BĒRNU, JAUNIEŠU UN VECĀKU ŽŪRIJA 2018 DODAS IEPAZĪT RŪJIENU

4.jūnija rītā, stāvlaukumā pie bibliotēkas atkal skanēja smiekli un čalas, jo Bērnu žūrijas 2018 grāmatu eksperti gaidīja piebraucam autobusu, lai dotos ekskursijā, iepazīt Rūjienu un tās apkārtni.

Pirmā pieturvieta Rūjienā, Izstāžu zāle, kur lieliskā gide Līga Siliņa stāstīja par Rūjienu un tās cilvēkiem. Gide runāja un dziedāja ne tikai latviešu, bet arī igauņu un japāņu valodās. Apskatījām Japāņu istabu, kas atrodas Rūjienas tūrisma centrā. Tur atrodami visi suvenīri, ko japāņi atveduši uz Rūjienu, apskatījām miniatūras lellītes, bungojām japāņu bungas.  Uz Japānu ik gadu dodas arī skolēni no Rūjienas. Ļoti interesants bija gides stāstījums par ūdens pumpi pilsētas centrā: 2007.gadā, uz Rūjienu atbrauca pirmā japāņu delegācija. “Es pie visiem pieminekļiem, skulptūrām stāvēju, par mākslu un vēsturi stāstīju viņiem(japāņiem). Aizbrauca un atrakstīja mums vēstuli – viņiem atmiņā bija palicis ūdens pumpis pilsētas centrā,”  stāstīja  Rūjienas izstāžu zāles vadītāja un Rūjienas gide Līga Siliņa.

Tāpēc rūjienieši atjaunojuši kādu vecu ūdens pumpi un aizsūtījuši uz Higašikavu, tad devušies turp arī paši, lai pumpi atklātu un noslēgtu sadarbību. Vēlāk tādu pašu jaunu ūdens pumpi atklāja arī Rūjienā, un no tā brīža sadraudzības pilsētās teic – draudzība turpināsies tik ilgi, kamēr ūdens nepārstās tecēt. Rūjienieši tagad smej, ka viņiem pilsētas centrā tagad tek ūdens no pašas Japānas. Arī mēs nogaršojām to ūdeni no Japānas :))

Apskatījuši pilsētu, devāmies uz Rūjienas saldējuma ražotni. Rūjienas Saldējuma ražotne pirms daudziem gadu desmitiem radīta, īstenojot vietējo piensaimnieku dullāko sapni. Pirms tam te bijusi lielākā pienotava Baltijā. Kā arī, saldējuma ražotne aizvien vēl darbojas leģendārajās telpās, turot godā tradīcijas.  Šito laimi pabūt tik tuvu saldējuma tapšanas vietai! Un tik daudz saldējuma! Ēdām un izgaršojām  septiņas garšas- ķiršu, zemeņu, banānu, vaniļas, plombīra, pistāciju, šokolādes, arī bumbiņsaldējumu, zemeņu-šokolādes un melleņu. Pēc tam visi bijām ar mellām mutēm:))

Papusdienojuši Ķoņu kalnā, izšūpojušie lielajās šūpolēs, devāmies uz Ķoņu dzirnavām. Vienīgā vieta Latvijā, kur vienkopus tiek malti graudi un vērpta vilna, šūtas segas un spilveni, kas pildīti ar dabīgo aitu vilnu. Šeit redzējām kā pārstrādā vilnu ar vairāk nekā 100 gadus vecām mašīnām, kā no graudiem top milti. Bija iespējams iegādāties dabīgo vilnu, segas, spilvenus.

Aktīvākie bērni piedalījās Konfekšu takā- vadītāja izdala dalībnieka kartes, kur fotogrāfijā redzamas vietas, kas jāatrod dzirnavu apkārtnē. Nonākot vajadzīgajā vietā dalībnieks tur atrod burtu. Kad visi burti sameklēti, visai komandai no atrastajiem burtiem jāsaliek sakāmvārds.  Uzvar tā komanda, kura ātrāk nosauc savu sakāmvārdu.

Diena bija pozitīvām emocijām piepildīta, saulīte mūs lutināja, pieēdušies saldējumu un konfektes, nu varējām doties uz mājām.