Fotokonkurss ''Atrodi savu Jumi''

Rudens- ir ražas novākšanas laiks.

Bērzpils bibliotēka aicina piedalīties  fotokonkursā  ‘’Atrodi savu Jumi’’ .

Kas tad ir Jumis?

Auglības, pārpilnības, veiksmes un laimes simbols, nes enerģiju, auglību, atbild par materiālo vērtību sargāšanu un vairošanu. Spēcīga aizsardzības zīme, sargā māju, labklājību.

Jumim viss padodas dubulti, par mājvietu tiek uzskatīti kopā saauguši ziedi uz viena kātiņa, rieksti, divas vārpas uz viena stiebra. Ir rudzu Jumis, riekstu, ābolu, linu Jumis, arī olu Jumis – ola ar diviem dzeltenumiem. Varbūt arī citu dārzeņu, augļu un ogu Jumis.

Jumi godināja, rudens saulgriežos svinot Miķeļus vai Apjumības, kad diena ir vienādā garumā ar nakti. Šajā dienā nopļāva pēdējo labību, pušķoja māju, galdā cēla jaunā maluma rudzu maizi, alu, medu un citas dabas veltes. Sākot mieloties, dažus kumosus pameta zem galda, citādi Jumis apvainojās. Uz lauka atstāja nedaudz nenopļautas labības, lai Jumim būtu kur ziemu pārlaist. Pēdējo ābolu atstāj ābelē, pēdējo kartupeli nenorok, pēdējo vārpu atstāj laukā kā ziedojumu Jumim, lai nākamais gads būtu auglīgs.

Vēlams makā turēt uz kartona gabaliņa uzvilktus deviņreizdeviņus Jumīšus, lai atvērtu naudas kanālus, ja jūti, ka tie ir ciet. Var turēt mājās Jumja vārpu, jo tai blakus guļot pūķis, kas velk bagātību.

Plašākā informācija: https://www.facebook.com/profile.php?id=100083004913155

Iedvesmai pievienoju savu, augustā, atrasto tomātu Jumi.

Lai katram no mums savs Jumis, labklājība un pārticība!