru dienu bibliotēkā kāds dzied, ja nu vienīgi radio. Paldies Amēlijai, par skaisto dziedājumuJ

Paldies, skolotājām un bērniem, par dalību bibliotēkas rīkotajās aktivitātēs. Novembris, valsts svētku mēnesis,  aizritējis izzinoši darbīgs. Lieliem soļiem, pa sniegotiem laukiem nāk decembris, ar Ziemassvētkiem, raudzīsim, kā tos sagaidīt.

Tā mēs darbojāmies - http://bibliotekas.lv/rugaji/pages/aktivitates-novembri.php

Uz tikšanos atkal bibliotēkā!