Tilžas bibliotēka

"Bērnu žūrijas" ekskursija uz Alūksni.

30. jūnijā Tilžas bibliotēkas projekta “Bērnu žūrijas”  eksperti un čaklākie lasītāji brauca ekskursijā iepazīt Alūksni.

Kā pirmais no apmeklētajiem objektiem bija Alūksnes dabas muzejs “Vides labirinti”. Bērni ar interesi uzklausīja gida stāstījumu par dažādām dzīvajām būtnēm – gliemežiem, putniem un dzīvniekiem. Vispārsteidzošākais bija daudzveidīgais akmeņu klāsts un redzētais dabas brīnums, kā akmeņi saņemot ultravioleto starojumu tumsā spēj mirdzēt visdažādākajās krāsās. Uzzinājām, ka šo akmeņu spīdēšanas procesu sauc par fluoriscenci. Nākošais apmeklējums bija Alūksnes pils un muzejs. Bērniem tika parādīti senie amati kā, piemēram, no dakstiņiem var izveidot mājai jumtu. Interesantas bija spēles, ko spēlēja bērni kādreiz, kad nebija pieejams tik plašs rotaļlietu piedāvājums kā mūsdienās.

Apmeklējām arī Alūksnes bānīša muzeja interaktīvo nodarbību. Bērniem bija iespēja iejusties gan konduktora, gan mašīnista un preču šķirotāja lomā. Interesantu spēļu veidā uzzinājām par drošības pasākumiem gaidot vilcienu uz perona.

Noklausoties audiogida stāstījumu izbraucienā ar vilcieniņu “”Severīns” varējām vairāk uzzināt par alūksnes pilsētas vēsturi.

Atpakaļceļā uz mājām apmeklējām Litenes pudeļu dārzu. Tur bija apbrīnojami visdažādākie objekti no pudelēm. Ekskursija bija izdevusies, mājās atgriezāmies ar patīkamu emociju bagāžu!